Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Man prepei na allakseis oli tin prosopsi...I Au8entikes prosopseis nokia 6600 kanoun peripou 20 euro+

 

An 8es bazeis kai moufa ...

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

αν αλλαξε τον κωδικο μονη της τοτε δοκιμασε να κανεις ενα φορματ αν και το πιο σιγουρο ειναι οτι χρειαζεται αναβαθμηση λογισμικου σε ενα νοκια κλαμπ με 15 euros.

 

ο κωδικος κλειδωματος δοθηκε λαθος με 5 φορες και το κινητο δεν μπορει να ανοιξει. Με μια αναβαθμιση λυνεται το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες από εχτες ειμαί και εγω κάτωχοσ του 6600 και οπως ειναι φυσικό οι αποροίες μου ειναί πολές.......Καταρχήνόταν μου στελνουν βιντεάκια με μπλε δόντι τα αποθηκεύει στα μυνήματα........εγ΄ω πως μπορώ να το αποθηκεύσω στην κάρτα μνήμης μόνο το βιντεάκι?????????? λιστεμου αυτήν την αποροία και θα ακολουθήση βροχή και από άλλα ερωτήματα........σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.

 

http://www.texnokosmos.com

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδες από εχτες ειμαί και εγω κάτωχοσ του 6600 και οπως ειναι φυσικό οι αποροίες μου ειναί πολές.......Καταρχήνόταν μου στελνουν βιντεάκια με μπλε δόντι τα αποθηκεύει στα μυνήματα........εγ΄ω πως μπορώ να το αποθηκεύσω στην κάρτα μνήμης μόνο το βιντεάκι?????????? λιστεμου αυτήν την αποροία και θα ακολουθήση βροχή και από άλλα ερωτήματα........σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Καλοριζικο το κινητο φιλε μου.Χρησιμοποιησε καποιον file manager (π.χ. fexplorer) και πηγαινε στον φακελο mail και κανε cut/paste το βιντεο σε οποιον φακελο θες εσυ.

Ριξε μια ματια και στις προηγουμενες σελιδες του thread και θα δεις οτι πολλες ερωτησεις σου ειναι ηδη απαντημενες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ο κωδικος κλειδωματος δοθηκε λαθος με 5 φορες και το κινητο δεν μπορει να ανοιξει. Με μια αναβαθμιση λυνεται το προβλημα?

 

Aν θυμασαι τον κωδικο,τοτε δεν πληρωνεις.Αν θες reset στον κωδικο, 15€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα προβληματακι... παω να κανω μορφοποιηση στη καρτα μνημης αλλα δεν... μολις βγαζει την μπαρα μετα απο λιγα δευτερολεπτα λεει 'μορφοποιηση ολοκληρωθηκε' τι να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Σου λεει δηλαδη οτι εχει τελειωσει ενω τα αρχεια δεν εχουν διαγραφει; :confused:

 

Για δοκιμασε πρασινο,3,*,StartUp... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Σου λεει δηλαδη οτι εχει τελειωσει ενω τα αρχεια δεν εχουν διαγραφει; :confused:

 

Για δοκιμασε πρασινο,3,*,StartUp... ;)

 

Κατσε βρε συ αμεσως...

ΦΙλε μου κανε κανα restart και ξαναδες...Δεν ειναι φυσιολογικο να τελειωνει τοσο γρηγορα παντως...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους!καταρχας η προσοψη η αυθεντικη εχει 12 euro.κατα δευτερον μια φιλη μου,μου εσπασε το πλαστικο που κουμπωνουν πανω του η προσοψη και το καπακι για την μπαταρια και πηγα σε ενα καταστημα nokia club και μου λενε οτι πρεπει να το στειλουν στα κεντρικα, οποτε αφου εχει ληξει η εγγυηση μου θα πρεπει υποχρεωτικα να πλερωσω 22euro γιατι δεν τους στελνουν αυτο το κομματι που μου χαλασε οποτε συνολο ποσο θα μου στοιχησει και ισχυουν ολα αυτα που μου ειπαν ή ειναι μπουρδες?ευχαριστω και συγγνωμη για την εννωχληση.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ΝΟΚΙΑ 6600 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Μόλις πάω να μπω σε εφαρμογές-παιχνίδια μου πετάει μήνυμα λάθους : ”AppArcServerThread” και όταν πάω να διαγράψω μία εφαρμογή – παιχνίδι μου πετάει μήνυμα λάθους: “ChildInstaller”. Και στις δύο περιπτώσεις μετά δεν εμφανίζονται οι τίτλοι των εφαρμογών.

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

:(

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω ΝΟΚΙΑ 6600 και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Μόλις πάω να μπω σε εφαρμογές-παιχνίδια μου πετάει μήνυμα λάθους : ”AppArcServerThread” και όταν πάω να διαγράψω μία εφαρμογή – παιχνίδι μου πετάει μήνυμα λάθους: “ChildInstaller”. Και στις δύο περιπτώσεις μετά δεν εμφανίζονται οι τίτλοι των εφαρμογών.

Μπορεί κανείς να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

:(

μαλλον χρειαζεται format. και καποια εφαρμογη να το κανει, αφου δε μπορεις να τη σβησεις, αναγκαστικα format και κατα 99% θα λυθει. πες τι εγινε αν το κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δέν βρήκα κάτι τέτοιο πουθενά στο forum, παραθέτω το πρόβλημα μου εδώ. Το Nokia 6600 ενός φίλου όταν πάει να ανοίξει, βγάζει μήνυμα

 

phone startup failure

contact the retailer

 

Καμία ιδέα? Δέν παίζει καλώδιο...

 

ΠιΕς. Γιατί το επόμενο post το βλέπω να λέει "κάνε format"?

 

grmoto.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δέν βρήκα κάτι τέτοιο πουθενά στο forum, παραθέτω το πρόβλημα μου εδώ. Το Nokia 6600 ενός φίλου όταν πάει να ανοίξει, βγάζει μήνυμα

 

phone startup failure

contact the retailer

 

Καμία ιδέα? Δέν παίζει καλώδιο...

 

ΠιΕς. Γιατί το επόμενο post το βλέπω να λέει "κάνε format"?

Μάλλον ναι :O ...

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Ούτε η πυθία να ήμουν... επειδή δέν σκαμπάζω απο nokia, πώς κάνουμε format?

 

Πατας ταυτοχρονα

" πρασινο ακουστικο "," * ", " 3 " και ανοιγεις το κινητο μεχρι να δεις την ενδειξη formatting.Να εχεις φορτισμενη μπαταρια.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κατσε βρε συ αμεσως...

ΦΙλε μου κανε κανα restart και ξαναδες...Δεν ειναι φυσιολογικο να τελειωνει τοσο γρηγορα παντως...

εκανα ρισταρτ αλλα τζιφος. αμα κανω πρωτα στην μνημη του κινητου θα ειναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

δωστε μου τα φωτα σας,μου χει κλειδωσει μια καρτα μνημης και δεν θυμαμαι τον κωδικο εψαξα και βρηκα ενα thread για ξεκλειδωμα της καρτας μνημης αλλα τιποτα,υπαρχει καμια λυση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

δωστε μου τα φωτα σας,μου χει κλειδωσει μια καρτα μνημης και δεν θυμαμαι τον κωδικο εψαξα και βρηκα ενα thread για ξεκλειδωμα της καρτας μνημης αλλα τιποτα,υπαρχει καμια λυση?

 

έχει δίκιο ο woca....! Το έκανα και λειτουργεί....!σωστός ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις ενα αρχειο μεσα στο c:/system/ που λεγεται mmcstore.ini και το κανεις μετονομασια σε mmcstore.txt. Το ανοιγεις και μεσα υπαρχει ο κωδικος! ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις ενα αρχειο μεσα στο c:/system/ που λεγεται mmcstore.ini και το κανεις μετονομασια σε mmcstore.txt. Το ανοιγεις και μεσα υπαρχει ο κωδικος! ;)

οκ θα το κοιταξω ευχαριστω παιδι αυπαρχει περιπτωση να μην δουλεψει κι ετσι?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσες φορές το χρειάστηκα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Πάντα έβρισκα τον κωδικό... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω ξανα κανει την ερωτηση μια σελιδα πριν προς το τελος.μου εσπασε το πλαστικο που ειναι αναμεσα στο καπακι της μπαταριας και την προσοψη.πηγα σε νοκια κλαμπ καταστημα και μου λενε οτι πρεπει να το στειλουν στα κεντρικα γιατι δεν το στελνουν αυτο το ανταλλακτικο και το αλλαζουν μονο στα κεντρικα.ακομα αφου δεν εχω εγγυηση θα χρεωθω 22ευρο + το ανταλλακτικο.ισχυουν ολα αυτα που μου ειπαν και ποσο θα κοστισει το πλαστικο που μου εσπασε?
Link to comment
Share on other sites

εχω ξανα κανει την ερωτηση μια σελιδα πριν προς το τελος.μου εσπασε το πλαστικο που ειναι αναμεσα στο καπακι της μπαταριας και την προσοψη.πηγα σε νοκια κλαμπ καταστημα και μου λενε οτι πρεπει να το στειλουν στα κεντρικα γιατι δεν το στελνουν αυτο το ανταλλακτικο και το αλλαζουν μονο στα κεντρικα.ακομα αφου δεν εχω εγγυηση θα χρεωθω 22ευρο + το ανταλλακτικο.ισχυουν ολα αυτα που μου ειπαν και ποσο θα κοστισει το πλαστικο που μου εσπασε?

απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι σημειο που αλλαζει με την προσοψη, οποτε ισως και να εχουν δικιο. και εγγυηση να ειχες παλι θα πληρωνες νομιζω, εφοσον φταις εσυ. δε σε διαφωτισα, αλλα επειδη ξαναρωτησες... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...