Jump to content

Redmi Note 12 Pro 5G


bilis123456
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, geotzia said:

Αυτό πρέπει να έγινε μετά από αναβάθμιση της εφαρμογής -τηλέφωνο ή επαφές- Από ότι τσέκαρα με το Nova launcher έχεις επιλογή για άμεση κλήση στα widget.

Θα το δοκιμάσω ,,, σε ευχαριστώ

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 359
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημέρα ,,,

Κάτι άσχετο παίδες ...

Υπάρχει κάποιος "Call recorder" (app) που να δουλεύει κανονικά ? (οι περισσότεροι δεν....)

Τον χρειάζομαι για την δουλειά μου ... Ευχαριστώ

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lefterismega said:

Καλημέρα ,,,

Κάτι άσχετο παίδες ...

Υπάρχει κάποιος "Call recorder" (app) που να δουλεύει κανονικά ? (οι περισσότεροι δεν....)

Τον χρειάζομαι για την δουλειά μου ... Ευχαριστώ

δυστυχώς - όπως είναι γνωστό - ΔΕΝ...

και δοκίμασα πολλά ελπίζοντας, αλλά τίποτα δεν δούλεψε (δεν ακούγεται ο συνομιλητής)

η μόνη λύση (όπως και για όλα τα Xiaomi) είναι το πέρασμα China based rom με τον miui dialer, που όμως για το δικό μας λόγω mediatec είναι αρκετά δύσκολο...

κάτι ετοιμαζόταν στο xiaomi.eu (με donate μόνο) αλλά δεν το παρακολούθησα 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια απορία. Είχε η μητέρα μου ένα redmi note 9 pro το οποίο βγήκε off πάει να ανοίξει και κολλάει βγάζει ένα εικονίδιο με μπαταρία και μια πρίζα μέσα και συνέχεια κάνει επανεκκινήσεις. Δεν έχει εγγύηση φυσικά και τόσο σε μαγαζί που ρώτησα όσο και στη Xiaomi δεν μπορούν να ανακτήσουν τα αρχεία (φωτογραφίες, βίντεο κλπ). Μήπως ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να ανακτηθούν τα αρχεία? Ρωτάω εδώ και όχι στο "θέμα" του Note 9 Pro μήπως πάρω κάποια απάντηση, Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Petros_android said:

Καλησπέρα, έχω μια απορία. Είχε η μητέρα μου ένα redmi note 9 pro το οποίο βγήκε off πάει να ανοίξει και κολλάει βγάζει ένα εικονίδιο με μπαταρία και μια πρίζα μέσα και συνέχεια κάνει επανεκκινήσεις. Δεν έχει εγγύηση φυσικά και τόσο σε μαγαζί που ρώτησα όσο και στη Xiaomi δεν μπορούν να ανακτήσουν τα αρχεία (φωτογραφίες, βίντεο κλπ). Μήπως ξέρει κανείς κάποιον τρόπο να ανακτηθούν τα αρχεία? Ρωτάω εδώ και όχι στο "θέμα" του Note 9 Pro μήπως πάρω κάποια απάντηση, Ευχαριστώ πολύ!

η standard διαδικασία είναι βέβαια το hard reset μέσω recovery(power button & vol+)
πρώτα όμως μια δοκιμή από κει με restart μήπως ξεκολλήσει

προσοχή όμως γιατί πολλές φορές φταίει απλώς το power button το οποίο μένει κάπως κολλημένο χωρίς να φαίνεται και προκαλεί το boot loop. Οπότε έλεγχος και καθάρισμα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, xnikos said:

η standard διαδικασία είναι βέβαια το hard reset μέσω recovery(power button & vol+)
πρώτα όμως μια δοκιμή από κει με restart μήπως ξεκολλήσει

προσοχή όμως γιατί πολλές φορές φταίει απλώς το power button το οποίο μένει κάπως κολλημένο χωρίς να φαίνεται και προκαλεί το boot loop. Οπότε έλεγχος και καθάρισμα πρώτα.

Το πήγα σε δύο μαγαζιά και οι δύο μου είπαν ότι δεν φταίει ούτε η μπαταρία ούτε τα πλαϊνά πλήκτρα αλλά το λογισμικό. Με Xiaomi που μίλησα μου είπαν ότι μπορούν να το κοιτάξουν για να το φτιάξουν αλλά θα χαθούν τα αρχεία. Γι' αυτό ρώτησα και εδώ μήπως ξέρει κανείς τρόπο να πάρω τα αρχεία από το κινητό τη στιγμή που το κινητό κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Petros_android said:

Το πήγα σε δύο μαγαζιά και οι δύο μου είπαν ότι δεν φταίει ούτε η μπαταρία ούτε τα πλαϊνά πλήκτρα αλλά το λογισμικό. Με Xiaomi που μίλησα μου είπαν ότι μπορούν να το κοιτάξουν για να το φτιάξουν αλλά θα χαθούν τα αρχεία. Γι' αυτό ρώτησα και εδώ μήπως ξέρει κανείς τρόπο να πάρω τα αρχεία από το κινητό τη στιγμή που το κινητό κάνει συνέχεια επανεκκινήσεις.

να φανταστώ δεν έχει ξεκλείδωτο bootloader...
δες το παρακάτω μήπως καταφέρεις κάτι:
https://beebom.com/how-fix-xiaomi-phone-stuck-redmi-mi-fastboot-miui-logo/

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, xnikos said:

να φανταστώ δεν έχει ξεκλείδωτο bootloader...
δες το παρακάτω μήπως καταφέρεις κάτι:
https://beebom.com/how-fix-xiaomi-phone-stuck-redmi-mi-fastboot-miui-logo/

Ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, xnikos said:

....... το power button το οποίο μένει κάπως κολλημένο χωρίς να φαίνεται και προκαλεί το boot loop. Οπότε έλεγχος και καθάρισμα πρώτα.

Αν μπορεί να βοηθήσει σε κάτι το παρακάτω ,,,

https://www.facebook.com/reel/3491338454451027

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Το Redmi 13c 4g πότε θα το λάβει... Έλεος! Έχω δοκιμάσει σε αρκετές περιοχές να το βάλω αλλά σε αυτές που έβαλα λέει "Καμία Ενημέρωση" 

 

Έχει κανείς ιδέα σε ποια περιοχή ν το δω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...