Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 5 Φεβ. 2004 , 01:14)

 

κάτι δεν πάει καλά; :blink:

 

 

Πού το ειδες αυτο...?

Εμενα μου δουλευει τελειως κανονικα... :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VLAH ( 4 Φεβ. 2004 , 20:51)

 

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... Έχω το 6600 μου για δεύτερη φόρτιση. Είναι ανοιχτό, θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν το δουλεύω συγχρόνως;;;;;;;;

 

ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΠΛΕΟΝ.ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ ;)
Link to comment
Share on other sites

Please help . Από χθές το PC Suite δεν αναγνωρίζει το κινητό. Όταν συνδέεται μου βγάζει αντί για Νokia 6600 κατι αλαμπουρνέζικα, και στο File transfer μου λέει transfer file engine failed. Απ τα windows πάντως δέχεται και στέλνει κανονικά αρχεία ως μηνύματα. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

nai katalaba kai egw eixa kati paromia palia......llliiiipon akou filemou.

1.kane uninstall otidipote tis nokia

2.pane sto site tis nokia kai katebase to data suite registry remover

3.tre3to

4.kane restart to pc

5.kane 3ana install ta pramata tis nokia kai ola malon 8a pane kala

6.proseyxisou

Link to comment
Share on other sites

Όταν λές οτιδήποτε της Nokia; Οτιδήποτε έχω εγκαταστήσει στο κινητό; Κάρτα μνήμης και τηλεφώνου; (αν και όλα στη κάρτα μνήμης τα περνάω, anyway). Ξέρεις σε τί μπορεί να οφείλεται;
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

A ok. Τhank u. Πάντως τό κανα uninstall και εν συνεχεία reinstall αλλά τίποτα. Βέβαια χωρίς να μπώ στη registry. Θα το κάνω και αύριο θα ενημερώσω. Ελπίζω να βρώ ακρη. (Δεν έχω Internet σπίτι και τώρα μπαίνω από υπολογιστή της σχολής μου αφού έχω κενό κάποιες ώρες).
Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Το SMSTimer από το mySymbian κατά την εγκατάσταση γράφει ότι ως trial στέλνει το SMS μετά από 10'.

Έστειλα 1 μήνυμα στον εαυτό μου και μπήκε στο Outbox σε κατάσταση waiting. Εάν το μεταφέρω στο Drafts βλέπω ότι περιέχει μικρά Ελληνικά. Επιλέγοντας send μου ήρθε με κεφαλαία, αλλά στο Sent υπάρχει με μικρά!!! :confused:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 5 Φεβ. 2004 , 11:22)

 

Το SMSTimer από το mySymbian κατά την εγκατάσταση γράφει ότι ως trial στέλνει το SMS μετά από 10'.

Έστειλα 1 μήνυμα στον εαυτό μου και μπήκε στο Outbox σε κατάσταση waiting. Εάν το μεταφέρω στο Drafts βλέπω ότι περιέχει μικρά Ελληνικά. Επιλέγοντας send μου ήρθε με κεφαλαία, αλλά στο Sent υπάρχει με μικρά!!! :confused:

 

 

Παντα ετσι γινεται στα Series 60...Και στο 3650 που ειχα,οταν το εβλεπες ηταν οπως το ειχα γραψει με μικρα...Δεν τρεχει τπτ ετσι ειναι αλλα στο ναλλο παει κανονικα κεφαλαια αφου ΔΕΝ ειναι Unicode...

Ετσι και εδω...Πατας να φυγει απο το Sms Timer,και μετα πας στα εξερχομενα πατας επιλογες αποστολη και εισαι ετοιμος και χωρις καθυστερηση... ;)

Ξαναλεω.Δεν εχει ποτε σχεση πως ειναι στο κινητο μας αλλα μονο στο αλλο που το παραλαμβανει... :!:

 

:) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Μάλλον ο SMS editor του 6600 επιλέγει/δηλώνει unicode στο header του sms, ενώ το SMS Timer όχι. Έτσι, κατά την αποστολή, εάν σύνταξη έχει γίνει από το SMS Timer, το κινητό "μεταφράζει" το κείμενο σε GSM Alphabet. :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

pedia kanena kalo site me operator logos exete???

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος petran ( 5 Φεβ. 2004 , 11:40)

 

Έχεις δίκιο. Μάλλον ο SMS editor του 6600 επιλέγει/δηλώνει unicode στο header του sms, ενώ το SMS Timer όχι. Έτσι, κατά την αποστολή, εάν σύνταξη έχει γίνει από το SMS Timer, το κινητό "μεταφράζει" το κείμενο σε GSM Alphabet. :)

 

 

Πολυ σωστά φιλε μου...Πολυ σωστα...

Και τωρα τι λεμε στη Μαμα Νοκια...?

Αντε γεια... :whistle:

Αναβαθμιση όποτε θελει ας ερθει...Πέρα απο καποιες λεπτομερειες...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity ( 5 Φεβ. 2004 , 11:48)

 

pedia kanena kalo site me operator logos exete???

Εγώ προσωπικά δεν έχω τέτοιο site, ο MsK όμως έχει: το myphone.gr με logos στο αντίστοιxo section ! :) ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Montechristo ( 5 Φεβ. 2004 , 10:45)

 

Please help . Από χθές το PC Suite δεν αναγνωρίζει το κινητό. Όταν συνδέεται μου βγάζει αντί για Νokia 6600 κατι αλαμπουρνέζικα, και στο File transfer μου λέει transfer file engine failed. Απ τα windows πάντως δέχεται και στέλνει κανονικά αρχεία ως μηνύματα. Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.

 

 

48 xiliades fores exoume pei..

Sta windows (XP, 2K) PRWTA STHNOUME TOUS DRIVERS KAI TO SOFTWARE TOU BLUETOOTH H TOU INFRARED, kai

 

META

 

To Nokia Data suite gia 7650, 3650, 6600...

 

Ante kane to uninstall twra opws prepei kai sou eipane, kai meta sthse pali

 

SWSTA

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος 6600!

Τώρα το έχω στην φόρτιση...

Θα ήθελα να ρωτήσω όσα παιδιά έχουν το κινητό,πόσο το είχαν αφήσει για πρώτη φόρτιση!

Στον Γερμανό μου είπαν ότι θα χρειαστούν 10-12 ώρες :freak:

Φόρτισε το,το μαμημένοοοοο δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω :lol: :lol: :lol:

Αυτό που με ευχαρίστησε είναι ότι μόλις άναψε η οθόνη προσωρινά μόλις το συνέδεσα στον φορτιστή,με μια πρώτη ματιά δεν είδα κάποιο καμμένο pixel,αλλά προφανώς μόλις το ανοίξω θα πρέπει να το ξαναψάξω πιο προσεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws thn prwth forthsh thn afhsa mexri na stamathsoun n' anebwkatebainoun oi grammoules sthn eendei3h ths mapatarias, kai den exei kanena problhma!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GrieveR ( 5 Φεβ. 2004 , 15:31)

φορτιστή,με μια πρώτη ματιά δεν είδα κάποιο καμμένο pixel,αλλά προφανώς μόλις το ανοίξω θα πρέπει να το ξαναψάξω πιο προσεκτικά...

 

 

file psa3e me tin o8oni na dixnei kati mauro gia kamena pixel...diladi px pane stin kamera....kalipse ton fako gia na fenete mauri i o8oni...trava mia foto (opou den 8a fenete tipota peran tou maurou) kai meta destina full screen...emena mou bgazei 1 kokino pixel otan to ekana afto.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα ότι το στέλνει το μήνυμα η trial version μετά από 10 λεπτά είναι απλή η λύση. Μόλις πατήσεις να το στείλει πηγαίνεις από τα κανονικά μηνύματα στα εξερχόμενα και διαλέγεις το μηνυμα (λέει αναμονή από κατω) πατάς επιλογές και αποστολή και το στέλνει επι τόπυ.

 

Τώρα χωρίς να θέλω να γίνομαι απαισιόδοξος, τι θα γίνει όταν περάσουν οι 30 μέρες του trial????

 

Κάποιος πρέπει να αναλάβει το σπάσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...