Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H πρωτη εκδοση του PS3 επαιζε και του 2,αυτα που πουλιουνται τωρα ειναι ελειπεις εκδοσεις απο τις οποιες αφαιρουν οτιδηποτε ωστε να μειωθει η τιμη τους.

 

Ελλιπείς εκδόσεις δεν είναι, απλά λείπει η συμβατότητα προς τα πίσω. Δεν το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα γιατί ενώ από τη μία χαίρομαι που το δικό μου έχει αυτή τη δυνατότητα από την άλλη έχω πάνω από ένα χρόνο να την αξιοποιήσω, από πέρσι το καλοκαίρι.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να παίξω τα Metal Gear Solid 2 και 3 αλλά δεν έχω το ps2 ούτε xbox.Έχω όμως καλό pc.Απ'ότι ξέρω υπάρχει το Metal Gear Solid 2 για το pc.Το 3 νομίζω όμως πως δεν υπάρχει.Γνωρίζει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις με σιγουρια αν τα παιχνιδια και τα χειριστηρια απτο Ντουμπαι θα ειναι συμβατα?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ελλιπείς εκδόσεις δεν είναι, απλά λείπει η συμβατότητα προς τα πίσω. Δεν το θεωρώ σοβαρό πρόβλημα γιατί ενώ από τη μία χαίρομαι που το δικό μου έχει αυτή τη δυνατότητα από την άλλη έχω πάνω από ένα χρόνο να την αξιοποιήσω, από πέρσι το καλοκαίρι.

 

Eιναι.Για παραδειγμα το δικο μου δεν εχει card reader και μονο 2 usb και φυσικα δεν εχει την δυνατοτητα να αναπαραγει τιτλους PS2,πραγματα τα οποια ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε στα 650 ευρω.Τωρα το βρισκεις με 400-450 μαζι με αλλα extra οπως παιχνιδια,χειριστηρια.Παντα ετσι κανουν,αφαιρουν καποια πραγματα απο το μηχανημα γι αυτο και η μειωμενη τιμη του.

 

Θέλω να παίξω τα Metal Gear Solid 2 και 3 αλλά δεν έχω το ps2 ούτε xbox.Έχω όμως καλό pc.Απ'ότι ξέρω υπάρχει το Metal Gear Solid 2 για το pc.Το 3 νομίζω όμως πως δεν υπάρχει.Γνωρίζει κάποιος?

 

Οχι το 3 δεν υπαρχει,μονο το 1 και το 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα το Metal Gear Solid 4 για πρώτη φορά σε μια βδομάδα αλλά νιώθω ότι δεν το χόρτασα.Αν το αρχίσω ξανά έχει κανένα νόημα ή θα είναι ίδιο ακριβώς?Δλδ θα έχω τπτ όπλα ή καινούργια items?Όταν το τερμάτισα μου έδωσε κάποια πραγματάκια αλλά λέει ότι θα τα πάρω αν βρω το Mk 2 ή κάτι τέτοιο,δε θυμάμαι και ακριβώς.Γνωρίζει κάποιος?Επίσης παίζει να πάρω stealth με κάποιο τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

kalispera k kalh xronia.. Sou eggyomai den tha varetheis na to termatizeis, dioti exei pollous diaforetikous tropous h kathe pista na peraseis..

 

nai, otan synanthseis to Mk.II sth mesh anatolh tha sou dwsei arketa pragmata metaksy twn opoiwn k ta opla pou xes otan termatises.

 

Gia to stealth einai arketa dyskolo na to pareis, thelei poly kopo..

Link to comment
Share on other sites

kalispera k kalh xronia.. Sou eggyomai den tha varetheis na to termatizeis, dioti exei pollous diaforetikous tropous h kathe pista na peraseis..

 

nai, otan synanthseis to Mk.II sth mesh anatolh tha sou dwsei arketa pragmata metaksy twn opoiwn k ta opla pou xes otan termatises.

 

Gia to stealth einai arketa dyskolo na to pareis, thelei poly kopo..

Επειδή δεν θυμάμαι σε ποιο σημείο είναι η μέση ανατολή σε ποια πίστα είναι?Σε εκείνη που αρχικά συναντάς το Mk 3?Και για το Stealth τί ακριβώς πρέπει να κάνεις για να το πάρεις?

Τέλος έχει κάποια σημασία τί θα επιλέξω στην αρχή στο mode(snake normal,boss hard,liquid easy κλπ)?

 

PS:Αν θες μην γράφεις με greeklish γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.Καλή χρονιά και σε σένα:)

Link to comment
Share on other sites

 

PS:Αν θες μην γράφεις με greeklish γιατί απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ.Καλή χρονιά και σε σένα:)

 

Δεν απαγορεύεται.. απλά δεν ενθαρύνεται:p

Link to comment
Share on other sites

Eιναι.Για παραδειγμα το δικο μου δεν εχει card reader και μονο 2 usb και φυσικα δεν εχει την δυνατοτητα να αναπαραγει τιτλους PS2,πραγματα τα οποια ειχε οταν πρωτοκυκλοφορησε στα 650 ευρω.Τωρα το βρισκεις με 400-450 μαζι με αλλα extra οπως παιχνιδια,χειριστηρια.Παντα ετσι κανουν,αφαιρουν καποια πραγματα απο το μηχανημα γι αυτο και η μειωμενη τιμη του.

 

Παντελώς αδιάφορα και άχρηστα όλα πλην της συμβατότητας με τα παιχνίδια PS2. Τα επιπλέον USB θα είχαν νόημα αν τα χειριστήρια δεν ήταν ασύρματα, όσο για τον card reader ένας Θεός ξέρει γιατί τον συμπεριέλαβαν. Δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Αυτά κοστίζουν ελάχιστα ούτως ή άλλως, αυτό που πραγματικά τους πόναγε οικονομικά ήταν το chip του PS2 που αφαιρέθηκε.

 

Αντίθετα ελλιπή έκδοση θεωρώ το Xbox 360 arcade επειδή δεν έχει σκληρό δίσκο που είναι απαραίτητος για να μπεις στο Xbox Live και να κατεβάσεις ο,τιδήποτε, να παίξεις online (θεωρητικά μπορείς αλλά στην πράξη πολύ δύσκολα) να παίξεις τα συμβατά παιχνίδια του Xbox κλπ. Αλλά για την τιμή του είναι πολύ καλή ευκαιρία.

 

Το PS3 όπως πωλείται σήμερα είναι πλήρες γιατί δεν υπάρχει τίποτα που να υποστηρίζουν τα παιχνίδια του PS3 που να μην μπορεί να το κάνει, σε αντίθεση με το arcade. Όσοι ήθελαν απαραιτήτως τη συμβατότητα με το PS2 είχαν την ευκαιρία τους να πάρουν το 60άρι και το πλήρωσαν (-σαμε) πανάκριβα. Πίστεψέ με, η διαφορά των 300 ευρώ σχεδόν από το Μάρτιο του 2007 δεν αξίζει μόνο και μόνο για να κάνεις χώρο κάτω από την τηλεόραση. Απλά κρατήστε τα PS2 σας έξω αν και πρακτικά όσοι δεν έχετε ειδικά γούστα (π.χ. JRPGs που δεν υπάρχουν πολλά ακόμη στο PS3) δεν θα πολυασχοληθείτε πλέον. Δεν το λέω με διάθεση σνομπισμού αλλά όποιος συνηθίσει να παίζει σε κάποια από τις 2 next-gen κονσόλες δύσκολα επιστρέφει στο PS2.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν θυμάμαι σε ποιο σημείο είναι η μέση ανατολή σε ποια πίστα είναι?Σε εκείνη που αρχικά συναντάς το Mk 3?Και για το Stealth τί ακριβώς πρέπει να κάνεις για να το πάρεις?

Τέλος έχει κάποια σημασία τί θα επιλέξω στην αρχή στο mode(snake normal,boss hard,liquid easy κλπ)?

 

Είναι το πρώτο Act, και παίρνεις τα όπλα, τα χρήματα κλπ. όταν συναντάς το Μk 2 λίγο μετά το ξεκίνημα. Απλά βεβαιώσου ότι συνεχίζεις το ίδιο save που τελείωσες γιατί αν κάνεις καινούριο δε θα σου δώσει τίποτα.

Δε νομίζω ότι έχει καμμία σημασία το επιπεδο δυσκολίας στο να πάρεις πίσω τα όπλα.

Επίσης στο Big Boss Hard και πάνω, η διαδρομή στο πρώτο chapter του Act 3 (Ανατολική Ευρώπη) είναι διαφορετική και πολύ πιο δύσκολη.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο Act, και παίρνεις τα όπλα, τα χρήματα κλπ. όταν συναντάς το Μk 2 λίγο μετά το ξεκίνημα. Απλά βεβαιώσου ότι συνεχίζεις το ίδιο save που τελείωσες γιατί αν κάνεις καινούριο δε θα σου δώσει τίποτα.

Δε νομίζω ότι έχει καμμία σημασία το επιπεδο δυσκολίας στο να πάρεις πίσω τα όπλα.

Επίσης στο Big Boss Hard και πάνω, η διαδρομή στο πρώτο chapter του Act 3 (Ανατολική Ευρώπη) είναι διαφορετική και πολύ πιο δύσκολη.

Ok σε ευχαριστώ.Λέω να βάλω το επόμενο επίπεδο δυσκολίας.Τερματίζεται στο Big Boss Hard ή ακατόρθωτο?

 

Άσχετο αλλά ακούγεται ότι θα βγει Metal Gear Solid 5 αλλά δεν θα το κάνει ο Hideo Kojima:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ok σε ευχαριστώ.Λέω να βάλω το επόμενο επίπεδο δυσκολίας.Τερματίζεται στο Big Boss Hard ή ακατόρθωτο?

 

Ναι, αν το έχεις παίξει ήδη στο Solid Normal δεν έχει μεγάλη διαφορά. Εδώ υπάρχουν άλλοι που το τερματίζουν στο Big Boss Extreme χωρίς kills, alerts και continues :blink:

Εγώ ούτε κατά διάνοια δεν έχω την υπομονή και την ικανότητα να το κάνω...

 

Μια και το ξέχασα πριν, τα 2 πρώτα acts είναι αρκετά "ανοιχτά" και στο δεύτερο πέρασμα αξίζει να ψάξεις για διαφορετικά περάσματα γιατί ανακαλύπτεις πολλά και ωραία πράγματα. Από το act 3 και μετά το παιχνίδι γίνεται εντελώς linear.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις με σιγουρια αν τα παιχνιδια και τα χειριστηρια απτο Ντουμπαι θα ειναι συμβατα?

 

Ξερει κανεις???

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνιδια για να ειναι συμβατα θα πρεπει να λενε PAL και οχι NTSC.Για τα χειριστηρια δε νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα,αλλα δεν ειμαι σιγουρος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.Έχω βάλει τo ps3 media center στον υπολογιστή μου και τις ταινίες τις βλέπει κανονικά το ps3.Στο αρχείο λέει οτι οι υπότιτλοι βρέθηκαν αλλά δεν μου τους βγάζει.Τί γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

 

Κανείς δεν ξέρει;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις με σιγουρια αν τα παιχνιδια και τα χειριστηρια απτο Ντουμπαι θα ειναι συμβατα?

 

Τα χειριστήρια δεν έχουν καμία διαφορά ενώ τα παιχνίδια είναι region free οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Ούτως ή άλλως η Μέση Ανατολή εξυπηρετείται από τη Sony Europe αν δεν κάνω λάθος οπότε δεν θα υπάρχει καμία ασυμβατότητα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνιδια για να ειναι συμβατα θα πρεπει να λενε PAL και οχι NTSC.Για τα χειριστηρια δε νομιζω να υπαρχει καποιο προβλημα,αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

Όπως απαντήθηκε και πιο πριν, τα παιχνίδια είναι region free, οπότε δεν παίζει ρόλο στο αν είναι PAL ή NTSC. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να παρατηρηθεί είναι στο online κομμάτι. Δηλαδή, αναλόγως και με το παιχνίδι, αν κάποιος έχει PAL παιχνίδι (πχ MGS4) και κάποιος άλλος το έχει σε NTSC, δεν θα μπορούν να παίξουν μαζί online. Στο cod όμως δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα :)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οτι παιχνιδι κ οποιο χειριστηριο αν μου φερουν θα ειναι απολυτα συμβατο??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο google για το πώς παίρνεις στο Metal Gear Solid 4 το stealth και λέει ότι είτε τερματίζεις το παιχνίδι σε οποιαδήποτε δυσκολία χωρίς να κάνεις καθόλου συναγερμούς ή μπορείς να το αγοράσεις από το μαγαζί του Drebin αλλά κάνει 5 εκατομμύρια:O

 

Αν σε δει Gekko κάνει έναν ήχο αλλά δεν βγάζει στην οθόνη alert.Αυτό λογικά δεν μετράει σαν συναγερμός έ?

Επίσης όταν λέει να μην κάνω συναγερμό εννοεί να μην κάνω ούτε caution ή μόνο alert?

Link to comment
Share on other sites

ετοιμαζομαι να την παρω κ εγω την κονσολα.μολις πουλησα το 360 μου για να παω στο ps3 80gb η 160gb. to gt5 αξιζει η να περιμενω να βγει η full εκδοση του? τι λετε?

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το GT5 prologue ειναι η παρουσιαση γι αυτο που θα βγει,εχει 40 αγωνες και λιγους ακομα απο καποιος κατασκευαστες,επισης μπορεις να παιξεις και online.Αν δεν κρατιεσαι και θες να δεις πως θα ειναι το παιχνιδι παρτο αλλιως περιμεναι να βγει το ολοκληρωμενο.Εγω προσωπικα δεν θα το επαιρνα αλλα το ειχε δωρο με την κονσολα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι έγινε?Συνάντησα το Mk 2 αλλά δεν πήρα τα όπλα μου πίσω παρόλο που άρχισα το καινούργιο παιχνίδι πάνω στο παλιό.Μήπως φταίει που το παίζω σε ευκολότερο mode?Πάτησα save πριν φτάσω στο Mk2.Μήπως αυτό τα κατέστρεψε όλα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Αν σε δει Gekko κάνει έναν ήχο αλλά δεν βγάζει στην οθόνη alert.Αυτό λογικά δεν μετράει σαν συναγερμός έ?

Επίσης όταν λέει να μην κάνω συναγερμό εννοεί να μην κάνω ούτε caution ή μόνο alert?

 

Για το Gekko δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως πρέπει να σου γράψει alert για να μετρήσει. Τα cautions επιτρέπονται.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Για το Gekko δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως πρέπει να σου γράψει alert για να μετρήσει. Τα cautions επιτρέπονται.

Gekko είδα στην αρχή πριν καν την act1 αλλά δεν έκανε συναγερμό όταν με είδε.Μόνο άρχισε να πυροβολά.Παίζω κανονικά χωρίς να κάνω συναγερμούς αλλά το παιχνίδι πάει πολύ πιο αργά.Παρόλο που το έχω στο easy είναι πολύ δύσκολο να μην κάνω συναγερμούς.Μέχρι τώρα καλά τα πάω.Πατάω save σε κάθε checkpoint και όπου να'ναι τελειώνω την act 1.Αλλά έκανα χοντρή μλκ όταν άρχισα το καινούργιο παιχνίδι και πάτησα save πριν συναντήσω το Mk2.Δεν πήρα πίσω τα όπλα μου:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...