Jump to content

iPhone 14


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, mol said:

Φτάνει με το ποσοστό της μπαταρίας. Γιατί δε το βγάζει η Apple να ησυχασουμε? 

 

Για να πουλάει μπαταρίες 99€ 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Tasos19s said:

Για να πουλάει μπαταρίες 99€ 

Εκτός αυτού?

στο χιαομι μετά από 2 +χρόνια  με εφαρμογή είδα ότι είναι ~80% αλλά ποτέ δε με απασχόλησε. Οκ έχασε λίγη αυτονομία που το θεώρησα λογικό.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mol said:

Εκτός αυτού?

στο χιαομι μετά από 2 +χρόνια  με εφαρμογή είδα ότι είναι ~80% αλλά ποτέ δε με απασχόλησε. Οκ έχασε λίγη αυτονομία που το θεώρησα λογικό.

Ναι εσυ έτσι 

Ο πολύς κόσμος όμως μόλις δει 80% μπαίνει στην διαδικασία να πάει για αλλαγή μπαταρίας 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε. Ούτε καν θα το σκεφτώ. Αν δω ότι πέσει αρκετά στην πραγματικότητα η αυτονομία τότε και μόνο θα πάω για αλλαγή μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μου έστειλαν imessage και ενώ μου έβγαλε την ειδοποίηση όταν μπήκα στη συνομιλία δεν μου εμφανίζει το μήνυμα, βγήκα ξαναμπηκα τπτ, έκανα επανεκκίνηση και φάνηκε κανονικά. Αργότερα μου έστειλαν κάποια μηνύματα και μια φωτογραφία και δεν εμφάνισε την φωτογραφία ακόμη και με επανεκκίνηση... Πρέπει να κάνω κάτι ή απλά έτυχε; 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Βρέθηκα από τύχη με ένα μαύρο σφραγισμένο 14 plus σε πολύ καλή τιμή, αντικαθιστώντας το 12άρι μου.

Τι μπαταρία είναι αυτή βρε παιδιά; Μεγάλο πλεονέκτημα της συσκευής.

Και με ρύθμιση σε κανονικό μέγεθος, χωράει αρκετό περιεχόμενο στην οθόνη.

Αν είχε και τον επεξεργαστή των pro και τα 120hz στην οθόνη, θα ήταν πολύ πολύ καλό πακέτο.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, deadp said:

Βρέθηκα από τύχη με ένα μαύρο σφραγισμένο 14 plus σε πολύ καλή τιμή, αντικαθιστώντας το 12άρι μου.

Τι μπαταρία είναι αυτή βρε παιδιά; Μεγάλο πλεονέκτημα της συσκευής.

Και με ρύθμιση σε κανονικό μέγεθος, χωράει αρκετό περιεχόμενο στην οθόνη.

Αν είχε και τον επεξεργαστή των pro και τα 120hz στην οθόνη, θα ήταν πολύ πολύ καλό πακέτο.

Αν είχε τον επεξεργαστή του pro και την οθόνη του pro θα ηταν pro όχι απλό 14 😉

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, deadp said:

Βρέθηκα από τύχη με ένα μαύρο σφραγισμένο 14 plus σε πολύ καλή τιμή, αντικαθιστώντας το 12άρι μου.

Τι μπαταρία είναι αυτή βρε παιδιά; Μεγάλο πλεονέκτημα της συσκευής.

Και με ρύθμιση σε κανονικό μέγεθος, χωράει αρκετό περιεχόμενο στην οθόνη.

Αν είχε και τον επεξεργαστή των pro και τα 120hz στην οθόνη, θα ήταν πολύ πολύ καλό πακέτο.

Γι αυτό κρατάει η μπαταρία τόσο επειδή δεν τα έχει 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες μολις το πηρα (ειχα πανω απο 6 χρονια που ειχα iphone) και πριν ειχα ενα samsung  a33 5g, Το θεμα ου ειναι οτι εχω ενα smartwatch samsung watch 4, μπορει να συγχρονιστει με το iphone μου η να το ξεχασω? και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
4 ώρες πριν, TheSmiths said:

εχω ενα smartwatch samsung watch 4, μπορει να συγχρονιστει με το iphone μου η να το ξεχασω? και αν ναι πως?

Το ξεχνάς… δεν συνδέεται καν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,θα ρωτήσω κάτι που λογικά θα έχει απαντηθεί...

Χθες έριχνα μια ματιά στις τιμές,και υπήρχε σε αρκετά χαμηλή τιμή σε δύο μαγαζιά αν θυμάμαι καλά στο best price...

EU συσκευή,και όχι μόνο το 14,αλλά και το 13,αισθητά χαμηλότερη τιμή σε σχέση με άλλα μαγαζιά...

Φυσικά δεν υποστηρίζει κανένα αντικαταβολή,κατάθεση σαν τρόπο πληρωμής...

Η ερώτηση μου είναι,πως ένα μαγαζί μπορεί να το πουλάει σε τόσο χαμηλή τιμή:::

Έχει αγοράσει κάποιος από τέτοια μαγαζιά,και με εγγύηση τι παίζει;;;

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά στην τιμή...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν έχουν stock, προπληρώνεις και σε ένα μήνα και περισσότερο μπορεί να σου έρθει, αλλιώς θα σου κάνουν refund. 

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, jimlost said:

Καλησπέρα,θα ρωτήσω κάτι που λογικά θα έχει απαντηθεί...

Χθες έριχνα μια ματιά στις τιμές,και υπήρχε σε αρκετά χαμηλή τιμή σε δύο μαγαζιά αν θυμάμαι καλά στο best price...

EU συσκευή,και όχι μόνο το 14,αλλά και το 13,αισθητά χαμηλότερη τιμή σε σχέση με άλλα μαγαζιά...

Φυσικά δεν υποστηρίζει κανένα αντικαταβολή,κατάθεση σαν τρόπο πληρωμής...

Η ερώτηση μου είναι,πως ένα μαγαζί μπορεί να το πουλάει σε τόσο χαμηλή τιμή:::

Έχει αγοράσει κάποιος από τέτοια μαγαζιά,και με εγγύηση τι παίζει;;;

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση η διαφορά στην τιμή...

Εγώ δεν έχω αγοράσει από εκεί ποτέ 

Βλεπω ότι παρατηρείς κι εσυ 

Πως γίνεται τέτοια μεγάλη διαφορά τιμής; 
Αυτο που υποψιαζομαι είναι αυτό που ειπώθηκε και παραπάνω ότι δεν έχουν stock 

Άρα δεν βάζουν κεφάλαιο 

Δεν έχουν φυσικό κατάστημα με έξοδα 

Δεν πληρώνουν προμήθεια για το skroutz 

Παρόλα αυτά όμως πάλι μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά τιμής σε κάποια καταστήματα 

Απο κάπου τα βρίσκουν και τα φέρνουν από έξω και γι αυτό πρέπει να το προπληρώσεις και να περιμένεις 15-20-30 μέρες να έρθει 

Με μηδέν κεφάλαιο βγάζουν κέρδος πιστεύω και έτσι ρίχνουν την τιμή 


Αν είχα άκρη κι εγώ ίσως το έκανα 

Με μια ψεύτο σελίδα μου δίνεις πχ 720€ εγώ 700€ παραγγέλνω την συσκευή και βγάζω ένα εικοσάρικο έτσι με ένα enter 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο τζιεμτεκ να πω ότι ένας γνωστός πήρε 4 συσκευές (iphone 11, 12, 2x14 pro) φέτος (συγκεκριμένα απ' το καλοκαίρι και μετά) και δεν είχε κανένα θέμα.

Προσωπική άποψη δεν έχω. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mol said:

Αν αναφέρεσαι στο τζιεμτεκ να πω ότι ένας γνωστός πήρε 4 συσκευές (iphone 11, 12, 2x14 pro) φέτος (συγκεκριμένα απ' το καλοκαίρι και μετά) και δεν είχε κανένα θέμα.

Προσωπική άποψη δεν έχω. 

Δεν πρόσεξα όνομα καταστήματος,απλά έκανα μια ερώτηση…

Κοιταζα και το Pixel 8 Pro και πραγματικά η τιμή του είναι κοντά 250€ κάτω από τις άλλες πλατφόρμες…Η διαφορά μεγάλη…

Μεγαλες διάφορες παντός…

53 minutes ago, Tasos19s said:

Εγώ δεν έχω αγοράσει από εκεί ποτέ 

Βλεπω ότι παρατηρείς κι εσυ 

Πως γίνεται τέτοια μεγάλη διαφορά τιμής; 
Αυτο που υποψιαζομαι είναι αυτό που ειπώθηκε και παραπάνω ότι δεν έχουν stock 

Άρα δεν βάζουν κεφάλαιο 

Δεν έχουν φυσικό κατάστημα με έξοδα 

Δεν πληρώνουν προμήθεια για το skroutz 

Παρόλα αυτά όμως πάλι μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά τιμής σε κάποια καταστήματα 

Απο κάπου τα βρίσκουν και τα φέρνουν από έξω και γι αυτό πρέπει να το προπληρώσεις και να περιμένεις 15-20-30 μέρες να έρθει 

Με μηδέν κεφάλαιο βγάζουν κέρδος πιστεύω και έτσι ρίχνουν την τιμή 


Αν είχα άκρη κι εγώ ίσως το έκανα 

Με μια ψεύτο σελίδα μου δίνεις πχ 720€ εγώ 700€ παραγγέλνω την συσκευή και βγάζω ένα εικοσάρικο έτσι με ένα enter 

Όντως έχουν μια αναμονή 10·15 ημερών…Αλλά και πάλι το πιο φτηνό έχει μια διαφορά της τάξεως των 250+ €από το φτηνότερο άλλης πλατφόρμας…Φυσικά όσο κατεβαίνεις σε μαγαζιά στρώνουν οι τιμές…

Πιο χαμηλές φυσικά αλλά σε πιο λογικά πλαίσια…

Απλά παρατήρηση κάνω…

 

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει προσφατα το iphone 14. Υπαρχει καποιο smartwatch που να μην ειναι applewatch και να δουλευει κανονικα? Εχω δει καποια σε τυπου temu φτηνα που λεει οτι δουλευει σε iphone. Ξερω ξερω ειναι φτηνιαρικα και αμφιβολου ποιοτητας απλα ρωταω αν δουλευει σε xiami watch εστω που να μην σκασω αλλα 300 plus

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει προσφατα το iphone 14. Υπαρχει καποιο smartwatch που να μην ειναι applewatch και να δουλευει κανονικα? Εχω δει καποια σε τυπου temu φτηνα που λεει οτι δουλευει σε iphone. Ξερω ξερω ειναι φτηνιαρικα και αμφιβολου ποιοτητας απλα ρωταω αν δουλευει σε xiami watch εστω που να μην σκασω αλλα 300 plus

Εγώ με το Huawei gt2 είμαι μια χαρά και με το 12 και 14


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

χαιρεται. Ηθελα τα φωτα σας. Εχω το 14 εδω και 2-3 μηνες, η γυναικα μου το 13. Με το imessage δεν ειχα ποτε προβλημα εως τωρα, ομως εδω και μια εβδομαδα δεν μπορω να στειλω η να λαβω φωτογραφιες απο το ενα iphone στο αλλο και αντιστροφα. Εχει γινει κατι στις ρυθμισεις? Πως θα το φτιαξω να λαμβανω κ να δεχομαι φωτογραφιες και τι βηματα θα ακολουθησω?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TheSmiths said:

χαιρεται. Ηθελα τα φωτα σας. Εχω το 14 εδω και 2-3 μηνες, η γυναικα μου το 13. Με το imessage δεν ειχα ποτε προβλημα εως τωρα, ομως εδω και μια εβδομαδα δεν μπορω να στειλω η να λαβω φωτογραφιες απο το ενα iphone στο αλλο και αντιστροφα. Εχει γινει κατι στις ρυθμισεις? Πως θα το φτιαξω να λαμβανω κ να δεχομαι φωτογραφιες και τι βηματα θα ακολουθησω?

Όταν γράφεις μήνυμα είναι μπλε; 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Tasos19s said:

Όταν γράφεις μήνυμα είναι μπλε; 

Μηπως ξετικαρες το imessage από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων; 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εκανα κατι στις ρυθμισεις,εκτος αν απο αναβαθμιση κατι εγινε. Τα μηνυματα ειναι μπλε και τα λαμβανω κανονικα, φωτογραφιες δεν μπορουν να σταλουν. Ειναι τικαρισμενο το imessage παντως, το ειδα τωρα

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, TheSmiths said:

βασικα δεν εκανα κατι στις ρυθμισεις,εκτος αν απο αναβαθμιση κατι εγινε. Τα μηνυματα ειναι μπλε και τα λαμβανω κανονικα, φωτογραφιες δεν μπορουν να σταλουν. Ειναι τικαρισμενο το imessage παντως, το ειδα τωρα

Αν δουλεύει το iMessage με μηνύματα άρα δουλεύει 

Τωρα γιατί δεν στέλνει φωτό δεν το ξέρω αλλά μάλλον είναι κάποιο κόλλημα 

Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...