Jump to content

Realme 11 Pro


Arinapac
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • The title was changed to Realme 11 Pro
Καλησπέρα παιδιά ! Το πήρε κανεις ?Υπάρχουν γνώμες για να προχωρήσω σε αγορά του ?
Καλύτερα το 11 pro plus

Στάλθηκε από το CPH2305 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σκέφτομαι να πάρω το pro+ για μένα και το pro για την γυναίκα! Από θέμα ενημερώσεις/υποστήριξη τι λένε;Και γενικά σε θέμα χρήσης αν το έχει κάποιος να μας πει εντυπώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το κινητό είναι πολύ καλό, στα τοπ της mid range. Προσφέρει τα πάντα σε παραπάνω από ικανοποιητικό βαθμό. Η κύρια κάμερα για το plus από το πάνω ράφι της Samsung, οθόνη Amoled και μοναδική εμφάνιση, πανέμορφο για τα γούστα μου. Απλά οκ ο επεξεργαστής, υπέρ αρκετός για καθημερινή χρήση, αδύναμος για βαριά παιχνίδια. Επίπεδα SD 778 για να έχετε μια σύγκριση.

Η διαφορά μεταξύ απλού και plus  είναι τα 8/256 αντί για 12/512, η κύρια κάμερα και ο φορτιστής 65w αντί για 100w. Αν δεν πολυκαίγεστε για την κάμερα βρίσκω πιο λογική επιλογή το απλό.

Edited by geokis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γενικά, από τα όσα έχω διαβάσει σε σχόλια, κριτικές κτλ, το κύριο θέμα είναι ο επεξεργαστής, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει αν είναι καθαρά σε σχέση με τον ανταγωνισμό ότι υπολείπεται η αν ακόμα και η ίδια η συσκευή αν χαντακώνεται με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή. Ενώ γενικά έχει θετικά σχόλια, ο επεξεργαστής έχει φάει αρκετό κράξιμο, είναι όντως τόσο κακός η έχει να κάνει με το αν είναι ξεπερασμένος; Πιθανόν αυτό έχει θέμα με το πόσες αναβαθμίσεις θα μπορεί να λάβει το εν λόγω μοντέλο.

Η απορία μου είναι η εξής, είναι τόσο υποδεέστερη η κάμερα στο απλό μοντέλο η πολύ απλά, η διαφορά οφείλεται στον αριθμό των megapixel? Επίσης, πέραν της ποπ αργής φόρτισης, σε τι άλλο υπολείπεται το απλό μοντέλο; Ο επεξεργαστής είναι ο ίδιος απ'όσο ξέρω επομένως, μάλλον για το απλό μοντέλο, δεν υπάρχει θέμα εφόσον είναι φθηνότερο. Πάντως, οφείλω να πω ότι η έκδοση με το Μπεζ είναι η πιο εμφανίσιμη και καλαίσθητη, το απλό μαύρο, είναι πολύ πλαστικούρα ενώ το Μπεζ, έχει πολύ ανώτερη αίσθηση. Άνετα το σκέφτομαι ως εναλλακτική, κυρίως εμφανισιακά αλλά και από το όσο το έχω δοκιμάσει, δεν θα έλεγα ότι με χαλάει, δεν βρήκα κάποιο χτυπητό μειονέκτημα, νομίζω όμως ότι το επερχόμενο 12 Pro/12 Pro Plus θα είναι μια καθολική αναβάθμιση και αξίζει την αναμονή πιστεύω....

Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2024 at 4:51 ΜΜ, tsimisde said:

Γενικά, από τα όσα έχω διαβάσει σε σχόλια, κριτικές κτλ, το κύριο θέμα είναι ο επεξεργαστής, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει αν είναι καθαρά σε σχέση με τον ανταγωνισμό ότι υπολείπεται η αν ακόμα και η ίδια η συσκευή αν χαντακώνεται με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή. Ενώ γενικά έχει θετικά σχόλια, ο επεξεργαστής έχει φάει αρκετό κράξιμο, είναι όντως τόσο κακός η έχει να κάνει με το αν είναι ξεπερασμένος; Πιθανόν αυτό έχει θέμα με το πόσες αναβαθμίσεις θα μπορεί να λάβει το εν λόγω μοντέλο.

Η απορία μου είναι η εξής, είναι τόσο υποδεέστερη η κάμερα στο απλό μοντέλο η πολύ απλά, η διαφορά οφείλεται στον αριθμό των megapixel? Επίσης, πέραν της ποπ αργής φόρτισης, σε τι άλλο υπολείπεται το απλό μοντέλο; Ο επεξεργαστής είναι ο ίδιος απ'όσο ξέρω επομένως, μάλλον για το απλό μοντέλο, δεν υπάρχει θέμα εφόσον είναι φθηνότερο. Πάντως, οφείλω να πω ότι η έκδοση με το Μπεζ είναι η πιο εμφανίσιμη και καλαίσθητη, το απλό μαύρο, είναι πολύ πλαστικούρα ενώ το Μπεζ, έχει πολύ ανώτερη αίσθηση. Άνετα το σκέφτομαι ως εναλλακτική, κυρίως εμφανισιακά αλλά και από το όσο το έχω δοκιμάσει, δεν θα έλεγα ότι με χαλάει, δεν βρήκα κάποιο χτυπητό μειονέκτημα, νομίζω όμως ότι το επερχόμενο 12 Pro/12 Pro Plus θα είναι μια καθολική αναβάθμιση και αξίζει την αναμονή πιστεύω....

Ο επεξεργαστής ειναι ικανότατος για οποιαδήποτε καθημερινη χρήση εκτός αν έχεις σοβαρές απαιτήσεις σε βαριά παιχνίδια ή χρησιμοποιείς συνέχεια πολύ συγκεκριμένες βαριές εφαρμογές. Το στίβω κάθε μέρα και δεν έχει κολλησει ποτέ χωρίς να παίζω ιδιαίτερα απαιτητικά παιχνίδια.

Σε ολα τα άλλα είναι τοπ. Συνδεσιμότητα άψογη, οθόνη, μπαταρία, σκιν, παραμετροποιηση, RAM και χωρητικότητα, ταχύτητα φόρτισης και φυσικά στην κάμερα. Οσο για την εμφάνιση, αν και αυτά ειναι γούστα, το μπεζ είναι πανέμορφο και μοναδικό. Αναβαθμίσεις σταθερά μηνιαίες. Πήρε και το android 14.

Το 12 θα έχει την κάμερα με το περισκοπικό ζουμ. Αν δεν την χρειάζεσαι δεν θα δεις τρελές διαφορές.

Edited by geokis
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, geokis said:

Ο επεξεργαστής ειναι ικανότατος για οποιαδήποτε καθημερινη χρήση εκτός αν έχεις σοβαρές απαιτήσεις σε βαριά παιχνίδια ή χρησιμοποιείς συνέχεια πολύ συγκεκριμένες βαριές εφαρμογές. Το στίβω κάθε μέρα και δεν έχει κολλησει ποτέ χωρίς να παίζω ιδιαίτερα απαιτητικά παιχνίδια.

Σε ολα τα άλλα είναι τοπ. Συνδεσιμότητα άψογη, οθόνη, μπαταρία, σκιν, παραμετροποιηση, RAM και χωρητικότητα, ταχύτητα φόρτισης και φυσικά στην κάμερα. Οσο για την εμφάνιση, αν και αυτά ειναι γούστα, το μπεζ είναι πανέμορφο και μοναδικό. Αναβαθμίσεις σταθερά μηνιαίες. Πήρε και το android 14.

Το 12 θα έχει την κάμερα με το περισκοπικό ζουμ. Αν δεν την χρειάζεσαι δεν θα δεις τρελές διαφορές.

Μέχρι στιγμής για το 12αρι λένε ότι θα έχει καλύτερο επεξεργαστή αν και επειδή ξέρω τη χρήση που κάνω, δεν παίζω παιχνίδια επομένως, θεωρώ ότι δεν θα είχα πρόβλημα με το συγκεκριμένο. Το θέμα είναι τα όσα παραπάνω έχει το 12αρι (τον περισκοπικο φακό φερ ειπείν) πόσο παραπάνω θα τα χρεώσουν, σίγουρα θα είναι πιο ακριβό από το 11αρι για να δικαιολογηθούν οι όποιες διαφορές, το θέμα είναι πόσο περισσότερο θα χρεωθούν, για να μη χαντακωθει και το 12αρι αλλά και το 11αρι.

Θέλω να δω βέβαια στην πράξη πόσο διαφορετικό θα είναι το 12αρι αλλά έχω την εντύπωση ότι ακόμα και το 11αρι, παρόλες τις ιδιαιτερότητες και μειονεκτήματα που αναφέρουν οι reviewers, θεωρώ ότι στην περίπτωση μου δεν με απασχολούν ιδιαίτερα, δεν κυνηγάω τόσο τις επιδόσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...