Jump to content

[Επίσημο] Motorola E1070


invictus1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς οι εταιρίες (είτε είναι αντιπροσωποι είτε είναι κατασκευαστές) ,κοιτάνε και το μέγεθος της αγοράς που απευθύνονται-Αν ο ανταγωνισμός κάνει το ίδιο ,κάνουν και αυτοί το ίδιο σε κάποια αγορά-Οπότε η "βρώμα" βγαίνει για όλους (ότι δεν κάνουν ποιοτικά προιόντα)-Ετσι στους "τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος" αν τύχει και ξεχωρίσει με κάποιο προιόν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 118
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς. ρυθμίσεις>δίκτυο>ρυθμίσεις δικτύου>ζώνη>Ευρώπη/Ασία

 

Στο μενου που βλεπω εγω στις ρυθμισεις δικτιου εχει μονο Ταχητητα και Ειδος(αυτοματο η manual) δεν εχει κατι αλλο,μηπως επειδη ειναι ΤΙΜ ιταλιας;

:)
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου που βλεπω εγω στις ρυθμισεις δικτιου εχει μονο Ταχητητα και Ειδος(αυτοματο η manual) δεν εχει κατι αλλο,μηπως επειδη ειναι ΤΙΜ ιταλιας;

Μάλλον αυτό φταίει.

Και το δικό μου δεν υποστηρίζει αναγνώριση φωνής και ούτε πρόκειται.

Είναι θέμα λογισμικού.

Από περιέργεια μπορείς να δεις τι κατασκευής είναι η συσκευή που έχεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ο Γερμανός το έχει στην ιστοσελίδα του και κάποιος από το forum το αγόρασε πρόσφατα. Άλλωστε είναι μόλις 5 μήνες στην αγορά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν μπορώ να το συνδέσω με usb? :(

Το ένα πρόγραμμα το βλέπει (p2kcommander) αλλα δεν κάνει τίποτα, και το p2ktools δε το βλεπει καν. έχω βάλει και drivers. καμιά ιδέα;

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις το COM port;

Πάντως το δικό μου (Ε1070) συνδέεται κανονικά και με τα δύο προγράμματα.

Στο P2k tools 0719 πήγαινε στο options>configuration>At mode

Αντίστοιχη ρύθμιση υπάρχει και στα άλλα προγράμματα.

Αν εξακολουθεί να έχει προβλήματα προσπάθησε να κατεβάσεις το Μotorola phone tools 4. Αυτό σίγουρα έχει τους τελευταίους drivers.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επαιξα λιγο με τις COM ports αλλά δε νομίζω να είναι εκεί το πρόβλημα...

Τώρα κατεβάσα το phone tools, θα δω τι θα γίνει...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς τα συγκεκριμένα προγράμματα σε ΑΤ mode ή σε P2k;

Γιατί σε p2k μπορώ να διαβεβαιώσω ότι αναγνωρίζουν το 1070 άψογα. Για ΑΤ mode είναι λίγο πιο περίεργα τα πράγματα γιατί είναι καινούρια συσκευή και τα προγράμματα σχετικά παλιά. Συστήνω το Mobiledit και το Motorola phone tools 4 για διαχείρηση τηλ καταλόγου, organizer κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

paidia mporeite na mou grapsete tis rythmiseis GPRS gia to E1070?analytika gia na mpainw sto TIMplus!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Mporeis na tis breis sto motorola.gr.Στις στελνουν με μηνυμα.

 

den exei gia to motorola E1070 !an den variesai mporeis na tis grapseis?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

den exei gia to motorola E1070 !an den variesai mporeis na tis grapseis?

Γιατί δε δοκιμάζεις να στείλεις τις ρυθμίσεις για το V3x ή το Ε1000;

Νομίζω πως είναι οι ίδιες. Για την Cosmote πάντως λειτούργησε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Wirelessly posted (MOT-V1050/83.38.49. MIB/2.2.1 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

den exei gia to motorola E1070 !an den variesai mporeis na tis grapseis?

Γιατί δε δοκιμάζεις να στείλεις τις ρυθμίσεις για το V3x ή το Ε1000;

Νομίζω πως είναι οι ίδιες. Για την Cosmote πάντως λειτούργησε.

 

file esy pou exeis to E1070 grapse!

Link to comment
Share on other sites

Έχω Cosmote.

Θα ψάξω το κινητό για τις ρυθμίσεις της ΤΙΜ και θα τις περάσω.

Αλλά, πήρα το τηλέφωνο πριν κυκλοφορήσει το ΤΙΜ plus οπότε δεν ξέρω αν υπάρχουν κάποιες αλλαγές.

 

Όνομα:TIM GPRS+

Αρχική σελίδα: http://wapportal.tim.com.gr

Τύπος υπηρεσίας 1: HTTP

ΙΡ πύλης 1: 192.168.200.10

Θύρα 1: 9401

Τομέας 1:

Τύπος υπηρεσίας 2: HTTP

ΙΡ πύλης 2:

Θύρα 2: 80

Τομέας 2:

DNS 1: 000.000.000.000

DNS 2: 000.000.000.000

Λήξη χρόνου: 5 λεπτά

CDS No 1: +306935601271

Όνομα χρήστη 1: wap

Κωδικός 1: ***τρία αστέρια έχει δεν ξέρω ποιος είναι

Ταχύτητα : 9600

Τυπος γραμμής 1: ISDN

CSD No 2:

Όνομα χρήστη 2:

Κωδικός 2:

Ταχύτητα 2: 9600

Τύπος γραμμής 2 : Modem

GPRS APN: gwap.b-online.gr

Kωδικός πρόσβασης: *** πάλι τρία αστέρια.

 

Αυτές οι ρυθμίσεις υπήρχαν στο τηλέφωνο όταν το αγόρασα. Δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

 

 

17/7

Εντάξει οι ρυθμίσεις;

Αν καταφέρεις να δεις TV από το 1070 μέσω Cosmote πες μου κι εμένα τι ακριβώς έκανες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα ειμαι και εγω ενας (ευτυχης???) κατοχος του 1075 απο βοντα.το τηλεφωνο ειναι απλα πληρες εχει οτι δεν ειχε το 1050 και αλλα πολλα.

την εικονα μου την χαλασε το οτι το ΒΤ απο την συγκεκριμενη συσκευη εχει προβλημα, δεν συνδεετε με τιποτα, οσο για την βοντα θελουν να τους το παω να το αλλαξουν σε τρεις τεσσερις μερες... καλα! θα παω μια βολτα απο μοτορολα και θα δω.

κατα τα αλλα δεν ειναι απλα αναβαθμισμενο 1050 αλλα ενα νεο με πολλα πραγματακια που κανουν την συμβιωση ευκολη.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αυτό φταίει.

Και το δικό μου δεν υποστηρίζει αναγνώριση φωνής και ούτε πρόκειται.

Είναι θέμα λογισμικού.

Από περιέργεια μπορείς να δεις τι κατασκευής είναι η συσκευή που έχεις;

 

 

Αφου ελυσα το προβλημα με το ΒΤ τωρα ολα ειναι ΟΚ, το τηλεφωνο ειναι απλα απαιχτο, λειπει μονο το ραδιοφωνο:) (πολλα θελω?), οσο για την κληση αριθμων με φωνη θα πρεπει να γυρισετε την γλωσσα σε αγγλικα.

α, της βοντα εχει και εναν μιντιαπλαιιερ, καλο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο το 75 υποστηρίζει αυτή τη δυνατότητα.

Το 1070 που έχω εγώ δεν το κάνει.

Μπορείς να μου δώσεις κάποιες πληροφορίες;

Τι έκδοση λογισμικού έχεις, αν η συσκευή σου έχει Digital Audio Player στις εφαρμογές Java και τι κατασκευής είναι;

Και Με γεια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

gia tin fonitiki klisi gyrnao sta agglika kai kanei ta panta(arkei ta onomata ston katalogo na einai grammena me latinikous haraktires) alla tin klisi arithmon tin kanei, an einai i glosa ellinika tote mporeis na prostheseis se kathe epafi kai mia fonitiki etiketa kai eisai ok. oso gia ton media player einai mia efarmogi java tis motorola alla vrisko pio praktiko na akouo tis playlist apo tin epilogi HXOI giati ehei rythmiseis gia mpaso souround kai mporeis na kaneis paralila kai alla.

oso gia to logismiko einai tis vodar252211ld_u_85.97.c6p.

auto pantos pou metraei einai poy mporo na akouo mousiki kai sto BT h-free, i epomeni kinisi einai agora stereo BT akoustika i motorola tha ta ehei peripou 90 euro alla akoma ta perimeno.

Link to comment
Share on other sites

Τα ρωτάω αυτά γιατί:

Πριν από 6 περίπου μήνες είχα διαβάσει σε site του εξωτερικού για όλες αυτές τις δυνατότητες που πρόσφερε το κινητό και με βάση όλα αυτά αποφάσισα να το αγοράσω. (Μιλάω πάντα για το 70)

Απο το service της Motorola με διαβεβαίωσαν ότι δεν θα υπήρχε καμιά ασυμβατότητα του κινητού, που ερχόταν ως αποκλειστικο της ΤΙΜ, και της dual SIM της Cosmote που έχω και είχαν βέβαια απόλυτα δίκιο.

Το βρήκα και σε καλή τιμή και αποφάσισα να το αγοράσω. Όταν όμως το άνοιξα στο σπίτι ανακάλυψα ότι ούτε DAP υπάρχει, ούτε φωνητική κλήση αριθμών. Το ελληνικό φυλλάδιο οδηγιών βέβαια περιέγραφε με κάθε λεπτομέρεια τις λειτουργίες αυτές.

Αρχικά θεώρησα πως κάποια αναβάθμιση λογισμικού χρειαζόταν. Τηλεφώνησα στη Μotorola, δεν γνώριζαν καν τη συσκευή και μου είπαν ότι θα το ψάξουν. Επίσης απευθύνθηκα στο service, τους παραξένεψαν όλα αυτά αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα. Τελικά μετά από μερικές μέρες μου είπαν πως όντως αυτές οι λειτουργίες δεν υπάρχουν στις συσκευές με ελληνικό λογισμικό και πως τα φυλλάδια οδηγιών τυπώνονται στο εξωτερικό και αποτελούν μετάφραση των αντίστοιχων ξένων!

Τώρα με την καινούρια έκδοση της συσκευής σαν 1075 ήθελα να ξέρω αν αυτες οι ελλείψεις εξακολουθούν να υπάρχουν ή αποκαταστάθηκαν. Και χαίρομαι που εν μέρει αποκαταστάθηκαν.

Απλά επίσης να αναφέρω ότι το 1070 έχει στα ελληνικά φωνητική κλήση και ότι τελικά με τη βοήθεια φίλων από το forum κατάφερα να του φορτώσω DAP. Θεωρώ πως με τον audio player είναι πιο εύκολη η διαχείρηση των τραγουδιών, τα οποία δε χρειάζεται να έχω ταξινομημένα σε φακέλους, ούτε να φτιάχνω συνεχώς καινούριες playlists. Επίσης το Ε398 που είχα πριν έχει player και τον είχα συνηθίσει.

Πέρα όμως από όλα αυτά θεωρω ότι το Ε1070/V1075 ένα εξαιρετικό κινητό και νομίζω ότι όποιος το αγοράσει θα το ευχαριστηθεί και θα εκμεταλλευτεί όλες τις δυνατότητες του. Μπράβο στη Vodafone που το προωθεί, κρίμα για την ΤΙΜ που το έθαψε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

tha symfoniso mazi soy oti einai ena para poly kalo kinito, oso gia to DAplayer einai kalos, alla an theleis to kati parapano ( souround kai mpasa) apo toys ihoys akoygontai ola kalytera oso gia tin fonitiki klisi sta ellinika yparhei kai sto 75. isos me kapoia anavathmisi na kanoyn kati kai sto 70, alla sigoyra oi eleipsis aytes einai anaksies logou mprosta sta thetika. alitheia apo skins yparhei kati gia na prosthesoyme giati me ta tria ayta syntoma tha ta varetho.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Stereo handsfree υπάρχει για το κινητό, πού βρίσκεται και πόσο έχει;

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω (το V1075) και μου αρεσει που ακούω καλά λόγια. :)

 

ΕDIT:

Και 2η ερώτηση. Μήπως γνωρίζεται το mini usb καλώδιο που έχει με πόσα pin είναι (5πινο πχ) για να ξέρω τι καλώδιο να ζητήσω;

Link to comment
Share on other sites

tha symfoniso mazi soy oti einai ena para poly kalo kinito, oso gia to DAplayer einai kalos, alla an theleis to kati parapano ( souround kai mpasa) apo toys ihoys akoygontai ola kalytera oso gia tin fonitiki klisi sta ellinika yparhei kai sto 75. isos me kapoia anavathmisi na kanoyn kati kai sto 70, alla sigoyra oi eleipsis aytes einai anaksies logou mprosta sta thetika. alitheia apo skins yparhei kati gia na prosthesoyme giati me ta tria ayta syntoma tha ta varetho.

Συμφωνώ με αυτό που λες. Το έχω σχεδόν 6 μήνες και ακόμα και τώρα ανακαλύπτω νέες δυνατότητες, η οθόνη δεν παίζεται και η φωτογραφική μηχανή είναι από τις καλύτερες που έχω συναντήσει. Δεν αναφέρομαι σε ποιότητα ήχου κατά την ομιλία κτλ, γιατί αυτά τα θεωρώ δεδομένα για ένα Motorola.

Απλά όταν σου διαφημίζουν μια συσκευή την αγοράζεις με βάση το σύνολο των δυνατοτήτων της και όταν ανακαλύπτεις ότι κάτι λείπει (ενώ περιγράφεται στις οδηγίες) σίγουρα αισθάνεσαι ότι σε κοροϊδεύουν.

Η φωνητική κλήση αριθμών και ονομάτων δεν με απασχολεί. Η έλλειψη DAP όμως, είναι για μένα σημαντική γιατί είχα συνηθίσει από το προηγούμενο κινητό. Και δεν αντιλέγω ότι ίσως είναι καλύτερα να ακούς από τους ήχους αλλά η δύναμη της συνήθειας βλέπεις!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...