Jump to content

Είναι τα ταξί κερδοφόρα ή όχι;


Quiphusa1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου αρέσουν πολύ τα ταξίδια, χρησιμοποιώ ταξί αρκετά συχνά εκεί - πρόσφατα είχα μια συζήτηση με μερικούς φίλους σχετικά με αυτό, και είπαν ότι δεν είναι καθόλου κερδοφόρο. Αλλά δεν δέχομαι τη γνώμη τους. Πιστεύετε ότι τα ταξί είναι ακριβά στις μέρες μας; Έχετε εναλλακτικές λύσεις; 
 

Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από το πού θα πάτε στο εξωτερικό, αν πρόκειται απλώς να πάτε από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο (ή κάτι παρόμοιο), τότε φυσικά και συμφέρει να χρησιμοποιήσετε μεταφορά ή ταξί, το κάνω κι εγώ, κάνω κράτηση εδώ https://atobtransfer.com/. Και αν πρόκειται για κάποιο είδος τοπικού ταξιδιού, τότε καταρχήν, αν υπάρχουν δημόσιες συγκοινωνίες - γιατί να μην τις χρησιμοποιήσετε; Είναι πολύ πιο οικονομικό. Εξαρτάται λοιπόν από την κατάσταση. Πώς ακριβώς χρησιμοποιείτε τα ταξί, τι εννοείτε; Αν πρόκειται για κάποια μακρινά ταξίδια, θα μπορούσατε απλώς να νοικιάσετε ένα αυτοκίνητο για μεγάλο χρονικό διάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλούσα για ένα ταξί προς ένα ξενοδοχείο ή κάτι τέτοιο, κυρίως από το αεροδρόμιο. Ή σε κάποιες περιστασιακές περιπτώσεις που υπάρχει κάποιο αξιοθέατο και πρέπει να πας (θεωρητικά θα μπορούσε να γίνει με τα μέσα μαζικής μεταφοράς, αλλά θα ήταν πολύ μακρύς ο δρόμος). Μου φαίνεται ότι αν δεν επιδεινώσει σημαντικά την οικονομική μου κατάσταση με οποιονδήποτε τρόπο, γιατί όχι... Χαίρομαι που συμφωνείτε μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...