Jump to content

Eθνική Ελλάδας - Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006


bel
 Κοινοποίηση

Ελλάδα - Γεωργία  

16 members have voted

  1. 1. Ελλάδα - Γεωργία

    • Νίκη Ελλάδας
      15
    • Ισοπαλία
      1
    • Νίκη Γεωργίας
      0


Recommended Posts

Ακομα δεν ειδα σχολιασμο απο οσους καταδικαζαν τη συμεπριφορα των Ελληνων & μας μιλαγαν για "πολιτισμενους ξενους" :rolleyes: Μηπως τελικα μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας? :worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το θέμα είναι ότι η γιούχα του εθνικού ύμνου της ομάδας που φιλοξενείς είναι απαράδεκτη από μόνη της. Εδώ δεν χωράνε αντίποινα "μα αυτός το έκανε πρώτος". Όταν κάτι είναι λάθος, χάλια, μ@λ@κία, αντιδραστικό και καφρίλα είναι αυτά ακριβώς είτε ο ισπανός γιουχάρει τον Ύμνο εις την Ελευθερία είτε ο Ελληνάρας γιουχάρει τον υμνο του Αλβανού.

 

Συνεπώς εδώ δεν χωράνε ούτε τα "κανείς δεν το κάνει" ούτε τα "κι άλλοι τα έκαναν". Όποιος υποστηρίζει ότι σε αυτά τα πράγματα χωράνε αντίποινα και "εθνικές" προεκτάσεις να πάει να κοιταχτεί.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Sto ghpedo hmoyn apo toys monoys FILATHLOYS poy enoso akoyga ton ethniko ymno ths Alvanias kathomoyn hremos kai siophlos sto kathisma moy.

Ta 2/3 ton theaton apodokimazan ton ymno toys entona me xeironomies,gioyxarismata kai vomoloxies.Oloi ekeinoi einai gia mena aparadektoi,aperiskeptoi kai amyaloi.

Den eystathei to epixeirhma ths antipoinas...Den vriskomaste se polemo.Oi anegkefaloi poy gioyxaran ton ymno toys leitoyrghsan os Alvanoi sth syneidhsh toys.Katalavainete etsi;

As elpisoyme oti den tha epanalhfthoyn paromoies anohtes energeies...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι η γιούχα του εθνικού ύμνου της ομάδας που φιλοξενείς είναι απαράδεκτη από μόνη της. Εδώ δεν χωράνε αντίποινα "μα αυτός το έκανε πρώτος". Όταν κάτι είναι λάθος, χάλια, μ@λ@κία, αντιδραστικό και καφρίλα είναι αυτά ακριβώς είτε ο ισπανός γιουχάρει τον Ύμνο εις την Ελευθερία είτε ο Ελληνάρας γιουχάρει τον υμνο του Αλβανού.

 

Συνεπώς εδώ δεν χωράνε ούτε τα "κανείς δεν το κάνει" ούτε τα "κι άλλοι τα έκαναν". Όποιος υποστηρίζει ότι σε αυτά τα πράγματα χωράνε αντίποινα και "εθνικές" προεκτάσεις να πάει να κοιταχτεί.

Ισως εχεις δικιο...ομως οταν καποιος δε συμπεριφερεται καλα(οπουδηποτε,οχι μονο σ'οτι αφορα τους εθνικους υμνους)δε θα τον αντιμετωπισουν καλυτερα...η λογικη του καλου δεν υπαρχει στην κοινωνια μας(καλος & ανεκτικος=χαζος & μ@λ@κ@ς) ;)

 

Τεσπα,το θεμα ειναι πως ολοι λενε λενε λενε πως ειμαστε καφροι & πεφτουμε στο επιπεδο των αλβανων,αλλα κανεις απ'αυτους τους γραφιαδες της πλακας δεν βγηκε να πει τα αντιστοιχα αισχη που γινονταν το καλοκαιι στην Πορτογαλια απο οπαδους αλλων χωρων...αυτος ο καθωσπρεπισμος μας εφαγε... :rolleyes: :X

Link to comment
Share on other sites

Και τι πάει να πει οτι οι Ισπανοί, οι Γάλλοι και οι Αλβανοί αποδοκίμασαν σφόδρα τον εθνικό μας ύμνο; Οτι πρέπει και εμείς να υποπέσουμε στα ίδια λάθη; :mad:

Να υπενθιμίσω τα αποτελέσματα; Ελλάδα-Ισπανία 1-1, με τους Ισπανούς εκτός προημιτελικών, Ελλάδα-Γαλλία 1-0, με τους Γάλλους εκτός ημιτελικών και την Ελλάδα πρωταθλήτρια Ευρώπης. Εμένα, αυτό μου αρκεί! Τελεία!

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

...

Ta 2/3 ton theaton apodokimazan ton ymno toys entona me xeironomies,gioyxarismata kai vomoloxies.Oloi ekeinoi einai gia mena aparadektoi,aperiskeptoi kai amyaloi.....

 

Συμφωνώ με όλα όσα είπες εκτός από αυτό το 2/3. Η αίσθηση μου είναι ότι το πολύ ένα 20% των φιλάθλων είχε αυτήν την συμπεριφορά, τουλάχιστον στο πέταλο που βρισκόμουν εγώ. Ασχετα αν η ακουστική στο Καραισκάκη είναι απίστευτη.

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν ειδα σχολιασμο απο οσους καταδικαζαν τη συμεπριφορα των Ελληνων & μας μιλαγαν για "πολιτισμενους ξενους" :rolleyes: Μηπως τελικα μονοι μας βγαζουμε τα ματια μας? :worry:
Εγώ πάντως δεν μίλησα για «πολιτισμένους ξένους» αλλά για «πολιτισμένους άνθρωπους» (όχι επι λέξη). Αλλά να σου δώσω και ένα άλλο παράδειγμα (επίκαιρο κιόλας): Αν μερικοί (ή αρκετοί) ξένοι ντοπάρονται, θεωρείς «φυσιολογικό» να ντοπάρονται και οι δικοί μας, μόνο και μόνο επειδή το κάνουν και οι άλλοι; Ασχέτως το πόσο κακό είναι; :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι απο'δω μέσα αλλα και οι δημοσιογράφοι των καναλιών, θα πρέπει να προσέχουν τις εκφράσεις τους για τους συμπατριώτες μας. Ο χαρακτηρισμός ανεγκέφαλος που κατα κόρον το κοπανάνε, ειναι ύψιστη βρισιά και απαράδεκτη εως και γραφική. Δεν ειναι εξωγήινοι οι ανθρωποι που πάνε στο γήπεδο. Ειναι άτομα της γειτονιάς μας, του σπιτιού μας. Δεν μπορούμε απο τον καναπέ μας να τους βρίζουμε έτσι. Και στο τέλος τέλος, αυτοί που τα λένε ας πάνε και μια φορά στο γήπεδο για να δούνε πως οι ενέργειες στα γήπεδα δεν έχουν την βαρύτητα που αυτοί οι κύριοι προσδίδουν με άλλους σκοπούς και υπονοούμενα φυσικά. Διοτι αυτοί οι ανθρώποι δεν γνωρίζουν καν απο τι αποτελείται η μπάλα και τι έχει μέσα της. Ας ασχοληθούν λοιπόν με τον χώρο τους και να συμαζέψουν τα του οίκου τους.Κώστα απο θεσσαλονίκη, δεν περίμενα ποτέ να συμφωνήσεις με κάτι που θα πω και δεν σου ζήτησα φυσικά να το κάνεις. Επίσης δεν ζητάω γενικά την γνώμη σου διοτι είσαι μια σκέτη άρνηση και αντίδραση δίχως κριτήρια της προκοπής. Βαρέθηκα και σταμάτα το, όπως βλέπεις και απο μένα να μην απαντάω σε "δικές σου" απόψεις. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αν μερικοί (ή αρκετοί) ξένοι ντοπάρονται, θεωρείς «φυσιολογικό» να ντοπάρονται και οι δικοί μας, μόνο και μόνο επειδή το κάνουν και οι άλλοι; Ασχέτως το πόσο κακό είναι; :worry:
Εννοειται πως σ'αυτο το θεμα οι "δικοι μας" δεν δικαιολογουνται :!: ομως το να προσπαθουν καποιοι να μας παρουσιασουν με το ετσι θελω ως τους πλεον καφρους & απολιτιστους στην Ευρωπη & στον κοσμο,κατανταει γελοιο & απαραδεκτο...
Link to comment
Share on other sites

Κώστα απο θεσσαλονίκη, δεν περίμενα ποτέ να συμφωνήσεις με κάτι που θα πω και δεν σου ζήτησα φυσικά να το κάνεις.

 

Το θέμα είναι ότι συμφώνησα με το ένα από τα 2 σημεία του ποστ σου:

 

Θα προτιμούσα πχ να έλεγες απλά ότι οκ γήπεδο είναι και μια γιούχα να πέσει δεν πρέπει να είναι παρεξηγήσιμο.

 

Το οποίο λες στο πρώτο σκέλος του αποσπάσματος:

 

Kαι στο κάτω κάτω και να πέσει και καμοια γιούχα, δεν ειναι και τίποτα εξωφρενικό ούτε αναίτιο.

 

Εγώ διαφώνησα εδώ:

 

 

Αλλά η εκδικητική λογική "μας γιούχαραν - γιουχάρουμε" δε θα οδηγήσει πουθενά παρά μόνο σε "βεντέτες" κακής συμπεριφοράς στα γήπεδα.

 

 

 

Επίσης δεν ζητάω γενικά την γνώμη σου διοτι είσαι μια σκέτη άρνηση και αντίδραση δίχως κριτήρια της προκοπής. Βαρέθηκα και σταμάτα το, όπως βλέπεις και απο μένα να μην απαντάω σε "δικές σου" απόψεις. Ευχαριστώ.

 

Επίσης δε θυμάμαι να ζήτησα ποτέ άδεια ούτε από σένα ούτε από κανέναν για να εκφράσω την γνώμη μου άρα εσύ μάλλον θα πρέπει να συνηθίσεις στην ιδέα της δημοκρατίας :rolleyes: :D

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται πως σ'αυτο το θεμα οι "δικοι μας" δεν δικαιολογουνται :!: ομως το να προσπαθουν καποιοι να μας παρουσιασουν με το ετσι θελω ως τους πλεον καφρους & απολιτιστους στην Ευρωπη & στον κοσμο,κατανταει γελοιο & απαραδεκτο...
E, όχι και έτσι. Μιλάμε (μιλάω εγώ τουλάχιστον) για μια θλιβερή μειοψηφία ανεγκέφαλων που χαλάνε την εικόνα των υπολοίπων. Σε αναλογία με το παράδειγμά μου, αυτό που λες θα σήμαινε ότι όλοι οι αθλητές θα ντοπάρονταν.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Eιναι,ομως,μειοψηφια Αιμιλιε??Αυτο θα επρεπε να μας απασχολει...

 

Κατα τη γνωμη μου,δεν ειναι μειοψηφια.Ειναι πλειοψηφια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ελπίζω και θέλω να πιστεύω. Ότι είναι μειοψηφία. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι είναι πλειοψηφία;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλάρες είναι πλειοψηφία και έτσι είναι και το σωστό.με την δική σας νοοτροπία, εμείς πρέπει να είμαστε άνθρωποι και οι άλλοι μαλ..ακες.γιατί δηλαδή έχετε τόσο κόμπλεξ για το αν θα σας χαρακτηρίσουν κάφρους,ανεγκέφαλους ή οτιδήποτε άλλο??γιατί να μη κάνουμε κι εμείς τους μαλ..ακες και να κάνουμε οτι γουστάρουμε??η μπάλα είναι πόρωση,εκτόνωση.δε πάς γήπεδο για να παριστάνεις τη κυρία.αλλιώς κάτσε σπίτι σου.και φανατίζομαι και προκαλώ και βρίζω. αλλιώς δεν θα πήγαινα γήπεδο.ποιός ο λόγος??κάθομαι και το βλέπω στην tv.δηλαδή οι άγγλοι,οι ολλανδοί,οι γερμανοί απολίτιστοι είναι κι αυτοί??είναι στη φύση του φιλάθλου και να φανατίζεται και να αντιδρά άσχημα,ειδικά σε περιπτώσεις που παίζει και το εθνόσημο.δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.και λέτε κατευθείαν ανεγκέφαλοι.δικαιολογήστε κιόλας.μη μας πέρνει όλους η μπάλα,επειδή είναι κάποιοι κολλημένοι.εγώ πάω στο γαύρο συνέχεια εντός και εκτός και έχω παίξει σε πολλά σκηνικά,θα σας πώ χαρακτηριστικό παράδειγμα με juventus πρίν 3 χρόνια που ήταν κόλαση το γήπεδο και έβγαζαν ανακοινώσεις στα ιταλικά και έλεγαν να σταματήσουν τα ανθελληνικά και τα φασιστικά συνθήματα υπέρ της juventus και κανένα κανάλι δεν το είχε αναφέρει.
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε φιλάρες είναι πλειοψηφία και έτσι είναι και το σωστό.με την δική σας νοοτροπία, εμείς πρέπει να είμαστε άνθρωποι και οι άλλοι μαλ..ακες.γιατί δηλαδή έχετε τόσο κόμπλεξ για το αν θα σας χαρακτηρίσουν κάφρους,ανεγκέφαλους ή οτιδήποτε άλλο??γιατί να μη κάνουμε κι εμείς τους μαλ..ακες και να κάνουμε οτι γουστάρουμε??η μπάλα είναι πόρωση,εκτόνωση.δε πάς γήπεδο για να παριστάνεις τη κυρία.αλλιώς κάτσε σπίτι σου.και φανατίζομαι και προκαλώ και βρίζω. αλλιώς δεν θα πήγαινα γήπεδο.ποιός ο λόγος??κάθομαι και το βλέπω στην tv.δηλαδή οι άγγλοι,οι ολλανδοί,οι γερμανοί απολίτιστοι είναι κι αυτοί??είναι στη φύση του φιλάθλου και να φανατίζεται και να αντιδρά άσχημα,ειδικά σε περιπτώσεις που παίζει και το εθνόσημο.δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.και λέτε κατευθείαν ανεγκέφαλοι.δικαιολογήστε κιόλας.μη μας πέρνει όλους η μπάλα,επειδή είναι κάποιοι κολλημένοι.εγώ πάω στο γαύρο συνέχεια εντός και εκτός και έχω παίξει σε πολλά σκηνικά,θα σας πώ χαρακτηριστικό παράδειγμα με juventus πρίν 3 χρόνια που ήταν κόλαση το γήπεδο και έβγαζαν ανακοινώσεις στα ιταλικά και έλεγαν να σταματήσουν τα ανθελληνικά και τα φασιστικά συνθήματα υπέρ της juventus και κανένα κανάλι δεν το είχε αναφέρει.

 

tha ithela na sou apantisw alla tha vgename perisotero offtopic k tha ypirxe pithanotita louketou, opote tha arkestw na sou pw: to poio einai to swsto k poio oxi to krini o kathenas me dika tou kritiria.

...
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το σωστό είναι ένα και είναι ιδιαίτερα απλό: Αυτό που ήθελαν οι παίκτες και ο προπονητής οι οποίοι μας έχουν κάνει υπερήφανους. Μαντέψτε τι είχαν ζητήσει... :whistle: :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

θα σας πώ χαρακτηριστικό παράδειγμα με juventus πρίν 3 χρόνια που ήταν κόλαση το γήπεδο και έβγαζαν ανακοινώσεις στα ιταλικά και έλεγαν να σταματήσουν τα ανθελληνικά και τα φασιστικά συνθήματα υπέρ της juventus και κανένα κανάλι δεν το είχε αναφέρει.

Που ειχε γινει αυτο,στο Τορινο?

 

Θα αναφερω ενα αλλο χαρακτηριστικο παραδειγμα του ποσο "πολιτισμενοι " ειναι καποιοι...χρονια τωρα,η Αγγλια κανει...εξαγωγη χιλιαδων χουλιγκανς σε καθε ποδοσφαιρικη διοργανωση & μας λει οτι δηθεν κανει αυστηρους ελεγχους για το ποιοι παιρνουν εισιτηρια της εθνικης κλπ.Γι'αυτο και οπου κι αν πανε οι Αγγλοι οπαδοι γινονται φασαριες(ακομα & σκοτωμοι)?Δηλαδη αν δεν επαιρναν μετρα τι θα γινοταν?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα το σωστό είναι ένα και είναι ιδιαίτερα απλό: Αυτό που ήθελαν οι παίκτες και ο προπονητής οι οποίοι μας έχουν κάνει υπερήφανους. Μαντέψτε τι είχαν ζητήσει... :whistle: :rolleyes:

 

A μπράβο κι έλεγα δεν θα το πει κανένας; Και με την Τουρκία αλλά και τώρα με την Αλβανία οι παίχτες έκαναν νοήματα συνέχεια να ησυχάσει ο κόσμος. Γιατί άραγε; :roll:

 

Συμφωνώ επίσης με την άλλη εύστοχη παρατήρηση για την ακουστική του γηπέδου που είναι καταπληκτική. Κι εγώ έβλεπα πολύ κόσμο να κάθεται και να μην βγάζει άχνα αλλά βλέπεις η σιωπή πολύ σπάνια είναι ηχηρή! Μάλλον το στέγαστρο του γηπέδου λειτουργεί ενισχυτικά!

 

Τώρα για το απόσπασμα από το contra που πυροδότησε πάλι αυτήν την ατελείωτη και μάλλον χωρίς νόημα συζήτηση, το ότι βρέθηκαν κι άλλοι που θεωρούνται "πολιτισμένοι" και κάνανε τα ίδια δεν μου λέει τίποτα. Δηλαδή όσο αυξάνονται οι κάφροι πρέπει να νοιώθουμε πιο άνετα όταν συμπεριφερόμαστε κι εμείς σαν κάφροι; Αλλά όπως είπα η συζήτηση είναι ατελείωτη και χωρίς νόημα αφού δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η μια ή η άλλη πλευρά συμπεριφορά.

 

Αλλά επειδή έχουμε κολλήσει μόνο στα σφυρίγματα στους ύμνους, είναι η μόνη συμπεριφορά που ενοχλεί; Οι άλλοι της Θύρας 7 (αν και είμαι κι εγώ Ολυμπιακός) που στα πρώτα παιχνίδια μαζεύονταν και φωνάζανε για την ομάδα και όχι για την εθνική δεν ήταν ανεγκέφαλοι; Κι όταν όλο το γήπεδο γύριζε και τους αποδοκίμαζε νόμιζαν ότι είναι όλοι αντι-Ολυμπιακοί και βρίζανε τον ΠΑΟ και τη λεωφόρο... Μιλάμε για τον ορισμό της έννοιας κάφρος.

 

Τα αίσχη εναντίον του Αμπονσά στον αγώνα στο Αιγάλεω τι άτομα να τα έκαναν; Επιστήμονες; (που έλεγε και ο τότε πρόεδρός μας) Ή μήπως ανεγκέφαλοι ρατσιστές;

 

Δυστυχώς επειδή το γήπεδο είναι εκτόνωση και σου επιτρέπει να παρεκτρέπεσαι "κρυμένος" μέσα στον όχλο και χωρίς να δίνεις λογαριασμό πουθενά, μαζεύει κάθε λογής κόσμο που θέλει να βγάλει απωθημένα. Όχι μόνο στην Ελλάδα, παγκοσμίως.

 

Και κάτι τελευταίο. Ακούω συνέχεια προτροπές να κρατήσουμε το επίπεδο που είχαμε στην Πορτογαλία. Μόνο εγώ πιστεύω ότι αυτό το "επίπεδο" είναι μύθος; Το 90% των συνθημάτων μας αν το μετέφραζαν στα Πορτογαλικά θα μας είχαν πάρει με τις πέτρες...

KCB
Link to comment
Share on other sites

Που ειχε γινει αυτο,στο Τορινο?

 

Θα αναφερω ενα αλλο χαρακτηριστικο παραδειγμα του ποσο "πολιτισμενοι " ειναι καποιοι...χρονια τωρα,η Αγγλια κανει...εξαγωγη χιλιαδων χουλιγκανς σε καθε ποδοσφαιρικη διοργανωση & μας λει οτι δηθεν κανει αυστηρους ελεγχους για το ποιοι παιρνουν εισιτηρια της εθνικης κλπ.Γι'αυτο και οπου κι αν πανε οι Αγγλοι οπαδοι γινονται φασαριες(ακομα & σκοτωμοι)?Δηλαδη αν δεν επαιρναν μετρα τι θα γινοταν?

 

Εντάξει, ξέρουμε τι έχουν κάνει οι Αγγλοι (σήμερα παίζουν Λίβερπουλ-Γιουβέντους... ) αλλά έχουν βελτιωθεί τρομερά στα χρόνια που μεσολάβησαν από το Χέϊζελ.

Επειδή είμαι από αυτούς που πήγαιναν στους αγώνες της Εθνικής και ΠΡΙΝ το Euro, είχα πάει και στο Ελλάδα-Αγγλία στο Ολυμπιακό στάδιο πριν μερικά χρόνια όπου οι Αγγλοι είχαν εντυπωσιακή παρουσία στην εξέδρα. Δεν θυμάμαι να έγινε κάτι άσχημο εκεί. Μάλιστα πριν τον αγώνα ήταν όλοι αραχτοί στις καφετέριες στο Ηράκλειο με τα πανό απλωμένα και ήταν εντυπωσιακό το ότι υπήρχαν ολόκληρες οικογένειες με μικρά παιδιά. Από το σταθμό Ειρήνη μέχρι το γήπεδο περπατούσαν αρκετοί ανακατεμένοι με τους Έλληνες και μάλιστα μερικά καμάρια συμπατριώτες τους έβριζαν στα ελληνικά χαμογελώντας για να σπάνε πλάκα... Τίποτα άλλο όμως, τότε άλλωστε δεν μάζευε και η Εθνική κόσμο για να υπάρχει ένταση.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εαν πήγαινα στον αγώνα με την Αλβανία, θα γιουχάιζα και δεν θά'ταν αναίτιο. Ας με πεί κανεις ανεγκέφαλο και τα λέμε. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εαν πήγαινα στον αγώνα με την Αλβανία, θα γιουχάιζα και δεν θά'ταν αναίτιο. Ας με πεί κανεις ανεγκέφαλο και τα λέμε. :mad:
Δεν το σχολιάζω, θα παραβιάσω τους ΟΠΧ. Αλήθεια γιατί δεν θα έκανες αυτό που ζητούσαν οι παίκτες και ο προπονητής;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν το σχολιάζω, θα παραβιάσω τους ΟΠΧ. Αλήθεια γιατί δεν θα έκανες αυτό που ζητούσαν οι παίκτες και ο προπονητής;

Εμένα μου αρκεί το σχόλιο των ΜΜΕ στο σύνολο τους.

 

"Δυστυχώς μερικοί ανεγκέφαλοι γιούχαραν τον εθνικό ύμνο της φιλοξενούμενης ομάδας"

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλαδα εχουμε ενα κολλημα.Φοβομαστε,τρεμουμε τι θα πουν οι αλλοι (ξενοι) για μας!Γιατι??

Οταν γινονται επεισοδια,λενε οι ΑΛΗΤΕΣ ΑΡΧΙΡΟΥΦΙΑΝΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ''τωρα αυτες οι σκηνες θα κανουν το γυρο του κοσμου''...

Δηλαδη,χτες που πλακωθηκαν μεσα στον αγωνιστικο χωρο δυο παικτες της Νιουκαστλ λενε οι Αγγλοι ''οχι ρε γαμωτο,θα τα δουνε στην Ελλαδα και θα μας χλευαζουν''??

 

Στο θεμα μας,πρεπει να ακουγεται χωρις αποδοκιμασιες ο υμνος καθε χωρας.

Link to comment
Share on other sites

1 Δεν το σχολιάζω, θα παραβιάσω τους ΟΠΧ. 2 Αλήθεια γιατί δεν θα έκανες αυτό που ζητούσαν οι παίκτες και ο προπονητής;

 

1 Ξέρεις γιατι το έγραψα το προηγούμενο; Διοτι έχετε εύκολο το να βρίζετε έτσι εύκολα τόσο πολύ κόσμο, χωρίς ίχνος σεβασμού. Ενω εαν το πεί ενας απο εμας, αμέσως θα σκεφτούμε τους Ο.Π.Χ. Με λίγα λόγια, δεν ξέρω εαν γιουχάιζα, απλά ήθελα να σου δείξω πως δεν ειναι σωστό να κατακρίνουμε χωρίς να σκεφτωμαστε τα ελαφρυντικά. (γήπεδο, προκλήσεις, κλπ)

 

2 Διοτι ούτε κι αυτοί το πιστεύουν αυτό. Απλά, έτσι έπρεπε να πούν.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο. Ακούω συνέχεια προτροπές να κρατήσουμε το επίπεδο που είχαμε στην Πορτογαλία. Μόνο εγώ πιστεύω ότι αυτό το "επίπεδο" είναι μύθος; Το 90% των συνθημάτων μας αν το μετέφραζαν στα Πορτογαλικά θα μας είχαν πάρει με τις πέτρες...

 

Όχι, δεν είσαι ο μόνος που το πιστεύεις. Απλώς την αλήθεια την ξέρουμε μόνο όσοι είμασταν εκεί, στους υπόλοιπους τα ΜΜΕ σερβιραν άλλα. Εκτός απο το συνθήματα τα οποία (πλην του Ελλάς ΟΕ ΟΕ ) είχαν ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ μια υβριστική λέξη μέσα, η γενικότερη συμπεριφορά μας ήταν απαράδεκτη. Θυμάμαι τις χειρόνομιες που ΑΝΑΙΤΙΑ γίνονταν προς τους Πορτογάλους φιλάθλους μετά από κάθε χαμένη τους ευκαιρία, θυμάμαι τα επίσης ΑΝΑΙΤΙΑ και ΑΠΡΟΚΛΗΤΑ μπινελίκια προς τους αντίπαλους παίκτες, για να μην μιλήσω για το τι γινόταν στις ουρές για τα εισιτήρια.

Εχεις δίκιο, δεν υπάρχει μεγαλύτερος ΜΥΘΟΣ από την άψογη συμπεριφορά των Ελλήνων στην Πορτογαλία.

..and you'll never walk alone...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...