Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, xristos1975 said:

Πήγα σήμερα το πρωί στην Πειραιώς να βρω λύση για την κάρτα που δεν γίνεται εισαγωγή στο Google Wallet και μου είπαν ότι η κάρτα δεν συνεργάζεται με το συγκεκριμένο τηλέφωνο το μοντέλο που μου βγάζει στο σχετικά με το τηλέφωνο είναι το παρακάτω SM-S918B/DS.

 

Μόλις πρόσθεσα στο Google Wallet την κάρτα της Πειραιώς χωρίς κανένα πρόβλημα, ταυτοποίηση έγινε με κωδικό που εστάλει μέσω sms, και το δικό μου είναι SM-S918B/DS

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, arxontas2323 said:

Γίνεσαι επιθετικός χωρίς λόγο...φορουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών...αν δεν μπορείς να δεχτείς οτι προς το παρόν είσαι ο μόνος που χάνεις κλήσεις δεν μπορεί να σου κάνει κανείς και τίποτα...σου λέμε τι βιώνουμε εμείς καθημερινά με τις συσκευές μας(εγω προσωπικά έχω μέσο όρο 40 διαφορετικές κλήσεις με 1 μπάρα σήμα).ίσως το κινητό σου να έχει κάποιο πρόβλημα.

 

μακάρι να είχα κάρτα πειραιώς να σε βοηθήσω...δώσε περισσότερες πληροφορίες μήπως έχει κάποιος άλλος και την έχει περάσει(όπως mastercard κτλ)

Φίλε μου ο γραπτός λόγος παρεξήγητε.

Δεν εννοούσα επουδενί επιθετική συμπεριφορά σαν προσωπικότητες.

Εννοούσα ίδια συμπεριφορά στα κινητά με το να δείχνει λίγο σήμα στο εικονίδιο του σήματος.

Εννοούσα πως είναι φυσιολογικό και έχετε την ίδια συμπεριφορά σε αυτό το κομμάτι αρκετοί από εσάς εδώ από ότι είδα.

Δεν φτάνει που με βοηθάτε θα νευριάζω κιόλας;;;;

Ζήτω συγνώμη αλλά παρεξηγήθηκε ο λόγος μου

Link to comment
Share on other sites

Για να πληρώσεις με Google Wallet χρειάζεται να είναι ανοικτή η οθόνη; 
Ανοικτή και ξεκλείδωτο

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mspant said:

Μόλις πρόσθεσα στο Google Wallet την κάρτα της Πειραιώς χωρίς κανένα πρόβλημα, ταυτοποίηση έγινε με κωδικό που εστάλει μέσω sms, και το δικό μου είναι SM-S918B/DS

Πριν από λίγο ξανά προσπάθησα δεν περνάει με τίποτα από την άλλη στο δεύτερο τηλέφωνο μου το Realme την ξαναπέρασα σήμερα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα και κάνει κανονικά την ταυτοποίηση ενώ στο ULTRA όχι 

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, xristos1975 said:

Πριν από λίγο ξανά προσπάθησα δεν περνάει με τίποτα από την άλλη στο δεύτερο τηλέφωνο μου το Realme την ξαναπέρασα σήμερα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα 

Το άφησες τουλάχιστον 48 ώρες χωρίς να κάνεις καμιά δοκιμή; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, vastegial_74 said:

Το άφησες τουλάχιστον 48 ώρες χωρίς να κάνεις καμιά δοκιμή; 

72 ώρες από Σάββατο πρωί είχα να κάνω προσπάθεια έκανα πριν από λίγο το αποτέλεσμα ίδιο στο ultra δεν μπαίνει στο Realme όλα κανονικά 

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, xristos1975 said:

72 ώρες από Σάββατο πρωί είχα να κάνω προσπάθεια έκανα πριν από λίγο το αποτέλεσμα ίδιο στο ultra δεν μπαίνει στο Realme όλα κανονικά 

γραψε περισσοτερες πληροφοριες για την καρτα που προσπαθεις να βάλεις...visa;mastercard; γιατί αν έχουν περάσει αλλοι χρήστες την ιδια κάρτα στο κινητό τους τότε κάτι παίζει με την κάρτα και όχι με το κινητό

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις από s23 ultra 512 μετα απο μιάμιση εβδομάδα.
Οθοναρα, μπαταριαρα,συσκευαρα,καμεραρα.
Ότι και να πω είναι λιγο...
Ούτε κιχ το παραμικρό ίχνος lag
Ακόμη και σε gaming δεν είναι καν χλιαρό και αυτό με 30 βαθμούς μέσα στο σπίτι.
Καμερα την ημέρα καταπληκτική σε όλα της.
Το βράδυ σε κάποιες περιπτώσεις θέλει λίγη δουλειά αλλά δεν μας ενοχλεί και τόσο.
Το βίντεο καταπληκτικό ειδικά το hdr10+
Τρομερό stabilization, χρώματα λεπτομέρειες ακόμη και το βράδυ.
Ήχος φοβερός το oneui ο έρωτας μου!!
Είχα κάποιες σκέψεις Ότι θα με ενοχλήσει το μέγεθος της συσκευής αλλά από την πρώτη κιόλας μέρα το συνήθισα.
Το δε βάρος είναι τόσο καλά μοιρασμένο που δεν καταλαβαίνεις ότι είναι 230+ γραμμάρια.
Μετα από αυτή την συσκευή δεν υπάρχει πισωγύρισμα.

Για μένα η καλύτερη συσκευή του 2023.

Και ενα screenshot απο μπαταρία.
Με 50+ εφαρμογές.
Όλο το πρωί δεδομένα με αρκετή φωτεινότητα σε ήλιο.
Για ακόμη μια φορα μου κάνει εντύπωση ρε παιδιά που δεν ζεσταίνεται καθόλου ούτε στο gaming, ούτε καν χλιαρό.
Τι έχουν φτιάξει με τον gen2?
Σοκ...

Χθεσινό σοτ.7fa9e0c0ba97ecc2065e27d45eeff057.jpg3e355d118b9dbc42c5034fd3ffbea5d4.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, arxontas2323 said:

γραψε περισσοτερες πληροφοριες για την καρτα που προσπαθεις να βάλεις...visa;mastercard; γιατί αν έχουν περάσει αλλοι χρήστες την ιδια κάρτα στο κινητό τους τότε κάτι παίζει με την κάρτα και όχι με το κινητό

Λοιπόν η πρώτη  είναι Visa της Πειραιώς στην οποία έχω την μισθοδοσία μου φυσική κάρτα όχι ψηφιακή  Επίσης είναι και μια δεύτερη Webuy επίσης της Πειραιώς ψηφιακή (αυτήν την πέρασα πριν μερικά δευτερόλεπτα στο wallet του Realme) αλλά επίσης δεν περνάει στο Ultra. Και στις δύο κάρτες στο Ultra η διαδικασία σταματάει την ώρα που πρέπει να στείλει η τράπεζα sms επιβεβαίωσης 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, xristos1975 said:

Λοιπόν η πρώτη  είναι Visa της Πειραιώς στην οποία έχω την μισθοδοσία μου φυσική κάρτα όχι ψηφιακή  Επίσης είναι και μια δεύτερη Webuy επίσης της Πειραιώς ψηφιακή (αυτήν την πέρασα πριν μερικά δευτερόλεπτα στο wallet του Realme) αλλά επίσης δεν περνάει στο Ultra. Και στις δύο κάρτες στο Ultra η διαδικασία σταματάει την ώρα που πρέπει να στείλει η τράπεζα sms επιβεβαίωσης 

Δοκίμασες με email επιβεβαίωσης; υπάρχει και αυτή η επιλογή. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, vastegial_74 said:

Δοκίμασες με email επιβεβαίωσης; υπάρχει και αυτή η επιλογή. 

Στο S23 ultra δεν μου δίνει αυτή την επιλογή δεν φτάνει καν στο σημείο να την βγάλει στην οθόνη πετάει μήνυμα σφάλματος επικοινωνίας από την τράπεζα. Στο Realme δίνει κανονικά και αυτήν την επιλογή και το SMS.

Στο s23 ultra όλα αυτά συμβαίνουν μόνο με τις κάρτες της Πειραιώς έχω περάσει κανονικά στο πορτοφόλι την payzy της cosmote με την ίδια διαδικασία χωρίς πρόβλημα στο ULTRA. Επίσης δοκίμασα και την κάρτα της εθνικής της συζύγου και δουλεύει και αυτή σωστά στο ultra μόνο η Πειραιώς έχουν πρόβλημα 

Screenshot_20230704_160844_Google Play services.jpg

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σχεδόν από όταν κυκλοφόρησε, θέματα καθόλου, στα πάντα πάει τρένο, σήμα, κλήσεις, κάμερες, ταχύτητα... Και βλέπω κόσμο που θέλει one plus γιατί δεν του αρέσει το s23 ultra, σεβαστό απλά όχι για εδώ... Τεσπα, μπράβο samsung

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bardull said:

Το έχω σχεδόν από όταν κυκλοφόρησε, θέματα καθόλου, στα πάντα πάει τρένο, σήμα, κλήσεις, κάμερες, ταχύτητα... Και βλέπω κόσμο που θέλει one plus γιατί δεν του αρέσει το s23 ultra, σεβαστό απλά όχι για εδώ... Τεσπα, μπράβο samsung

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Φίλε μου προείπα ότι το s23 υπερέχει σε customize μπαταρία κλπ.

Αυτό όμως δεν κάνει τα υπόλοιπα τηλέφωνα αυτόματα για τα σκουπίδια.

Αυτό που είπα είναι ότι 1.5 χρόνο με το one plus δεν διαμαρτυρήθηκε ούτε ένας πως δεν με ακούει η δεν με βρίσκει.

Αυτό πάλι δεν σημαίνει πως το s23 είναι για πέταμα.

Μπορεί να έτυχε σε εμένα.

Δούλος καμίας συσκευής δεν θα γίνω όλες έχουν τα αρνητικά και τα θετικά τους το op ας πούμε έχει φοβερή ταχύτητα φόρτισης και πολύ καλό σήμα μέχρι εκεί.

Δεν διαμαρτύρομαι ούτε αναπολώ τίποτα και τα 2 τηλέφωνα τα έχω στα χέρια μου και όποτε θέλω ξαναγυρναω.

Προσπαθώ να βγάλω μια άκρη να δω αν υπάρχει πρόβλημα και αν υπάρχει πως θα το λύσω.

Απλά και κατανοητά νομίζω.

Επίσης παιδιά να πω πως κάτι που για κάποιον είναι φοβερό για κάποιον άλλο μπορεί να είναι το χειρότερο προϊόν.

Όλα εξαρτώνται από τις ανάγκες του καθενός.

Εγώ πχ είχα πριν το one plus iphone 13 αν κάποιος με ρωτήσει θα του πω ότι ήταν η χειρότερη συσκευή που πέρασε από τα χέρια μου καθώς το κράτησα 14 μέρες και το πούλησα.

Για τις ανάγκες μου ως επαγγελματίας δεν με εξυπηρετούσε καθόλου.

Το s23 από την άλλη το θεωρώ φοβερή συσκευή αλλά το δακτυλικό δεν είναι όπως του one plus ούτε και το σήμα.Τουλαχιστον στην δική μου συσκευή,αυτό όμως δεν το κάνει χάλια τηλέφωνο.

Μακάρι να βρω μια άκρη και να ευχαριστήσω το τηλέφωνό μου επιτέλους 

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2023 at 5:43 ΜΜ, Dinos_12345 said:

Καλησπέρα! Σκέφτομαι να αλλάξω το Pixel μου με το S23 Ultra αλλά ενώ ήμουν έτοιμος να το πάρω διάβασα πως έχει shutter lag και πως οι φωτογραφίες είναι θολές αν πχ πας να βγάλεις ζώα ή ανθρώπους και δεν είναι όλοι τελείως σταθεροί. Ποια η γνώμη σας σε αυτό; Το Pixel βγάζει σταθερότατες φωτογραφίες, βέβαια ίσως έχει πολύ γρήγορο shutter speed και συμπληρώνει τα κενά στο φως με το processing.

Δε ξέρω πώς είναι το Pixel. Η Samsung το διόρθωσε αρκετά σε συνθήκες καλού φωτισμού και μέσα από το Camera Assistant App με τις σχετικές ρυθμίσεις που πρέπει να επιλέξεις. Εγώ στα προηγούμενα είχα σοβαρό θέμα με τα μικρά παιδιά. Τώρα έχει βελτιωθεί τουλάχιστον κατά 50%. 

'Εχω 2 (συμβατούς) φορτιστές Baseus (35W) και Ugreen (65W) με καλώδιο Baseus 5Α που μετράει τη ταχύτητα φόρτισης. Στο πρώτο βγάζει 'γρήγορη φόρτιση" στο 2ο "εξαιρετικά γρήγορη φόρτιση" ΑΛΛΑ δεν βλέπω σε κανένα από τα 2 πάνω απο 27-28W (όταν πχ φορτίζει απο 20%). Δε καταλαβαίνω με ποιες συνθήκες πιάνει παραπάνω ειλικρινά. Εχω την εντύπωση ότι μας κοροιδεύουν πάλι. Καλά και γενικά δεν αξίζει να δώσεις λεφτά για φορτιστή πάνω απο 25W. Μιλάμε άντε να κερδίσεις 3 λεπτά. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες τι κουφό είναι αυτό που μου κάτσε έχω δοκιμάσει 4 διαφορετικές κάρτες Πειραιώς 2 δικές μου και δύο γνωστών δεν δέχεται καμιά. 

Έχω ένα ultra που δέχεται όλες τις ελληνικές τράπεζες εκτός από την Πειραιώς 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, xristos1975 said:

Στο S23 ultra δεν μου δίνει αυτή την επιλογή δεν φτάνει καν στο σημείο να την βγάλει στην οθόνη πετάει μήνυμα σφάλματος επικοινωνίας από την τράπεζα. Στο Realme δίνει κανονικά και αυτήν την επιλογή και το SMS.

Στο s23 ultra όλα αυτά συμβαίνουν μόνο με τις κάρτες της Πειραιώς έχω περάσει κανονικά στο πορτοφόλι την payzy της cosmote με την ίδια διαδικασία χωρίς πρόβλημα στο ULTRA. Επίσης δοκίμασα και την κάρτα της εθνικής της συζύγου και δουλεύει και αυτή σωστά στο ultra μόνο η Πειραιώς έχουν πρόβλημα 

Screenshot_20230704_160844_Google Play services.jpg

Κάνε μια προσπάθεια να την προσθέσεις μέσω της καινούριας εφαρμογής winbank μπας και...

Η κάρτα μήπως είναι σε μήνα λήξης;;

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, bromonano2 said:

Ένα κολπάκι πάντως για ακόμη καλύτερη αυτονομία όταν είστε σε δεδομένα είναι η εξης:

Εφόσον έχετε ενεργοποιήσει το 5G κτλ πατε:
Good guardians-thermal guardian- additional settings-turn off 5g if the data usage is low.

Έτσι θα κλειδώνεται σε 4g και μόλις το κινητό δει ότι χρειάζεστε 5g πχ up/down μεγάλου αρχείου , YouTube κτλ θα το ενεργοποιεί. Δοκιμάστε ένα speediest όσοι έχετε απεριόριστα και θα καταλάβετε πως λειτουργεί. Screenshot_20230703_231727_Thermal Guardian.jpg

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Που είναι αυτή η επιλογή? Δεν μπορώ να την βρω 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, katsiletra said:

Κάνε μια προσπάθεια να την προσθέσεις μέσω της καινούριας εφαρμογής winbank μπας και...

Η κάρτα μήπως είναι σε μήνα λήξης;;

Το δοκίμασα επίσης δοκίμασα να περάσω κάρτες φίλων όλες περνάνε έκτος από Πειραιώς και revolut 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, xristos1975 said:

Στο S23 ultra δεν μου δίνει αυτή την επιλογή δεν φτάνει καν στο σημείο να την βγάλει στην οθόνη πετάει μήνυμα σφάλματος επικοινωνίας από την τράπεζα. Στο Realme δίνει κανονικά και αυτήν την επιλογή και το SMS.

Στο s23 ultra όλα αυτά συμβαίνουν μόνο με τις κάρτες της Πειραιώς έχω περάσει κανονικά στο πορτοφόλι την payzy της cosmote με την ίδια διαδικασία χωρίς πρόβλημα στο ULTRA. Επίσης δοκίμασα και την κάρτα της εθνικής της συζύγου και δουλεύει και αυτή σωστά στο ultra μόνο η Πειραιώς έχουν πρόβλημα 

Screenshot_20230704_160844_Google Play services.jpg

Καλησπέρα. 

Μπες μεσω web page στην winbank, εγω μπήκα απο pc. Πανω αριστερά που είναι το όνομα σου και userid ανοίγει menu. Πήγαινε ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ - ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΩΝ  - ΔΙΑΧΕΊΡΙΣΗ... Δες πόσες συσκευές είναι καταχωρημενες. Εγω μόλις τωρα διέγραψα την παλιά... Εχω SM-918B(13) 1080x2097 καταχωρημενη... άρα παίζει και το resolution της οθόνης... Θα προσπαθησω να βαλω και την webuy και θα επανέλθω! 

8 minutes ago, IKAL said:

Καλησπέρα. 

Μπες μεσω web page στην winbank, εγω μπήκα απο pc. Πανω αριστερά που είναι το όνομα σου και userid ανοίγει menu. Πήγαινε ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ - ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΩΝ  - ΔΙΑΧΕΊΡΙΣΗ... Δες πόσες συσκευές είναι καταχωρημενες. Εγω μόλις τωρα διέγραψα την παλιά... Εχω SM-918B(13) 1080x2097 καταχωρημενη... άρα παίζει και το resolution της οθόνης... Θα προσπαθησω να βαλω και την webuy και θα επανέλθω! 

Μόλις καταχώρησα και την Webuy χωρις πρόβλημα. Ο αριθμός κινητού που έχεις δώσει στην Πειραιώς ειναι αυτός που έχεις στο S23? 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, IKAL said:

Καλησπέρα. 

Μπες μεσω web page στην winbank, εγω μπήκα απο pc. Πανω αριστερά που είναι το όνομα σου και userid ανοίγει menu. Πήγαινε ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ - ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΣΥΣΚΕΥΩΝ  - ΔΙΑΧΕΊΡΙΣΗ... Δες πόσες συσκευές είναι καταχωρημενες. Εγω μόλις τωρα διέγραψα την παλιά... Εχω SM-918B(13) 1080x2097 καταχωρημενη... άρα παίζει και το resolution της οθόνης... Θα προσπαθησω να βαλω και την webuy και θα επανέλθω! 

Μόλις καταχώρησα και την Webuy χωρις πρόβλημα. Ο αριθμός κινητού που έχεις δώσει στην Πειραιώς ειναι αυτός που έχεις στο S23? 

Ναι.

Το έκανα αποτέλεσμα κανένα το πρόβλημα δεν είναι σε μια συγκεκριμένη κάρτα της Πειραιώς αλλά στις κάρτες γενικά της Πειραιώς το απόγευμα δοκίμασα απο φίλους 6 κάρτες μέσα στις οποίες είχε δύο της Πειραιώς Visa και Master μια της Revolut μια της eurobank και εθνική όπως και μια ψηφιακή payzy .

Δούλεψαν οι περισσότερες εκτός της Πειραιώς και της Revolut 

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, xristos1975 said:

Ναι.

Το έκανα αποτέλεσμα κανένα το πρόβλημα δεν είναι σε μια συγκεκριμένη κάρτα της Πειραιώς αλλά στις κάρτες γενικά της Πειραιώς το απόγευμα δοκίμασα απο φίλους 6 κάρτες μέσα στις οποίες είχε δύο της Πειραιώς Visa και Master μια της Revolut μια της eurobank και εθνική όπως και μια ψηφιακή payzy .

Δούλεψαν οι περισσότερες εκτός της Πειραιώς και της Revolut 

Ο google λογαριασμός στα 2 τηλέφωνα που έχεις είναι ο ιδιος; Επισης έχεις ορίσει κλείδωμα τηλεφώνου με pin ή δαχτυλικό αποτύπωμα;

Αλλιώς δες εδω:

https://support.google.com/wallet/answer/12058983?hl=el#zippy=%2Cδεν-ήταν-δυνατή-η-ολοκλήρωση-της-ρύθμισης-της-κάρτας-για-ανεπαφική-πληρωμή%2Cαδύνατη-η-ρύθμιση-της-κάρτας-για-ανεπαφική-πληρωμή%2Cδεν-ήταν-δυνατή-η-ολοκλήρωση-της-ρύθμισης-της-ανεπαφικής-πληρωμής

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, IKAL said:

Ο λογαριασμός είναι ο ίδιος και τα δύο τηλέφωνα έχουν δαχτυλικο αποτύπωμα.

Οι δύο κάρτες Πειραιώς που έχω στο S23 Ultra δεν μπορούν να ρυθμίσουν γιατί δεν υπάρχει επικοινωνία της συσκευής με την τράπεζα και την ίδια στιγμή εγκαθίστανται κανονικά στο άλλο τηλέφωνο και δουλεύουν κανονικά καθώς η τράπεζα επικοινωνεί με το τηλέφωνο και τις τοποθετεί στο wallet 

Edited by xristos1975
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, xristos1975 said:

Ο λογαριασμός είναι ο ίδιος και τα δύο τηλέφωνα έχουν δαχτυλικο αποτύπωμα 

Βάλε και στην εφαρμογή winbank quick login pin και αποτύπωμα... Κάποιος έλεγχος γίνεται από την winbank και δεν περνάει τις καρτες. Πιστεύω δεν φταίει ουτε το τηλεφωνο ούτε το google pay... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...