Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 φορές μετά την αναβάθμιση, μου έχει ρεσεταρει τον αριθμό των αγαπημένων εφαρμογών που έχω κάτω χαμηλά. Ενώ έχω βάλει στο homeup 7, μόνο του κάποια στιγμή τις κάνει 5. Και πρέπει να τις ξανακάνω μετά από ρεσταρτ παλι 7. Αλλιώς έχει φάει κόλλημα το homeup, ενώ δείχνει στα setting 7, στην πράξη δεν με αφήνει να τις προσθέσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 φορές μετά την αναβάθμιση, μου έχει ρεσεταρει τον αριθμό των αγαπημένων εφαρμογών που έχω κάτω χαμηλά. Ενώ έχω βάλει στο homeup 7, μόνο του κάποια στιγμή τις κάνει 5. Και πρέπει να τις ξανακάνω μετά από ρεσταρτ παλι 7. Αλλιώς έχει φάει κόλλημα το homeup, ενώ δείχνει στα setting 7, στην πράξη δεν με αφήνει να τις προσθέσω.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Καλημέρα.
Και εδώ το ίδιο φίλε μου.


My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το smart switch ξέρεις κανείς αν μπορώ να κάνω restore συγκεκριμένες εφαρμογές η πρέπει να γίνει αυτόματα σε όλες? Ευχαριστω

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές όταν βλέπω δημοσίευση στο fb και πατήσω το πίσω βέλος επάνω στα αριστερά για να μεταφερθώ στην home, δεν λειτουργεί και πρέπει να πατήσω το εικονικο βελάκι κάτω στη μπάρα της οθόνης 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές όταν βλέπω δημοσίευση στο fb και πατήσω το πίσω βέλος επάνω στα αριστερά για να μεταφερθώ στην home, δεν λειτουργεί και πρέπει να πατήσω το εικονικο βελάκι κάτω στη μπάρα της οθόνης 
Εμένα συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειναι προβλημα της εφαρμογης....το ιδιο κανει και σε ενα xiaomi mi 11 που εχω

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάποιες φορές όταν βλέπω δημοσίευση στο fb και πατήσω το πίσω βέλος επάνω στα αριστερά για να μεταφερθώ στην home, δεν λειτουργεί και πρέπει να πατήσω το εικονικο βελάκι κάτω στη μπάρα της οθόνης 
Και εδώ το ίδιο.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως δεν είναι πυρηνική φυσική, αλλά ρε παιδιά πως μπορούμε να υπολογίσουμε πλέον SOT από την τελευταία πλήρη φόρτιση; Πρόσθεση μεταξύ ημερών;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πως δεν είναι πυρηνική φυσική, αλλά ρε παιδιά πως μπορούμε να υπολογίσουμε πλέον SOT από την τελευταία πλήρη φόρτιση; Πρόσθεση μεταξύ ημερών;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk


γιατί καταργήθηκε το SOT από την τελευταία πλήρη φόρτιση; με το one ui 6;
Link to comment
Share on other sites

γιατί καταργήθηκε το SOT από την τελευταία πλήρη φόρτιση; με το one ui 6;
Γιατι η Samsung φροντίζει για την ψγχικη υγεια και τους ψγχαναγκασμους μας
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, MeteorX said:

το κινητο σαν τερματικο κανει εκτιμηση της ταχυτητας,την πραγματικη ταχυτητα που κλειδωνει το ρουτερ μονο απο το inteface (του ρουτερ) θα τη δεις,καμια εφαρμογη speed test δεν μπορει να σου δωσει ταχυτητα , εξασθενηση γραμμης,θορυβο γραμμης κτλ.εχουν τουλαχιστον 15-20+- % διαφορα απο την πραγματικοτητα.οποτε ειναι κατι αχρειαστο και καλα κανανε που το αφαιρεσανε κατα τη γνωμη μου.πριν στην εκδοση 13 η εκτιμηση ηταν μια 50 μια 70 μια 200,καμια επαφη με την πραγματικοτητα

κοιταξε να δεις τωρα τις δοκιμες που εκανα 

1.png

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-11-05 031507.png

Δεν εννοώ με πόσο ταχύτητα κλειδώνει το μόντεμ στο ίντερνετ αλλά με ποση ταχύτητα ενώνεται το κινητό σου με το μόντεμ για να μεταφέρεις εσωτερικά αρχεία στο δίκτυο που έχεις σπίτι.  Ανάλογος σε ποιο δωμάτιο ή ποσα εμπόδια είχες μπροστά σου άλλαζε η ταχύτητα σύνδεσης .είτε συνδεθείς σε wifi 2.4 ,5 ,6.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση για αφαίρεση η έστω μείωση γρατζουνιάς από την οθόνη μην πάμε για αλλαγή οθόνης είναι κρίμα...Είμαστε και ψυχαναγκαστικοι δεν μπορώ να την βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα με το smart switch ξέρεις κανείς αν μπορώ να κάνω restore συγκεκριμένες εφαρμογές η πρέπει να γίνει αυτόματα σε όλες? Ευχαριστω

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μπορείς να επιλέξεις τις εφαρμογές που θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα σας, πως μπορώ να ρυθμίσω όταν κάνω εισαγωγή του PIN μου να μη χρειάζεται να επιβεβαιώσω με OK, αλλά να ανοίγει απ' ευθείας μόλις συμπληρωθούν τα ψηφία του PIN;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να επιλέξεις τις εφαρμογές που θέλεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλησπέρα σας, πως μπορώ να ρυθμίσω όταν κάνω εισαγωγή του PIN μου να μη χρειάζεται να επιβεβαιώσω με OK, αλλά να ανοίγει απ' ευθείας μόλις συμπληρωθούν τα ψηφία του PIN;

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σε one ui 6 πρέπει να βάλεις 6 χαρακτήρες για να σου βγάλει την επιλογή

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, galactob said:

Δεν εννοώ με πόσο ταχύτητα κλειδώνει το μόντεμ στο ίντερνετ αλλά με ποση ταχύτητα ενώνεται το κινητό σου με το μόντεμ για να μεταφέρεις εσωτερικά αρχεία στο δίκτυο που έχεις σπίτι.  Ανάλογος σε ποιο δωμάτιο ή ποσα εμπόδια είχες μπροστά σου άλλαζε η ταχύτητα σύνδεσης .είτε συνδεθείς σε wifi 2.4 ,5 ,6.

πολυ ωραια εννοεις το τοπικο δικτυο μεσα στο wifi,το καναλι 5Ghz εχει σαφως μεγαλυτερη ταχυτητα σταθεροτητα και μικρη εμβελεια,το 2.4 εχει μεγαλυτερη εμβελεια αλλα χαμηλοτερη ταχυτητα.το να σου το δειχνει η οχι δεν ειναι και κατι σημαντικο αφου στη μεταφορα θα δωσει το ανωτερο ο δρομολογητης εκει που θα κλειδωσεις,ειτε 5 ειτε 2,4 ετσι και αλλιως.δεν μπορει να εχεις τη βελτιστη ταχυτητα παντως ειτε με 5 ειτε με 2,4 ghz αν εχεις μια γραμμη σημα.δεν ειναι καλωδιο ειναι ασυρματο δικτυο και καθε εμποδιο-αποσταση επιφερουν μειωση στην ποιοτητα και ταχυτητα

3 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Καλησπέρα σε όλους, ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση για αφαίρεση η έστω μείωση γρατζουνιάς από την οθόνη μην πάμε για αλλαγή οθόνης είναι κρίμα...Είμαστε και ψυχαναγκαστικοι δεν μπορώ να την βλέπω...

δυστυχως απολυτως τιποτα,εγω το χρησιμοποιω ετσι οπως ολα τα τηλεφωνα μου ,κανουν αραχνιες μετα απο αρκετους μηνες το s23u ακομα δεν εκανε κατι να φαινεται στην οθονη.και γω ειμαι σαν εσενα αν δω κατι εντονο θα το δωσω για αλλαγη μιας και θηκες τζαμακια ποτε δεν εβαλα σε καμια συσκευη.

το συγκεκριμενο παντως σε 3+ μηνες ακομα δεν εχει κατι ακομα και στον ηλιο κατω να το βλεπω προφανως ειναι ανωτερο απο προηγουμενες υλοποιησεις.

η οθονη του παντως παει καπου 350 380 αν σκεφτεσαι αλλαγη

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Tzanos13 said:

Καλησπέρα σε όλους, ερώτηση ξέρει κανείς αν υπάρχει λύση για αφαίρεση η έστω μείωση γρατζουνιάς από την οθόνη μην πάμε για αλλαγή οθόνης είναι κρίμα...Είμαστε και ψυχαναγκαστικοι δεν μπορώ να την βλέπω...

ενας τροπος ειναι με οδοντοκρεμα...ειχα ελαχιστη γρατζουνια στην οθονη στο ρολοι ετριψα με το δαχτυλο με λιγη οδοντοκρεμα και εφυγε αμεσως

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, arxontas2323 said:

ενας τροπος ειναι με οδοντοκρεμα...ειχα ελαχιστη γρατζουνια στην οθονη στο ρολοι ετριψα με το δαχτυλο με λιγη οδοντοκρεμα και εφυγε αμεσως

πραγματικα μπορει να διορθωθει με μια οδοντοκρεμα ;ειναι δυνατον να γινει ενα με το γυαλι;σε καμια περιπτωση δεν μπορει να παρει κανεις σοβαρα κατι τετοιο.αυτο θα ηταν η ιδανικοτερη λυση σε ολους μας αν ισχυε,βασει φυσικης δεν μπορει να γινει κατι τετοιο

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος ειναι με οδοντοκρεμα...ειχα ελαχιστη γρατζουνια στην οθονη στο ρολοι ετριψα με το δαχτυλο με λιγη οδοντοκρεμα και εφυγε αμεσως
Βαλε ζελατίνα της Samsung και ξέχνα την..
Δεν πιστεύω να γίνεται κάτι άλλο.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MeteorX said:

πραγματικα μπορει να διορθωθει με μια οδοντοκρεμα ;ειναι δυνατον να γινει ενα με το γυαλι;σε καμια περιπτωση δεν μπορει να παρει κανεις σοβαρα κατι τετοιο.αυτο θα ηταν η ιδανικοτερη λυση σε ολους μας αν ισχυε,βασει φυσικης δεν μπορει να γινει κατι τετοιο

εγραψα παραδειγμα που συνεβη στο ρολοι μου που ειναι και ζαφειρι...το πιστευεις ή οχι εφυγε...το μεταφερω..αμα τον βοηθησει καλως...μιλαμε για απλη γρατζουνια και να μην εχει κανει νυχι...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, arxontas2323 said:

εγραψα παραδειγμα που συνεβη στο ρολοι μου που ειναι και ζαφειρι...το πιστευεις ή οχι εφυγε...το μεταφερω..αμα τον βοηθησει καλως...μιλαμε για απλη γρατζουνια και να μην εχει κανει νυχι...

μου φαινεται απιστευτο ολο αυτο γιαυτο και απαντησα.δλδ αν πλυθει το ρολοι σου με νερο θα ειναι το ιδιο;εννοω η οδοντοκρεμα αν ξεπλυθει θα ειναι οκ η οθονη ;

Πολυ θα ηθελα να δω το ρολοι σου απο ζαφειρι να επανερχεται η οθονη σε εργοστασιακη κατασταση στην πραξη.μολις δοκιμασα το s22 με οδοντοκρεμα  πιστεψε με δεν ειδα διαφορα ουτε στο 0.01 τοις εκατο , οποτε ολα αυτα ειναι απλα αηδιες.μακαρι εσυ να ειδες διαφορα παντως.πες μου ομως βασει φυσικης και λογικης πως μπορει να διορθωθει κατι με μια οδοντοκρεμα?πραγματικα απορω...θα σκασουνε στα γελια μεχρι και οι κατασκευαστες gorilla /kunlun glass

.τεσπα ειμαστε και σε τεχνολογικο φορουμ μη μας παρει ο κοσμος με τις πετρες.

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...