Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

35 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Έχω την εντύπωση ότι είναι θέμα δικαιωμάτων/ προσβάσεων.

Στο μενού Ειδική πρόσβαση που εστειλα το μεσημέρι, υπάρχει η κατηγορία Πρόσβαση στις Ειδοποιήσεις. Εκεί θα βρεις την ή τις εφαρμογές των bt. Άνοιξε τα διακοπτακια. Μετά δωσε στις εφαρμογές ΟΛΑ τα δικαιώματα...ο,τι είναι διαθέσιμο.

Τέλος, βαλτες στο Χωρίς περιορισμό.

δυστυχώς δεν υπάρχουν εκεί οι εφαρμογές αυτές! 

Screenshot_20240224_003257_Settings.jpg

Screenshot_20240224_003252_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Όπως τα λέει φίλος από πάνω. Αν το χρειάζεσαι, βάλτο σε περιορισμό. Αν δεν το χρειάζεσαι, απενεργοποιησε το.

Πώς ???

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Στείλε 5G στο 1333 και κάνε reboot.

Ευχαριστω φίλε μου.... 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, madmax75t said:

Πώς ???

Επειδή βλέπω ότι δεν απενεργοποιειται από το μενού, κάνε το παρακάτω:

Ρυθμίσεις, εφαρμογές, κάνε ορατές τις εφαρμογές συστήματος από το βελάκι (δίπλα από εκεί που λέει "οι εφαρμογές σας"), βρες το Χώρος αποθήκευσης επαφών, πήγαινε μπαταρία και βάλτο σε περιορισμό.

Παρακολουθησε το μετά από μια πλήρη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2024 at 3:40 ΜΜ, bardull said:

Από τότε που έκανα πρόγραμμα cosmote με απεριόριστα data δεν έχω ξαναδεί ένδειξη 5G,μονο 4G+

εγω το αντιθετο εχω παθει σε νοβα.αλλα η κοσμοτε ακομα και 4G+ εχει ταχυτητες πανω απο 150 mbps.και πιανει παντου..καλα στα μεγαλα αστικα κεντρα παει σφαιρα..

κατσε εκει που εισαι..

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 2:39 ΜΜ, merkon said:

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση, απο UI 6.0 μπορουμε να κανουμε downgrade ανα πασα στιγμη αν χρειαστει σε UI 5.1;
Εχω ξαναγραψει εδω πριν μερικες σελιδες σχετικα με την ανησυχια μου για το πως θα ειναι η διαρκεια της μπαταριας στο UI 6.0 επειτα απο αναμικτα σχολια που εχω διαβασει και θα ηθελα να ξερω τουλαχιστον πως υπαρχει η δυνατοτητα να γυρισω πισω αν θελησω

Σου είχα απαντήσει ότι δεν γίνεται. Σήμερα γύρισα σε 5.1 Οκτωβρίου....έβαλα ινδιας firmware. Δε φλασαρα το csc  και κρατησε το προηγούμενο που είχα...Ταϊλάνδης. ήμουν σε android 14 Δεκεμβρίου.ολα καλά....είχα  sw rev 3...το firmware της ινδιας είναι κ αυτό sw rev 3 οπότε όλα μια χαρά με android 13

https://samfw.com/firmware/SM-S918B/INS/S918BXXS3AWIG

 

Screenshot_20240224_222422_Settings.jpg

Screenshot_20240224_223115.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, 

Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι όταν βλέπω κάτι από μια εφαρμογή βίντεο πχ netflix ή youtube και τη κάνω minimize ώστε να βλέπω την αρχική οθονη και παράλληλα να παίζει και η εφαρμογή το βίντεο, "χαλάει" τα χρώματα της αρχικής οθόνης, τα βλέπω λιγοτερο έντονα δλδ.

Το έχετε παρατηρήσει; Σίγουρα δε γινόταν παλαιότερα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, adelijohn said:

Καλησπέρα παιδιά, 

Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι όταν βλέπω κάτι από μια εφαρμογή βίντεο πχ netflix ή youtube και τη κάνω minimize ώστε να βλέπω την αρχική οθονη και παράλληλα να παίζει και η εφαρμογή το βίντεο, "χαλάει" τα χρώματα της αρχικής οθόνης, τα βλέπω λιγοτερο έντονα δλδ.

Το έχετε παρατηρήσει; Σίγουρα δε γινόταν παλαιότερα πάντως.

Καλημέρα φίλε μου ...τωρα το δοκίμασα αυτό που λες ..κανένα πρόβλημα ..ολα δουλεύουν ρολόι ...κανε καμια επανεκκίνηση ...

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, adelijohn said:

Καλησπέρα παιδιά, 

Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι όταν βλέπω κάτι από μια εφαρμογή βίντεο πχ netflix ή youtube και τη κάνω minimize ώστε να βλέπω την αρχική οθονη και παράλληλα να παίζει και η εφαρμογή το βίντεο, "χαλάει" τα χρώματα της αρχικής οθόνης, τα βλέπω λιγοτερο έντονα δλδ.

Το έχετε παρατηρήσει; Σίγουρα δε γινόταν παλαιότερα πάντως.

Μήπως τα video που παίζουν από πίσω έχουν χρωματική απόδοση HDR?

Το HDR δίνει μια πιο ζεστή και φωτεινή απόχρωση στην οθονη

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

είμαι ανάμεσα σε s23 plus, s23 ultra , s24 plus?

Κοιτάω στο bestprice και υπάρχουν για το s23 ultra εκδόσεις διάφορες.

Μιας και δεν με ενδιαφέρει το χρώμα, τι έκδοση να επιλεξω? αλλάζει κάτι μεταξύ των  παρακάτω εκδόσεων..

Eu,  DE, DS ITA, Enterprise Edition – EU ?

κάτι ακόμα, μπορώ πατώντας παρατεταμένα το back να τερματίσω την εφαρμογή που τρέχει?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, johnhoston said:

Μήπως τα video που παίζουν από πίσω έχουν χρωματική απόδοση HDR?

Το HDR δίνει μια πιο ζεστή και φωτεινή απόχρωση στην οθονη

Όντως αυτό είναι, σε βίντεο στο youtube με hdr περιεχόμενο το κάνει, σε άλλη ποιότητα οχι. Στο netflix το κάνει σε ότι παίζει. Thanks

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, drdedus said:

καλησπέρα.

είμαι ανάμεσα σε s23 plus, s23 ultra , s24 plus?

Κοιτάω στο bestprice και υπάρχουν για το s23 ultra εκδόσεις διάφορες.

Μιας και δεν με ενδιαφέρει το χρώμα, τι έκδοση να επιλεξω? αλλάζει κάτι μεταξύ των  παρακάτω εκδόσεων..

Eu,  DE, DS ITA, Enterprise Edition – EU ?

κάτι ακόμα, μπορώ πατώντας παρατεταμένα το back να τερματίσω την εφαρμογή που τρέχει?

Enterprise Edition έκδοση του s23 με προηγμενα επαγγελματικα εργαλεία. Τα άλλα είναι χώρες προορισμού.χωρα που ανήκει στην ευρωπαϊκή ένωση σε καλύπτει η εγγύηση. Με το back αυτό που ρωτάς νομίζω δε γίνεται μια γρηγορη ματια που έριξα 

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, drdedus said:

Άρα παίρνω οτι χώρα νάνε η το enterprise?

ολα ειναι στην ιδια τιμή.

Πάρε το EU να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από εγγύηση λέω εγώ…

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ως προς την επιλογή βελτιστοποίησης σκηνής (scene optimizer) στην κάμερα, τι έχετε να προτείνετε; το έχετε On ή off?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι ακόμα.

όταν θέλεις να "σκοτώσεις μια εφαρμογή γρήγορα πως το κάνεις?

είχα συνηθίσει απο xiaomi και lineage και πατούσα για 2 δευτερόλεπτα το back και τερμάτιζε την τρέχουσα εφαρμογή.

 

Πήγα σε realme και δεν γίνεται.

Οχι μονο αυτο στα realme αλλα ο manager δεν δουλεύει καλά.

Οτι και να κάνεις πολλές εφαρμογές ανοίγουν ακόμα και αν τις εχεις κανει quick freeze η ακομα και να εχεις τα πάντα κλειστά στο battery.

Στα Samsung τι συμβαίνει?

 

Επίσης να κανω το σκατό παξιμάδι να παω σε ultra αντι για plus?

Με ενδιαφέρει πολυ το 4k60fps απο όλες τις κάμερες.

(κυρίως στον ευρυγώνιο, γι'αυτό και εναλλακτικα κοίταγα και xiaomi 12 pro)

Στο ultra 4k60fps στον τηλεφακο τι συμβαίνει, σκοτεινιάζει πολύ?

Σε 5χ ζουμ και πάνω σκοτεινιάζει ακόμα περισσότερο?

 

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Παιδιά ως προς την επιλογή βελτιστοποίησης σκηνής (scene optimizer) στην κάμερα, τι έχετε να προτείνετε; το έχετε On ή off?

Το on είναι διευκόλυνση στο auto mode (ιδίως στις νυχτερινές που δε χρειάζεται να κάνεις εναλλαγή mode). Από την άλλη, είναι τόσο απλό να το αλλάζεις που πραγματικά θεωρώ ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Απλά "τραβάς" τη φωτό που θέλεις και με τις 2 περιπτώσεις και κρατάς αυτή που σου αρέσει περισσότερο.... 

Edited by thabull

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, thabull said:

Το on είναι διευκόλυνση στο auto mode (ιδίως στις νυχτερινές που δε χρειάζεται να κάνεις εναλλαγή mode). Από την άλλη, είναι τόσο απλό να το αλλάζεις που πραγματικά θεωρώ ότι δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Απλά "τραβάς" τη φωτό που θέλεις και με τις 2 περιπτώσεις και κρατάς αυτή που σου αρέσει περισσότερο.... 

δεν πρέπει να μπαίνεις στο camera assistant κάθε φορά για να το αλλάζεις;

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, djchristakis said:

Τρομερή μπαταρία το θηρίο μάς 

Screenshot_20240227_210319_Device care.jpg

Το δουλεύω αποκλειστικά με 4g+ λόγω unlimited ούτε στον ύπνο μου τέτοια αυτονομία….

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Το δουλεύω αποκλειστικά με 4g+ λόγω unlimited ούτε στον ύπνο μου τέτοια αυτονομία….

εγω αν βγαλω 4,5-5 ωρες κανω παρτι...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GeorgeHtz said:

εγω αν βγαλω 4,5-5 ωρες κανω παρτι...

Νομίζω ότι εάν απλά την κοιτάω θα την καταφέρω αυτή την αυτονομία...

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Dark_Lord said:

δεν πρέπει να μπαίνεις στο camera assistant κάθε φορά για να το αλλάζεις;

Έχεις δίκιο, αλλά δεν είναι από το camera assistant, αλλά από τα settings - Advanced intelligence options.

Παρόλα αυτά το έχω μόνιμα στο on γιατί στο auto ούτως ή άλλως όλα αυτόματα είναι (και κάπου είχα διαβάσει ότι καλό είναι να είναι στο on).

Αν ψάξεις βιντεάκια που αναλύουν την κάμερα του S23U (περσινά προφανώς) θα βρεις πιο εμπεριστατωμένη απάντηση (από βιντεοφωτογράφους που παρουσιάζουν το "νέο" flagship....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Το δουλεύω αποκλειστικά με 4g+ λόγω unlimited ούτε στον ύπνο μου τέτοια αυτονομία….

Πραγματικά η μπαταρία του είναι φανταστική!! Για μένα το πιο ολοκληρωμένο κινητό αυτή την στιγμή δίχως τις παθογένειες του πρωτοεμφανιζόμενου όπως είναι λογικό (s24u) μένει μονάχα να μην το "χαλάσουν" στην πορεία με τα επερχόμενα, updates 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

Πραγματικά η μπαταρία του είναι φανταστική!! Για μένα το πιο ολοκληρωμένο κινητό αυτή την στιγμή δίχως τις παθογένειες του πρωτοεμφανιζόμενου όπως είναι λογικό (s24u) μένει μονάχα να μην το "χαλάσουν" στην πορεία με τα επερχόμενα, updates 

Δυστυχως τετοια μπαταρια με το UI 6.0 με τιποτα. 
Με την 5.1, ισως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...