Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό γίνεται σε συγκεκριμένους τίτλους που βρίσκονται στο μαγαζί και κατά κανόνα είναι παλιοί.Δεν νομίζω να μπορείς να πάρεις καινούριο τίτλο
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό γίνεται σε συγκεκριμένους τίτλους που βρίσκονται στο μαγαζί και κατά κανόνα είναι παλιοί.Δεν νομίζω να μπορείς να πάρεις καινούριο τίτλο

 

Απ' όσο ξέρω σου δίνουν store credit και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις, αλλά γενικά οι τιμές στις οποίες ανταλλάσσουν είναι πολύ χαμηλές.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στην περιπτωση που χαλασει ο σκληρος μπορουμε να κανουμε τπτ?

 

Τον αλλάζεις, δεν είναι δύσκολο. Είσαι σίγουρος ότι φταίει ο σκληρός;

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενός φιλου ,και γι αυτο ρωταω,ετσι μου ειπε ο ιδιος,πως μπορουμε να το διαπιστώσουμε σιγουρα?στη περιπτωση που οντως ειναι ο σκληρος ποσο κοστιζει?
Link to comment
Share on other sites

Ο καλύτερος σκληρός για ps3 είναι ο Western Digital Scorpio Blue 320 GB, 3 Gb/s SATA, 8 MB Cache, 5400 rpm.Για τιμές δές εδώ http://www.skroutz.gr/s/58513/Western-Digital-Scorpio-Blue-320-GB-3-Gb-s-SATA-8-MB-Cache-5400-rpm.html

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρωτησα τον φιλο μου και μου ειπε οτι του το γραφει(οτι φταιει ο σκληρος)..αρα..αυτο δε θα φταιει??
Link to comment
Share on other sites

ρωτησα τον φιλο μου και μου ειπε οτι του το γραφει(οτι φταιει ο σκληρος)..αρα..αυτο δε θα φταιει??

 

Αν δεν μας πει(ς) επακριβώς το πρόβλημα που βγάζει δεν μπορούμε να δώσουμε και μια σωστή απάντηση.

 

Υποψιάζομαι πως δεν μπορεί να κάνει save ή εγκαταστήσει κάποιο παιχνίδι γιατί δεν έχει χώρο στον σκληρό του. Αν ισχύει αυτό, μπορεί να πάρει back up τα save's των παιχνιδιών που δεν παίζει ούτως ώστε να απελευθερώσει ένα μέρος του σκληρού.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που χαλάσει o οδηγός Blue Ray τι κάνουμε?

Έχω χάσει και το τιμολόγιο αγοράς και δεν έχω εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που χαλάσει o οδηγός Blue Ray τι κάνουμε?

Έχω χάσει και το τιμολόγιο αγοράς και δεν έχω εγγύηση...

 

To Blu-Ray θέλεις να πεις. Ψάξε εδώ. Με 90€ στο επισκευάζουν. Αν μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου μπορεί να σου βγει μόνο 50-60€.

 

Δες αναλυτικότερα.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το ψάξω λίγο περισσότερο και θα δω.

Εντωμεταξύ -επειδή είμαι ψιλοάσχετος- μπορώ κάπως να "ρίχνω" παιχνίδια στο σκληρό και να τα παίζω από εκει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε γίνεται.

Ο σκληρός χρησιμοποιείται για να περνάς εκεί τη μουσική/βίντεο/φωτογραφίες σου, για να σώζεις, για να κατεβάζεις content (δηλ. demos, themes και γενικά ότι υπάρχει στο PS Network) και κάποια - τα περισσότερα παιχνίδια - κάνουν μια εγκατάσταση του παιχνιδιού στο σκληρό όταν παίξεις για πρώτη φορά.

 

Αλλά όχι, δε γίνεται αυτό που λες.

(και γενικά, δεν υπάρχει τρόπος να παίξεις παιχνίδια αντιγραμμένα ή κατεβασμένα, αν εκεί το πας :p)

 

Νομίζω πως είναι η πρώτη φορά που στην ιστορία της η Sony δεν άφησε παραθυράκια για τους επίδοξους hackers - αυτός άλλωστε είναι και ο ένας από τους δύο λόγους που είναι ακόμα, για Playstation, χαμηλά στις πωλήσεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πήρα τελικά, αγόρασα την απλή έκδοση από την Αθήνα.

Έχω παίξει 13 chapters (το save μου λέει 49%) και μπορώ να πω με απόλυτη βεβαιότητα ότι είναι από τα παιχνίδια που αξίζει κανείς να έχει σε Collector's edition. Θα γράψω τις εντυπώσεις μου όταν τελειώσω με την campaign.

 

Εγώ είμαι στο 80% και μπορώ να πω με βεβαιότητα πως είναι ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ, ανεξαρτήτως κονσόλας και είδους.

 

Οποιος έχει PS3 ΠΡΕΠΕΙ να αγοράσει αυτό το παιχνίδι. Όποιος πάλι δεν το έχει αλλά σκοπεύει να το αποκτήσει να πάρει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ το πακέτο PS3 Slim+Uncharted 2.

 

Ένα τεράστιο μπράβο στην Naughty Dog που έφτιαξε ένα τέτοιο οπτικό αριστούργημα. Και έχω παίξει πολλααααα παιχνίδια στην gamer καριέρα μου :p

 

11/10 από εμένα. Ειλικρινά δε μπορώ να φανταστώ πως θα μπορέσουν να κάνουν το Uncharted 3 καλύτερο.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, ξεχάστηκα - τελείωσα το single player την Παρασκευή νομίζω. Ήμουν fan και του πρώτου αλλά πραγματικά το ξεπέρασαν από κάθε άποψη. Ο τρόπος με τον οποίο έχουν συνδυάσει το platforming με τη δράση και το - περιορισμένο αλλά ό,τι πρέπει - stealth είναι κάτι το μαγικό. Είναι μερικά σημεία

(π.χ. στην πόλη του Νεπάλ ή πάνω στο τρένο)

που είχα μείνει με το στόμα ανοιχτό εντελώς.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ρωταω στο σωστό θεμα...

 

Ξερουμε αν και ποτε θα βγει το Uncharted 2 σε PC ???

 

Στο google που εψαξα δεν βρηκα καποια απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ρωταω στο σωστό θεμα...

 

Ξερουμε αν και ποτε θα βγει το Uncharted 2 σε PC ???

 

Στο google που εψαξα δεν βρηκα καποια απαντηση!

 

Ξέρουμε ότι δεν θα βγει. Τα παιχνίδια που προέρχονται μέσα από την ίδια τη Sony δε βγαίνουν σε κονσόλες εκτός Playstation.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πειρπτωση να βγει για PC.H "Naaughty Dog" ειναι φιλαρακια με την SOny και κανει παιχνίδια αποκλειστικά για PS.Άλλωστε σκεφτείτε και το άλλο .Tο πρώτο UnCharted: Drakes Fortune εχει 2 χρονια κυκλοφορίας και ακομα να βγει για pc και το πιο πιθανο ειναι να μη βγει.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πειρπτωση να βγει για PC.H "Naaughty Dog" ειναι φιλαρακια με την SOny και κανει παιχνίδια αποκλειστικά για PS.Άλλωστε σκεφτείτε και το άλλο .Tο πρώτο UnCharted: Drakes Fortune εχει 2 χρονια κυκλοφορίας και ακομα να βγει για pc και το πιο πιθανο ειναι να μη βγει.

 

Φιλαράκια; Περίεργος όρος όταν μιλάμε για επιχειρήσεις με τζίρο πολλών εκατομμυρίων. Η ND είναι θυγατρική της Sony εδώ και 8-10 χρόνια.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 ώρες το 60άρι μου, μου εμφάνισε YLOD. Κατάφερα να το επαναφέρω εύκολα θα έλεγα!

Ελπίζω μόνο να μην επανεμφανιστεί το πρόβλημα (τουλάχιστον όχι σύντομα).

 

Εάν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα μπορεί να συμβουλευτεί αυτόν τον οδηγό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

μια και δεν ξερω απο παιχνιδομηχανες, να ρωτησω κατι:

αν αγοραστει απο εξωτερικο η συσκευη πχ αγγλια θα παιζει εδω?

παιζει και δισκακια bluray?

το slim ειναι καλυτερο απο το κανονικο?

ποιο μοντελο θα διαλεγατε το 80giga η το 120giga?

Link to comment
Share on other sites

μια και δεν ξερω απο παιχνιδομηχανες, να ρωτησω κατι:

αν αγοραστει απο εξωτερικο η συσκευη πχ αγγλια θα παιζει εδω?

παιζει και δισκακια bluray?

το slim ειναι καλυτερο απο το κανονικο?

ποιο μοντελο θα διαλεγατε το 80giga η το 120giga?

 

1) Και στην Αγγλία οι εκδόσεις είναι PAL, άρα θα λειτουργούν απροβλημάτιστα. Το μόνο θέμα που μπορεί να υπάρχει είναι με το ρεύμα.

2) Εννοείται πως παίζει Blu-Ray. Εφόσον έχει BR driver!

Σημείωση: δεν παίζει αντιγραμμένα δισκάκια BR.

3) Το slim καταναλώνει λιγότερο ρεύμα και ζεσταίνεται λιγότερο. Επίσης, έχει καλύτερη κεραία το Wi-Fi του. Ο μόνος λόγος για τον οποίο αξίζει πλέον να πάρει κανείς το phat είναι η επιλογή install OS.

4) Δηλαδή ρωτάς phat ή slim. Η απάντηση στο 3 :)

 

Είναι το να μη σου τύχει. Η Sony νομίζω πως θέλει γύρω στα 150-200€ για να το επισκευάσει (ανακατασκευασμένη κονσόλα) και ας σε καλύπτει η εγγύηση.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WPiIXFV1IPc]YouTube - Playstation 3 yellow light of death[/ame]

 

 

Επίσης, να σας ενημερώσω πως αν δεν έχετε τσεκάρει τα e-mail σας να το κάνετε. Ίσως να δείτε κάτι τέτοιο: http://i38.tinypic.com/2aifric.jpg

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό fps αλλά χωρίς εξωγήινους και τέρατα?

Ψήνομαι για το killzone 2..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...