Jump to content

Το HUAWEI Watch Ultimate είναι, απλά, το απόλυτο smartwatch!


MyPhone Admin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Αποφεύγουμε να χρησιμοποιούμε όρους όπως «απόλυτο» για να περιγράψουμε ένα gadget, αλλά αυτή τη φορά, το λογοπαίγνιο είναι βάσιμο και αληθές! Η HUAWEI προσπάθησε να δημιουργήσει όχι απλά το καλύτερο smartwatch της μέχρι σήμερα αλλά γενικώς, το καλύτερο smartwatch της αγοράς και φαίνεται ότι  το κατάφερε! Το νέο HUAWEI Watch Ultimate έρχεται με χαρακτηριστικά που δεν έχουμε ξαναδεί σε έξυπνο ρολόι, ταιριάζει σε κάθε περίσταση και «καλεί» τους λάτρεις του outdoor και της περιπέτειας αλλά και της ανεπιτήδευτης πολυτέλειας!

Συνήθως, οι εκδόσεις ενός smartwatch διαφέρουν μόνο στην εμφάνιση και την κατασκευή. Στην περίπτωση του Watch Ultimate, όμως, δεν σταματούν εκεί. Η έκδοση Voyage Blue απευθύνεται στους λάτρεις του υγρού στοιχείου και των καταδύσεων. Η έκδοση Expedition Black απευθύνεται στους outdoor τύπους που αρέσκονται στο να… χάνονται σε ανεξερεύνητα κομμάτια της φύσης. Κάθε έκδοση έχει διαφορετικό Assist mode, το οποίο ενεργοποιείται από το νέο, τρίτο κουμπί του ρολογιού, στο άνω-αριστερό μέρος του case του. Επιπλέον, το κεραμικό bezel θυμίζει χρονόμετρο για τους δύτες και πυξίδα για τους εξερευνητές, αλλά είναι εξίσου ανθεκτικό και στις δύο περιπτώσεις!

Γενικότερα, η εταιρεία μας έδωσε το πιο ανθεκτικό, high-tech smartwatch μέχρι σήμερα και με χαρακτηριστικά που έως τώρα είχαμε συνηθίσει να τα βρίσκουμε μονάχα σε πολυτελή ρολόγια πολλών χιλιάδων ευρώ. Το μπρασελέ στην έκδοση Voyage Blue είναι κατασκευασμένο από ανθεκτικό αλλά ελαφρύ κράμα τιτανίου, ενώ το  λουράκι και στις  δύο εκδόσεις, είναι κατασκευασμένο από υδρογονωμένο καουτσούκ νιτριλίου (HNBR), που χρησιμοποιείται σε ρολόγια πολυτελείας, με  εξαιρετικές ιδιότητες κατά της φθοράς και αντοχής στο νερό, καθώς και υψηλή αντοχή που εμποδίζει το σχίσιμο και το σπάσιμο του όταν επιμηκύνεται.

Το σώμα  των Watch Ultimate είναι κατασκευασμένο από κράμα υγρού μετάλλου με βάση το ζιρκόνιο και ναι, είναι τόσο εντυπωσιακό όσο ακούγεται, δεδομένου ότι είναι 4,5 φορές ισχυρότερο και 2,5 φορές πιο σκληρό από το κράμα ανοξείδωτου χάλυβα και τιτανίου!, ενώ η 1,5”, μεγάλη και χορταστική AMOLED οθόνη υψηλής ανάλυσης, προστατεύεται από κρύσταλλο ζαφειριού. Αν αυτά δεν σας εντυπωσίασαν αρκετά, αφήσαμε το καλύτερο για το τέλος. Το HUAWEI Watch Ultimate είναι το πρώτο smartwatch του είδους του με στεγανότητα στο νερό κατά ISO 22810. Τι σημαίνει αυτό; Μα το ότι μπορεί να αντέξει σε βάθος… 100 μέτρων και πίεση 10 ATM για έως και… 24 ώρες! Αυτό θα πει «στεγανότητα»…

Με τον τρόπο αυτό, οι λάτρεις των καταδύσεων μπορούν άφοβα να βασιστούν στο Watch Ultimate, το οποίο θα τους παρέχει real-time όλες τις ζωτικές πληροφορίες για το σώμα τους, το βάθος όπου βρίσκονται και το ιδανικό ascend/descend rate, αλλά και συμβουλές για σωστή αποσυμπίεση κατά την ανάδυση. Αντίστοιχα, οι λάτρεις της εξερεύνησης μπορούν να επωφεληθούν τόσο από τις προηγμένες δυνατότητες εντοπισμού (Precision Dual-Frequency Five-System GNSS), όσο και από το Night mode με προσεκτικά επιλεγμένα χρώματα και ενδείξεις σε μαύρο φόντο, ώστε να βρουν εύκολα το δρόμο της επιστροφής, αναλυτικά, σε περίπτωση που αποπροσανατολιστούν. Όλα αυτά με τη χρήση του νέου, Assist button, το οποίο προστίθεται στο απλό Function button αλλά και στην περιστρεφόμενα «κορώνα» του ρολογιού.

Περιττό να αναφέρουμε ότι από πλευράς smart connectivity και apps, το Watch Ultimate είναι ο ιδανικός σύντροφος του smartphone σας και πάντα στο πλευρό σας, ό,τι κι αν χρειαστείτε, 24/7. Άλλωστε, με αυτονομία που αγγίζει τις 8 ημέρες με βαριά χρήση και τις 14 ημέρες με τυπική χρήση, αλλά και ταχεία φόρτιση μέσα σε 60’, δεν πρόκειται με τίποτα να μείνετε από μπαταρία!

Πέραν των νέων χαρακτηριστικών του, το Watch Ultimate διαθέτει όλα τις δυνατότητες που ήδη γνωρίζαμε από τα κορυφαία wearables της HUAWEI μέχρι σήμερα. Παρακολούθηση καρδιακού ρυθμού μέσω της τεχνολογίας TruSeen, ηλεκτροκαρδιογράφημα επαγγελματικού επιπέδου (ECG) με πιστοποίηση από την Ευρωπαϊκή Ένωση, παρακολούθηση ύπνου TruSleep, μέτρηση κορεσμού οξυγόνου (SpO2), καταγραφή επιπέδων stress στον οργανισμό σας 24/7 και ασκήσεις… ηρεμίας με το TruRelax, ανίχνευση πιθανών ενδείξων αρτηριοσκλήρυνσης, διαχείριση εμμηνορροϊκού κύκλου και πολλά ακόμη για την ευεξία και την παρακολούθηση του οργανισμού σας!

Όλα τα παραπάνω με απαράμιλλο στυλ, premium κατασκευή και σχεδιασμό, ώστε να σας συνοδεύει άνετα σε επίσημες περιστάσεις, σε casual συναντήσεις αλλά και όταν αθλείστε, με την ίδια άνεση και ευκολία! Το HUAWEI Watch Ultimate είναι το… ultimate smartwatch και είναι εδώ!

Τα HUAWEI smartwatches είναι συμβατά με iOS και Android κινητά τηλέφωνα.

Το HUAWEI WATCH Ultimate, το νέο smartwatch υψηλής τεχνολογίας της Huawei που ξεπερνά τις προηγούμενες κορυφαίες κατηγορίες της, θα είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα από τις 7 απριλίου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα προϊόντα μπορείς να επισκεφθείς την ιστοσελίδα της HUAWEI, καθώς και το Facebook, το Instagram και το HUAWEI Community.

 

back to the Article

Link to comment
Share on other sites

To απόλυτο θα ήταν αν υποστήριζε ανέπαφες πληρωμές (για την Ελλάδα μιλάω πάντα), κάτι που κάνουν όλα τα υπόλοιπα επώνυμα smartwatches. Οπότε όμορφο με πολλές δυνατότητες ναι, απόλυτο όχι! Στα ίδια χρήματα παίρνω το Apple Watch Ultra που τα κάνει όλα και συνεργάζεται άψογα με το iPhone μου. Ή παίρνω ένα Samsung 5 Pro (& LTE), ή ένα Garmin Epix 2 για το Android κινητό μου και μου μένουν και ρέστα (μπόλικα μάλιστα, για να πάρω μαζί με το Samsung και τα Buds Pro 2). Καλό το marketing, αλλά πρέπει να τα λέει όλα και όχι μόνο τα θετικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Pharmex said:

To απόλυτο θα ήταν αν υποστήριζε ανέπαφες πληρωμές (για την Ελλάδα μιλάω πάντα), κάτι που κάνουν όλα τα υπόλοιπα επώνυμα smartwatches. Οπότε όμορφο με πολλές δυνατότητες ναι, απόλυτο όχι! Στα ίδια χρήματα παίρνω το Apple Watch Ultra που τα κάνει όλα και συνεργάζεται άψογα με το iPhone μου. Ή παίρνω ένα Samsung 5 Pro (& LTE), ή ένα Garmin Epix 2 για το Android κινητό μου και μου μένουν και ρέστα (μπόλικα μάλιστα, για να πάρω μαζί με το Samsung και τα Buds Pro 2). Καλό το marketing, αλλά πρέπει να τα λέει όλα και όχι μόνο τα θετικά.

Διαφήμιση είναι αν δεν το κατάλαβες. Άσχετα που φαίνεται σαν αρθρο 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

σωστος επίσης οπως και στο gt 2 pro που εχω δεν θα μπορεις να περασεις μουσικη απο το iphone γενικα εχει πολλα ακυρα ειδικα για εμας με ios.

To απόλυτο θα ήταν αν υποστήριζε ανέπαφες πληρωμές (για την Ελλάδα μιλάω πάντα), κάτι που κάνουν όλα τα υπόλοιπα επώνυμα smartwatches. Οπότε όμορφο με πολλές δυνατότητες ναι, απόλυτο όχι! Στα ίδια χρήματα παίρνω το Apple Watch Ultra που τα κάνει όλα και συνεργάζεται άψογα με το iPhone μου. Ή παίρνω ένα Samsung 5 Pro (& LTE), ή ένα Garmin Epix 2 για το Android κινητό μου και μου μένουν και ρέστα (μπόλικα μάλιστα, για να πάρω μαζί με το Samsung και τα Buds Pro 2). Καλό το marketing, αλλά πρέπει να τα λέει όλα και όχι μόνο τα θετικά.

 

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, alx255 said:

σωστος επίσης οπως και στο gt 2 pro που εχω δεν θα μπορεις να περασεις μουσικη απο το iphone γενικα εχει πολλα ακυρα ειδικα για εμας με ios.

To απόλυτο θα ήταν αν υποστήριζε ανέπαφες πληρωμές (για την Ελλάδα μιλάω πάντα), κάτι που κάνουν όλα τα υπόλοιπα επώνυμα smartwatches. Οπότε όμορφο με πολλές δυνατότητες ναι, απόλυτο όχι! Στα ίδια χρήματα παίρνω το Apple Watch Ultra που τα κάνει όλα και συνεργάζεται άψογα με το iPhone μου. Ή παίρνω ένα Samsung 5 Pro (& LTE), ή ένα Garmin Epix 2 για το Android κινητό μου και μου μένουν και ρέστα (μπόλικα μάλιστα, για να πάρω μαζί με το Samsung και τα Buds Pro 2). Καλό το marketing, αλλά πρέπει να τα λέει όλα και όχι μόνο τα θετικά.

 

Όντως ξενερωμα που σε συνεργάζεται πλήρως με τα μηλοτηλεφωνα. (Κάτοχος gt runner) 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...