Jump to content

Κριτήρια επιλογής πρατηρίων


kirkonet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 γεμισματα απλη αμολυβδη, 1 με Vpower...

[/quote

 

 

συγνωμη φιλε μου αλλα εγω τετοια διαφορα δεν εχω δει. εχω κανει 78.000χλμ με το αμαξι μου σε ταξιδια μονο. εχω κανει κ το πειραμα με τα 4 ρεζερβουαρ κ δεν εχω δει καμια διαφορα σε χλμ. τωρα αν φταει η βενζινη η το πρατηριο που την βαζω αυτο δεν μπορω να το ξερω.:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 106
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για να μην ανοιγω νεο ποστ...

για τα παραπανω θεματα οι βενζινες των εξτρα οκτανιων/λιπαντικων κτλ κτλ ειναι απο το ιδιο διυλιστηριο....τα υπολοιπα ειναι θεμα μαρκετινγκ της καθε εταιριας.

 

1)τωρα που επεσε απο τα 140δολαρια στα 122δολαρια γιατι παρεμειναν οι τιμες στο 1.20-1.40?

αραγε σε αυτη την χωρα θα βρεθει καποιος να κλεισει μαγαζια για αισχροκερδια?

ναι το πετρελαιο ειναι χρηματιστηριακο προιον κ χει τετοιες διακυμανσεις,οκ κ τα νησια που δεν γεμιζουν καθε μερα οπως στην αθηνα, κρατανε τις τιμες ανεβασμενες . εδω που καθε μερα γεμιζουν με νεες τιμες γιατι δεν ριχνουν τις τιμες?

2)ειχα δει τα προστιμα που επρεπε να πληρωσουν οσοι καναν νοθειες στα βενζιναδικα...

απο τους 150 ποσοι να πληρωσαν?οι μισοι? οχι βεβαια μονο 5!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με τις επίσημες τιμοληψίες του υπουργείου Ανάπτυξης, η μέση τιμή της αμόλυβδης διαμορφώθηκε στις 4 Αυγούστου στα 1,21 ευρώ το λίτρο, καταγράφοντας μείωση κατά 2,89% σε μια εβδομάδα (η προηγούμενη μέτρηση ήταν στις 25/7), τη στιγμή ωστόσο που η διεθνής τιμή της βενζίνης μειώθηκε κατά 11,5 λεπτά το λίτρο σε δύο εβδομάδες.>>

http://www.ant1online.gr/Economy/General/Pages/20088/786531ef-b684-4aab-abe5-0d97c382a657.aspx

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τις επίσημες τιμοληψίες του υπουργείου Ανάπτυξης, η μέση τιμή της αμόλυβδης διαμορφώθηκε στις 4 Αυγούστου στα 1,21 ευρώ το λίτρο, καταγράφοντας μείωση κατά 2,89% σε μια εβδομάδα (η προηγούμενη μέτρηση ήταν στις 25/7), τη στιγμή ωστόσο που η διεθνής τιμή της βενζίνης μειώθηκε κατά 11,5 λεπτά το λίτρο σε δύο εβδομάδες.>>

http://www.ant1online.gr/Economy/General/Pages/20088/786531ef-b684-4aab-abe5-0d97c382a657.aspx

 

να δουμε ποσο καιρο θα μεινει σε αυτη την τιμη;);)

Link to comment
Share on other sites

Τι κριτήρια λέμε βρε παιδιά?

Πλέον ποιος έχει χρήματα να πληρώνεις τις 100αρες που παίζουν από 1,3-1,5€ το λίτρο..

Και εγώ θα ήθελα (έστω και για ψυχολογικούς λόγους) να βάζω μόνο Racing, αλλά εκεί που έχουν φτάσει οι τιμές, το μόνο που με νοιάζει είναι να γεμίσω το ντεπόζιτο με τα λιγότερα χρήματα..Οπότε πάω στο φτηνότερο πρατήριο που έχω κοντά μου και αφού δεν έχει τυχόν μπερδέματα το μοτέρ, πιστεύω ότι είναι και με σωστή βενζίνη.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βαζω βενζινη απο το πρατηριο που ειναι κοντα μου και την εχει φθηνα σχετικα. Υπαρχουν πολλα εδω κοντα αλλα ο βενζινοπωλης ειναι φιλαρακι απο το σχολειο.

Μπορει να μην ειναι η φθηνοτερη αλλα ποιος μου λεει ο φθηνοτερος κλεβει λιγοτερο?;)

Ετσι τον εμπιστευομαι λιγο περισσοτερο και στο τελος τελος..εχουμε και ενα "γεια"...:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...