Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, Nikos_Mpl said:

κοιτα ολα εχουν το σκοπο τους. η βελτιστοποιηση προσφερει πραγματα αλλα οχι παντα. μην ξεχνας οτι ενας αλγοριθμος δεν μπορει να δουλευει για ολα τα ενδεχομενα σωστα, δεν παυει να ειναι προγραμμα που ο,τι εχει προβλεφθει να κανει, θα κανει. αν κατι δεν εχει προβλεφθει ή ειναι σχεδιασμενο διαφορετικα, δε θα το κανει σωστα. Οι ειδικοι που θελουν να παρουν το σωστο αποτελεσμα, δεν θελουν παρεμβαση τετοιων τεχνολογιων που βελτιωνουν το αποτελεσμα ή το ωραιοποιουν...

Αντιθετα ο κοσμος που δεν ξερει, αλλα ειναι ο πολυς κοσμος, θελει το ωραιοποιημενο αποτελεσμα. επομενως ο αλγοριθμος ερχεται να καλυψει και τετοια κενα ή επιλογες, γιατι δε γινεται να τα εχουμε ολα ταυτοχρονα...

 

Συμφωνώ Νίκο. Δε μιλάω για κάποιον που γνωρίζει από φωτογραφία. Για τη μάζα μιλάω.Κάποιους πολύ καλούς οδηγούς που οδηγούν στο όριο μπορεί να τους ενοχλεί και το esp στο αυτοκίνητο. Είναι σπουδαίο σύστημα ασφαλείας όμως.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Συμφωνώ Νίκο. Δε μιλάω για κάποιον που γνωρίζει από φωτογραφία. Για τη μάζα μιλάω.Κάποιους πολύ καλούς οδηγούς που οδηγούν στο όριο μπορεί να τους ενοχλεί και το esp στο αυτοκίνητο. Είναι σπουδαίο σύστημα ασφαλείας όμως.

σωστο το παραδειγμα σου. 

Παντως εχω παθει πλακα με την μπαταρια. χθες η γυναικα μου το εχει με 4 ωρες οθονης και 2-3 ωρες ομιλια και ηταν στο 65% το βραδυ. το κοιταζα και δεν το πιστευα!

νομιζω οτι αν υπαρχει ενα κινητο που θα κρατησω εστω για 2ο για χρονια ειναι αυτο. υπερπληρες σε ολα, εκτος απο το μεγεθος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Nikos_Mpl said:

σωστο το παραδειγμα σου. 

Παντως εχω παθει πλακα με την μπαταρια. χθες η γυναικα μου το εχει με 4 ωρες οθονης και 2-3 ωρες ομιλια και ηταν στο 65% το βραδυ. το κοιταζα και δεν το πιστευα!

νομιζω οτι αν υπαρχει ενα κινητο που θα κρατησω εστω για 2ο για χρονια ειναι αυτο. υπερπληρες σε ολα, εκτος απο το μεγεθος

Συμφωνώ και υπερθεματίζω για την μπαταρία!

Εγώ που μεταπήδησα από s22 ultra, θα το κρατήσω παραπάνω από 2 χρόνια, αν δε θέλω να γυρίσω σπίτι και να έχει αλλάξει κλειδαριές η γυναίκα μου😆

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Dark_Lord said:

Συμφωνώ και υπερθεματίζω για την μπαταρία!

Εγώ που μεταπήδησα από s22 ultra, θα το κρατήσω παραπάνω από 2 χρόνια, αν δε θέλω να γυρίσω σπίτι και να έχει αλλάξει κλειδαριές η γυναίκα μου😆

μαζι θα μας κλειδωσουν εξω. τα ιδια και εγω.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, gsa1967 said:

μαζι θα μας κλειδωσουν εξω. τα ιδια και εγω.

Δε πειράζει παιδιά. Θα είστε άστεγοι αλλά θα έχετε το καλύτερο κινητό 😆😆

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gsa1967 said:

μαζι θα μας κλειδωσουν εξω. τα ιδια και εγω.

Τουλάχιστον θα έχετε παρηγοριά ο ένας τον άλλον.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά εμένα και μετά το update η κηλίδα σε κάποιες φωτογραφίες εμφανίζεται...όπως και πριν. Δε ξέρω αν είναι θέμα συσκευής και πρέπει να δω το φακό,  ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gsa1967 said:

μαζι θα μας κλειδωσουν εξω. τα ιδια και εγω.

παιδες δεν εχετε εκπαιδευτει σωστα. εγω της λεω οτι τα πουλαω ακριβα και αγοραζω φθηνα και οτι μου μενουν και ρεστα...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια, 

Επειδη θα στειλω το κινητο στο service και επειδη ειμαι μακρια και θα σταλει με κουριερ, τι ειναι προτιμότερο;

Να το βάλω σε  maintenance mode ή να κρατησω backup με το smart switch και να κάνω επαναφορά εργοστασιακων? 

(Το smart switch επαναφέρει το κινητο πλήρως όπως ήταν; ακομα δηλαδη και με τις εφαρμογες εκτος play store;)

Link to comment
Share on other sites

Μπακαπ θα κρατήσεις ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ. Απο την στιγμή που θα ανοιχτεί η συσκευή μπορεί να γίνει το οτιδήποτε.

Το πρόβλημα που έχεις μπορεί να οφείλεται και στην πλακέτα, δεν το ξέρεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Giolan said:

Kαλησπερα παιδια, 

Επειδη θα στειλω το κινητο στο service και επειδη ειμαι μακρια και θα σταλει με κουριερ, τι ειναι προτιμότερο;

Να το βάλω σε  maintenance mode ή να κρατησω backup με το smart switch και να κάνω επαναφορά εργοστασιακων? 

(Το smart switch επαναφέρει το κινητο πλήρως όπως ήταν; ακομα δηλαδη και με τις εφαρμογες εκτος play store;)

Εκτός από το backup απο smart switch με τσεκαρισμένα τα πάντα, θα πάρεις μεσα απο viber δικό του backup και αντίστοιχα μέσα απο what's up το δικό του (εαν έχεις αυτές τις εφαρμογές)... 

Επίσης στη Φροντίδα συσκευής, η τελευταία επιλογή λεει "Λειτουργία συντήρησης"... Εαν κάποιος γνωρίζει ας γράψει τι ακριβώς κάνει.... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IKAL said:

Εκτός από το backup απο smart switch με τσεκαρισμένα τα πάντα, θα πάρεις μεσα απο viber δικό του backup και αντίστοιχα μέσα απο what's up το δικό του (εαν έχεις αυτές τις εφαρμογές)... 

Επίσης στη Φροντίδα συσκευής, η τελευταία επιλογή λεει "Λειτουργία συντήρησης"... Εαν κάποιος γνωρίζει ας γράψει τι ακριβώς κάνει.... 

https://www.samsung.com/uk/support/mobile-devices/what-is-maintenance-mode-and-how-to-use-it-on-your-galaxy-phone-or-tablet/

 

μια απλή αναζήτηση χρειαζόταν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

On 22/6/2023 at 7:24 ΜΜ, nikos16717 said:

215€ από Samsungprotect για τα παρακάρω πιστεύετε αξίζει (αν δεν το χάσω, ναι, έχω σκοπό να το κρατήσω 4ετία)

Το κινητό είναι αγορασμένο με τιμολόγιο (39α) και σαν αξία έχω βάλει την αξία αγοράς (χωρίς ΦΠΑ). Δε νομίζω να έχω θέμα με την επέκταση ή την δηλωμένη αξία λόγω τιμολογίου, σωστά?

image.thumb.png.b162b4dee8e992ba31bd5221a6c270d7.png

Γιατι 215?

Εμενα για 2ετη επεκταση βγαζει 54.68€.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, johnnyman25 said:

Γιατι 215?

Εμενα για 2ετη επεκταση βγαζει 54.68€.

Έχει μέσα και ασφάλεια για θραύση οθόνης για 2 χρόνια. Εσύ μήπως έχεις βάλει μόνο την επέκταση εγγύησης?

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα και ασφάλεια για θραύση οθόνης για 2 χρόνια. Εσύ μήπως έχεις βάλει μόνο την επέκταση εγγύησης?
Ναι μόνο επέκταση.
Την θραύση πως την βάζεις?
Σκέφτομαι να το κάνω.
Η συσκευή αγοράστηκε 22 Μαΐου αλλά η απόδειξη δεν είναι στο όνομα μου


My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια κοντεύει να μου στρίψει έχω το S23 Ultra προσπαθώ να προσθέσω δυο κάρτες της πειραιώς μια χρεωστική μισθοδοσίας και μια χρεωστική webpay στο google pay και πάντα μου βγάζει πρόβλημα επικοινωνιας με την τράπεζα. Επικοινωνισα με τραπεζα και με την google και μου ειπαν να περιμενω 48 ωρες οι 48 ωρες εχουν περασει εδω και 3 μερες και το παραξενο ειναι οτι οι καρτες αυτες δουλευουν ακομα χωρις προβλημα σε apple pay και στο ιδιο το google pay σε άλλη συσκευη ενα realme gt 3 neo πρόβλημα έχουν μόνο στο s23 ultra έχει αντιμετωπισει κανεις παρόμοιο πρόβλημα με το s23 ultra σας παρακαλώ οποιαδήποτε βοήθεια θα με σώσει 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johnnyman25 said:

Ναι μόνο επέκταση.
Την θραύση πως την βάζεις?
Σκέφτομαι να το κάνω.
Η συσκευή αγοράστηκε 22 Μαΐου αλλά η απόδειξη δεν είναι στο όνομα μου


My S23 Ultra Is Awesome!
 

Αρχικά βάζεις τη βασική κάλυψη που είναι η επεκταση εγγύησης για 2 χρόνια 

 

Και αν σκρολάρεις πιο κάτω σου έχει να επιλέξεις συνδιαστικες- πρόσθετες καλύψεις 

Μιλάω για το samaung protect

Screenshot_20230701_143749_Chrome.jpg

Screenshot_20230701_143801_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά βάζεις τη βασική κάλυψη που είναι η επεκταση εγγύησης για 2 χρόνια 
 
Και αν σκρολάρεις πιο κάτω σου έχει να επιλέξεις συνδιαστικες- πρόσθετες καλύψεις 
Μιλάω για το samaung protect
Screenshot_20230701_143749_Chrome.thumb.jpg.12a9d27e829ca78486e079e5c5ac95fe.jpg
Screenshot_20230701_143801_Chrome.thumb.jpg.9d02ac2ec3467617e279d275ef43fad2.jpg
Εδώ δεν το βγάζει...eb448e7a4abba662865ed743e3e6ab4c.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με βάλατε στο τριπάκι και πήγα να κάνω και γω την επέκτση εγγύησης μέσω samsung protect.

 

Στα στοιχεία της απόδειξης στο πεδίο "αγορά από" σου δίνει επιλογή για samsung.com και μετά ένα κατεβατό "αγορά από συνεργάτη " και διάφορα νούμερα.

 

Εγώ από το e-shop το πήρα, ξέρετε τι παίζει με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

On 30/6/2023 at 9:45 ΠΜ, Dark_Lord said:

Συμφωνώ Νίκο. Δε μιλάω για κάποιον που γνωρίζει από φωτογραφία. Για τη μάζα μιλάω.Κάποιους πολύ καλούς οδηγούς που οδηγούν στο όριο μπορεί να τους ενοχλεί και το esp στο αυτοκίνητο. Είναι σπουδαίο σύστημα ασφαλείας όμως.

Χθες έκανα αρκετούς πειραματισμούς και συγκριτικά (όχι σε βραδινές συνθήκες και όχι στο pro mode ξεκαθαρίζω). Προσωπικά για μένα για ποιο φυσικές φωτογραφίες (όχι oversaturation) δοκιμάστε το εξής

1. scene optimiser Off και μαζί 

2. Άμβλυνση φωτογραφιών από Camera Assistant στο Μεσαίο 

Και πείτε μου πώς σας φαίνεται. Τα χρώματα για εμένα είναι πιο φυσικά. Το HDR είναι στο αυτόματο αλλά θα δοκιμάσω και χωρίς. Δε φαίνεται να κάνει μεγάλη διαφορά σε καλές συνθήκες φωτισμού. 

Edited by yorgos00
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, johnnyman25 said:

Εδώ δεν το βγάζει...eb448e7a4abba662865ed743e3e6ab4c.jpg

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Τι να σου πω.. εγώ βλέπω αυτά:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω.. εγώ βλέπω αυτά:
Επειδή έβαλες σημερινή αγορά στο βγάζει.
Εγώ που βάζω 22 Μαΐου βγάζει μόνο την επέκταση.
Μόλις το δοκίμασα.

My S23 Ultra Is Awesome!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnnyman25 said:

Επειδή έβαλες σημερινή αγορά στο βγάζει.
Εγώ που βάζω 22 Μαΐου βγάζει μόνο την επέκταση.
Μόλις το δοκίμασα.

My S23 Ultra Is Awesome!
 

Μάλλον αυτό θα φταίει.  Εγώ είχα πάρει τη συσκευή 13 Ιουνίου και αγόρασα την επεκταση στις 26. Ίσως έχουν ένα όριο από την ημερομηνία αγοράς για να το κάνεις 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς σας πρόβλημα με το google wallet έπειτα από το τελευταίο update ; 

Δεν μπορώ να περάσω την κάρτα μισθοδοσίας μου (Πειραιώς) για ανέπαφες συναλλαγές. Αν γνωριζει κάνεις ας απαντήσει εδώ και τρεις ημέρες από τότε που το αγόρασα προσπαθώ να περάσω την κάρτα αλλά μου βγάζει πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς σας πρόβλημα με το google wallet έπειτα από το τελευταίο update ; 
Δεν μπορώ να περάσω την κάρτα μισθοδοσίας μου (Πειραιώς) για ανέπαφες συναλλαγές. Αν γνωριζει κάνεις ας απαντήσει εδώ και τρεις ημέρες από τότε που το αγόρασα προσπαθώ να περάσω την κάρτα αλλά μου βγάζει πρόβλημα 
Εννοείς να κάνεις πληρωμή ή να προσθέσεις κάρτα?

Στο πρώτο δεν έχω κανένα πρόβλημα

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...