Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sta carrefour mexri telos apriliou oles oi philips mazi me doroepitagi peripou 35% tis timis:

px.

Philips 32" 9631D 1499euro kai doroepitagi 480euro...

philips 37" 5321 999euro kai doroepitagi 320euro...

 

file marvin... tin eikona tis 9631D de tha tin vreis se TV kato ton 2000euro apo tis alles etairies... tis dinoun kai me mexri 24atokes doseis... an se volevei kai i doroepitagi 480 euro gia na pareis kai kati allo (kanena DVD me hdmi, 'i kamia vasi, 'i oti allo thes) nomizo einai trelli prosfora!

 

ta noumera pou diavazeis einai sta xartia (contrast,illum,klp), pigene des me to mati na katalaveis ti sou leo gia tin sigekrimeni TV...

 

δηλαδη αν καταλαβα καλα παιρνεις την ΤV και σου δινουν και τις αντιστοιχες δωροεπιταγες που προαναφερεις αλλα για συγκεκριμενες αγορες???

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

file marvin... tin eikona tis 9631D de tha tin vreis se TV kato ton 2000euro apo tis alles etairies... tis dinoun kai me mexri 24atokes doseis... an se volevei kai i doroepitagi 480 euro gia na pareis kai kati allo (kanena DVD me hdmi, 'i kamia vasi, 'i oti allo thes) nomizo einai trelli prosfora!

 

ta noumera pou diavazeis einai sta xartia (contrast,illum,klp), pigene des me to mati na katalaveis ti sou leo gia tin sigekrimeni TV...

 

Σύμφωνοι, αλλά ο eddiedimitris έχει θέσει όριο 1100 € περίπου οπότε δεν παίζει η 9631. :) Δεν ήθελα να τον προσανατολίσω απαραιτήτως σε Sony, τις σχολίασα γιατί τις ανέφερε.

Εγώ μετά την αναμενόμενη αγορά του PS3 προσανατολίζομαι μέχρι το καλοκαίρι να πάω σε κάτι αρκετά μεγάλο σε ίντσες, δεν έχω καταλήξει ακόμη.

Τρομερή η προσφορά Carrefour/Philips όντως.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν καταλαβα καλα παιρνεις την ΤV και σου δινουν και τις αντιστοιχες δωροεπιταγες που προαναφερεις αλλα για συγκεκριμενες αγορες???

 

einai sto programa me tis pasxalitses pou exoun vgalei ta carrfoure... gia sigekrimena proionta (pou einai oi TV tis philips) mazeveis mia pasxalitsa ana 3 euro...

 

i kathe pasxalitsa sou dinei 1 euro bonus... etsi mia TV 999 sou dinei peripou 300euro bonus san doroepitagi na agoraseis OTI THES mesa apo ta carrfour... diladi tin eksargironeis gia oti thes xoris sigekrimenes agores meta...

 

mono oi pasxalitses dinontai apo sigekrimena pragmata... (px oi TV tis sony den einai mesa sto programma, distixos giati i 32V2000 einai episis poli kali tv)...

 

mporeite na vreite perissoteres info kai sto internet http://www.carrefour.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι, αλλά ο eddiedimitris έχει θέσει όριο 1100 € περίπου οπότε δεν παίζει η 9631. :) Δεν ήθελα να τον προσανατολίσω απαραιτήτως σε Sony, τις σχολίασα γιατί τις ανέφερε.

Εγώ μετά την αναμενόμενη αγορά του PS3 προσανατολίζομαι μέχρι το καλοκαίρι να πάω σε κάτι αρκετά μεγάλο σε ίντσες, δεν έχω καταλήξει ακόμη.

Τρομερή η προσφορά Carrefour/Philips όντως.

Φιλε Marvin οχι PS3!!!Μακραν καλυτερο το xbox360.Θα την απολαυσεις πολυ περισσοτερο την tv σου

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Marvin οχι PS3!!!Μακραν καλυτερο το xbox360.Θα την απολαυσεις πολυ περισσοτερο την tv σου

 

Ευχαριστώ, αλλά αυτήν την απόφαση την έχω πάρει ήδη.

Ο λόγος που το ανέφερα σε ένα φαινομενικά άσχετο τόπικ είναι διότι παίζει και Blu-ray discs και νομίζω ότι δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να αξιοποιήσει κανείς μια σύγχρονη HD Ready TV από ένα Blu-ray ή HD-DVD player.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση ακομα γιατι τα χω μπερδεψει.Παρατηρησα οτι η Bravia 50'' KDF-50E2000 η οποια ειναι οπισθιας προβολης ειναι στα 1200 ευρω περιπου.Τι αρνητικο θα απολαυσω ως θεατης παιρνοντας την τηλεοραση αυτη?Δεν με ενδιαφερει τοσο να βλεπω υπο γωνια.

1)Εκπεμπει μεγαλη ακτινοβολια?

2)Οσον αφορα τα αναλογικα καναλια δεν ειναι οκ?

Γενικοτερα ποια ειναι τα εμφανη αρνητικα της σε3 σχεση με μια lcd?Στην τελικη να προτιμησω αυτη ή μια lcd 32 ιντσων που πανω κατω ειναι στα ιδια λεφτά?Ποιο πολυ με ενδιαφερει να μου πειτε πρακτικες διαφορες που θα τις αντιλαμβανομαι ως θεατης.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μόλις πήρα το PS3. Πρέπει να πάρω και μια tv τωρα ομως... Θέλω να δώσω έως €1100, 32΄΄. Υπάρχει καμία πρόταση σε μαρκα΄/μοντέλο που να μπορεί να αποδόσει όσο καλύτερα γίνεται τις δυνατότητες του PS?

Ευχαριστώ...

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΟΣΟΙ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ 32' ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΚΑΝΤΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 37'. ΠΗΡΑ ΤΗΝ LG 37C2R ΜΕ 899 EUR ΑΠΟ ΤΑ EXPERT ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ! ΟΧΙ ΜΟΝΑΧΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ, ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΑΛΛΑ Κ ΑΙ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΗD ΣΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΕΣ ΗΤΑΝ ΜΗΔΑΜΙΝΗ. ΔΗΛ. ΕΝΝΟΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΤΑΞΗΣ ΤΩΝ 500 ΕΥΡΩ. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΨΑΧΝΕΤΕ ΓΙΑ FULL HD (1080P) KAI ΙΔΙΩΣ ΓΙΑ 32 ΚΑΙ 37'. ΑΔΙΚΟΣ ΚΟΠΟΣ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΙΑ 37' ΜΕ 720Ρ ΠΑΡΑ ΜΙΑ 32' ΜΕ 1080Ρ. Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΤΤΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΜΕΙΝΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΘΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ. ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 32' ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ 25' ΚΑΘΟΔΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΗ ΩΣ ΠΡΟς ΤΟΝ ΑΞΟΝΑ Χ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ. ΕΜΕΝΑ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 37', ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 4Μ ΣΤΗΡΙΓΜΕΝΗ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΞΟΙΚΙΩΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΤΗΝ ΕΝΤΟΝΗ ΑΝΤΙΘΕΣΗ, ΤΑ ΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ ΚΑΔΡΑ, ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ 40'. ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 3Μ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΘΕΣΙΟ ΚΑΝΑΠΕ ΜΟΥ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ. ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΛΕΙ ΚΑΙ Η ΑΠΟΥΣΙΑ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΑΣ (Η ΕΣΤΩ ΚΑΠΟΙΑΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗΣ).

ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ.

ALTUS
Link to comment
Share on other sites

Πήραμε την 55" της SONY. Υπέροχη, απολαυστική.:)

Παραθέτω φώτος.

 

Με γειά! Χθές που πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ για το PS3 είχαν την αντίστοιχη 70'' προβολική και κυριολεκτικά χάζεψα :blink: Αλλά πολύ μεγάλη ρε παιδί μου. Για όποιον έχει το χώρο όμως είναι απίστευτη.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ.

Η 55' έχει βάθος 40 πόντους περίπου. Σε σπίτι δείχνει τεράστια παρά όταν την δεί κανείς σε κατάστημα.

Εαν δεν έχει κανείς την σκέψη του να κρεμάσει σε τοίχο την tv του, την προτείνω ανεπιφύλακτα διότι είναι πολύ ποιοτική η εικόνα της σε πολύ χαμηλή τιμή κ έχει το εξής θετικό. Αλλάζει η λάμπα της μετά απο 10.000 (εαν θυμάμαι καλά) ώρες. Δεν αχρηστεύεται δηλαδή σαν τις plasma πχ, αλλα έχεις πάλι μια νέα τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΚΡΟ

http://img86.imageshack.us/img86/9438/apvn9.th.jpg

649+(123Φ.Π.Α.)=772ε

 

Αυτή είναι: http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?7408

Μόλις την αγόρασα! Εντυπώσεις το βράδυ μετά τον αγώνα!

...
Link to comment
Share on other sites

Τι καλώδιο πρέπει να αγοράσω για να την συνδέσω με pc;

Αυτό: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751402 ;;;

 

Στο τηλεοπτικό σήμα δεν με ικανοποίησε αλλά μάλλον φταίει η κεραία μας.

Σε λίγο θα την δοκιμάσω με dvd.

...
Link to comment
Share on other sites

Τι καλώδιο πρέπει να αγοράσω για να την συνδέσω με pc;

Αυτό: http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.751402 ;;;

 

Στο τηλεοπτικό σήμα δεν με ικανοποίησε αλλά μάλλον φταίει η κεραία μας.

Σε λίγο θα την δοκιμάσω με dvd.

 

Ενα απλο VGA καλωδιο πρεπει να παρεις για να την συνδεσεις με το PC σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τι είναι βρε παιδιά: http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=15&category=69976974

Κάνει την ίδια δουλειά με το vga καλώδιο αλλά ασύρματα;

...
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τι είναι βρε παιδιά: http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=15&category=69976974

Κάνει την ίδια δουλειά με το vga καλώδιο αλλά ασύρματα;

kalorizikh h tv !! poso thn phres?

Link to comment
Share on other sites

kalorizikh h tv !! poso thn phres?

Ευχαριστώ.

Έγραψα πιο πάνω: 772 ευρόπουλα.

Ε λέω από κει που θα έδινα 950 για την 24" Dell ας δώσω τώρα ότι λεφτά έχω και ας πάρω λίγο χαμηλότερη ανάλυση αλλά 40".

Δεν είμαι και πολύ της οικονομίας όπως καταλαβαίνεις!

Έχω πονοκεφαλιάσει με την σύνδεση σε pc όμως, δεν ξέρω πως και τι...

...
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα τελικα και σημερα πηρα την Bravia KDL-32S2530 με 1099 απο Ηλεκτρονικη Αθηνων.Μου το πε και ο φιλος Marvin την ειδα και αρκετη ωρα οποτε την τσιμπησα.Βασικα μου αρεσει και το γεγονος οτι εκτος των αλλων παιζει και σχετικα καλα τα αναλογικα καναλια.Για το μεγεθος ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα και θελησω παραπανω αφου για το δωματιο μου καλη ειναι.

Τωρα οσον αφορα τις ρυθμισεις την εχει καποιος να μου πει ενα καλο πακετο ρυθμισεων αφου ακομα ψαχνομαι και δεν εχω βρει ακρη???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Έγραψα πιο πάνω: 772 ευρόπουλα.

Ε λέω από κει που θα έδινα 950 για την 24" Dell ας δώσω τώρα ότι λεφτά έχω και ας πάρω λίγο χαμηλότερη ανάλυση αλλά 40".

Δεν είμαι και πολύ της οικονομίας όπως καταλαβαίνεις!

Έχω πονοκεφαλιάσει με την σύνδεση σε pc όμως, δεν ξέρω πως και τι...

 

Ας μην γελιόμαστε όμως. Δεν κάνει για PC. Ισως γι'αυτό και δεν έχει κάποια σύνδεση γι'αυτό. Έχει hdmi, που δεν είναι για pc, εαν δεν 'εχει και vga τότε το πρόβλημα χοντραίνει και ίσως να αναγκαστείς να ξεχάσεις την χρήση της για το pc σου.:cool:

Καλορύζικη.

Link to comment
Share on other sites

Ενα απλο VGA καλωδιο πρεπει να παρεις για να την συνδεσεις με το PC σου.

Τι εστί απλο VGA καλωδιο;

Δείξτε μου ένα σας παρακαλώ.

Ας μην γελιόμαστε όμως. Δεν κάνει για PC. Ισως γι'αυτό και δεν έχει κάποια σύνδεση γι'αυτό. Έχει hdmi, που δεν είναι για pc, εαν δεν 'εχει και vga τότε το πρόβλημα χοντραίνει και ίσως να αναγκαστείς να ξεχάσεις την χρήση της για το pc σου.:cool:

Καλορύζικη.

 

Έχει vga και dvi inpout.

Αλλά είμαι εντελώς άσχετος από αυτά.

Το dvi τι είναι, πρώτη φορά το ακούω να φανταστείς!

 

Ποιό συγκεκριμένα έχει:

1. VGA

2. DVI

3. TV

4. SCART 1

5. SCART 2

6. SCART 3

7. AV1 (ΣΗΜΑ ΣΥΝΙΣΤΩΣΩΝ)

8. AV2 (ΣΥΝΘΕΤΟ ΣΗΜΑ)

9. AV3 (S-VIDEO)

 

HELP

...
Link to comment
Share on other sites

Το dvi είναι ενα καλώδιο σύνδεσης ψηφιακού τύπου. Εαν η κάρτα γραφικών σου διαθέτει τέτοια έξοδο, κάνε αυτή την σύνδεση. Αλλα και να μην έχει, υπάρχουν αντάπτορες. Όπως και νά'χει, πήγαινε σε κατάστημα τύπου πλαίσιο και αγόρασε το καλωδιάκι σου και τελικά θα δείς εικόνα στο μόνιτόρ σου το... μικρό.

Συστήνω να μοιώσεις την ανάλυση στο υπάρχον μόνιτορ και μετά να συνδέσεις την τηλεόραση. Διοτι υπάρχει ο κύνδινος να μην σου δείχνει εικόνα και να ψάχνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντεξα τελικα και σημερα πηρα την Bravia KDL-32S2530 με 1099 απο Ηλεκτρονικη Αθηνων.Μου το πε και ο φιλος Marvin την ειδα και αρκετη ωρα οποτε την τσιμπησα.Βασικα μου αρεσει και το γεγονος οτι εκτος των αλλων παιζει και σχετικα καλα τα αναλογικα καναλια.Για το μεγεθος ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα και θελησω παραπανω αφου για το δωματιο μου καλη ειναι.

Τωρα οσον αφορα τις ρυθμισεις την εχει καποιος να μου πει ενα καλο πακετο ρυθμισεων αφου ακομα ψαχνομαι και δεν εχω βρει ακρη???

 

Καλορίζικη! Την έχω δει και εγώ να παίζει αναλογικά κανάλια και μου φάνηκε καλή. Οι ρυθμίσεις έχουν να κάνουν με το χώρο σου οπότε κανείς δεν μπορεί να σου πει ακριβώς. Αλλά ο Rivers έχει βάλει τις δικές του για την 32S2010 σε αυτό τόπικ παλιότερα, με μια αναζήτηση θα τις βρεις.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Το dvi είναι ενα καλώδιο σύνδεσης ψηφιακού τύπου. Εαν η κάρτα γραφικών σου διαθέτει τέτοια έξοδο, κάνε αυτή την σύνδεση. Αλλα και να μην έχει, υπάρχουν αντάπτορες. Όπως και νά'χει, πήγαινε σε κατάστημα τύπου πλαίσιο και αγόρασε το καλωδιάκι σου και τελικά θα δείς εικόνα στο μόνιτόρ σου το... μικρό.

Συστήνω να μοιώσεις την ανάλυση στο υπάρχον μόνιτορ και μετά να συνδέσεις την τηλεόραση. Διοτι υπάρχει ο κύνδινος να μην σου δείχνει εικόνα και να ψάχνεσαι.

Διαθέτει DVI έξοδο η κάρτα γραφικών.

Το καλώδιο που παρήγγειλα είναι το σωστό;

Να την κατεβάσω μέχρι 800x600 στο υπάρχον;

Μετά θα μπορώ να έχω τα 1366χ768 της τηλεόρασης;

 

Το μικρό που λές, το έχω σε δωμάτιο 4χ4, 2 με 3 μέτρα απόσταση απο εκεί που κάθομαι.

Μερικοί δεν αντέχουν να δουν τηλεόραση απο τόσο κοντά.

...
Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει DVI έξοδο η κάρτα γραφικών.

Το καλώδιο που παρήγγειλα είναι το σωστό;

Να την κατεβάσω μέχρι 800x600 στο υπάρχον;

Μετά θα μπορώ να έχω τα 1366χ768 της τηλεόρασης;

 

Το μικρό που λές, το έχω σε δωμάτιο 4χ4, 2 με 3 μέτρα απόσταση απο εκεί που κάθομαι.

Μερικοί δεν αντέχουν να δουν τηλεόραση απο τόσο κοντά.

 

Εαν θα το βλέπεις απο 2-3 μέτρα, τότε κανένα πρόβλημα.

Να κατεβάσεις στα 800 Χ 768 όπως λές και μετά όταν θα δουλέψεις την οθόνη, ξαναπήγαινε στις ρυθμίσεις και αυτόματα θα σου βγάλει τις επιλογές ανάλυσης που υποστηρίζει για την οθόνη.

Οσο για το καλώδιο που παρήγγειλες, δεν βλέπω να γράφεις τι παρήγγειλες. Μήπως δεν βλέπω καλά; :)

Προτείνω πάντως, dvi σε dvi καλώδιο.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...