Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (19 Μάρ. 2004 , 15:26)

 

Wirelessly posted (fanish: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia voithiste. Phra sthn cosmote kai tous eipa oti thelo na exo prosvasi me to kinhto mou sto web. Mou lene oti prepei na kano sundesi gprs. Ola kala stelno to aithma me fax sthn cosmote oti thelo energopoihsh ths sugekrimenhs ypuresia me thn analogh epivarinsh (30 euro to mhna). Pairno thlefono meta apo 1 ora peripou na do ti egine kai mou eipe mia allh kyria oti den xreiazetai gprs!! Me rotaei xana th thelo na kano, ths leo oti thelo na mpaino sto internet me to kinhto mou oso pio apla mporousa.Aaa shmioteonoti perimena sthn anamonh peripou 29 lepta. Tora perimeno na me paroun. Orismenes fores niotho oti milao se hlithious. Paidia mporei kapoios na vohthisi??

 

Λοιπόν fanish1 επειδή όπως ξέρεις εδώ στην κωλοΕλλάδα (για να μην πω τίποτα βαρύτερο) όλα γίνονται στην τύχη και χωρίς κανέναν προγραμματισμό, έτσι λοιπόν και στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας το 90% των υπαλλήλων τους είναι άσχετοι με το αντικείμενο της δουλειάς τους.

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τους ξαναπάρεις τηλέφωνο και να τους πεις ότι θες να σου ενεργοποιήσουν το gprs.MHN τους εξηγήσεις τι το θες (έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα τι είναι ίντερνετ-βασικά θα νομίζουν ότι είναι κάτι σατανικό όπως λένε και οι ειδήσεις-άρα αποκλείεται και να ξέρουν ότι ένα κινητό μπορεί να έχει πλήρη πρόσβαση στο ίντερνετ και όχι μόνο μέσω wap ή vodafone live ή my cosmos view).

Γι αυτό λοιπόν σου ξαναλέω,ΜΗΝ τους πεις τι το θες,πες τους ότι θες να σου ενεργοποιήσουν το gprs γιατί έτσι γουστάρεις.Στο κάτω κάτω εμείς θα τους μάθουμε την δουλειά τους?Ας πάνε να κάνουν σεμινάρια

 

Υ.Γ Οχι τίποτα άλλο έχω και τα νεύρα μου που είναι ισοπαλία η maritimo,διαβάζω και για τους άσχετους υπαλλήλους που συνέχεια μας ταλαιπωρούνε και δεν θα το αντέξω.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

file thn patises allh fora mhn ksanapareis apo cosmote den yparxoun pio asxeth sthn telefonia apo dautous!!!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

@potakas

θα σε παρακαλουσα να μιλας ποιο ομορφα για την Ελλαδα....

αν δεν σου αρεσει η χωρα αυτη και της βαζεις τετοια ταμπελακια τραβα να ζησεις πουθενα αλλου...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος potakas (20 Μάρ. 2004 , 01:21)

 

Λοιπόν fanish1 επειδή όπως ξέρεις εδώ στην κωλοΕλλάδα (για να μην πω τίποτα βαρύτερο) όλα γίνονται στην τύχη και χωρίς κανέναν προγραμματισμό, έτσι λοιπόν και στις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας το 90% των υπαλλήλων τους είναι άσχετοι με το αντικείμενο της δουλειάς τους.

Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τους ξαναπάρεις τηλέφωνο και να τους πεις ότι θες να σου ενεργοποιήσουν το gprs.MHN τους εξηγήσεις τι το θες (έτσι κι αλλιώς οι περισσότεροι δεν έχουν ιδέα τι είναι ίντερνετ-βασικά θα νομίζουν ότι είναι κάτι σατανικό όπως λένε και οι ειδήσεις-άρα αποκλείεται και να ξέρουν ότι ένα κινητό μπορεί να έχει πλήρη πρόσβαση στο ίντερνετ και όχι μόνο μέσω wap ή vodafone live ή my cosmos view).

Γι αυτό λοιπόν σου ξαναλέω,ΜΗΝ τους πεις τι το θες,πες τους ότι θες να σου ενεργοποιήσουν το gprs γιατί έτσι γουστάρεις.Στο κάτω κάτω εμείς θα τους μάθουμε την δουλειά τους?Ας πάνε να κάνουν σεμινάρια

 

Υ.Γ Οχι τίποτα άλλο έχω και τα νεύρα μου που είναι ισοπαλία η maritimo,διαβάζω και για τους άσχετους υπαλλήλους που συνέχεια μας ταλαιπωρούνε και δεν θα το αντέξω.

 

 

 

Τελικά φίλε μου Potakas μου το ενεργοποίησαν χθές αργά το βράδυ και δουλεύει κανονικά ο Opera!!!

 

Δέν μου βγάζει τα ελληνικά γράμματα όμως!!!

Μου έστειλε κάποιος φίλος ένα αρχείο και το έκανα επικόληση στο D/system/app/opera αλλά και πάλι δεν μου βγάζει ελληνικά!!

Πείραξα βέβαια και εγώ τις γλώσες απο τα preferens του Opera και δέν θυμάμαι ποιές είχε στήν αρχή.

Καμιά βοήθεια????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (20 Μάρ. 2004 , 10:34)

 

Τελικά φίλε μου Potakas μου το ενεργοποίησαν χθές αργά το βράδυ και δουλεύει κανονικά ο Opera!!!

 

Δέν μου βγάζει τα ελληνικά γράμματα όμως!!!

Μου έστειλε κάποιος φίλος ένα αρχείο και το έκανα επικόληση στο D/system/app/opera αλλά και πάλι δεν μου βγάζει ελληνικά!!

Πείραξα βέβαια και εγώ τις γλώσες απο τα preferens του Opera και δέν θυμάμαι ποιές είχε στήν αρχή.

Καμιά βοήθεια????

 

Καλημέρα φίλε μου!

Για να βλέπεις ελληνικά θα πρέπει να πάρεις τις γραμματοσειρές που θέλεις από τα Windows και να τις περάσεις στο c:/system/fonts et voila! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimant (20 Μάρ. 2004 , 11:03)

 

ΠΑΙΔΙΑ ΗΕΕΕΕΛΠ!

κάποιος ας μου πει πως δουλευει η φωνητική κλήση σ'αυτό το μαραφέτι (Ρ900)!!!

 

Kαταρχήν πας στις επαφές και ηχογραφείς την φωνητική κλήση που θες για τον εκάστοτε αρθμό!Αφού το κάνεις αυτό κλείνεις το flip και πατάς το jog dial προς τα μέσα συνεχόμενα!Θα σου βγάλει έναν ήχο και τότε θα πρέπει να πεις την ηχογραφημένη λέξη! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (20 Μάρ. 2004 , 11:10)

 

Καλημέρα φίλε μου!

Για να βλέπεις ελληνικά θα πρέπει να πάρεις τις γραμματοσειρές που θέλεις από τα Windows και να τις περάσεις στο c:/system/fonts et voila! :)

 

Και επειδή κατα πάσα πιθανότητα ο φάκελος fonts δεν θα υπάρχει στον φάκελο system στο κινητό σου (όπως συμβαίνει στο Ρ900 μου),απλά δημιούργησέ τον εσύ.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (20 Μάρ. 2004 , 11:10)

 

Καλημέρα φίλε μου!

Για να βλέπεις ελληνικά θα πρέπει να πάρεις τις γραμματοσειρές που θέλεις από τα Windows και να τις περάσεις στο c:/system/fonts et voila! :)

 

 

Σε ποιό φάκελο στα Win 98 είναι οι γλώσσες???

Δεν τις βρίσκω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (20 Μάρ. 2004 , 11:33)

 

Σε ποιό φάκελο στα Win 98 είναι οι γλώσσες???

Δεν τις βρίσκω.

 

Δεν χρειάζεται να βάλεις τις γραμματοσειρές των windows.Βάλε το αρχειάκι που σου έδωσε ο φίλος σου.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (20 Μάρ. 2004 , 09:46)

 

@potakas

θα σε παρακαλουσα να μιλας ποιο ομορφα για την Ελλαδα....

αν δεν σου αρεσει η χωρα αυτη και της βαζεις τετοια ταμπελακια τραβα να ζησεις πουθενα αλλου...

 

 

Semna ....

 

Mia kouventa eipe mhn appazese kai esy..

 

Sto katw katw oti einai asxetoi oi anthrwpoi (oxi mono ths Cosmote) den einai kainourio ase pou se vomvardizoun kai me hlithies erwthseis..

 

Telos pantwn Be Cool :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (20 Μάρ. 2004 , 11:33)

 

Σε ποιό φάκελο στα Win 98 είναι οι γλώσσες???

Δεν τις βρίσκω.

 

Katevase apo ton fakelo mou me ta P900 files thn Opera exei kai ta fonts mesa kathws kai odhgies egatastashs tous

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (20 Μάρ. 2004 , 11:12)

 

Kαταρχήν πας στις επαφές και ηχογραφείς την φωνητική κλήση που θες για τον εκάστοτε αρθμό!Αφού το κάνεις αυτό κλείνεις το flip και πατάς το jog dial προς τα μέσα συνεχόμενα!Θα σου βγάλει έναν ήχο και τότε θα πρέπει να πεις την ηχογραφημένη λέξη! :)

 

 

δε μου βγάζει κανέναν ήχο....

και επίσης έχω προβλημα και με το ΒΤ ακουστικο μου ΗΒΗ-65.

μηπως πρεπει να τις ενεργοποιήσω απο κάπου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimant (20 Μάρ. 2004 , 13:51)

 

δε μου βγάζει κανέναν ήχο....

και επίσης έχω προβλημα και με το ΒΤ ακουστικο μου ΗΒΗ-65.

μηπως πρεπει να τις ενεργοποιήσω απο κάπου?

 

1. kaneis restart thn syskevh

2. Energopoieis to Bluetooth

3. Anoigeis to HBH-650

3. KAneis anazhthsh gia nees syskeves

4. Patas mia fora to koumpi tou HBH-650

5. Sou zhtaei kwdiko kai plhktrologeis 0000

6. Anoigeis to HBH-650 kai epilegeis na mhn zhtaei epibebaiwsh kathe fora pou syndeete.

7. Exeis kanei toulaxiston mia hxhtikh eggrafh klhshs gia na to dokimaseis...

 

Enjoy................................. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (19 Μάρ. 2004 , 10:27)

 

Δοκίμασε να κάνεις uninstall και να σβήσεις τον φάκελο αν έχει μείνει στο c:/d:->system->apps,αφού το κάνεις ξανακάνε install την έκδοση 4.0 ή 5.0!Μόλις τελειώσεις την εγκατάσταση μην ξεχάσεις να κάνεις ένα ρεστάρτ! :)

 

 

Bill_Viper έκανα ότι μου ειπες αλλά και πάλι το ιδιο αποτέλεσμα.

Σε σενα δουλευει το strip-poker για το booster;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 (20 Μάρ. 2004 , 14:40)

 

Bill_Viper έκανα ότι μου ειπες αλλά και πάλι το ιδιο αποτέλεσμα.

Σε σενα δουλευει το strip-poker για το booster;

 

Το Strip Poker δεν δουλεύει ούτε σ'εμένα!

Δοκίμασες να εγκαταστήσεις το Booster στον άλλο δίσκο?

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

den kserw ean exei erwtithei kai oute uparxei periptwsh na katsw na psaksw 101 selides :)

 

Re paida sto P900 anoigw to Bluetooth gia na mou stilei enas filos mou kati .... Omws den exei pouthena na dialeksw na me rwtaei otan paw na kanw kati recieve....opws sto P800..... Moipos to exoun metaferei pouthena alou ??? Apla twra ama to exw anoixto kai eimai kai visible borei opoios thelei na mou stilei kati xwris na me rwtisei to kinhto...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος solaris (20 Μάρ. 2004 , 18:06)

 

den kserw ean exei erwtithei kai oute uparxei periptwsh na katsw na psaksw 101 selides :)

 

Re paida sto P900 anoigw to Bluetooth gia na mou stilei enas filos mou kati .... Omws den exei pouthena na dialeksw na me rwtaei otan paw na kanw kati recieve....opws sto P800..... Moipos to exoun metaferei pouthena alou ??? Apla twra ama to exw anoixto kai eimai kai visible borei opoios thelei na mou stilei kati xwris na me rwtisei to kinhto...

 

Το Ρ900 δεν σου δίνει αυτή τη δυνατότητα!

Ναι,θα μου πεις την έχει το Ρ800 και δεν την έχει το Ρ900?!

:wacko:

Κι όμως...!!! :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (20 Μάρ. 2004 , 14:09)

 

1. kaneis restart thn syskevh

2. Energopoieis to Bluetooth

3. Anoigeis to HBH-650

3. KAneis anazhthsh gia nees syskeves

4. Patas mia fora to koumpi tou HBH-650

5. Sou zhtaei kwdiko kai plhktrologeis 0000

6. Anoigeis to HBH-650 kai epilegeis na mhn zhtaei epibebaiwsh kathe fora pou syndeete.

7. Exeis kanei toulaxiston mia hxhtikh eggrafh klhshs gia na to dokimaseis...

 

Enjoy................................. :cool:

 

 

thnx, alla den ennoousa ayto! enoo, oti otan patao to koumpi gia na kalesei den ginetai tpt.(exw gemisei fonitikes egrafes to katalogo)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος solaris (20 Μάρ. 2004 , 18:06)

 

den kserw ean exei erwtithei kai oute uparxei periptwsh na katsw na psaksw 101 selides :)

 

Re paida sto P900 anoigw to Bluetooth gia na mou stilei enas filos mou kati .... Omws den exei pouthena na dialeksw na me rwtaei otan paw na kanw kati recieve....opws sto P800..... Moipos to exoun metaferei pouthena alou ??? Apla twra ama to exw anoixto kai eimai kai visible borei opoios thelei na mou stilei kati xwris na me rwtisei to kinhto...

 

PAtas epanw sthn syskevh pou lmolis anixnefthhke kai apo ekei patas advance kai sou exei epilogh :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (20 Μάρ. 2004 , 14:33)

 

@@@@@@@dimant

Koitame pou kai pou to manual tou kinitou gia diafores apories, einai kai sta ellinika kai sta english.

 

 

Den trexei tipota mporei na to kaneis kai afto kai na mhn doulepsi ara giati na mhn rwthseis.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (20 Μάρ. 2004 , 18:19)

 

Den trexei tipota mporei na to kaneis kai afto kai na mhn doulepsi ara giati na mhn rwthseis.. :blink:

 

To leo auto epidei xero polla paidia pou den anoigoun KATHOLOU to manual kai kanoun sinexeia erotiseis oi opoies einai mesa sto manual (gia filous milao, min paraxigithoume kiolas vre aderfe!) ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...