Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε όλους τους φίλους..., σαν υποψηφιος αγοραστής μαζευω πληροφοριες για την αγορά TFT. Αρχικά σκεφτομουν για plasma λόγω κόστους, αλλα σχηματισα την εντυπωση πως δεν έχει μέλλον και ετσι σκεφτομαι για καποια 40αρα.

Χωρις να εχω μεγαλη εμεπιρια κατεληξα ή μαλλον καθοδηγηθηκα απο καποιο εξυπηρετικό υπάλληλο για ένα απο τα δυο μοντελα.

α.SAMSUNG LE40R71B (500CD, 5000:1) περιπου 2000

β.SONY KLVS40A10 (350CD 1000:1) περιπου 1800

 

Τι θα προτείνατε?

Ευχαριστώ

 

SAMSUNG bebea

Link to comment
Share on other sites

H Samsung δεν εχει ψηφιακο δεκτη. Η Sony εχει.

Εγω θα λεγα Sony παντως. Οπως εχει γραφτει πιο πανω, το contrast 5000:1 ειναι εικονικο.

Link to comment
Share on other sites

H Samsung δεν εχει ψηφιακο δεκτη. Η Sony εχει.

Εγω θα λεγα Sony παντως. Οπως εχει γραφτει πιο πανω, το contrast 5000:1 ειναι εικονικο.

 

Eνας ψηφιακος δεκτης εχει 60-70 Euro, αρα κατα την γνωμη μου δεν ειναι σοβαρο κριτιριο επιλογής οταν εισαι αποφασισμένος να δώσεις 2000.

 

Σχετικά με το contrast μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμμένος...δηλαδη δεν υπάρχουν αλλες LCD με αυτο το contrast?

Link to comment
Share on other sites

H Samsung δεν εχει ψηφιακο δεκτη. Η Sony εχει.

Εγω θα λεγα Sony παντως. Οπως εχει γραφτει πιο πανω, το contrast 5000:1 ειναι εικονικο.

 

α.SAMSUNG LE40R71B (500CD, 5000:1) περιπου 2000

β.SONY KLVS40A10 (350CD 1000:1) περιπου 1800

Τι θα προτείνατε?

Ευχαριστώ

 

Πρόσεχε φίλε Geovass, το μοντέλο της Sony που του πρότεινε ο πωλητής είναι παλιό, προφανώς τους έχει μείνει σε στόκ, και ΔΕΝ έχει ψηφιακό δέκτη, αλλα ούτε τις πολύ καλές επιδόσεις της νέας σειράς της Sony...

Ανάμεσα σε αυτές τις δύο θα αγόραζα την samsung...

Αλλα ρίξε και μια ματιά στην SONY KDL-40S2010 που είναι καινούριο μοντέλο, με κορυφαίες επιδόσεις και έχει και ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη... Στην ίδια τιμή περίπου!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε φίλε Geovass, το μοντέλο της Sony που του πρότεινε ο πωλητής είναι παλιό, προφανώς τους έχει μείνει σε στόκ, και ΔΕΝ έχει ψηφιακό δέκτη, αλλα ούτε τις πολύ καλές επιδόσεις της νέας σειράς της Sony...

Ανάμεσα σε αυτές τις δύο θα αγόραζα την samsung...

Αλλα ρίξε και μια ματιά στην SONY KDL-40S2010 που είναι καινούριο μοντέλο, με κορυφαίες επιδόσεις και έχει και ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη... Στην ίδια τιμή περίπου!

 

Εχεις δικιο. Δεν ειχα δει σωστα το μοντελο. Ειναι οντως παλιο.

Sony Ομως και παλι λεω.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Δεν ειχα δει σωστα το μοντελο. Ειναι οντως παλιο.

Sony Ομως και παλι λεω.

Την συγκεκριμένη samsung την έχεις δεί???

Εχει το πάνελ που έχει και η καινούρια σειρά της Sony...

Καλύτερα ο φίλος μας να δει τις τηλεοράσεις να παίζουν δίπλα δίπλα... Σίγουρα θα παρατηρήσει την διαφορά στην απόδοση των χρωμμάτων (μην ξεχνάς πως απουσιάζει απο την sony το Bravia engine) και στην πολύ υψηλότερη ταχύτητα απόκρισης...

Απο τις δύο δαγκωτό samsung, αλλα να μήν κάνει κίνηση πριν δεί το μοντέλο που του έγραψα (την νέα Sony KDL 40S2010) που είναι τρομερή για τα λεφτά της και η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία της (Best value)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη samsung την έχεις δεί???

Εχει το πάνελ που έχει και η καινούρια σειρά της Sony...

Καλύτερα ο φίλος μας να δει τις τηλεοράσεις να παίζουν δίπλα δίπλα... Σίγουρα θα παρατηρήσει την διαφορά στην απόδοση των χρωμμάτων (μην ξεχνάς πως απουσιάζει απο την sony το Bravia engine) και στην πολύ υψηλότερη ταχύτητα απόκρισης...

Απο τις δύο δαγκωτό samsung, αλλα να μήν κάνει κίνηση πριν δεί το μοντέλο που του έγραψα (την νέα Sony KDL 40S2010) που είναι τρομερή για τα λεφτά της και η καλύτερη επιλογή στην κατηγορία της (Best value)

 

Την εχει αγορασει ο πατερας μου.

Δεν μου αρεσει καθολου η ποιοτητα κατασκευης. Φαινεται πολυ φτηνο...

Οταν λεω Sony, συμφωνω στο μοντελο που εγραψες εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους τους φίλους..., σαν υποψηφιος αγοραστής μαζευω πληροφοριες για την αγορά TFT. Αρχικά σκεφτομουν για plasma λόγω κόστους, αλλα σχηματισα την εντυπωση πως δεν έχει μέλλον και ετσι σκεφτομαι για καποια 40αρα.

Χωρις να εχω μεγαλη εμεπιρια κατεληξα ή μαλλον καθοδηγηθηκα απο καποιο εξυπηρετικό υπάλληλο για ένα απο τα δυο μοντελα.

α.SAMSUNG LE40R71B (500CD, 5000:1) περιπου 2000

β.SONY KLVS40A10 (350CD 1000:1) περιπου 1800

 

Τι θα προτείνατε?

Ευχαριστώ

 

Παρε sony!:)

Link to comment
Share on other sites

Eνας ψηφιακος δεκτης εχει 60-70 Euro, αρα κατα την γνωμη μου δεν ειναι σοβαρο κριτιριο επιλογής οταν εισαι αποφασισμένος να δώσεις 2000.

 

Σχετικά με το contrast μπορεις να εισαι πιο συγκεκριμμένος...δηλαδη δεν υπάρχουν αλλες LCD με αυτο το contrast?

 

ολα παιζουν σημασια σε μια αγορα Tv,οσο για το contrast της samsung θα πω οτι ειναι παραμυθια γιατι στην ουσια δεν πιανει σε καμια περιπτωση αυτη την τιμη που εχει ως κραχτη στο πλαισιο της ετσι για να ψαρωνουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις.

Απο οτι καταλαβαινω σύμφωνα με οσα μου προτεινετε καλυτερα να ψάξω την Sony KDL-40S2010.

Ξερει κάποιος ποια η τιμή της?

Υπάρχει κάποιο άλλο μοντελο με τα ιδια χαρακτηριστικά με την Sony για να έχω και μια δευτερη επιλογη?

Link to comment
Share on other sites

...καλυτερα να ψάξω την Sony KDL-40S2010.

Ξερει κάποιος ποια η τιμή της?

Υπάρχει κάποιο άλλο μοντελο με τα ιδια χαρακτηριστικά με την Sony για να έχω και μια δευτερη επιλογη?

 

Αλλα ρίξε και μια ματιά στην SONY KDL-40S2010 που είναι καινούριο μοντέλο, με κορυφαίες επιδόσεις και έχει και ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη... Στην ίδια τιμή περίπου!

 

Πάτα στηην δημοσίευσή μου πάνω στο μοντέλο της TV, εχει εσωτερικό link σε site που την έχει 1960 ευρώ...

Για κάτι καλύτερο, πάς με 2140 στην KDL -40V2000 που την έχουμε αγοράσει και εγώ και ο φίλος μας ο Γιάννης (Ταξιδιώτης22) και είναι πραγματικά το κάτι άλλο...

ΑΠΑΙΧΤΗ που διάβασα και σε ένα περιοδικό του χώρου σε συγκριτικό τέστ...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NokiaN70-1/5.0609.2.0.1 Series60/2.8 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

na kanw mia erwtisi; h philips 23pf4310 exei HDCP pou upostirizei to ps3;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Eνας ψηφιακος δεκτης εχει 60-70 Euro, αρα κατα την γνωμη μου δεν ειναι σοβαρο κριτιριο επιλογής οταν εισαι αποφασισμένος να δώσεις 2000.

 

Εδω φιλε μου κανεις λαθος γιατι ο ενσωματωμενος δεκτης εκτος του οτι ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας απο αυτους που κυκλοφορουν (no name της πλακας συνηθως) δινει απευθειας το σημα για επεξεργασια στο τσιπ εικονας της τηλεορασης και ετσι μειωνονται οι απωλειες και παραμορφωσεις. Και οχι μονο αυτο αλλα γλιτωνεις και τα καλωδια scart και τροφοδοσιας που εχει ο εξωτερικος δεκτης.

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου κανεις λαθος γιατι ο ενσωματωμενος δεκτης εκτος του οτι ειναι πολυ καλυτερης ποιοτητας απο αυτους που κυκλοφορουν (no name της πλακας συνηθως) δινει απευθειας το σημα για επεξεργασια στο τσιπ εικονας της τηλεορασης και ετσι μειωνονται οι απωλειες και παραμορφωσεις. Και οχι μονο αυτο αλλα γλιτωνεις και τα καλωδια scart και τροφοδοσιας που εχει ο εξωτερικος δεκτης.

 

Και το παραπανω τηλεκοντρολ !:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και το παραπανω τηλεκοντρολ !:lol: :lol: :lol:

Σωστόοοος!

Οι περισσότεροι καταναλωτές δεν γνωρίζουν πως υπάρχει χρονοδιάγραμμα που επιβάλει η ΕΕ και υποχρεώνει την κατάργηση των αναλογικών καναλιών.

Με λίγα λόγια, όσες τηλεοράσεις δεν έχουν ενσωματωμένο ψηφιακό tuner, σε λίγα χρόνια, το κοντρόλ τους θα χρησιμεύει μόνο για την ένταση του ήχου, τις ρυθμίσεις της εικόνας και το άνοιγμα - σβήσιμο της συσκευής... Την αλλαγή των καναλιών θα την κάνουν απο τον ψηφιακό δέκτη...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Πάτα στηην δημοσίευσή μου πάνω στο μοντέλο της TV, εχει εσωτερικό link σε site που την έχει 1960 ευρώ...

Για κάτι καλύτερο, πάς με 2140 στην KDL -40V2000 που την έχουμε αγοράσει και εγώ και ο φίλος μας ο Γιάννης (Ταξιδιώτης22) και είναι πραγματικά το κάτι άλλο...

ΑΠΑΙΧΤΗ που διάβασα και σε ένα περιοδικό του χώρου σε συγκριτικό τέστ...

 

Τι διαφορά έχει η Sony KDL -40V2000 απο την Sony KDL-40S2010 ?

Σκεφτομαι να κάνω την αγορά απο το Media markt. Ξερει κανενας εαν εχει ανταγωνιστικές τιμές?

Link to comment
Share on other sites

Σωστόοοος!

Οι περισσότεροι καταναλωτές δεν γνωρίζουν πως υπάρχει χρονοδιάγραμμα που επιβάλει η ΕΕ και υποχρεώνει την κατάργηση των αναλογικών καναλιών.

Με λίγα λόγια, όσες τηλεοράσεις δεν έχουν ενσωματωμένο ψηφιακό tuner, σε λίγα χρόνια, το κοντρόλ τους θα χρησιμεύει μόνο για την ένταση του ήχου, τις ρυθμίσεις της εικόνας και το άνοιγμα - σβήσιμο της συσκευής... Την αλλαγή των καναλιών θα την κάνουν απο τον ψηφιακό δέκτη...

 

2012 είναι η διορία και η Ελλάδα είναι η κατ' εξοχήν χώρα-σπεσιαλίστας στο να παίρνει παρατάσεις σε τέτοια ζητήματα :lol: Μέχρι τότε οι περισσότεροι θα έχουμε ξαναλλάξει τηλεόραση και θα μοιάζει με αυτήν των Jetsons :p :p :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

2012 είναι η διορία και η Ελλάδα είναι η κατ' εξοχήν χώρα-σπεσιαλίστας στο να παίρνει παρατάσεις σε τέτοια ζητήματα :lol: Μέχρι τότε οι περισσότεροι θα έχουμε ξαναλλάξει τηλεόραση και θα μοιάζει με αυτήν των Jetsons :p :p :p

Φίλε μου αυτό ίσως ισχύει για τις τηλεοράσεις χαμηλού κόστους. Ο καταναλωτής που αγοράζει μια συσκευή των 2.500 ευρώ όμως, που πολλές φορές μάλιστα βάζει και δόσεις και του φτάνει 3.000 ευρώ, δεν την αγοράζει με σκοπό να την αλλάξει σε 5 χρόνια και να πάρει άλλη. Εγώ παρότι είχα και διέθεσα τα χρήματα μετρητοίς, σκοπέυω να την κρατήσω για 10 χρόνια τουλάχιστον. Εκτός αν οι τιμές ξεφτιλιστούν τόσο, η πιάσω κανένα λόττο...

Εξάλλου, πιστεύω πως η ψηφιακή εκπομπή θα έχει γρήγορη ανάπτυξη στην Ελλάδα λόγω των πολλών πλεονεκτημάτων της, και θα εγκαταλειφθούν οι αναλογικές εκπομπές πριν την λήξη της προθεσμίας!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό ίσως ισχύει για τις τηλεοράσεις χαμηλού κόστους. Ο καταναλωτής που αγοράζει μια συσκευή των 2.500 ευρώ όμως, που πολλές φορές μάλιστα βάζει και δόσεις και του φτάνει 3.000 ευρώ, δεν την αγοράζει με σκοπό να την αλλάξει σε 5 χρόνια και να πάρει άλλη. Εγώ παρότι είχα και διέθεσα τα χρήματα μετρητοίς, σκοπέυω να την κρατήσω για 10 χρόνια τουλάχιστον. Εκτός αν οι τιμές ξεφτιλιστούν τόσο, η πιάσω κανένα λόττο...

Εξάλλου, πιστεύω πως η ψηφιακή εκπομπή θα έχει γρήγορη ανάπτυξη στην Ελλάδα λόγω των πολλών πλεονεκτημάτων της, και θα εγκαταλειφθούν οι αναλογικές εκπομπές πριν την λήξη της προθεσμίας!

 

Αυτό λέω και εγώ, ότι δέκα χρονάκια τα έχουμε άνετα μέχρι την κατάργηση. Πρώτα θα πάρουμε μια διετή παράταση με το κλασσικό επιχείρημα "είμαστε τεχνολογικά καθυστερημένοι και πρέπει να μας σεβαστείτε". Μόλις εκπνεύσει θα ζητήσουμε άλλη μία με το ίδιο επιχείρημα αλλά θα μας απορρίψουν, θ' αρχίσουν οι συστάσεις και οι προειδοποιήσεις από την Ευρωπαϊκη Επιτροπή, μετά θα μας παραπέμψει στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο το οποίο θα κάνει αρκετό καιρό να βγάλει απόφαση και στο τέλος θα μας καταδικάσει. Τότε η κυβέρνηση θα στείλει τίποτα τεχνικούς με συνοδεία ΜΑΤ να ξηλώσουν τους αναμεταδότες στην Πάρνηθα κλπ, απελπισμένοι καναλάρχες τύπου Χρηστίδη θα δεθούν πάνω στις κεραίες και θα αρνούνται να κατέβουν, οι υπάλληλοί τους θα κλαίγονται στα υπόλοιπα κανάλια ότι χάνουν τις δουλειές τους, η κυβέρνηση θα δείξει κοινωνική ευαισθησία (δηλαδή δε θα κάνει τίποτα), τα προβλεπόμενα στην καταδικαστική απόφαση πρόστιμα καθυστέρησης θα αρχίσουν να πέφτουν οπότε θα ξαναπάνε τα ΜΑΤ - άλλα τρία χρόνια στο νερό, μην πω τέσσερα. Εδώ πληρώνουμε για τόσες χιλιάδες παράνομες χωματερές, στην αναλογική τηλεόραση θα κ....σουμε; Οπότε μέχρι το 2017 περίπου είμαστε ΟΚ :p

Φυσικά οι μεγαλοκαναλάρχες τα γνωρίζουν αυτά οπότε μέχρι την τελευταία στιγμή (γύρω στο 2011) δε θα κάνουν απολύτως τίποτα. Μακάρι να αναπτυχθεί η ψηφιακή τηλεόραση όσο πιο γρήγορα γίνεται πάντως, αν και όπως καταλαβαίνεις δε συμμερίζομαι την αισιοδοξία σου.

 

Στο θέμα μας: αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κίνητρο να αγοράσω ψηφιακό δέκτη, και εφόσον έψαχνα νέα τηλεόραση, αν έβρισκα κάποια χωρίς ψηφιακό δέκτη που να με καλύπτει κατά τα άλλα δε θα το πολυσκεφτόμουν. Η έλλειψη ψηφιακού δέκτη δεν είναι dealbreaker για εμένα, κι ας πρέπει να ζήσω με ένα τηλεκοντρόλ ακόμα. Who 's counting anyway? (Nova, τηλεόραση, home cinema, DVD player/recorder, οι πιο παραδοσιακοί VCR, και ένα άχρηστο universal που σχεδόν ποτέ δε βολεύουν τελικά. Τί ψυχή έχει άλλο ένα; :lol: )

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

τα παραλέμε... εγώ πιστεύω το πολύ σε 3 χρόνια θα είναι όλα ψηφιακά.

δεν έχουν να χάσουν κάτι τα ιδιωτικά κανάλια, άσε που άμα γίνει σε ένα θα ακολουθήσουν μετά απο λίγο και όλα τα υπόλοιπα κανάλια.

Αφού το κρατος έχει ήδη ψηφιακά κανάλια σε λίγο θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω και εγώ, ότι δέκα χρονάκια τα έχουμε άνετα μέχρι την κατάργηση. Πρώτα θα πάρουμε μια διετή παράταση με το κλασσικό επιχείρημα "είμαστε τεχνολογικά καθυστερημένοι και πρέπει να μας σεβαστείτε". Μόλις εκπνεύσει θα ζητήσουμε άλλη μία με το ίδιο επιχείρημα αλλά θα μας απορρίψουν, θ' αρχίσουν οι συστάσεις και οι προειδοποιήσεις από την Ευρωπαϊκη Επιτροπή, μετά θα μας παραπέμψει στο Ευρωπαϊκό Δικαστήριο το οποίο θα κάνει αρκετό καιρό να βγάλει απόφαση και στο τέλος θα μας καταδικάσει. Τότε η κυβέρνηση θα στείλει τίποτα τεχνικούς με συνοδεία ΜΑΤ να ξηλώσουν τους αναμεταδότες στην Πάρνηθα κλπ, απελπισμένοι καναλάρχες τύπου Χρηστίδη θα δεθούν πάνω στις κεραίες και θα αρνούνται να κατέβουν, οι υπάλληλοί τους θα κλαίγονται στα υπόλοιπα κανάλια ότι χάνουν τις δουλειές τους, η κυβέρνηση θα δείξει κοινωνική ευαισθησία (δηλαδή δε θα κάνει τίποτα), τα προβλεπόμενα στην καταδικαστική απόφαση πρόστιμα καθυστέρησης θα αρχίσουν να πέφτουν οπότε θα ξαναπάνε τα ΜΑΤ - άλλα τρία χρόνια στο νερό, μην πω τέσσερα. Εδώ πληρώνουμε για τόσες χιλιάδες παράνομες χωματερές, στην αναλογική τηλεόραση θα κ....σουμε; Οπότε μέχρι το 2017 περίπου είμαστε ΟΚ :p

 

Όταν τα "συμφέροντα" ανακαλύψουν πως απο την ίδια συχνότητα μπορούν να εκπέμπουν περισσότερα κανάλια, με άμεσο αντίκτυπο στο κόστος εκπομπής αρα και στο κέρδος, μην περιμένεις να κάτσουν στην αναλογική εκπομπή σημάτων...

Πλεονεκτήματα όπως η καλύτερη αναμετάδοση με καθαρότερο σήμα χωρίς παρεμβολές - είδωλα, με πομπούς και αναμεταδότες μικρότερης ισχύος, θα σπρώξουν τα κανάλια στην εκπομπή ψηφιακού σήματος πολύ σύντομα. Ήδη απο όσο ξέρω, (απο την Κορινθία) ακόμη και τα τοπικά κανάλια σχεδιάζουν εκπομπή απο τον ίδιο δίαυλο για μείωση του κόστους εκπομπής και των αναμεταδοτών αφου το κόστος θα μοιράζεται... Οπότε, ούτε κάν τα τοπικά δε θα μείνουν στην αναλογική εκπομπή...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ' όλα να χαιρετήσω όλα τα μέλη και να σας ευχαριστήσω που μέσα από τα απλά υποκειμενικά καθημερινά σχόλιά σας, δίνεται ένα ιδιαίτερο σχήμα στην αναζήτηση μιας Plasma/LCD τηλεόρασης.

 

Διάβασα πάρα πολλά για οθόνες και μοντέλα. Εϊχα καταλήξει στο να γίνω κάτοχος μιας 42PF9831D/10 Philips. Εν τούτης έριξα μια σοβαρή ματιά και στην 46X2000 της SONY. Αν και η πρώτη είναι καλύτερη - με γνώμονα αυτά που αναφέρονται σε περιοδικά - δεν έχω πλέον τόση εμπιστοσύνη μετά τα προβλήματα που παρουσίαζε η 42PF9830.

 

Επιθυμώ ένα πραγματικά καλό Panel και θα ήθελα την γνώμη σας για τα προηγούμενα δύο μοντέλα. Αν πάλι κάποιος είναι κάτοχος ενός έκ των δύο μοντέλων που προανάφερα, τότε θα του είμουν ευγνώμων εάν παραθέσει μερικά σχόλιά του.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος η Philips ειναι 768p και η Sony 1080p. Σωστα; Αυτη δεν ειναι μια μεγαλη διαφορα, εχτως απο την διαφορα στις ιντζες;
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για την ανάλυσή τους, αλλά νομίζω πως δεν είναι το μόνο κριτήριο για μια επιλογή. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βλέπω πραγματική λεπτομερέστατη εικόνα (με το ανάλογο πάντα input) και να έχει και μια διάρκεια ζωής επί τον τεχνολογικών εξελίξεων, μιας και δεν αγοράζουμε καθημερινώς τέτοιες τηλεοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο για την ανάλυσή τους, αλλά νομίζω πως δεν είναι το μόνο κριτήριο για μια επιλογή. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να βλέπω πραγματική λεπτομερέστατη εικόνα (με το ανάλογο πάντα input) και να έχει και μια διάρκεια ζωής επί τον τεχνολογικών εξελίξεων, μιας και δεν αγοράζουμε καθημερινώς τέτοιες τηλεοράσεις.

Όλα αυτά που λες μεταφράζονται σε "pannel 1080p". Και μεγαλύτερη πραγματική ανάλυση και συμμόρφωση με το ανώτερο σημερινό στάνταρ... Τι άλλο θέλεις;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...