Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (16 Φεβ. 2004 , 11:20)

 

Νομιζω οτι βρισκονται στη ROM του κινητου οποτε και δεν μπορεις...

 

Ontos etsi einai
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Floyd (16 Φεβ. 2004 , 01:46)

 

popo mou ekanes tin kardia perivoli

se eyxaristo poly pantos !!!

 

 

Σκέψου τι θα γίνει μ'εμένα που θέλω να βάλω στην κάρτα 100ΜΒ ταινία MP4 και πάρε θάρρος :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια θέλω...χτές το απόγευμα διαπίστωσα πώς το κουμπάκι των options που βρίσκεται δεξιά πάνω στο keypad δεν δούλευε πολύ καλά..έπρεπε να ασκήσω μεγάλη δύναμε στο κουμπάκι για να πατηθεί...σήμερα το πρωί όμως θέλει ακόμα περισσότερη δύναμη...τί να κάνω ρε παιδιά δεν ξέρω! :cry: Το έχω βγάλει και ξαναβάλει το keypad αλλά πάλι τίποτα! το κουμπάκι δεν είναι χαλαρό είναι σαν τα άλλα απλά θέλει περισσότερη δύναμη για να λειτουργήσει! :mad: :cry:

helpp...

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maik1313 (16 Φεβ. 2004 , 04:26)

 

Καλημερα σε ολους.

 

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση απο το site της SE και μολις παω να ξεκινησω την διαδικασια μου εμφανιζεται το εξης μηνυμα στο PC "Unknown error ."

Μπορει να μου πειτε πως μπορω να κανω την αναβαθμιση.

 

 

Κλείσε όσα προγράμματα τρέχουν για firewall, antivirus (γενικώς, εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι εκείνη την στιγμή) και ξαναδοκίμασε.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Tna (16 Φεβ. 2004 , 11:51)

 

pou mporei na brei kapoios ogg encoder?

 

 

Εδώ π.χ.:

http://www.mediatwins.com/products/ogg_encoder.htm

Ή εδώ:

http://www.dbpoweramp.com/dmc.htm

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κλείσεις όλα τα προγράμματα που τρέχουν στο pc (antivirus, firewall και γενικώς προγράμματα που τρέχουν και δεν χρειάζονται, στο στυλ αυτό). Αν δεν γίνεται πάλι κάτι, τότε το πρόβλημα είναι από τα windows... Εκτός και αν δοκιμάσεις να κάνεις ένα φορμάτ στο κινητό και να δεις αν μετά γίνεται πάλι το ίδιο.

 

 

Φιλε Mod το επιασα το.....υπονοουμενο. :(

Θα περιμενω καμμια 15 μερες για να κανω το Γ#@*#@νο το Format γιατι πρεπει να προετοιμαστω και για back up.

Format στο p900 δεν κανω ακομα μεχρι να βγουν τα ελληνικα για την R4A04 .Μηπως βγηκανε;

Thanx Anyway :) :)

και sorry για το καθηστερημενο Reply. :o

WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH.

Shinobi no Mono

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frankzer0 (16 Φεβ. 2004 , 16:28)

 

Φιλε Mod το επιασα το.....υπονοουμενο. :(

Θα περιμενω καμμια 15 μερες για να κανω το Γ#@*#@νο το Format γιατι πρεπει να προετοιμαστω και για back up.

Format στο p900 δεν κανω ακομα μεχρι να βγουν τα ελληνικα για την R4A04 .Μηπως βγηκανε;

Thanx Anyway :) :)

και sorry για το καθηστερημενο Reply. :o

 

 

Για τα Ελληνικά ακόμα δεν...

Αν μπορέσεις να δοκιμάσεις σε κάποιον άλλον υπολογιστή το κινητό και να δεις αν είναι οκ εκεί, θα είναι καλύτερα.

 

Δοκίμασε πάντως να καθαρίσεις την registry με κάποιο πρόγραμμα για αυτήν, να δεις για spyware αν υπάρχει κάτι στον υπολογιστή. Ίσως κάποιο software προκάλεσε το πρόβλημα.

 

Το σίγουρο είναι ότι με φορμάτ στα windows θα είσαι οκ, αλλά το θέμα είναι να το γλυτώσεις αυτό.

Δοκίμασε και τα παραπάνω για να δεις αν έγινε κάτι.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maik1313 (16 Φεβ. 2004 , 04:26)

 

Καλημερα σε ολους.

 

Προσπαθω να κανω αναβαθμιση απο το site της SE και μολις παω να ξεκινησω την διαδικασια μου εμφανιζεται το εξης μηνυμα στο PC "Unknown error ."

Μπορει να μου πειτε πως μπορω να κανω την αναβαθμιση.

 

 

 

 

 

Κλείσε όσα προγράμματα τρέχουν για firewall, antivirus (γενικώς, εφαρμογές που δεν χρειάζεσαι εκείνη την στιγμή) και ξαναδοκίμασε

 

Εκανα αυτα που γραφεις παραπανω και πραγματι δεν εμφανιζεται το μημυμα λαθους.

Θα ηθελα να μου πειτε ποση ωρα πρεπει να περιμενω απο την στιγμη που εχω κατεβασει το αρχειο για να γινει η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγώ έγινα γερο-παράξενος και με ενοχλει το τρίξιμο στο p900 μετά από 15 ημέρες χρήσης ή ειναι κάτι που και άλλοι έχουν διαπιστώσει και δεν θίγουν????

αναφέρομαι στα δύο πλαστικά ασημι που έχει στα πλάγιά του , τα οποία τρίζουν όταν τα πιέζεις!!!!!

όταν λέω πιέζεις εννοώ ότι πιάνω σταθερά το κινητό

για να μην φορτωθεί το forum, ας απαντήσετε καλύτερα με pm ή όπως αλλιώς κρίνετε εσεις

ΚΑΙ αυτό είναι μέρος της γκαντεμιάς που με κυνηγάει από την πρώτη αγορά του πρώτου P800 πριν 9 μήνες μέχρι σήμερα ή είμαι εγώ ένας γεροπαράξενος ιδιότροπος ?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maik1313 (16 Φεβ. 2004 , 22:52)

 

Εκανα αυτα που γραφεις παραπανω και πραγματι δεν εμφανιζεται το μημυμα λαθους.

Θα ηθελα να μου πειτε ποση ωρα πρεπει να περιμενω απο την στιγμη που εχω κατεβασει το αρχειο για να γινει η αναβαθμιση.

 

Exartate tin syndesi pou exeis me 56 k (mou eipan) einai gyrw sta 45 lepta ,me adsl sta 512 einai 20 lepta.
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maik1313 (16 Φεβ. 2004 , 23:52)

 

Εκανα αυτα που γραφεις παραπανω και πραγματι δεν εμφανιζεται το μημυμα λαθους.

Θα ηθελα να μου πειτε ποση ωρα πρεπει να περιμενω απο την στιγμη που εχω κατεβασει το αρχειο για να γινει η αναβαθμιση.

 

 

Ανάλογα την σύνδεση που έχεις. Με 56αρι μόντεμ π.χ. (και ανάλογα την ώρα πάντα) μπορεί να κάνει 1 ώρα (σχετικό όμως αυτό).

 

Συνήθως είναι καλύτερα να κάνεις το update τις πρώτες πρωινές ώρες.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την σύνδεση που έχεις. Με 56αρι μόντεμ π.χ. (και ανάλογα την ώρα πάντα) μπορεί να κάνει 1 ώρα (σχετικό όμως αυτό).

 

Συνήθως είναι καλύτερα να κάνεις το update τις πρώτες πρωινές ώρες.

 

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Το αρχειο το εχω ηδη κατεβασει και το "τρεχω" απο τον δισκο μου.

Η συνδεση μου ειναι ADSL 512. Μηπως δεν κανω κατι καλα?

Μηπως πρεπει αντι για save στο δισκο να κανω open στο download?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maik1313 (17 Φεβ. 2004 , 00:13)

 

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση.

Το αρχειο το εχω ηδη κατεβασει και το "τρεχω" απο τον δισκο μου.

Η συνδεση μου ειναι ADSL 512. Μηπως δεν κανω κατι καλα?

Μηπως πρεπει αντι για save στο δισκο να κανω open στο download?

 

 

Για το seus_setup113.exe λες;

Απλά μην κλείσεις την σελίδα του online update, όταν κατεβάσεις το seus_setup113.exe

(λέει στην σελίδα: "Download and install the client application, After completing the installation you will be automatically redirected to the correct web page.

Do NOT close this window)

 

Τρέξε το seus_setup113.exe και ακολούθα τις οδηγίες μετά.

 

 

Προς argic:

 

Αν σου φαίνεται ότι τρίζει αρκετά ίσως πρέπει να πας να το κοιτάξουν σε κάποιο service. Εκτός και αν είναι η ιδέα σου ότι τρίζει πολύ όταν το πατάς εκεί. Δεν νομίζω να έχει πρόβλημα πάντως, εκτός και αν σου έχει πέσει το κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει την διαδικασια του update πριν 10 λεπτα περιπου και εχει το μονο που βλεπω ειναι αυτο το μηνυμα "Please wait...

 

 

 

Checking the installation of Sony Ericsson Update Service "

Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα τριζουν τα πλαστικα οποτε μην ανησυχεις φιλε argic.

Για το update παιδια το αρχειο zeus που κατεβαζετε πρεπει να το αποσυμπιεσετε με δεκσι κλικ και μετα να τρεξετε το setup που θα βγαλει!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na mou eksigisei pos leitourgei to T9 sto P900? Thelo na pistevo oti den einai aparaitito na xrisimopoieis to jog kathe fora pou patas ena gramma. An ontos to jog einai aparaitito tote milame gia to poio poliploko-******* T9 pou exo dei.

 

Euxaristo kai tha ektimousa apantisi me PM.

Link to comment
Share on other sites

Paidia HELP!!Tha ithela na rwthsw kai esas gia na dw oti den einai idea moy!meta thn anavathmish se r4 exete parathrhsei problhmata asthatheias toy kinitoy?problhmata me to shma?

gia prwth fora moy kanei epanekinnhsh gia beltistopoihsh!den moy toxe kanei pote ws twra!!!kai to shma den to blepwkai poly kala mesa sto spiti moy!enw paliotera htan pio stathero....e??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x (16 Φεβ. 2004 , 14:51)

 

Παιδιά μια βοήθεια θέλω...χτές το απόγευμα διαπίστωσα πώς το κουμπάκι των options που βρίσκεται δεξιά πάνω στο keypad δεν δούλευε πολύ καλά..έπρεπε να ασκήσω μεγάλη δύναμε στο κουμπάκι για να πατηθεί...σήμερα το πρωί όμως θέλει ακόμα περισσότερη δύναμη...τί να κάνω ρε παιδιά δεν ξέρω! :cry: Το έχω βγάλει και ξαναβάλει το keypad αλλά πάλι τίποτα! το κουμπάκι δεν είναι χαλαρό είναι σαν τα άλλα απλά θέλει περισσότερη δύναμη για να λειτουργήσει! :mad: :cry:

helpp...

 

 

Παιδιά με μένα τί γίνεται ? καμιά ιδέα ? τί να κάνω ? να το ανοίξω και να το φτιάξω απο μόνος μου ? :worry: :cry: :mad:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x (17 Φεβ. 2004 , 15:10)

 

Παιδιά με μένα τί γίνεται ? καμιά ιδέα ? τί να κάνω ? να το ανοίξω και να το φτιάξω απο μόνος μου ? :worry: :cry: :mad:

 

 

Εγω στη θεση σου θα το πηγαινα να το φτιαξουν σε καποιο SE service.

Ειναι στην εγγυηση ακομα και αν και δεν εχω και την καλυτερη γνωμη για τα service, θα στο φτιαξουν χωρις να πληρωσεις κατι, και το κυριοτερο, χωρις να κανουν ζημια που ειναι πολυ πιθανο να συμβει αμα το ανοιξεις μονος σου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (17 Φεβ. 2004 , 15:20)

 

Εγω στη θεση σου θα το πηγαινα να το φτιαξουν σε καποιο SE service.

Ειναι στην εγγυηση ακομα και αν και δεν εχω και την καλυτερη γνωμη για τα service, θα στο φτιαξουν χωρις να πληρωσεις κατι, και το κυριοτερο, χωρις να κανουν ζημια που ειναι πολυ πιθανο να συμβει αμα το ανοιξεις μονος σου...

 

 

Eλα όμως που δεν υπάρχουν κέντρα SE στην περιοχή μου! :cry:

Λέτε να βγάλω μόνο το πληκτρολόγιο και να τους το δώσω εκεί που το αγόρασα να το στείλουνε εκείνη σε κάποιο ΣΕ σε άλλη περιοχή ? φαντάζομαι θα έχουνε π900 να το δοκιμάσουν έτσι ? :worry:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iliasp (17 Φεβ. 2004 , 15:06)

 

Paidia HELP!!Tha ithela na rwthsw kai esas gia na dw oti den einai idea moy!meta thn anavathmish se r4 exete parathrhsei problhmata asthatheias toy kinitoy?problhmata me to shma?

gia prwth fora moy kanei epanekinnhsh gia beltistopoihsh!den moy toxe kanei pote ws twra!!!kai to shma den to blepwkai poly kala mesa sto spiti moy!enw paliotera htan pio stathero....e??

 

 

Επανεκκίνηση εμένα δεν μου έκανε ακόμη, ενώ παλαιότερα είχα 5 :)

 

Το σήμα ποτέ δεν ήταν καλο στα Ρ900... Ότι και να του κάνεις δεν βελτιώνετε... :(

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω αν το ρ900 παιζει παιχνιδια java.Εχω κανει εγκατασταση 1-2 παιχνιδια αλλα δεν ανοιγουν.Μηπως χρειαζεται να περασουμε καποιο booster πρωτα;
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (17 Φεβ. 2004 , 19:47)

 

Θα ηθελα να ρωτησω αν το ρ900 παιζει παιχνιδια java.Εχω κανει εγκατασταση 1-2 παιχνιδια αλλα δεν ανοιγουν.Μηπως χρειαζεται να περασουμε καποιο booster πρωτα;

 

 

Ποιά παιχνίδια είναι;

(τα έκανες εγκατάσταση με δεξί κλικ στο αρχείο και μετά "install application software" από το μενού που εμφανίζεται; - αφού έχεις συνδέση το κινητό με το pc και μέσω pc suite).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...