Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, Andreaszel said:

Στο βίντεο ακούγεται κάτι σαν να τρίζει. Εγώ το δοκίμασα και το κινητό κάνει μια δόνηση στην εναλλαγή των πλάνων. Στο 3Χ....αυτό εννοείς?α το έχει γράψει κανονικα ακούγεται στο βίντεο που τραβηξα

Τι να πω, πολύ περίεργα πράγματα...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Andreaszel said:

Στο βίντεο ακούγεται κάτι σαν να τρίζει. Εγώ το δοκίμασα και το κινητό κάνει μια δόνηση στην εναλλαγή των πλάνων. Στο 3Χ....αυτό εννοείς?α το έχει γράψει κανονικα ακούγεται στο βίντεο που τραβηξα

Όντως το κάνει και σε s24U... Τι φάση πάλι είναι αυτή? 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, redcom7 said:

Όντως το κάνει και σε s24U... Τι φάση πάλι είναι αυτή? 

 

Φάση αλλά Samsung....καινούργιοι μπελάδες.....ευτυχώς δε βαριόμαστε ποτέ 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Andreaszel said:

Φάση αλλά Samsung....καινούργιοι μπελάδες.....ευτυχώς δε βαριόμαστε ποτέ 

Χαχα όντως... Το σκέφτηκα αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Στην ανάρτηση λέει ότι εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση...αν το μετάφρασε καλά το google translation...εγώ αναβάθμιση δεν έχω κάνει. Είμαι σε android 13...άρα δεν είναι πρόβλημα λογισμικού 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gsa1967 said:

εμενα δεν το κανει το σπασιμο αυτο του βιντεο. μολις το δοκιμασα.

Εμενα το κάνει στα περισσότερα που δοκιμασα και τραβηξα. Το δοκίμασες κάμποσες φορές?μακάρι να μη το έχεις 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τη "σταθεροποίηση βίντεο" από τις ρυθμίσεις και σαν να μην το κάνει, ή το κάνει λιγότερο. Ας ελπίσουμε να είναι θέμα software και να μην τρέχουμε για αντικατάσταση καμερών..Δε θέλω να πάω 2 συσκευές του κουτιού που κόστισαν 3k και να τις εγχειρίσουν στο σέρβις

Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Dark_Lord said:

Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τη "σταθεροποίηση βίντεο" από τις ρυθμίσεις και σαν να μην το κάνει, ή το κάνει λιγότερο. Ας ελπίσουμε να είναι θέμα software και να μην τρέχουμε για αντικατάσταση καμερών..Δε θέλω να πάω 2 συσκευές του κουτιού που κόστισαν 3k και να τις εγχιερίσουν στο σέρβις

Δοκιμασα και με σταθεροποιηση off ...πάλι το κανει....μήπως είναι φυσιολογικό όπως με την εναλλαγή των φακων  0.6 1 3  επι κλπ που στιγμιαία "σπάει" το πλανο και το φτιάχνει ???

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Andreaszel said:

Εμενα το κάνει στα περισσότερα που δοκιμασα και τραβηξα. Το δοκίμασες κάμποσες φορές?μακάρι να μη το έχεις 

2 βιντεακια τραβηξα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Andreaszel said:

Δοκιμασα και με σταθεροποιηση off ...πάλι το κανει....μήπως είναι φυσιολογικό όπως με την εναλλαγή των φακων  0.6 1 3  επι κλπ που στιγμιαία "σπάει" το πλανο και το φτιάχνει ???

Αν θεωρείται φυσιολογικό σε τέτοια συσκευή να τραβάς τα γενέθλια του παιδιού σου και να κάνει εμφανή νερά το βίντεο όταν κουνάς ελάχιστα την κάμερα και να σου καταστρέφει μια τόσο όμορφη στιγμή, τότε πάω πάσο. Μιλάμε για ζουμ 3χ πάντα.

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dark_Lord said:

Αν θεωρείται φυσιολογικό σε τέτοια συσκευή να τραβάς τα γενέθλια του παιδιού σου και να κάνει εμφανή νερά το βίντεο όταν κουνάς ελάχιστα την κάμερα και να σου καταστρέφει μια τόσο όμορφη στιγμή, τότε πάω πάσο. Μιλάμε για ζουμ 3χ πάντα.

Δικιο εχεις.αλλα φταις και εσυ.εμεις ημασταν μια χαρα ηρεμοι ησυχο το σαιτ...και μας ποσταρεις απο το X...γιατι???γιατί???αχαχαχαχα.τότε μου φαίνεται χρειαζόμαστε σερβις.εγω προς το παρόν το αφήνω. Αλλά θα το παω...δε μας ειπε ο φίλος που πήγε στο σερβις αν μετά από αλλαγή καμερών και μητρικής που είπε...είναι οκ ...λογικά θα ειναι..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Andreaszel said:

Δικιο εχεις.αλλα φταις και εσυ.εμεις ημασταν μια χαρα ηρεμοι ησυχο το σαιτ...και μας ποσταρεις απο το X...γιατι???γιατί???αχαχαχαχα.τότε μου φαίνεται χρειαζόμαστε σερβις.εγω προς το παρόν το αφήνω. Αλλά θα το παω...δε μας ειπε ο φίλος που πήγε στο σερβις αν μετά από αλλαγή καμερών και μητρικής που είπε...είναι οκ ...λογικά θα ειναι..

Η αλήθεια είναι ότι πρώτα μου συνέβη, μετά το googlara και μετά βρήκα το post αυτού του τυπά στο twitter. Ομολογουμένως μου φαίνεται για software bug πάντως. δεν μπορεί τόσες συσκευές να έχουν ελαττωματικούς φακούς....οψόμεθα...εγώ πάντως χειρουργείο δεν την πάω, καλύτερα να τη βάψω μπλε και να την πετάξω στη θάλασσα χαχα

 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dark_Lord said:

Η αλήθεια είναι ότι πρώτα μου συνέβη, μετά το googlara και μετά βρήκα το post αυτού του τυπά στο twitter. Ομολογουμένως μου φαίνεται για software bug πάντως. δεν μπορεί τόσες συσκευές να έχουν ελαττωματικούς φακούς....οψόμεθα...εγώ πάντως χειρουργείο δεν την πάω, καλύτερα να τη βάψω μπλε και να την πετάξω στη θάλασσα χαχα

 

Είμαι σε android 13...εσείς σε 14...πότε θα λυθεί αν είναι software???το σέρβις δεν είναι το καλύτερο για τη ψυχολογική μας υγεία αλλά τι να κανουμε??δεν έχω χρειαστεί σέρβις με τη Samsung αλλά από αναφορές είναι αψογο...πάλι καλά δηλαδή...για μένα δεν είναι μεγάλο θέμα..πόσες φορές θα τραβήξω βίντεο σε 3χ και να το πηγαίνω πέρα δωθε...αλλά γιατί να υπάρχει??σπαζεσαι και σωστά με τόσα λεφτά που δωσαμε...

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Andreaszel said:

Είμαι σε android 13...εσείς σε 14...πότε θα λυθεί αν είναι software???το σέρβις δεν είναι το καλύτερο για τη ψυχολογική μας υγεία αλλά τι να κανουμε??δεν έχω χρειαστεί σέρβις με τη Samsung αλλά από αναφορές είναι αψογο...πάλι καλά δηλαδή...για μένα δεν είναι μεγάλο θέμα..πόσες φορές θα τραβήξω βίντεο σε 3χ και να το πηγαίνω πέρα δωθε...αλλά γιατί να υπάρχει??σπαζεσαι και σωστά με τόσα λεφτά που δωσαμε...

Δεν έχεις άδικο. Και εγώ αν επιμείνει μέχρι παραμονές της εγγύησης, θα το σκεφτώ. Γενικα έχω σπαστει με κάποια bugs της κάμερας, ειδικά στο s24u. Σίγουρα είναι ένα κινητό που αν γνωρίζεις κάνεις παπάδες με τις παραμετροποιήσεις της κάμερας, αλλά, κακά τα ψέματα, το 90 της χρήσης είναι point and shoot 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει κ σε εμένα λίγο αυτό με την κάμερα ,αλλα παρατήρησα κ κατανάλωση μπαταριας μετα το update.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, galactob said:

Το κάνει κ σε εμένα λίγο αυτό με την κάμερα ,αλλα παρατήρησα κ κατανάλωση μπαταριας μετα το update.

Η επίπτωση στη μπαταρία μετά από update είναι πάντα λαχείο. Εδώ ούτε η apple δεν το έχει λύσει με πολύ λιγότερες συσκευές. Το θέμα εδώ είναι αν όντως είναι θέμα software από το update ή hardware που ανακαλύφθηκε τώρα. Γενικά και με το 24 και με το 23, ανακαλύπτω κάθε μήνα και καινούργιο glitch της κάμερας. 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Andreaszel said:

Δικιο εχεις.αλλα φταις και εσυ.εμεις ημασταν μια χαρα ηρεμοι ησυχο το σαιτ...και μας ποσταρεις απο το X...γιατι???γιατί???αχαχαχαχα.τότε μου φαίνεται χρειαζόμαστε σερβις.εγω προς το παρόν το αφήνω. Αλλά θα το παω...δε μας ειπε ο φίλος που πήγε στο σερβις αν μετά από αλλαγή καμερών και μητρικής που είπε...είναι οκ ...λογικά θα ειναι..

Ολα καλά εφτιαξε δεν μου κανει τιποτα. το δικό μου πάντως το έκανε πολυ έντονα σε όλες τις φάσεις 1x 2x 3x ζούμ, Στην άρχή η κοπέλα εκεί μου είπε οτι το κάνουν πολλά κινητά  αλλά εμένα το έκανε πολύ πιο έντονα και μου τα άλλαξαν.

Edited by tsoukou
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάνει την δόνηση που φαίνεται στο βίντεο αλλά μόνο αν το έχω σε πορτραίτο αν το γυρίσω landscape το κινητό και τραβήξω βίντεο δεν ακούγεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2024 at 5:53 ΜΜ, kergaz said:

Στις ρυθμίσεις της κάμερας, έχει το μενού "Έξυπνη Βελτιστοποίηση" και πατώντας έχει 3 επιλογές στην "Βελτιστοποίηση Ποιότητας": Μέγιστη, μέτρια και ελάχιστη.

Από κάτω έχει "Βελτιστοποίηση σκηνής" το οποίο μπορείς να το ανοίξεις μόνο όταν έχεις επιλέξει "μέγιστη" πιο πριν

Ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές?

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kergaz said:

Κανείς;

Φίλε μου, αναλόγως τη συσκευή.

Στο S22U για καλύτερο αποτέλεσμα το είχα στη Μεγιστη και ενεργοποιημένη τη βελτιστοποίηση σκηνής.

Δυστυχώς στο S24U δεν ίσχυουν αυτά (άποψη μου). Εκεί το έχω στη μέτρια και βλέπω καλύτερα αποτελέσματα, αλλά όχι τέλεια. Σε επόμενη αναβάθμιση ίσως να μην ισχύουν ούτε αυτά που γράφω. Πρέπει να κάνεις μόνος σου τις δοκιμές! Υπόψιν ότι αυτη η ρύθμιση επηρεάζει και την μπροστινή. Δοκίμασα στο μέγιστη και με έβγαλε σαν καρτούν 😝

Τώρα, στο S23U δεν ξέρω τι είναι καλύτερο.

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2024 at 5:10 ΜΜ, galactob said:

Το κάνει κ σε εμένα λίγο αυτό με την κάμερα ,αλλα παρατήρησα κ κατανάλωση μπαταριας μετα το update.

Μια απο τα ιδια.χαλασε η αυτονομια και θα πω οτι μετα το update ζεστενεται αρκετα.

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...