Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υ.Γ. οταν βαζω τον φορτιστη δεν κανει τιποτα...ο φορτιστης ομως σε αλλο nokia λειτουργει μια χαρα...

 

please help

 

το δοκιμασα gianpithio αλλα τιποτα...δεν ανοιγει...

[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα'φτυσε η μπαταρια, αστο στο φορτιστη αρκετες ωρες μπας και.. :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...μετα απο 3 χρονια κατωχης και γυρω στο 1.5 χρησης...το κινητακι μου τα παιξε.ετσι ξαφνικα ενω δουλευε μια χαρα (δεν το πολυανοιγω εχω το d500) τ ανοιγω σημερα και με το που παταω το κουμπι βγαζει ασπρη οθονη κ αναβουν και τα πληκτρα για 2seconds και μετα ξανακλεινει....και τελικα δεν ανοιγει ποτεεεεεεεεεεε...το ανοιξα μπας και ..αλλα δεν ειδα κατι γνωριμο που να μπορω να επεμβω.μηπωσ ξερει καποιος τι ακριβως φταιει (υποθετο ειναι θεμα hardware) και τι μπορω να κανω εκτος απ το να το παω στν nokia. κ αν δν υπαρχει αλλη λυση ποσο θα παει το μαλλι...Ευχαριστω οποιονδηποτε ενδιαφερθει

Λάθος λύση... Δέν έπρεπε να ανοίξεις το τηλέφωνο βασικά αλλα anyway.

Το τηλέφωνο σου η θέλει μια απλή αναβάθμιση η απλώς εμφάνισε πρόβλημα σε μια απο τις μνήμες του η οποία θέλει επανασυγκόλληση.

Εγώ λέω να δοκιμάσεις την αναβάθμιση πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι για το 6600. Γιατί δεν μπορώ να στειλω με bluetooth αρχεία midi? Ούτε και με υπέρυθρες γίνεται τίποτα.
ΚΛΕΙΔΩΜΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΡΧΕΙΩΝ ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ Series 60 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση στο 6600 ώστε να μπορούν να βγούν στο internet java εφαρμογές όπως: Gmail_mobile, Opera_mini ... (με σύνδεση Tim_plus non stop - δηλαδή proxy... );

 

Και ο browser της συσκευής αλλά και ο Opera 8.60 (symbian) συνδέονται κανονικά μέσω "Tim Gprs" άρα μάλλον κάτι συμβαίνει με τις Java εφαρμογές αφού με ρωτούν αμφότερες για χρήση "σύνδεσης data ..." και αποτυγχάνουν.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υ.Γ. Αισίως 1 μήνα σε Symbian και υπερευχαριστημένος :O :O :O

 

 

edit: netfrontv3.1(για gmail&yahoo)

Link to comment
Share on other sites

hi , thelo na stilo ena mms se enan allo kai den to erxete.. mipws kserete giati ? i mipws xriazomai kamia rithmisi ? , kai kati allo kserete kanena site pou na stilo to mms kai na paei se kanena email oste na mporw na to valo ston ypologisti xwris kalodia kai istories? . afta kales giortes :)
Link to comment
Share on other sites

hi , thelo na stilo ena mms se enan allo kai den to erxete.. mipws kserete giati ? i mipws xriazomai kamia rithmisi ? , kai kati allo kserete kanena site pou na stilo to mms kai na paei se kanena email oste na mporw na to valo ston ypologisti xwris kalodia kai istories? . afta kales giortes :)

Kοιταξε μηπως ενας απο τους δυο σας δεν εχετε ενεργοποιησει τις ρυθμισεις της συσκευης σας αναλογα με το δικτυο που χρρησιμοποιειτε. ;)

Για το δευτρο ερωτημα σου, δυστυχως εγω δεν ξερω να σου απαντησω. :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα αλλάξει το κλασικό 12345 του 6600 με ένα δικό μου κωδικό το πρόβλημα είναι πως το κωδικό τον έχω ξεχάσει και πρόσφατα άλλαξα δίκτυο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω το κινητάκι μου γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω μόνος μου ή πρέπει να πάω σε nokia shop ακόμη υπάρχει κάποιο άλλο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη (αν γνωρίζει κανείς) που να κάνει αυτή τη δουλειά? Ευχαριστώ.
fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είχα αλλάξει το κλασικό 12345 του 6600 με ένα δικό μου κωδικό το πρόβλημα είναι πως το κωδικό τον έχω ξεχάσει και πρόσφατα άλλαξα δίκτυο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανοίξω το κινητάκι μου γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος να το ξεκλειδώσω μόνος μου ή πρέπει να πάω σε nokia shop ακόμη υπάρχει κάποιο άλλο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη (αν γνωρίζει κανείς) που να κάνει αυτή τη δουλειά? Ευχαριστώ.

 

Δοκιμασε αυτο

http://nfader.z-host.ru/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι για το 6600. Γιατί δεν μπορώ να στειλω με bluetooth αρχεία midi? Ούτε και με υπέρυθρες γίνεται τίποτα.

 

Χρησιμοποιησε το profimail στελνει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροποσ να ανοιξεις(power on) το nokia 6600 χωρισ να εχει sim mesa?

να ανοιξει κανονικα δηλαδη το κινητο και να μπορεισ να μπεισ μεσα στο menu toy.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροποσ να ανοιξεις(power on) το nokia 6600 χωρισ να εχει sim mesa?

να ανοιξει κανονικα δηλαδη το κινητο και να μπορεισ να μπεισ μεσα στο menu toy.

Όχι, με τίποτα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και καλες γιορτες σε ολους!

Ελεγα να αγοραζα ενα hands free με δυο ακουστικα για το 6600 μηπως ακουγα και κανα μπ3, αν και οπως λετε εδω ειναι απογοητευτικος ο ηχος. Που 8α βρω? Αυθεντικο η Νοκια δεν βγαζει ετσι? κανα δυο λινκ θα ηταν αρκετα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλές γιορτές

 

@ginalovu : Χρησιμοποιώ τα Nokia HS-7 και ή ποιότητα τους είναι απλά "υποφερτή" (λόγω της μονοφωνικής εξόδου του 6600 και της χρονολογίας του) με UltraMp3 και Lcg Jukebox ... η ποιότητα κατασκευής τους είναι μέτρια (για nokia) όμως συνολικά με καλύπτουν.

 

links:

htxp://www.9volto.gr/menu/index.php?target=products&product_id=2090

htxp://www.pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=140&p=3235

htxp://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=115548

 

μπορείς να βρείς και σε καταστήματα όπως Γερ#ανός που έχουν accessories κινητών απλά να θυμάσαι ότι είναι απο αυτά που έχουν "βύσμα" καρφάκι 2,5" και όχι pop όπως τα νέα μοντέλα.

 

υ.γ. εγώ τα έχω από ένα 6030

Link to comment
Share on other sites

Παρη ευχαριστω, αλλα δεν ειδα πουθενα αυτα τα ακουστικα να ειναι συμβατα με το 6600. σιγουρα παιζουν? δεν ειναι αναγκη να παρω αυθεντικα νοκια. αμα ψαξω εξω δηλ. θα τα ζηταω με "βύσμα" καρφάκι 2,5"....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

τα συγκεκριμένα nokia hs-7 τα χρησιμοποιώ με το 6600 αν και έχεις δίκιο οτι δεν αναφέρεται πουθενά οτι είναι συμβατά... βέβαια υπάρχουν και άλλα handsfree (nokia για μέγιστη συμβατότητα) που ίσως ταιριάζουν με "βύσμα" καρφάκι 2,5" (χιλιοστών) τα οποία να είναι ανώτερα κατασκευαστικά και ακουστικά (τώρα τελευταία αρχίζουν να "μικροφωνίζουν" αφού και αυτά και το 6600 είναι ιδιαίτερα ταλαιπωρημένα).

 

Απλά τα προτείνω ώς έσχατη λύση ...

Link to comment
Share on other sites

iparhi programa na blepis tv sto nokia6600 ??

Aναλογα αν το υποστηριζει το δικτυο σου. Δεν χρειαζεσαι προγραμμα. Μπορεις να βλεπεις μεσω internet μεσα απο το κινητο σου. :)

Mε Vodafone και ΤΙΜ ξερω οτι μπορεις να δεις tv. Λογικα και με την Cosmote θα γινεται, δεν μπορει. Παρε την εξυπηρετηση πελατων του δικτυου σου και θα σου πουν τι πρεπει να κανεις. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
χαζεβα σημερα και μπηκα στον ιστο (κοσμοτε ) και ηδα οτι εχει επιλογη ΤΥ διαβασα οτι χρεωνη 1.2 ευρο την ημερα εγω εχω 6630 ειναι για 24 ωρες θα το κανω αυριο να δω και κατι μη πανε χαμενα τα 1.2
Link to comment
Share on other sites

χαζεβα σημερα και μπηκα στον ιστο (κοσμοτε ) και ηδα οτι εχει επιλογη ΤΥ διαβασα οτι χρεωνη 1.2 ευρο την ημερα εγω εχω 6630 ειναι για 24 ωρες θα το κανω αυριο να δω και κατι μη πανε χαμενα τα 1.2

Εγω που προσπαθησα να δω tv με cosmote, δεν μπορεσα. Το εψαξα οσο μπορουσα(γιατι τελειωνε και η καρτα μου :p) αλλα δεν μπορεσα να δω καποιο καναλι ουτε δευτερολεπτο.. :(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ektos ap to na sindenese sto internet iparhi kapios alos tropos na mporis na dis tv sto kinito sou??

οχι, δυστυχως :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...