Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι?

Έχει η συγκάτοικός μου το 6230i και το πλήκτρο ok έχει κολλήσει και δεν κάνει τίποτα.

Συνδέω το κινητό με το pc για να αντιγράψουμε κάτι μηνύματα.

Γιατί όμως φαίνονται μόνο τα sms και όχι και τα mms?

Πως μπορούμε να σβήσουμε τα mms αφού το ok δεν κάνει τίποτα?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω κάτι?

Έχει η συγκάτοικός μου το 6230i και το πλήκτρο ok έχει κολλήσει και δεν κάνει τίποτα.

Συνδέω το κινητό με το pc για να αντιγράψουμε κάτι μηνύματα.

Γιατί όμως φαίνονται μόνο τα sms και όχι και τα mms?

Πως μπορούμε να σβήσουμε τα mms αφού το ok δεν κάνει τίποτα?

 

οταν λες οτι εχει κολλησει το ΟΚ εννοεις το κεντρικο κουμπι το ασημι το τετραγωνο που ειναι στο κεντρο του μεγαλου κεντρικου κουμπιου ή αλλιως 4-way navigation key [απο το εγχειριδιο το ειδα μην τρελαινεστε!!]??

δοκιμασες να ανοιξεις την προσοψη και να δεις τι εχει γινει απο πισω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη πρόσοψη τη βγάλαμε και δεν φαίνεται να έχει κάτι το περίεργο.

Το κουμπί είναι το πάνω πάνω αριστερά. Δεν έχω το εγχειρίδιο για να πω πως το λένε :confused:

Οπότε, για να σβηστούν τα μηνύματα πρέπει να πατήσουμε αυτό το κουμπί αλλά τίποτα :( Υπάρχει άλλος τρόπος?

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τη πρόσοψη τη βγάλαμε και δεν φαίνεται να έχει κάτι το περίεργο.

Το κουμπί είναι το πάνω πάνω αριστερά. Δεν έχω το εγχειρίδιο για να πω πως το λένε :confused:

Οπότε, για να σβηστούν τα μηνύματα πρέπει να πατήσουμε αυτό το κουμπί αλλά τίποτα :( Υπάρχει άλλος τρόπος?

 

δεν πειραζει που δεν εχεις το εγχειριδιο καταλαβα ποιο κουμπι λες.

λοιπον προσπαθώ να σκεφτώ τι μπορείς να κάνεις...

μήπως να κάνεις μια επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων?? αλλα θα χασεις και αλλα στοιχεια που δεν θελεις να χασεις..γιατι δεν πας σε κανενα καταστημα service κινητων να το δουν εκει? γιατι να παιδευεσαι?

νομιζω εχεις πει οτι εχεις δοκιμασει να τα σβησεις απο το File manager της Νokia PC Suite??Στο inbox στο Messages στο PC Suite εψαξες?δεν τα βρισκεις εκει? Θα προσπαθησω να κανω και εγω μια δοκιμη, απλα δεν εχω mms στο inbox μου για να κανω την δοκιμη. Αλλα θα μου στειλουν και θα δω πως μπορω να τα σβησω χωρις να χρησιμοποιησω το κουμπι που λες.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλει να δούνε τις φωτογραφίες που έχει στη ΝΟΚΙΑ. Αλλιώς δεν θα παιδευόμασταν να τις σβήσουμε.... Θέλουμε να τις σβήσουμε και μετά να το πάει μιας και είναι ακόμα μέσα στην εγγύηση, κατάλαβες?

 

Στο inbox στο Messages στο PC Suite εψαξες?

Χμ! Δεν θυμάμαι να είχε κάτι τέτοιο. Θα το κοιτάξω όμως και θα σου πω. Βλέπω μόνο τα sms και όχι τα mms. Ούτε στα απεσταλμένα, ούτε στα αποθηκευμένα! Πουθενά.

Το ίδιο βέβαια ισχύει και με το δικό μου κινητό, νοκια 6280. Βλέπω μόνο τα sms και όχι τα mms. Αλλά δεν μπορεί όλο και κάποιος τρόπος θα υπάρχει :confused:

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλει να δούνε τις φωτογραφίες που έχει στη ΝΟΚΙΑ. Αλλιώς δεν θα παιδευόμασταν να τις σβήσουμε....

το φανταστηκα οτι κατι τετοιο ηταν αλλα δεν ηθελα να το πω αμεσως πριν απαντησεις.

 

Χμ! Δεν θυμάμαι να είχε κάτι τέτοιο. Θα το κοιτάξω όμως και θα σου πω. Βλέπω μόνο τα sms και όχι τα mms. Ούτε στα απεσταλμένα, ούτε στα αποθηκευμένα! Πουθενά.

οσο θα κοιτας εσυ αυτο εγω θα ψαξω να βρω κανεναν κωδικο που κανει αυτη την δουλεια, δηλ. σβηνει τα μηνυματα. λογικα κατι θα υπαρχει που μολις το πληκτρολογεις θα σου αδειαζει τα εισερχομενα. δεν μπορει!:confused: :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Exo trexi polles fores gia anavathmisis ... ti tha gini epitelous epitides to kanoun ?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο χρεωνει η Νοκια για να περασει ελληνικο μενου / γλωσσα / Τ9 σε 6230/6230i ?

 

Se Nokia Shop 15 euro...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση λογισμικού για 6230i version: 3.72

 

Nea xarakthristika?

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 χρονια χρησης περιπου (και αλλο 1 χρονο ο προηγουμενος ιδιοκτητης) αποφασισα να αλλαξω το N-Gage μου και πηρα τελικα το 6230i.

 

Εχει κανενα προβλημα η τιποτα τετοιο η εκανα καλη επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιος κωδικός να πατήσω στο τηλέφωνο και να σβιστούν τα πάντα που έχει μέσα το κινητό? Από mms, sms μέχρι τον τηλεφωνικό κατάλογο...

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Nea xarakthristika?

Δεν έχω κάτι ακόμα δυστηχώς. Υπομονή λίγο και θα βρεθούν.

 

 

ioanna_io δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ.

Link to comment
Share on other sites

ioanna_io δοκίμασε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κλπ.

 

Το έκανα αλλά δεν σβήνονται τα μηνύματα....

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά δεν σβήνονται τα μηνύματα....
Ούτε φυσικά οι επαφές, ούτε το ημερολόγιο... Καιρό ψάχνω και'γω για κάτι τέτοιο (σαν το *#7370# του N70).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

xaireteeee paides!!

 

exo 2 aples erothsoules

 

1) uparxei kapoios tropos na kseklidosoume thn hxografhsh kai na mporoume na hxografoume gia pano apo 60 lepta?

2) xmm pos mporo na oriso oti to arxeio ths hxografiseis tha bgainei px sthn mmc kateutheian ? (allhlosumplhronontai ta erothmata;p)

 

thxxxxx

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ειλικρινα αν το τηλεφωνο αυτο ειχε λιγο μεγαλυτερη οθονη και μεγαλυτερη αυτονομια δε θα το αλλαζα ποτε!!Ειδικα το καθε 1,5 μερα φορτισμα μου σπαει τα νευρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ιδέα μου είναι ή επιτρέπει μονο 1.5Mb από την συνολική μνήμη (της συσκευής) για εφαρμογές/παιχνίδια java?!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,ιδέα μου είναι ή επιτρέπει μονο 1.5Mb από την συνολική μνήμη (της συσκευής) για εφαρμογές/παιχνίδια java?!! :blink:

 

Μάλλον ιδέα σου. Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στο δικό μου.

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ιδέα σου. Δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στο δικό μου.

 

είναι live η συσκευή σου? (γιατι εμένα, μόλις φτάσω το 1.5 Μb μου ζητάει να διαγράψω για να μπορέσω να αποθηκεύσω ένα νέο παιχνίδι) !!!

Link to comment
Share on other sites

είναι live η συσκευή σου? (γιατι εμένα, μόλις φτάσω το 1.5 Μb μου ζητάει να διαγράψω για να μπορέσω να αποθηκεύσω ένα νέο παιχνίδι) !!!

Εγω δεν θα έλεγα ότι είναι ιδέα σου γιατί μου το έκανε και σε live! συσκευή και σε άλλη. δεν μπορεις να χρησιμοποιήσεις όλη τη μνήμη δυναμικά για παιχνίδια ή εφαρμογές. Π.χ. αν έχεις λίγα ονόματα. Χρησιμοποίησε το MobiMb καλύτερα για να μπορείς να βάζεις εφαρμογές και στο φάκελο παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...