Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον Jim87

 

Αμα γράψεις το πρώτο και μετά πατήσεις δίεση σου τα εμφανίζει όλα κεφαλαία :)

 

 

Αυτό το ξέρω. Μπορείς όμως να μου πείς γιατί μετά το γράψιμο μιας λέξης, μόλις βάλω ένα κενό και πάω να γράψω την επόμενη λέξη, τα ξαναγυρνάει σε πεζά? ΑΥΤΟ είναι το πρόβλημά μου! :(

 

 

6600 και Bluetooth:

Δοκίμαζα χτες και σήμερα το 6600 με το καινούριο Bluetooth handsfree HDW-2 της Nokia που μου έκαναν δώρο.

Σε απόσταση περίπου 1 μέτρο, όταν βάζω το handsfree στο δεξί αυτί μου και το 6600 στην θήκη ζώνης στα αριστερά μου (οι 2 συσκευές βρίσκονται δηλαδή αντιδιαμετρικά του σώματός μου) κάνει διακοπές ο ήχος.

Εαν βγάλω το 6600 από την θήκη και το βάλω στην τσέπη του πουκαμίσκου, όλα καλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει αρκετό σήμα (ή το 6600 έχει ψόφιο BT, ή το handsfree έχει ψόφιο BT).

Ψάχνοντάς το λίγο παραπάνω, έκανα ένα πείραμα: κατά τον συγχρονισμό του 6600 με το PC μου μέσω ΒΤ, πήγα και άνοιξα το status του ΒΤ στο PC και είδα την στάθμη λήψης, η οποία δεν με ικανοποίησε καθόλου - ακόμα κι όταν πλησίασα το 6600 δίπλα ακριβώς στο BT του PC μου.

Συμπέρασμα: το ΒΤ του 6600 είναι πιο ψόφιο απ' ότι του 7650 .

 

Μπορεί να το δοκιμάσει και κανένας άλλος αυτό (μή τυχόν και είναι πρόβλημα ΜΟΝΟ στο δικό μου 6600?)

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jaco

 

Παιδια οσοι εχετε 6600 τα MMS λειτουργουν κανονικα? Στο δικο μου δεν δουλευουν (cosmote).

 

Εχει αλλος αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

εμενα με στετ με τις ρυθμησεις του global παει μια χαρα
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον jimbou

 

Ναι!

 

Σε ποιό φάκελο πρέπει να βάζω τα mp3?

Όταν τα στέλνω με μήνυμα,δεν μπορεί να τα ανοίξει το κινητό.

Μόνο με το pc-suite μπορώ να τα αποθηκεύσω στο τηλέφωνο

 

 

μηνύματα->ρυθμίσεις->άλλο->επιλογή κάρτας μνήμης

 

τα στέλνεις από το pc με bt και είσαι οκ. με τον seleQ κάμεις find για *.mp3 στον folder mail μέσα στον system της κάρτας και τα μεταφέρεις (cut) σε έναν φάκελο στην κάρτα που την λες mp3. όλα οκ :)

 

@sigmacom: τι να πω δεν ξέρω...

 

εγώ από 9 μέτρα το δουλεύω μια χαρά και με το 7650 και με το πισί...

 

επίσης το 6600 έχει αποδεδιγμένα το πιο γρήγορο και σταθερό bt ακόμα και από το π800. ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

telika den vrika tipota me to backup tis memory card

piga se nokia club kai den mou to kanei.

thelo kapoio paidi apo to forum na me voithisei=na kanei backup tin memory card tou (ta 18mb pou katalamvanei arxika) kai na to paro.

euxaristo poly prokatavolika kai an vrethei kapoios ase mou kanei pm.

geovass opos palia e??

john74 xathikes.

 

ps.file symplekti den se katalava, ti ennoeis?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

re pedia ti leei telika to 6600 os mp3 player? a3izei?

einai kalo? kako? etsi kai etsi? xalia? poly kalo? telio?

 

 

ικανοποιητικά. μέτρια προς καλά. βέβαια χρησιμοποιώ και τα ακουστικά για 8310 που είναι μάπα.

 

μην περιμένεις όμως Ngage/p800 :o

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sigmacom

 

Αυτό το ξέρω. Μπορείς όμως να μου πείς γιατί μετά το γράψιμο μιας λέξης, μόλις βάλω ένα κενό και πάω να γράψω την επόμενη λέξη, τα ξαναγυρνάει σε πεζά? ΑΥΤΟ είναι το πρόβλημά μου! :(

 

 

6600 και Bluetooth:

Δοκίμαζα χτες και σήμερα το 6600 με το καινούριο Bluetooth handsfree HDW-2 της Nokia που μου έκαναν δώρο.

Σε απόσταση περίπου 1 μέτρο, όταν βάζω το handsfree στο δεξί αυτί μου και το 6600 στην θήκη ζώνης στα αριστερά μου (οι 2 συσκευές βρίσκονται δηλαδή αντιδιαμετρικά του σώματός μου) κάνει διακοπές ο ήχος.

Εαν βγάλω το 6600 από την θήκη και το βάλω στην τσέπη του πουκαμίσκου, όλα καλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν έχει αρκετό σήμα (ή το 6600 έχει ψόφιο BT, ή το handsfree έχει ψόφιο BT).

Ψάχνοντάς το λίγο παραπάνω, έκανα ένα πείραμα: κατά τον συγχρονισμό του 6600 με το PC μου μέσω ΒΤ, πήγα και άνοιξα το status του ΒΤ στο PC και είδα την στάθμη λήψης, η οποία δεν με ικανοποίησε καθόλου - ακόμα κι όταν πλησίασα το 6600 δίπλα ακριβώς στο BT του PC μου.

Συμπέρασμα: το ΒΤ του 6600 είναι πιο ψόφιο απ' ότι του 7650 .

 

Μπορεί να το δοκιμάσει και κανένας άλλος αυτό (μή τυχόν και είναι πρόβλημα ΜΟΝΟ στο δικό μου 6600?)

 

 

To BT mia xara doulevei se emena. Me to akoustiko mallon eisai tsimentenios giayto kanei paremvoles :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις και από εμένα..

 

1. Στη σελίδα http://www.aivanet.com/ επιλέγουμε applications for symbian 6.x ή 7.x ?

 

2. Ποια συσκευή ΒΤ προτείνετε για το PC ?

 

3. Μεταφορές αρχείων από και προς το 6600 τις κάνετε όλες με το pc suite ?

 

 

Αυτά για την ώρα ευχαριστώ...

 

 

 

Texas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον texas4444

 

Μερικές ερωτήσεις και από εμένα..

 

1. Στη σελίδα http://www.aivanet.com/ επιλέγουμε applications for symbian 6.x ή 7.x ?

 

2. Ποια συσκευή ΒΤ προτείνετε για το PC ?

 

3. Μεταφορές αρχείων από και προς το 6600 τις κάνετε όλες με το pc suite ?

 

 

Αυτά για την ώρα ευχαριστώ...

 

 

 

Texas

 

 

 

1. Symbian 7.x

 

2. Gigabyte εχω εγω , αλλα υπαρχουν πολλα στην αγορα , τα οποια τα περισσοτερα εχουν το ιδιο chip

 

3. ειτε με bluetooth ειτε με το PC suite , οπως σε βολευει

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Hunter

 

1. Symbian 7.x

 

2. Gigabyte εχω εγω , αλλα υπαρχουν πολλα στην αγορα , τα οποια τα περισσοτερα εχουν το ιδιο chip

 

3. ειτε με bluetooth ειτε με το PC suite , οπως σε βολευει

 

 

2. Όταν λες Gigabyte προφανώς εννοείς motherboard...

 

δηλαδή δεν υπάρχει συσκευή (όπως για infrared ma-620) ?

 

3. bluetooth δεν είναι ο τύπος της σύνδεσης ?

 

Εγώ εννοώ πρόγραμμα...

 

 

 

 

Texas

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον texas4444

2. Όταν λες Gigabyte προφανώς εννοείς motherboard... δηλαδή δεν υπάρχει συσκευή (όπως για infrared ma-620) ?

όχι, τη ξεχωριστή μπλουτούθ συσκευή εννοεί, που είναι της ίδιας εταιρείας... :) κάτι σαν αυτό
3. bluetooth δεν είναι ο τύπος της σύνδεσης ?

Εγώ εννοώ πρόγραμμα...

Η δουλειά γίνεται είτε μέσω του πισί σουίτ είτε μέσω των μικροεφαρμογών απ'τους εκάστοτε μπλουτούθ ντράηβερς... :p
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα για 6.1 παίζουν. Αν διαλέξουμε προγράμματα για 7.0 ίσως είναι για uiq και δεν θα παίζουν...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia vrikate akri me ta mms se voda?Opois xerei as grapsei!Please!

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia vrikate akri me ta mms se voda?Opois xerei as grapsei!Please!

 

 

Eγώ πριν απο λίγο έστειλα mms και μου στάλθηκε κανονικά.

 

Έκανες ότι λέει η voda?

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020503&vars=1300000000

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

re pedia ti leei telika to 6600 os mp3 player? a3izei?

einai kalo? kako? etsi kai etsi? xalia? poly kalo? telio?

 

to mp3 player einai halia,evala ena tragoudi sto app mp3 go kai olo diakopes ekane to tragoudi,apo poiotita sta iheia ...drama,lopion evala orismena apps mallon polla apps sto 6600 kai tha grapso edo mesa poioa trehoune kai poioa ohi,loipon ayta poy doulevoune einai MP3 GO,SMS COUNTER,RINGTONE STUDIO,BLACKLIST,PV PLAYER(HORIS IHO SE ORISMENA MP4 VIDEOS),CURRENCY CONVERTER,CALL COUNTER,AGILE FIGHTER,CONTACT MANAGER,TOTAL IR(GIA TO 3650 OMOS MIAS POY TO INFRARED EINAI STA PLAGIA),WORLD CLOCK,EXTENDED PROFILES,CAMERA FX (PHONE MEMORY OMOS),TIME TOOL,SELEQ,SCREENSAVER,FORWARD,STACK UP,COCKTAIL,CELL TRACK,HANDY SAFE,SNOWBOARD,SYSTEM TOOLS,DORIS BROWSER kai ayta poy den doulevoune einai PHOTO ID,FS CALLER,CALL MANAGER,KEY STICK,AUDIO ANALYZER,MOBILE FAX,ETI CAMCORDER,HIPCAM,POKER ayta pros to paron,dokimazoume synehos,poios mporei na moy steilei to programma MOBILE MB legete nomizo,ayto poy mpainei sta files toy kinitoy epeidi thelo na metafero ena mp3 me 8mb kateftheian sti mmc horis na mpei sto inbox toy phone memory?opoios to ehei steilte edo johnnyxenakis@hotmail.com
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Jim87

 

Eγώ πριν απο λίγο έστειλα mms και μου στάλθηκε κανονικά.

 

Έκανες ότι λέει η voda?

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020503&vars=1300000000

 

poios tha kanei ti palikaria na anevasei tis rythmiseis gia mms edo mesa ola mazi omos???genika ola ta dyktya opoios ta ehei..alla step by step?min psahnomaste ola to forum gia horia rythmiseis kai @global den to kaneis STICKY topic na to vlepoume fatsa karta tis rythmiseis
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την john74

Αρχικό Μήνυμα από τον powerulez

 

re pedia ti leei telika to 6600 os mp3 player? a3izei?

einai kalo? kako? etsi kai etsi? xalia? poly kalo? telio?

 

to mp3 player einai halia,evala ena tragoudi sto app mp3 go kai olo diakopes ekane to tragoudi,apo poiotita sta iheia ...drama,lopion evala orismena apps mallon polla apps sto 6600 kai tha grapso edo mesa poioa trehoune kai poioa ohi,loipon ayta poy doulevoune einai MP3 GO,SMS COUNTER,RINGTONE STUDIO,BLACKLIST,PV PLAYER(HORIS IHO SE ORISMENA MP4 VIDEOS),CURRENCY CONVERTER,CALL COUNTER,AGILE FIGHTER,CONTACT MANAGER,TOTAL IR(GIA TO 3650 OMOS MIAS POY TO INFRARED EINAI STA PLAGIA),WORLD CLOCK,EXTENDED PROFILES,CAMERA FX (PHONE MEMORY OMOS),TIME TOOL,SELEQ,SCREENSAVER,FORWARD,STACK UP,COCKTAIL,CELL TRACK,HANDY SAFE,SNOWBOARD,SYSTEM TOOLS,DORIS BROWSER kai ayta poy den doulevoune einai PHOTO ID,FS CALLER,CALL MANAGER,KEY STICK,AUDIO ANALYZER,MOBILE FAX,ETI CAMCORDER,HIPCAM,POKER ayta pros to paron,dokimazoume synehos,poios mporei na moy steilei to programma MOBILE MB legete nomizo,ayto poy mpainei sta files toy kinitoy epeidi thelo na metafero ena mp3 me 8mb kateftheian sti mmc horis na mpei sto inbox toy phone memory?opoios to ehei steilte edo johnnyxenakis@hotmail.com

 

Mporeis kai na oriseis san mnimh twn sms tin mmc kai na pane kateutheian stin mmc ta tragoudia (an auto se eksipiretei) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mitsos

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

to mp3 player einai halia,evala ena tragoudi sto app mp3 go kai olo diakopes ekane to tragoudi,apo poiotita sta iheia ...drama,lopion evala orismena apps mallon polla apps sto 6600 kai tha grapso edo mesa poioa trehoune kai poioa ohi,loipon ayta poy doulevoune einai MP3 GO,SMS COUNTER,RINGTONE STUDIO,BLACKLIST,PV PLAYER(HORIS IHO SE ORISMENA MP4 VIDEOS),CURRENCY CONVERTER,CALL COUNTER,AGILE FIGHTER,CONTACT MANAGER,TOTAL IR(GIA TO 3650 OMOS MIAS POY TO INFRARED EINAI STA PLAGIA),WORLD CLOCK,EXTENDED PROFILES,CAMERA FX (PHONE MEMORY OMOS),TIME TOOL,SELEQ,SCREENSAVER,FORWARD,STACK UP,COCKTAIL,CELL TRACK,HANDY SAFE,SNOWBOARD,SYSTEM TOOLS,DORIS BROWSER kai ayta poy den doulevoune einai PHOTO ID,FS CALLER,CALL MANAGER,KEY STICK,AUDIO ANALYZER,MOBILE FAX,ETI CAMCORDER,HIPCAM,POKER ayta pros to paron,dokimazoume synehos,poios mporei na moy steilei to programma MOBILE MB legete nomizo,ayto poy mpainei sta files toy kinitoy epeidi thelo na metafero ena mp3 me 8mb kateftheian sti mmc horis na mpei sto inbox toy phone memory?opoios to ehei steilte edo johnnyxenakis@hotmail.com[/b]

 

Mporeis kai na oriseis san mnimh twn sms tin mmc kai na pane kateutheian stin mmc ta tragoudia (an auto se eksipiretei) ;)

 

oh den to skeftika,ontos soy dinei epilogi mnimis alla den einai gia tin apothikefsei minimaton mono,nomizo pane prota sto phone memory kai meta ta metafereis sto mmc ???gia pes?
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

pos allazoume fonto vre paidia sto 6600...

varethika na exo to idio me tin kopelia...

den allazei pantos opos sto 7650 apo ritmisis kai katastasi anaamoni

kammia idea ????? :'(

parakalo apantiste..... :'(

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Απλά, πηγαίνεις στην έκθεση και μετά ορίζεις μια εικόνα για ταπετσαρία. Έτσι απλά.??Όσο για τα τραγούδια μια χαρά παίζουν αν δεν κανείς κάτι άλλο βαρύ ταυτόχρονα. Γιάννη έχεις λάθος πρόγραμμα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

Απλά, πηγαίνεις στην έκθεση και μετά ορίζεις μια εικόνα για ταπετσαρία. Έτσι απλά.??Όσο για τα τραγούδια μια χαρά παίζουν αν δεν κανείς κάτι άλλο βαρύ ταυτόχρονα. Γιάννη έχεις λάθος πρόγραμμα.

 

Alex pio na valo re sy na doulevei kala??gia pes
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Αυτό είναι πολύ λάθος! Ο kinitoneidimonas το έχει εξηγήσει πολλές φορές! Πρώτη φόρτιση πρέπει να μείνει πολλές ώρες στο φορτιστή, άσχετα με την ένδειξη που δείχνει το κινητό!

 

 

Μα εγώ στηρίχτηκα στα λεγόμενα του σε άλλο thread! Μάλλον δεν θα θυμάμαι κάτι καλά ή δεν το κατάλαβα :whistle: :stupid: :zzz:

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...