Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Dio erotisoules:

 

1)Otan pao na peraso arxeia me kataliksi *.zip *.jar kai kapoies alles to kinito leei oti den ta ipostirizei auta ta arxeia. Ti mporo na kano?

 

2)Exei kaneis ****** gia remote p900 (v1.42) kai desktop message (v1.01)

 

Euxaristo para poli ek ton proteron

swim80

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχην καλησπέρα σε όλη την οικογένεια...

Παιδιά αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το p900 και ζητώ κατανόηση και βοήθεια...Έκανα την τελευταία αναβάθμιση και τα thumbnails στις φωτο εμφανίζονται με πιο γρήγορα αλλά είναι θόλά...Μικρό το κακό αυτό. Το 2ο πρόβλημα που πάει να μου σπάσει τα νεύρα είναι ότι το agile manager για το p900 και το photofusion δεν απεγκαθίστανται...Γιατί??????? Επιπλέον το photofusion μια φορά άνοιξε..τις επόμενες λέει πρόγραμμα κλειστό κωδικός αιτίας cone. Δεν γίνεται να κάνω επανεγκατάσταση σε κανένα από τα 2. Λέει παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την επεγκατάσταση πρόσβαση απορ. Το εικονίδιο του agile δεν υπάρχει στο μενουτων εφαρμογών.Μόνο στην απεγκατάσταση...Το χειρότερο όμως πρόβλημα είναι ότι ούτε το file manager ούτε το pc suite αναγνωρίζουν τουσ σκληρούς του κινητόύ μου. Δηλαδή δεν εμφανίζει c kai d....Καί όλα αυτά μετά την αναβάθμιση. Να σημειώσω ότι την αναβάθμιση την έκανα σε άλλο υπολογιστή και το back up σε διαφορετικό....βοηθεια παρακαλώ...........................Βοήθεια...

Υ.Γ Το επαναλαμβάνω για τρίτη φορά...Έχει κανείς το message storer σπασμένο ή το κλειδί?????? Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (27 Φεβ. 2004 , 18:13)

 

Καταρχην καλησπέρα σε όλη την οικογένεια...

Παιδιά αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το p900 και ζητώ κατανόηση και βοήθεια...Έκανα την τελευταία αναβάθμιση και τα thumbnails στις φωτο εμφανίζονται με πιο γρήγορα αλλά είναι θόλά...Μικρό το κακό αυτό. Το 2ο πρόβλημα που πάει να μου σπάσει τα νεύρα είναι ότι το agile manager για το p900 και το photofusion δεν απεγκαθίστανται...Γιατί??????? Επιπλέον το photofusion μια φορά άνοιξε..τις επόμενες λέει πρόγραμμα κλειστό κωδικός αιτίας cone. Δεν γίνεται να κάνω επανεγκατάσταση σε κανένα από τα 2. Λέει παρουσιάστηκε πρόβλημα κατά την επεγκατάσταση πρόσβαση απορ. Το εικονίδιο του agile δεν υπάρχει στο μενουτων εφαρμογών.Μόνο στην απεγκατάσταση...Το χειρότερο όμως πρόβλημα είναι ότι ούτε το file manager ούτε το pc suite αναγνωρίζουν τουσ σκληρούς του κινητόύ μου. Δηλαδή δεν εμφανίζει c kai d....Καί όλα αυτά μετά την αναβάθμιση. Να σημειώσω ότι την αναβάθμιση την έκανα σε άλλο υπολογιστή και το back up σε διαφορετικό....βοηθεια παρακαλώ...........................Βοήθεια...

Υ.Γ Το επαναλαμβάνω για τρίτη φορά...Έχει κανείς το message storer σπασμένο ή το κλειδί?????? Κάθε βοήθεια καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ για την υπομονή σας.

 

δοκιμασε να κανεις ενα restart στο κινητο,μετα να πας κατευθειαν στην απεγκατασταση χωρις να ανοιξεις αλλη εφαρμογη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Mathio,

καταρχήν ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον. 2ο το έχω ήδη δοκιμάσει και δε γίνεται τίποτα...Δυστηχώς...

 

Παιδιά ξαναπαρακαλώ για το message storer. Το μαιλ είναι: jkyriazidis@yahoo.com

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε γιατι οταν προσπαθω να κανω εναν ηχο wav, απο mp3 δεν ακουγεται στο τελος δυνατα;δεν μπορω να το περασω κανονικα σαν mp3 και τα κανω wav γιατι το goldwave που χρησιμοποιω λεει οτι " no codec available to encode or decode the audio format " :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα, μετα απο ενα κλεισιμο και ανοιγμα του τηλεφωνου, χαθηκε απο το μενου επιλογων (με το πορτακι κλειστο) η επιλογη "Κλειδωμα πληκτρων" ...

 

Εχει παρατηρησει και αλλος αυτη την περιπτωση ?? Οι ρυθμισεις περι αυτοματου κλειδωματος ειναι on αλλα ουτε το πλ/γιο κλειδωνει αυτοματα οταν περασει το ενα λεπτο που ειναι ρυθμισμενο...

Δεν ξερω τι τι επιασε τωρα αλλα αν αυτο δεν εχει τυχει και σε αλλον, υπαρχει αλλος τροπο να κλειδωνει το πληκτρολογιο ?

 

 

Any ideas ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (27 Φεβ. 2004 , 22:11)

 

Ξαφνικα, μετα απο ενα κλεισιμο και ανοιγμα του τηλεφωνου, χαθηκε απο το μενου επιλογων (με το πορτακι κλειστο) η επιλογη "Κλειδωμα πληκτρων" ...

 

Εχει παρατηρησει και αλλος αυτη την περιπτωση ?? Οι ρυθμισεις περι αυτοματου κλειδωματος ειναι on αλλα ουτε το πλ/γιο κλειδωνει αυτοματα οταν περασει το ενα λεπτο που ειναι ρυθμισμενο...

Δεν ξερω τι τι επιασε τωρα αλλα αν αυτο δεν εχει τυχει και σε αλλον, υπαρχει αλλος τροπο να κλειδωνει το πληκτρολογιο ?

 

 

Any ideas ??

 

χειροκινητα ενα πατημα το κουμπακι επιλογων (διπλα απο το c) μετα οκ και κλειδωνει το πληκτρολογιο,οσο για το αλλο... τι να πω...
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (27 Φεβ. 2004 , 18:56)

 

Φίλε Mathio,

καταρχήν ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον. 2ο το έχω ήδη δοκιμάσει και δε γίνεται τίποτα...Δυστηχώς...

 

Παιδιά ξαναπαρακαλώ για το message storer. Το μαιλ είναι: jkyriazidis@yahoo.com

 

υπαρχει και αλλος τροπος,μεσω file manager να πας στο c/apps/ η d/apps (οπου εχεις εγκαταστησει το προγραμμα) ψαξε βρες το προγραμμα και διεγραψε το,αυτο παντα πιανει...
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mathios (27 Φεβ. 2004 , 22:44)

 

χειροκινητα ενα πατημα το κουμπακι επιλογων (διπλα απο το c) μετα οκ και κλειδωνει το πληκτρολογιο,οσο για το αλλο... τι να πω...

 

 

Μα αυτο λεω, δεν δουλευει αυτο που μεχρι πριν 2 ωρες δουλευε κανονικα. Δεν την εμφανιζει πλεον την επιλογη κλειδωματος...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Μάθιο,

Αυτό που μου προτείνεις όμως δεν αφήνει υπολλέιματα μέσα στον δίσκο? Είναι σαν να πάω και να διαγράψω τους φακέλους του pc suite από τον σκληρό του υπολογιστή χωρίς να κάνω uninstall??? Φεύγουν τα πάντα με αυτό που προτείνεις? Δε μένει κάποιο υπόλλειμα μέσα στον δίσκο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swim80 (27 Φεβ. 2004 , 18:10)

 

Dio erotisoules:

 

1)Otan pao na peraso arxeia me kataliksi *.zip *.jar kai kapoies alles to kinito leei oti den ta ipostirizei auta ta arxeia. Ti mporo na kano?

 

2)Exei kaneis ****** gia remote p900 (v1.42) kai desktop message (v1.01)

 

Euxaristo para poli ek ton proteron

swim80

 

 

Που τα αντιγράφεις αυτά τα αρχεία;

Με τον pc file manager θέλεις να τα μεταφέρεις στο κινητό ή να κάνεις εγκατάσταση κάποιο jar στο κινητό;

 

Άνοιξε τον Pc file manager στον υπολογιστή σου και αφού συνδεθείς με το κινητό, μέσω της βάσης ή bluetooth κ.λ.π., μετά μπορείς να μεταφέρεις τα αρχεία που θέλεις, σε κάποιον φάκελο στο κινητό.

 

Για τα προγράμματα, ρίξε μια ματιά εδώ (αν και οι εκδόσεις που θέλεις, δεν είδα να υπάρχουν, όμως έχει τις προηγούμενες).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jkyriazidis (28 Φεβ. 2004 , 02:13)

 

Φίλε Μάθιο,

Αυτό που μου προτείνεις όμως δεν αφήνει υπολλέιματα μέσα στον δίσκο? Είναι σαν να πάω και να διαγράψω τους φακέλους του pc suite από τον σκληρό του υπολογιστή χωρίς να κάνω uninstall??? Φεύγουν τα πάντα με αυτό που προτείνεις? Δε μένει κάποιο υπόλλειμα μέσα στον δίσκο?

 

 

Και απεγκατάσταση να κάνεις κανονικά μια εφαρμογή, πάλι θα μένουν αρχεία (copy-paste style από registry-program files των windows).

 

Εφόσον έχεις κάνει το Update, αν μπορείς κάνε φορμάτ στο κινητό.

Δοκίμασε πάντως να κάνεις εγκατάσταση 1 και 2 φορές ακόμα τις εφαρμογές που λες ότι έχουν πρόβλημα και επίσης και σε διαφορετικά σημεία (c και μετά d ή το αντίστροφο), για να δεις αν έγινε κάτι έτσι.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ola-kala-einai (27 Φεβ. 2004 , 19:11)

 

παιδια μπορειτε να μου πειτε γιατι οταν προσπαθω να κανω εναν ηχο wav, απο mp3 δεν ακουγεται στο τελος δυνατα;δεν μπορω να το περασω κανονικα σαν mp3 και τα κανω wav γιατι το goldwave που χρησιμοποιω λεει οτι " no codec available to encode or decode the audio format " :worry:

 

 

Εδώ θα βρεις πολλά προγράμματα για να κάνεις αυτό που θέλεις:

http://www.mp3-to-wav.net

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ BACKUP ΤΟ P800 KAI ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΕΧΕΙΣ

ΛΑΒΕΙ Η ΣΤΕΙΛΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ MMS. ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ RESTORE MANUALLY ΤΑ ΠΑΛΙΑ MMS ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ; ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ME TO Oxygen Phone Manager II for Symbian Ver 2.0 (build 4.0). ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ SOFTWARE ΕΚΤΟΣ ΤΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΕΝΟΣ SUITE SOFTWARE ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ SAVE ΤA MMS ΣΤΟ PC ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ FULL VERSION. TO TRIAL ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΩΣΤΑ.

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Minotavrs (27 Φεβ. 2004 , 07:42)

 

KAne rename toa arxeio vera.ttf .

h an den doulepsi afto katevase ta ellhnika fonts apo ton opera (gia na mhn ta psaxneis dese email na sta steilw).

 

Oso gia to spasthrh tou worldmate 2004 nai exei vgei to exw kai tha sto steilw kai afto...

 

τα aerial fonts για το opera που θα τα εγκαταστησω ;;; ακυρο...το βρηκα d/system/ fonts.... ευχαριστω φιλε minotavrs :rolleyes: τωρα το encoding ειναι οκ!
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα απο μια σελίδα ένα file που το περνάς στο c:/system/data και αντικαθιστά την εμφάνιση του ρολογιού αλλά δεν δουλεύει..ξέρετε εσείς κανένα τρόπο να αλλάξει ?
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα ένα Ρ800 και δεν μπορω να παρω τα e-mail μεσω GPRS δοκιμασα και το e-mail viewer αλλα τιποτα. Μου γραφει συνεχεια can't copy messages. Επισης ενω ο wap browser ανοιγει κανονικα τισ σελιδες, ο Opera αρνειται πεισματικα. Οποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει please γιατι θα μου ερχεται να πεταξω το τηλεφωνο στον τοιχο.

 

Thanks in advance

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος archie76gr (29 Φεβ. 2004 , 13:01)

 

Παιδια μολις πηρα ένα Ρ800 και δεν μπορω να παρω τα e-mail μεσω GPRS δοκιμασα και το e-mail viewer αλλα τιποτα. Μου γραφει συνεχεια can't copy messages. Επισης ενω ο wap browser ανοιγει κανονικα τισ σελιδες, ο Opera αρνειται πεισματικα. Οποιος μπορει να βοηθησει ας το κανει please γιατι θα μου ερχεται να πεταξω το τηλεφωνο στον τοιχο.

 

Thanks in advance

 

Πρεπει να φτιαξεις ενα καινουργιο λογαριασμο internet για να μπορεις να ανοιξεις σελιδες απο τον opera και ληψη/αποστολη email.

Σε ποιο δικτυο εισαι;

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ζητησεις απο την ΤΙΜ τις ρυθμισεις για mail.Εμενα η vodafone μου εστειλε τις οδηγιες και με το λογαριασμο που εφτιαξα μπαινω και στον opera και στα mail.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος archie76gr (29 Φεβ. 2004 , 13:12)

 

bel thanks για την απαντηση. Μολις εκανα συμβολαιο με την ΤΙΜ. Οποτε δεν φτανουν οι ρυθμισεις απο τον παροχεα?

 

πηγαινε στον πινακα ελεχου και στο ιντερνετ συνδεσεις αλλαξε το gwap.b-online.gr σε gint.b-online.gr και μετα στης συνδεσεις wap και απενεργοποιοισε της επιλογες wap (ξε τσεκαρε τα τετραγωνακια) και ολα θα πανε καλα. (εχω telestet και ξερω) εχω παιδευτει αρκετα....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος marantz (27 Φεβ. 2004 , 16:14)

 

Θέλω να ρωτήσω και 'γώ κάτι μιας και πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός P900 αλλά ίσως φανεί χαζό αλλά δεν ξέρω πως να το αλλάξω!!!

Λοιπόν παίρνω τηλέφωνα και έχω απόκρυψη και δεν θέλω. Ξέρει κάνεις πως αλλάζει και από που???

Pls απαντήστε μου a.s.a.p.

 

 

Yparxei kai mia allh lysh:

 

Mprosta apo ton arithmo bazeis *31# kai fenetai o arithmos.

#31# kai den fainetai.

 

Dokomase to. Mporeis epishs na tous apothikeyseis kai etsi alla tha exeis problima otan thes na stelneis mhnyma.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος archie76gr (29 Φεβ. 2004 , 13:28)

 

Παιδια ειστε ολοι super εδω μεσα δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω

 

παντα στν διαθεση σας... :D
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...