Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, gsa1967 said:

αν κανουν την τοποθετηση παμε μαζι

 

Ναι κάνουν τοποθέτηση. Στείλε μου το κινητό σου σε PM να συνεννοηθούμε πότε μπορούμε και οι δύο 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, DjTony said:

Σου πουλάνε το ένα ή αγοράζεις το διπλό σου βάζουν ένα και σου μένει ένα; 

σου βάζουν ένα και σου μένει ένα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2η μέρα με 6.1.....από την αρχή έχω θέμα με το δαχτυλικο...έχει πιο πολλές αποτυχιες από ότι είχε πριν σα να μυο φενεται οτι θελει περισσοτερη ωρα το δάχτυλοεπανω στην οθονη για να το πιάσει...σε αρκετές φάσεις...η οθόνη στο scrolling κολλάει και πηγαίνει λες και έχει μπει σε slow motion....στιγμιαία τα βλέπεις όλα σε αργή κίνηση...σα να κολλάει το κινητό δευτερα στην εναλλαγή που πας να κάνεις...υπόψιν καθαρή εγκατάσταση έκανα...φλασαρισμα κανονικό δηλαδή. Από μπαταρία αυτά...φόρτιση ως το 80% κ στο 15 στο φορτιστη...το ΑΙ μόνο στις φώτο μου είναι χρήσιμο εμένα...σε κάποιες περιπτώσεις κάνεις δουλειά. Αφαιρεί αντικείμενα πολύ καλά.. και μένει το θέμα που θες.σε άλλες πάλι κάνει αντικατάσταση ότι να ναι...κ σε άλλες απλά δε κάνει και αφήνεις τη φώτο όπως ήταν...ωραία και η σύνοψη που έχει σε κείμενα...ας ελπίσουμε κάποια στιγμή μπας και βάλουν τα ελληνικά. Στις γλώσσες ΑΙ έχει ταιλανδικα...αφού πέρασα csc Ταϊλάνδης. Πως γίνεται να υπάρχουν διαθέσιμα αφού δεν είναι από τις γλώσσες που έχει δώσει η samsung?η εκτός αν μπήκανε ως επιλογή μέσω csc που άλλαξα αλλά δεν δουλεύει ως γλώσσα .άκυρο τα ταιλανδικα υπάρχουν ως γλώσσα απο  τη samsung 

Screenshot_20240410_105654_GSam Battery Monitor.jpg

Screenshot_20240409_034126_GSam Battery Monitor.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Andreaszel said:

2η μέρα με 6.1.....από την αρχή έχω θέμα με το δαχτυλικο...έχει πιο πολλές αποτυχιες από ότι είχε πριν σα να μυο φενεται οτι θελει περισσοτερη ωρα το δάχτυλοεπανω στην οθονη για να το πιάσει...σε αρκετές φάσεις...η οθόνη στο scrolling κολλάει και πηγαίνει λες και έχει μπει σε slow motion....στιγμιαία τα βλέπεις όλα σε αργή κίνηση...σα να κολλάει το κινητό δευτερα στην εναλλαγή που πας να κάνεις...υπόψιν καθαρή εγκατάσταση έκανα...φλασαρισμα κανονικό δηλαδή. Από μπαταρία αυτά...φόρτιση ως το 80% κ στο 15 στο φορτιστη...το ΑΙ μόνο στις φώτο μου είναι χρήσιμο εμένα...σε κάποιες περιπτώσεις κάνεις δουλειά. Αφαιρεί αντικείμενα πολύ καλά.. και μένει το θέμα που θες.σε άλλες πάλι κάνει αντικατάσταση ότι να ναι...κ σε άλλες απλά δε κάνει και αφήνεις τη φώτο όπως ήταν...ωραία και η σύνοψη που έχει σε κείμενα...ας ελπίσουμε κάποια στιγμή μπας και βάλουν τα ελληνικά. Στις γλώσσες ΑΙ έχει ταιλανδικα...αφού πέρασα csc Ταϊλάνδης. Πως γίνεται να υπάρχουν διαθέσιμα αφού δεν είναι από τις γλώσσες που έχει δώσει η samsung?η εκτός αν μπήκανε ως επιλογή μέσω csc που άλλαξα αλλά δεν δουλεύει ως γλώσσα 

Screenshot_20240410_105654_GSam Battery Monitor.jpg

Screenshot_20240409_034126_GSam Battery Monitor.jpg

Τα ίδια ακριβώς αντιμετωπίζω και εγώ με το απωτυπωμα

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Dark_Lord said:

Τα ίδια ακριβώς αντιμετωπίζω και εγώ με το απωτυπωμα

Το έχει αναγνωρίσει το πρόβλημα ή samsung οπότε αυτό θα φτιαχτεί 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση; 

Εχω Vodafone και σκέφτομαι να βάλω esim 

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι αρνητικό η esim; 

Πχ χειρότερο σήμα; η κάτι άλλο; 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Andreaszel said:

2η μέρα με 6.1.....από την αρχή έχω θέμα με το δαχτυλικο...έχει πιο πολλές αποτυχιες από ότι είχε πριν σα να μυο φενεται οτι θελει περισσοτερη ωρα το δάχτυλοεπανω στην οθονη για να το πιάσει...σε αρκετές φάσεις...η οθόνη στο scrolling κολλάει και πηγαίνει λες και έχει μπει σε slow motion....στιγμιαία τα βλέπεις όλα σε αργή κίνηση...σα να κολλάει το κινητό δευτερα στην εναλλαγή που πας να κάνεις...υπόψιν καθαρή εγκατάσταση έκανα...φλασαρισμα κανονικό δηλαδή. Από μπαταρία αυτά...φόρτιση ως το 80% κ στο 15 στο φορτιστη...το ΑΙ μόνο στις φώτο μου είναι χρήσιμο εμένα...σε κάποιες περιπτώσεις κάνεις δουλειά. Αφαιρεί αντικείμενα πολύ καλά.. και μένει το θέμα που θες.σε άλλες πάλι κάνει αντικατάσταση ότι να ναι...κ σε άλλες απλά δε κάνει και αφήνεις τη φώτο όπως ήταν...ωραία και η σύνοψη που έχει σε κείμενα...ας ελπίσουμε κάποια στιγμή μπας και βάλουν τα ελληνικά. Στις γλώσσες ΑΙ έχει ταιλανδικα...αφού πέρασα csc Ταϊλάνδης. Πως γίνεται να υπάρχουν διαθέσιμα αφού δεν είναι από τις γλώσσες που έχει δώσει η samsung?η εκτός αν μπήκανε ως επιλογή μέσω csc που άλλαξα αλλά δεν δουλεύει ως γλώσσα .άκυρο τα ταιλανδικα υπάρχουν ως γλώσσα απο  τη samsung 

Screenshot_20240410_105654_GSam Battery Monitor.jpg

Screenshot_20240409_034126_GSam Battery Monitor.jpg

Αυτό με τα κολλήματα έχει να κάνει καθαρά με την δική σου συσκευή καθώς εγώ τουλάχιστον δεν έχω τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει κάτσει μια χαρά η 6.1 δεν έχω παρατηρήσει κάτι το μεμπτό και το δαχτυλικο δουλεύει το ίδιο ίσως και καλύτερα, μπορεί να είναι η ιδέα μου γιατί λόγω της αύξησης της θερμοκρασίας των τελευταίων ημερών το δάχτυλο έχει την φυσική του λιπαρότητα σε σχέση με το κρύο που είναι ξηρό...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, patrik said:

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση; 

Εχω Vodafone και σκέφτομαι να βάλω esim 

Υπάρχει περίπτωση να έχει κάτι αρνητικό η esim; 

Πχ χειρότερο σήμα; η κάτι άλλο; 

Ευχαριστώ 

Δεν έχει χειρότερο σήμα.ειναι ακριβώς το ίδιο με μια κανονική σιμ. Απλώς με την esim δε θα μπορείς να τη βάλεις σε μια άλλη συσκευή όπως θα έκανες με τη κανονική...θέλει κάποια διαδικασία από ότι είδα με μια γρήγορη αναζήτηση 

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου συσκευή λειτουργεί άψογα σε όλα με 6.1. Ούτε κολλάει σε τίποτε ούτε έχει κάποιο θέμα στο δακτυλικο αποτύπωμα. Ακόμα και το face unlock λειτουργεί καλύτερα μου φαίνεται. Αν κάτι δεν με ικανοποιεί είναι η συμπεριφορά της μπαταρίας...αλλά είπαμε θα περιμένω λίγο...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, 

Λοιπόν το δικό μου με 6.1 είναι είναι τούρμπο όπως πριν. Δακτυλικό με dome όπως και πριν. Προσωπικά βλέπω μια μείωση στην μπαταρία περίπου 10%.

Δεν έκανα τίποτα απολύτως (ούτε καθάρισμα cache), διότι μου έχει σπάσει η οθόνη και θα το πάω σύντομα για αλλαγή.

Οι περισσότερες λειτουργίες ΑΙ προσωπικά άχρηστες... Το μόνο θετικό είναι η προσαρμόσιμη μπαταρία που σύμφωνα με τα μοτίβα ύπνου θέτει σε παύση την φόρτιση και το έχεις στο 100% την ώρα που ξυπνάς (σε φόρτιση όλο το βράδυ)

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

παιδες μια απορια,τι μπορει να συμβαινει και στα καλα καθουμενα μου αναβει η οθονη χωρις να εχω καποιο μηνυμα η κατι αλλο;;;;δεν το κανει συχνα βεβαια

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lagoudakis said:

παιδες μια απορια,τι μπορει να συμβαινει και στα καλα καθουμενα μου αναβει η οθονη χωρις να εχω καποιο μηνυμα η κατι αλλο;;;;δεν το κανει συχνα βεβαια

Εμένα αυτό το έκανε το viber.αναβε η οθόνη...δε χτύπαγε ούτε εικονίδιο άνοιγα το viber κ είχε έρθει μήνυμα 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Andreaszel said:

Εμένα αυτό το έκανε το viber.αναβε η οθόνη...δε χτύπαγε ούτε εικονίδιο άνοιγα το viber κ είχε έρθει μήνυμα 

ευχαριστω αντρεα,θα το τσεκαρω στην επομενη,την καλημερα μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. Ειχα ρωτησει και παλιοτερα και ξαναρωταω και τωρα που ηρθε και η σημερινη αναβαθμιση. Εχετε κι εσεις προβλημα με το Messenger ???? Εδω και λιγο καιρο δεν μου δειχνει κανεναν ενεργο καποια στιγμη φτιαχνει για λιγο και μετα αντε παλι, δεν δειχνει κανεναν. Δεν ξερω εαν φταιει το νεο κιηντο γιατ ιτο εχω εδω και 2-3 μηνες η εχει προβλημα γενικα το Messenger 

 

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sleep said:

παιδια καλησπερα. Ειχα ρωτησει και παλιοτερα και ξαναρωταω και τωρα που ηρθε και η σημερινη αναβαθμιση. Εχετε κι εσεις προβλημα με το Messenger ???? Εδω και λιγο καιρο δεν μου δειχνει κανεναν ενεργο καποια στιγμη φτιαχνει για λιγο και μετα αντε παλι, δεν δειχνει κανεναν 

https://apkpure.net/facebook-messenger/com.facebook.orca/versions?_gl=1*139sotw*_ga*YW1wLTdUV29WSTVkS3pMMW94dnd2Vkg4NXFVTVU5M2Q3TmpaMGVmUjQtVUt0RDB2YWtNcE5UZjdTVFc1YThyd0N4cW8

Για δοκίμασε να βάλεις καμία παλιότερη έκδοση. Δεν χρησιμοποιώ messenger αλλά το μόνο σίγουρο δε φταίει το κινητό 

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω για την απαντηση. Το εκανα μολις με το λινκ που μου στειλες. Τιποτα 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sleep said:

σ ευχαριστω για την απαντηση. Το εκανα μολις με το λινκ που μου στειλες. Τιποτα 

Ποια  έκδοση έβαλες??την αμέσως προηγούμενη???βάλε ακόμα πιο πισω τη τελευταία ξέρω εγώ...να δεις 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Andreaszel said:

Ποια  έκδοση έβαλες??την αμέσως προηγούμενη???βάλε ακόμα πιο πισω τη τελευταία ξέρω εγώ...να δεις 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sleep said:

Άρα το πρόβλημα είναι καιρό???

https://androidapksfree.com/facebook-messenger/com-facebook-orca/old/

Αν έχεις όρεξη δοκιμάζεις...😁

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έχω την τελευταία έκδοση, δεν έχω διαπιστώσει τέτοιο πρόβλημα.

Όσων αφορά την αναβάθμιση που πήραμε το πρωί μάλλον διόρθωσαν τον χρόνο φόρτισης με το 25w φορτιστή. 

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Andreaszel said:

Άρα το πρόβλημα είναι καιρό???

https://androidapksfree.com/facebook-messenger/com-facebook-orca/old/

Αν έχεις όρεξη δοκιμάζεις...😁

σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αλλα εχω την εντυπωση πως αλλου ειναι το προβλημα. Λειτουργουσε το messenger οταν αγορασα το κινητο αυτο πριν λιγους μηνες. Τωρα τελευταια το κανει αυτο 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sleep said:

σ ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες αλλα εχω την εντυπωση πως αλλου ειναι το προβλημα. Λειτουργουσε το messenger οταν αγορασα το κινητο αυτο πριν λιγους μηνες. Τωρα τελευταια το κανει αυτο 

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει αυτή την λειτουργία?

 

Screenshot_20240411_191435_Messenger.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...