Jump to content

θολα γραμματα σε CRT


tsioy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενας φιλος μου εδωσε μια Eizo Flexscan F35. Παρατηρω ομως οτι τα γραμματα (ειδικα σε ασπρο φοντο) , εμφανιζονται λιγο θολα. Επειδη μαλλον αυτο οφειλεται στην παλαιοτητα της οθονης (εκτος κι αν ξερετε κανενα αλλο λογο), μπορω να το διορθωσω καπως; Επισης, η θερμοκρασια σε τι τιμη πρεπει να ειναι;
there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου εδωσε μια Eizo Flexscan F35. Παρατηρω ομως οτι τα γραμματα (ειδικα σε ασπρο φοντο) , εμφανιζονται λιγο θολα. Επειδη μαλλον αυτο οφειλεται στην παλαιοτητα της οθονης (εκτος κι αν ξερετε κανενα αλλο λογο), μπορω να το διορθωσω καπως; Επισης, η θερμοκρασια σε τι τιμη πρεπει να ειναι;

Μπορει να φταιει και η καρτα γραφικων ή το καλωδιο. Το ιδιο προβλημα εχω και εγω με την T566. Αλλα ξερω οτι φταει η καρτα. Ειναι μεχρι να τη σουταρω να παρω αλλη.

 

Για θερμοκρασια βαλε 9300κ.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

δε φταιει η καρτα. Η παλια οθονη, αν και αθλια σε χαρακτηριστικα(Belinea γαρ), δε μου εμφανιζε αυτο το προβλημα.Επισης, παρατηρησα οτι στο κατω μερος της οθονης, η θολουρα δεν υπαρχει.Οποτε...

 

ΥΓ.: Ασχετο.Γιατι τα μηνυματα μου εχουν κολλησει σε 76;

there is no knowledge that is no power
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις TFT? Γιατί απο TFT->CRT λογικό είναι να μην έχεις συνηθίσει και να μην σου φαίνεται αρκετά καθαρή η εικόνα.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Έχει πάνω στην οθόνη από αριστερά του power ένα κουμπί που γράφει 1;Αν ναι για πάτα το και κάνε select το Αuto Adjust γιατί είχα το ίδιο πρόβλημα με EIZO FlexScan L355 και έφτιαξε έτσι. :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...