Jump to content

Ερώτηση για Viber


Mobileras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βάλω το viber σε νέα συσκευή και για να μη χάσω τα μηνύματα ζητάει backup στο Google Drive, πράγμα που δεν θέλω να κάνω. Υπάρχει άλλος τρόπος; Ευχαριστώ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω το viber σε νέα συσκευή και για να μη χάσω τα μηνύματα ζητάει backup στο Google Drive, πράγμα που δεν θέλω να κάνω. Υπάρχει άλλος τρόπος; Ευχαριστώ. 
Όπως κάνεις την διαδικασία σου βγάζει να κάνεις το back up, πάνω δεξιά έχει ένα X πάτα το και νομίζω πως δεν θα σου κάνει.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, siberiantiger said:
1 ώρα πριν, Mobileras said:
Θα βάλω το viber σε νέα συσκευή και για να μη χάσω τα μηνύματα ζητάει backup στο Google Drive, πράγμα που δεν θέλω να κάνω. Υπάρχει άλλος τρόπος; Ευχαριστώ. 

Όπως κάνεις την διαδικασία σου βγάζει να κάνεις το back up, πάνω δεξιά έχει ένα X πάτα το και νομίζω πως δεν θα σου κάνει.

Υπάρχει τρόπος να μην χάσω τις συνομιλίες μου χωρίς να κάνω backup στο drive; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Καλησπέρα.

Δεν ανοίγω νέο θέμα...

Από το πρωί έχω πρόβλημα με τα link που λαμβάνω στο viber. Αντί να τα ανοίξει κατευθείαν, έχει φάει κάποιο σκάλωμα και μου βγάζει παράθυρο επιλογής, για τον τρόπο ανοίγματος. Η μια επιλογή είναι ο chrome, αλλά ο άλλος είναι η εφαρμογή του Box!!!!!!

Να επισημάνω πως δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις της συσκευής μου.

Έχει κανείς κάποια ιδέα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Δεν ανοίγω νέο θέμα...
Από το πρωί έχω πρόβλημα με τα link που λαμβάνω στο viber. Αντί να τα ανοίξει κατευθείαν, έχει φάει κάποιο σκάλωμα και μου βγάζει παράθυρο επιλογής, για τον τρόπο ανοίγματος. Η μια επιλογή είναι ο chrome, αλλά ο άλλος είναι η εφαρμογή του Box!!!!!!
Να επισημάνω πως δεν πείραξα κάτι στις ρυθμίσεις της συσκευής μου.
Έχει κανείς κάποια ιδέα; 
Αυτό το έχεις τσεκάρει?d9b6520c58fd01f96f9e45ceb84e4760.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, MeddlingMageGR said:

Αυτό το έχεις τσεκάρει?d9b6520c58fd01f96f9e45ceb84e4760.jpg

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν ήταν τσεκαρισμένο. Το θέμα είναι πως όμως λειτουργούσε τόσο καιρό!

Πάντως, μπαίνοντας στους υποστηριζόμενους συνδέσμους της εφαρμογής του Box (μέσω των ρυθμίσεων του κινητού), μου έχει ως επιλογή μεταξύ άλλων και έναν αστερίσκο (*), πράγμα που με κάνει να σκέφτομαι πως μάλλον εκεί είναι το πρόβλημα (αστερίσκος=όλοι οι σύνδεσμοι). Άρα ίσως να είναι (και) θέμα ρυθμίσεων της εφαρμογής και όχι (μόνο) του Viber.

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα.

Δεν ανοίγω νέο θεμα για το παρακάτω πρόβλημα... 

Από σήμερα τα μηνύματα συγκεκριμένωμ επαφών μου τα εμφανίζει διπλά!!! Αυτό συμβαίνει τόσο σε ομαδική, όσο και σε ατομική συνομιλία. Μάλιστα, το ίδιο πρόβλημα με τα διπλά μηνύματα μιας συγκεκριμένης επαφής αντιμετωπίζει και ένας ακόμα φίλος μου που συμμετέχει στην ίδια ομαδική. Όμως οι υπόλοιποι συμμετέχοντες δεν έχουν θέμα.

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Nikos_s3 said:

bug είναι...αναμένεις για update

Bug, αλλά μόνο σε 3 από τις 400 επαφές μου;

Αυτό με προβληματίζει...

Link to comment
Share on other sites

Bug, αλλά μόνο σε 3 από τις 400 επαφές μου;
Αυτό με προβληματίζει...

Με 6 διαφορετικούς αντάλλαξα μνματα και το εκανε σε ολους.


Tapa



Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2023 at 7:06 ΜΜ, coulis said:


Με 6 διαφορετικούς αντάλλαξα μνματα και το εκανε σε ολους.


Tapa


 

Κατάλαβα!!!

Εν τω μεταξύ, μιλησα με το support του viber και μου ζήτησαν να κατεβάσω μία διαφορετική έκδοση, η οποία στέλνει log files. Αλλά δεν έχω διάθεση να κάνω αυτή τη δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα!!!
Εν τω μεταξύ, μιλησα με το support του viber και μου ζήτησαν να κατεβάσω μία διαφορετική έκδοση, η οποία στέλνει log files. Αλλά δεν έχω διάθεση να κάνω αυτή τη δουλειά...
Εγκατέστησα την προηγούμενη έκδοση 20.6.5 (αφου είχα κανει μπακαπ) κ έφτιαξε !!


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, coulis said:

Εγκατέστησα την προηγούμενη έκδοση 20.6.5 (αφου είχα κανει μπακαπ) κ έφτιαξε !!


Tapa
 

Άρα περιμένουμε update 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Άρα περιμένουμε update 
Εγινε update και "έστρωσε".
Για viber out μπορώ να ρωτήσω κάποια πράγματα σε αυτό το νήμα;η είμαι εκτός θέματος;πείτε να ξέρω αν είναι 
Είσαι εντός θέματος, αλλά απο εμένα δεν θα πάρεις απάντηση γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτε το viber out.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς.οποιος γνωρίζει ας πει τότε.Αν γίνεται να χρησιμοποιω την κάρτα σιμ στο εξωτερικό,σε χώρες που δεν είναι στην ΕΕ.Για να γίνω ποιο κατανοητος,στο viber αναφέρομαι,είμαι πχ στο εξωτερικό σε μέρος που έχει wifi ,αν κάνω συνδρομή viber out 6 ευρώ το μήνα,σε αυτήν την περίπτωση κάνω εγώ στην Ελλάδα κλήση σε Ελληνικό νούμερο,αυτός που θα λάβει την κλήση θα την λαμβάνει ως απλή κλήση;Κατά δεύτερον,κάποιος από Ελλάδα μπορεί κανονικά να με κάνει κλήση στο viber έχοντας εγώ το Ελληνικό νούμερο;

Edited by Hliasat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...