Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος charger ( 1 Μάρ. 2004 , 19:42)

 

λογω ελειψης χωρου στην μνημη τηλεφωνου αναγκαστικα να αλλαξω την μνημη που χρησιμοποιουνε τα μηνυματα.Θα αντιμετωπισω προβληματα?ρωταω γιατι εχω ακουσει κατι περιεργα.....!!!!!

 

apo thn 3.42 ola na ta perimeneis.

kalitera bale thn mnhmh thlefonou.

egw thn pathsa mia fora kai den thn 3anapataw,toulaxiston oxi me ayto to firmware.

 

palia fonaza kai ebriza gia thn karta ths nokia,pedia telika den fteei h kartoula tzampa thn kathgoroume,apla to thlefono den mporei na diaxeiristei orismenes fores swsta ta mhnymata sthn mmc.

 

ayto tipota allo

Link to comment
Share on other sites

ETI Camcorder Pro V1.0 *****ed auto katevases???

Χρήστης: Nokia 5140i,PSP 1004k EU

Παλαιότερα: nokia 3510, Ipaq 1915, nokia 3200,Ipaq 1940, nokia 6600, Κ700i,6230i,K750i,W900i,Mitac Mio 168,K800i,N73 Music Edition,N95 8GB, HP 614c,Κ810i,JC777s,Nokia 5800,Nokia n97 mini

Link to comment
Share on other sites

Αφου λεει οτι ειναι cr@cked για δοκιμασε να βαλεις εναν οποιοδηποτε κωδικο για να κανεις register.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερετε κανενα προγραμμα για να διαβαζουμε pdf kai word i txt αρχεια που ειναι στα ελληνικα ομως? εχω βαλει το sviewer, αλλα ελληνικα δεν εχω δει ακομα και ας εχω παιξει με τις ρυθμισεις
καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.....
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos ( 2 Μάρ. 2004 , 13:41)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To quickword gia arxeia word.To notepad tou kinitou gia txt arxeia:)

 

Να συμπληρώσω και εγώ εδώ ότι για να βλέπουμε word αρχεία(*.doc) θα πρέπει αυτά να έχουν γραφτεί με courier new (greek).Εγώ έχω την έκδοση v1.0 του quickword και βλέπω κανονικά το βιογραφικό μου στο κινητό!!

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από SakisTh

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos ( 2 Μάρ. 2004 , 13:41)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

To quickword gia arxeia word.To notepad tou kinitou gia txt arxeia:)

 

Να συμπληρώσω και εγώ εδώ ότι για να βλέπουμε word αρχεία(*.doc) θα πρέπει αυτά να έχουν γραφτεί με courier new (greek).Εγώ έχω την έκδοση v1.0 του quickword και βλέπω κανονικά το βιογραφικό μου στο κινητό!!

 

Swsta;)Episis pliroforiaka uparxoun neoteres ekdoseis quickword,meta tin 1.0:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia ( 2 Μάρ. 2004 , 10:24)

 

παιδια καλημέρα.κατέβασα to Camcorder και μου λέει beta expired.πως μπορούμε να το διορθώσουμε?

 

Λογικα για να ειναι cr@cked θα εχει και ενα αρχειο μεσα το zip (η το rar) που θα ειναι σε επεκταση *.app. Αυτο το αρχειο στειλε το στο κινητο σου και πηγαινε και αντικατεστησε το αρχικο που υπαρχει σε αυτη τη διευθυνση του κινητου σου:

 

c:\\system\apps\ETICamcorder

ή

e:\\system\apps\ETICamcorder

 

Eκει θα σε ρωτησει αν ειναι σιγουρο να το αντικαταστησει. Εσυ μην κολωσεις, πατα ναι.

 

Αν και παλι αυτο δεν δουλεψει στειλει μου pm να σου πω τι θα κανεις ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι θέλω να επιστήσω την προσοχή σας για να προσέχεται όταν πάτε να αγοράσετε τηλέφωνα από Νοkia Shop της Αlpha Copy.

 

Πουλάνε συσκευές Νοkia 6600 και συγκεκριμένα στο νέο Νοkia Shop - Alpha Copy Θεσσαλονίκης στην διεύθυνση Αλ. Παπαναστασίου 4 με ΙΜΕΙ (για παράδειγμα 352956006764697) από Αραβικά Εμιράτα, ΔΕΝ είναι Ελληνικά.

 

Επίσης ο κάτοχος του παραπάνω Νοkia Shop έχει και άλλο κατάστημα της Αlpha Copy στα Μουδανιά Χαλκιδικής, Παπανδρέου & Καρυωτάκη - Εμπορικό κέντρο!!!!

 

Προσοχή λοιπόν όταν πάτε να αγοράστε κινητά.

 

Θα πρέπει η Επίσημη αντιπροσωπεία Ελλάδος Alpha Copy να πάρει αυστηρότατα μέτρα και να ελένγχει όλα τα Νοkia Shop πρώην Club Nokia, διότι υπάρχουν απατεώνες που μαυρώνουν το όνομα της.

 

 

**Για να δείτε εάν μία συσκευή 6600 είναι Ελληνική, θα πρέπει να έχει και Ελληνικά γράμματα πάνω στα πλήκτρα, όπως και Ελληνικό βιβλίο οδηγιών (προσοχή να μην είναι φωτοτυπία).**

Link to comment
Share on other sites

Μια ανακοίνωση φτάνει! Μην το γράψεις σε όλα τα θέματα! :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι το πληκτρολόγιο είναι αγγλικό αλλά το μοντέλο είναι από Φιλανδία έτσι , ελπίζω ,να ισχύει η εγγύηση στο κινητό(Ειδικά τωρα που θα μπύμε και στην Ευρώπη :o)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget ( 2 Μάρ. 2004 , 15:53)

 

Εμένα πάλι το πληκτρολόγιο είναι αγγλικό αλλά το μοντέλο είναι από Φιλανδία έτσι , ελπίζω ,να ισχύει η εγγύηση στο κινητό(Ειδικά τωρα που θα μπύμε και στην Ευρώπη :o)

 

λογικα απο φιλανδια θα ειναι(μυστικο:ειμαστε που λεει ο λογος στην ευρωπη :whistle: )

 

 

 

 

 

edit:sory δεν ειδα οτι εισαι απο κυπρο

Link to comment
Share on other sites

ena mikro provlima.......

prospatho na stilo kati meso bluetooth apo to seleq kai mou emfanizei to minima not enough memory to perfom operation.delete some data first . mporei kapios na voithisei ?

Link to comment
Share on other sites

Hudjw, νομίζω ότι όταν στέλνεις κάτι πάει μέσω messaging, οπότε δες αν έχεις ρυθμίσει τα μηνύματα να χρησιμοποιούν την MMC κι όχι τη μνήμη του κινητού. Αν όχι, μάλλον αυτή δεν του επαρκεί.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αν το "γυρίσεις" στην MMC, πιθανώς να υπάρξουν προβλήματα όπως έχουν αναφερθεί από ορισμένους. Εγώ πάντως δεν έχω...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Hudjw ( 3 Μάρ. 2004 , 14:13)

 

ena mikro provlima.......

prospatho na stilo kati meso bluetooth apo to seleq kai mou emfanizei to minima not enough memory to perfom operation.delete some data first . mporei kapios na voithisei ?

 

εχω αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα.συμβαινει γιατι το τηλεφωνο πριν στειλει το αντικειμενο που θελεις δημιουργει ενα προσωρινο αντιγραφο στην μνημη τηλεφωνου.ετσι αν το εντικειμενο ειναι "μεγαλο" και η μνημη που εχεις ελευθερη λιγη σου βγαζει αυτο το μηνυμα.Η λυση ειναι να ελευθερωσεις χωρο στην μνημη του τηλεφωνου.Εγω αυτο το εκανα αλλαζοντας την μνημη που χρησιμοποιω για τα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

sas euxaristw petran kai charger.Tin mnimi gia ta minimata tin eixa stin mmc.alla proseksa oti i eleftheri mnimi tis mmc itan mono 500 kb's peripou kai to arxio pou prospathousa na stilo 2 mb.eleftherosa ligi mnimi kai einai entaksi tora!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alcateluser ( 2 Μάρ. 2004 , 15:14)

 

....**Για να δείτε εάν μία συσκευή 6600 είναι Ελληνική, θα πρέπει να έχει και Ελληνικά γράμματα πάνω στα πλήκτρα, όπως και Ελληνικό βιβλίο οδηγιών (προσοχή να μην είναι φωτοτυπία).** ...

 

 

Πολύ έχουν πει πως οι συσκευές θα πρέπει να έχει ελληνικό manual για να είναι ''νόμιμη'' ελληνική συσκευή... ΛΑΘΟΣ... αυτό είχε γίνει παλιά με το 3650 και κάποιοι κολημμένοι πιστεύουν πως ακόμα το ίδιο ισχύει και για το 6600... Αν το βιβλίο οδηγιών είναι αγγλικό, ή αν το πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικά δεν σημαίνει ντε και καλά πως είναι ''μη ελληνικό''. Απλούστατα η νόκια στις πρώτες εισαγωγές στην Ελλάδα δεν είχε ελληνικό βιβλιαράκι (τα πρώτα πρώτα δεν είχαν ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο). Εγώ για παράδειγμα δεν έχω ελληνικό βιβλιαράκι (έχω αγγλικό και όχι φωτοτυπία) αλλά έχω ελληνικό πληκτρολόγιο... Το ΙΜΕΙ μου είναι ελεγμένο με βάση την alpha copy και είναι 100% νόμιμο, και έχει εισαχθεί στην Ελλάδα τον Νοέμβρι από την alpha copy... έχω εγγύηση μέχρι και τέλος Δεκέμβρι 2004... Το κινητό όταν το πήρα είχε μέχρι και το Nokia shield επάνω... δεν είχε ανοιχτεί καν το κουτί δηλαδή...

 

Οπότε ο μόνος τρόπος πλέον να δείτε αν είναι παραεισαγωγής κινητό, είναι να πάρετε τηλέφωνο σε ένα nokia club και να ρωτήσε τε ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΙΜΕΙ αν είναι νόμιμο το κινητό ή αν είναι κλεμμένο... Αν σας κάνουν τους δύσκολους και δεν σας λένε, πάρτε σε άλλον club...

 

P.S.: Ότι ίσχυε σε 3650 ΔΕΝ είναι νόμος για το 6600... το ΙΜΕΙ που έδωσε ο φίλος παραπάνω έχει κανονικά εγγύηση από την alpha copy...

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kogos ( 4 Μάρ. 2004 , 03:02)

 

Πολύ έχουν πει πως οι συσκευές θα πρέπει να έχει ελληνικό manual για να είναι ''νόμιμη'' ελληνική συσκευή... ΛΑΘΟΣ... αυτό είχε γίνει παλιά με το 3650 και κάποιοι κολημμένοι πιστεύουν πως ακόμα το ίδιο ισχύει και για το 6600... Αν το βιβλίο οδηγιών είναι αγγλικό, ή αν το πληκτρολόγιο δεν έχει ελληνικά δεν σημαίνει ντε και καλά πως είναι ''μη ελληνικό''. Απλούστατα η νόκια στις πρώτες εισαγωγές στην Ελλάδα δεν είχε ελληνικό βιβλιαράκι (τα πρώτα πρώτα δεν είχαν ούτε ελληνικό πληκτρολόγιο). Εγώ για παράδειγμα δεν έχω ελληνικό βιβλιαράκι (έχω αγγλικό και όχι φωτοτυπία) αλλά έχω ελληνικό πληκτρολόγιο... Το ΙΜΕΙ μου είναι ελεγμένο με βάση την alpha copy και είναι 100% νόμιμο, και έχει εισαχθεί στην Ελλάδα τον Νοέμβρι από την alpha copy... έχω εγγύηση μέχρι και τέλος Δεκέμβρι 2004... Το κινητό όταν το πήρα είχε μέχρι και το Nokia shield επάνω... δεν είχε ανοιχτεί καν το κουτί δηλαδή...

 

Οπότε ο μόνος τρόπος πλέον να δείτε αν είναι παραεισαγωγής κινητό, είναι να πάρετε τηλέφωνο σε ένα nokia club και να ρωτήσε τε ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟ ΙΜΕΙ αν είναι νόμιμο το κινητό ή αν είναι κλεμμένο... Αν σας κάνουν τους δύσκολους και δεν σας λένε, πάρτε σε άλλον club...

 

P.S.: Ότι ίσχυε σε 3650 ΔΕΝ είναι νόμος για το 6600... το ΙΜΕΙ που έδωσε ο φίλος παραπάνω έχει κανονικά εγγύηση από την alpha copy...

 

 

Νομίζω ότι το θέμα δημιουργήθθηκε με τα 6600 που αγοράστηκαν απο Voda-shops. :confused:

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

lipon lipo lipon kenourio problimmaaaaaaa

 

pedia meta apo epegatastasi tou smstimer to kinito mou arketes fores den borei na stilei minima....bgazei adinati i apostoli.

 

an apo ta e3erxomena stilw to minima sta proxira kai apo ekei 3anakanw apostoli tote feygei kanonika......

 

lete na fteei to smstimer pou apegatestisa i na ta exei pe3ei to nokia genikoes?

 

kanenas me paromio problima?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...