Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος HAKARGR (20 Ιαν. 2004 , 17:29)

 

KALISPERA koitaksete egw perasa ena video apo to p900 mou sto pc kai den to paize!!mou eipan na katevasw to Quicktime to6.5 to katevasa kai apo ekeino meta epaize to videaki alla poli xalia re paidia kai xwris ixo!!!pws ginete katevazw kai to program apo edw pou ta video ta kanei mp4 kai pali sto kin den exei ixo to video!!!meta apo ligo kairo ena paidi mou leei na katevasw ena program apo tin nokia pou metatrepei mp4 video kai einai kai player mixani gia ta mp4!!!alla pali ixos den yparxei!!!alla to video to dixnei poli kalitera!!!mporei na mou pei kanenas ti paizei gia na mporw na exw kai ixo?

euxaristw ek twn proterwn!!!:)

 

κατεβασε αυτο ειναι πολυ καλυτερο απο το quick time και απο πολλα αλλα. http://www.hwsetup.it/files/download/player/platform4_player_3.0.zip
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος makpol (21 Ιαν. 2004 , 00:34)

 

phra to p900 poly kalo alla shmera moy dhmioyrghuhke

ena problhma........

ta MMS ta exw energopoihsei kai doyleyane poly kala...

shmera omws apo to prwi den mporw oyte na lavw oyte na steilw

kai otan moy stelnoyn mms ta pairnw san sms me akatalavistika

grammata ....

to mynhma poy moy bgazei einai .......

"sfalma leitoyrgias ....katest/meno...."

aytes tis 2 meres egkatesthsa polla programmata kai kapoia apo ayta

den egkatastauhkan kauoloy eixan problhma mporei apo

ayta na dhmioyrghuhke to problhma ....TI PREPEI NA KANV ?

 

αν εχεις telestet 2 μερες τωρα το gprs δεν παει καλα λογο τεχνικων προβληματων (αυτα τουλαχιστων δηλωνουν αυτοι)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haki (23 Ιαν. 2004 , 01:34)

 

Αν ορκιζεσαι, αυριο το χτυπησα!!!

 

Ορκιζεσαι???? :worry: :p

 

τι να σου πω,το εχω 2 μηνες τωρα δουλευε και με το ρ800,και τωρα το εχω με το ρ900 ειναι καλο μονο για κοντινες αποστασεις μεχρι 3 μετρα αλλα βελτιωνει αρκετα την φωτογραφια. (μην περιμενεις κανενα προβολεα 500αρι....)
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Καποτε καποιος στο forum ειχε προτεινει μια λυση για να αποθηκευει ο Opera τις σελιδες που κατεβαζουμε στον D και οχι στον C για να μην φορτωνεται η μνημη.

Αν μπορει καποιος ας το ξαναγραψει για να το κανουμε και υπολοιποι.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.

Το μηνυμα σφαλματος που ελεγα στο προηγουμενο post ειναι το εξης:

 

 

Uh oh!

 

The server encountered an internal error and could not complete your request. Please check that you typed the address (URL) correctly.

 

If this error recurs, please try again later when we hope the problem will have been solved.

 

Meanwhile, please browse the Sony Ericsson website or try the following global links:

Try the following global links:

 

Sony Ericsson.com

 

Global support area

 

M2M Connectivity

 

Fun & downloads

 

Partner place

 

Press room

 

Developer World

 

Αυτο λοιπόν το μηνυμα ακομα και σήμερα το βγάζει. Δοκίμασα να μπώ απο διάφορα PC's με διαφορετικές συνδέσεις, απο 56k συνδεση ως 256 Leased line.

Ο μόνος τρόπος που δούλεψε ηταν μεσω το http://www.clubsonyericsson.com.

Οσο για το πρόβλημα CarpeNoctum ισως να χρειαζετει να κατεβάσεις java στο συστημα οπως αναφερει και ο DrMaslow.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PANOSGR (23 Ιαν. 2004 , 12:28)

 

NA ROTISO KATI AN EXEI DOKIMASEI KANENAS STO P900 TO XIPNITIRI DOULEUEI OTAN TO TIL. EINE KLEISTO ?

 

οχι δυστυχως....και πιθανοτατα δεν προκειται...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gnkgr (23 Ιαν. 2004 , 11:02)

 

Καποτε καποιος στο forum ειχε προτεινει μια λυση για να αποθηκευει ο Opera τις σελιδες που κατεβαζουμε στον D και οχι στον C για να μην φορτωνεται η μνημη.

Αν μπορει καποιος ας το ξαναγραψει για να το κανουμε και υπολοιποι.

 

 

Κάνεις αντιγραφή στο PC το c:\System\Data\Opera\Opera.ini και το ανοίγεις με το notepad. Μετά ψάχνεις μέσα για το [user Prefs] και γράφεις μετά από αυτό Cache Disk=D

 

Δηλαδή:

[user Prefs]Cache Disk=D

 

Μεταφέρεις πάλι το Opera.ini στο c:\System\Data\Opera\

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συγγνώμη άν έχει ξανα αναφερθεί.Κατεβάσα ένα κάρο προγραμματάκια που απαιτούν Appforge Booster.Τα εγκατέστησα,εγκατέστησα και το Booster.sis (δοκίμασα την v3 και την v4) αλλα οταν τα τρέχω μου βγαίνει το μύν "δεν υποστηρίζεται" :ninja: .Δηλ. δέν τρέχουν σε P900? P800only? :stupid:
Link to comment
Share on other sites

Soy apanthsa kai sthn allh selida.

Katebase ta apo edw kai meta kanta full me ta spasthria poy exeis.

Ta pio polla yposthrizontai alla merika den :(

 

http://www.handango.com/sonyericsson/ProductSection-Software.jsp?siteId=790&jid=C973B83F84CE817D9DX4566AF3X2E7FB&javaDevice=P900&device=P900&platformId=4&catalog=20&sectionId=0&title=Software

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κάνουμε format στο κινητό Ρ900 και γενικά που μπορούμε να μάθουμε για τις εντολές που δεν περιγράγονται??(giovani22@panafonet.gr)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγωντος την βοηθεια σας :(

Δεν μπορω να συνδεσω το κιν με το pc μεσω usb :(

Κανω εγκατασταση το pc suite και δεν γινεται τιποτα :(

Παταω το εικονειδιο κατω δεξια και λεει οτι εινα συνδεμενο στην com3

αλλα τιποτα :(

Εχω win98 αν εχει σημασια :(

 

Επειγωντος λυση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παλι εγω!!!

Ακουστε και ενα κουφο.Οταν εχω εγκατεστημενο το pc suite δεν μπορω να μπω στο internet με την συνδεση μου!!!

Αυτο και αν ειναι κουφο :whistle:

Link to comment
Share on other sites

"Ακουστε και ενα κουφο.Οταν εχω εγκατεστημενο το pc suite δεν μπορω να μπω στο internet με την συνδεση μου!!!

Αυτο και αν ειναι κουφο"

 

Kαι μενα μου συμβαινουν καποια περιεργα!!Λεει οτι χρησιμοποιειται το μοντεμ μετα αν ειμαι στο νετ και παω να συνδεσω το κινητο πολλες φορες δεν κανει τιποτα και λεει οτι δεν ειναι συνδεμενο και κανω restart και πολλα διαφορα τρελα!!Εχω γεμισει ολες τις θυρες του pc (6 usb 2ps/2 kai 2 serials).Ισως να φταιει το τροφοδοτικο που ειναι 300 watt!!Κανεις που ξερει αρκετα απο hardware τι εχει να πει;;

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω πως συνεργαζεται η μνημη RΑM του τηλεφώνου Ρ900 με την memory 16MB του τηλ και το memory stick duo 128MB καθώς ενώ έχω εγκαταστήσει κάποια προγράμματα στο τηλέφωνο μου παρουσιάζει πληρότητα στην ram 72% στην internal 36% και στην external 7%. Γνωρίζει κανένας τον συσχετισμό ώστε να μην γεμίσει η ram καθώς φαίνεται ότι γεμίζει πολύ γρήγορα και στο τέλος τι γίνετε?????.(giovani22@panafonet.gr)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giovani22 (23 Ιαν. 2004 , 21:10)

 

Πως μπορούμε να κάνουμε format στο κινητό Ρ900 και γενικά που μπορούμε να μάθουμε για τις εντολές που δεν περιγράγονται??(giovani22@panafonet.gr)

 

 

Ρίξε μια ματιά εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ola-kala-einai (23 Ιαν. 2004 , 21:58)

 

Παιδια επειγωντος την βοηθεια σας :(

Δεν μπορω να συνδεσω το κιν με το pc μεσω usb :(

Κανω εγκατασταση το pc suite και δεν γινεται τιποτα :(

Παταω το εικονειδιο κατω δεξια και λεει οτι εινα συνδεμενο στην com3

αλλα τιποτα :(

Εχω win98 αν εχει σημασια :(

 

Επειγωντος λυση :rolleyes:

 

 

Εφόσον έχεις τα Windows 98, φρόντισε να έχεις εγκαταστήσει το DCOM98 1.3:

 

DCOM98 1.3:

To be able to run the PC Suite for P900/P800 on Windows 98, you need to have DCOM98 version 1.3 or later installed.

Version 1.3 of DCOM98 is available for download at http://www.microsoft.com/com/dcom/dcom98/dcom1_3.asp

 

Επίσης εδώ θα βρεις και την νεότερη έκδοση του Pc suite.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ola-kala-einai (23 Ιαν. 2004 , 22:05)

 

Παλι εγω!!!

Ακουστε και ενα κουφο.Οταν εχω εγκατεστημενο το pc suite δεν μπορω να μπω στο internet με την συνδεση μου!!!

Αυτο και αν ειναι κουφο :whistle:

 

 

Δες στις συνδέσεις στο pc, μήπως βλέπει ως default το κινητό για μόντεμ (όταν το συνδέεις στην βάση) και όχι αυτό που έχεις στο pc.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Φίλε florinaperis αν κάνω μορφοποίηση στον εσωτερικό μου δίσκο τι γίνεται???

Χρειάζεται πάλι αναβάθμιση?? (έκανα πρίν 2 ημέρες την τελευταία εκδοση)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος giovani22 (24 Ιαν. 2004 , 00:07)

 

θα ήθελα να ρωτήσω πως συνεργαζεται η μνημη RΑM του τηλεφώνου Ρ900 με την memory 16MB του τηλ και το memory stick duo 128MB καθώς ενώ έχω εγκαταστήσει κάποια προγράμματα στο τηλέφωνο μου παρουσιάζει πληρότητα στην ram 72% στην internal 36% και στην external 7%. Γνωρίζει κανένας τον συσχετισμό ώστε να μην γεμίσει η ram καθώς φαίνεται ότι γεμίζει πολύ γρήγορα και στο τέλος τι γίνετε?????.(giovani22@panafonet.gr)

 

 

Δεν υπάρχει συγκεκριμένη λογική που πρέπει να ακολουθήσεις ώστε να αποφύγεις "κάτι". Όταν κάνεις εγκατάσταση ένα πρόγραμμα (όχι εικόνες, ήχους κ.λ.π.), το πρόγραμμα, άσχετα αν το κάνεις εγκατάσταση στον D, θα έχεις αρχεία και στον C. Γιαυτό συνήθως οι κάρτες μνήμης είναι για να έχουμε αρχεία τα οποία μας χρειάζονται και είναι του στυλ, βίντεο, εικόνες, ήχοι, κείμενα κ.λ.π.

 

Π.χ., αν αποφασίσεις να βάλεις όσες εφαρμογές μπορείς να βάλεις στο κινητό και στον D, θα σταματήσει να υπάρχει ελεύθερος χώρος στον C κάποια στιγμή, άσχετα αν θα υπάρχει ακόμα ελεύθερος χώρος στον D.

 

Πρέπει να έχεις πάντα ελεύθερο χώρο στον C, για παν ενδεχόμενο (άφηνε 4-5ΜΒ ή έστω 2-3ΜΒ).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (24 Ιαν. 2004 , 01:13)

 

Φίλε florinaperis αν κάνω μορφοποίηση στον εσωτερικό μου δίσκο τι γίνεται???

Χρειάζεται πάλι αναβάθμιση?? (έκανα πρίν 2 ημέρες την τελευταία εκδοση)

 

 

Δεν χάνεται η αναβάθμιση (το λειτουργικό υπάρχει έτοιμο προς εγκατάσταση ανα πάσα στιγμή μέσα στο κινητό). Όταν κάνεις φορμάτ, χάνεις όσα είχες στο κινητό (εφαρμογές, ήχους εικόνες κ.λ.π.) και είναι όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες.

 

Θα κάνει μόνο του την διαδικασία εγκατάστασης και σε λίγη ώρα θα έχει τελειώσει. Όμως θα χαθεί και η Ελληνική γλώσσα (δεν είμαι βέβαιος αν υπάρχει διαθέσιμη για την έκδοση firmware που έχεις). Οπότε αν κάνεις φορμάτ, χάνεις τα Ελληνικά.

 

Ότι είχες από εφαρμογές κ.λ.π., αν κάνεις ένα Backup πριν το φορμάτ, μπορείς να το ξαναπεράσεις πάλι στο κινητό με την διαδικασία restore και θα έχεις ότι είχες και πριν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (24 Ιαν. 2004 , 01:19)

 

Δεν χάνεται η αναβάθμιση (το λειτουργικό υπάρχει έτοιμο προς εγκατάσταση ανα πάσα στιγμή μέσα στο κινητό). Όταν κάνεις φορμάτ, χάνεις όσα είχες στο κινητό (εφαρμογές, ήχους εικόνες κ.λ.π.) και είναι όπως την πρώτη φορά που το άνοιξες.

 

 

 

 

Φίλε florinaperis ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!!!!

 

Απο την αρχή που πήρα το κινητό κάποιες στιγμές ενω είναι ανοιχτό και με καλούν δέν χτυπάει και φυσικά δεν μπορώ να κάνω και εγώ κλήσεις.

Αν του κάνω επανεκίνηση είναι όλα καλά μετά για 3 με 4 μέρες!!!

Εχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις μήπως λυθεί το πρόβλημα αλλά τίποτα!!!

Μήπως με το Φορμάτ βελτιωθεί η κατάσταση???

 

Το cda μου είναι 162003/4

Μάλλον δεν θα βρώ τα ελληνικά απο ότι είδα!!!

Και αν ναί πού??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...