Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ροτησω υπαρχουν προγραματα που μπορουμε να κανουμε εγκατασταση στο πσ3?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

να ροτησω υπαρχουν προγραματα που μπορουμε να κανουμε εγκατασταση στο πσ3?

 

Μόνο games και ότι άλλο διατίθεται στο PSN. π.χ. Eye Creator.

Επίσης μπορείς να εγκαταστήσεις διαφορετικό λειτουργικό σύστημα από το υπάρχουν. π.χ. Yellow Dog Linux (YDL), Ubuntu, Swiss Army Knife (SAK) κ.α.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εχεισ καμια ιδεα που τα βρισκω αυτα?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζητηση στο google θα τα βρεις πανευκολα...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

εχω κατεωαση το Ubuntu πωσ γινετε η εγκατασταση το κανεις απο cd η απο φλασακι?προς DeJaVu

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω, εχω παρει προσφατα ενα home cinema κ θελω να τ συνδεσω με το ps3 με digital optical out. βαζω τα κολωδια κ τ μονο π εχω να κανω ειναι οι ρυθμισης απο τ ps3?τ ρωταω γιατι τ κανω κ δεν ακουγ τπτ απο τ ηχεια του home cinema!!λετε να εχει προβλημα η θηρα του cinema?
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση θελω να κανω, εχω παρει προσφατα ενα home cinema κ θελω να τ συνδεσω με το ps3 με digital optical out. βαζω τα κολωδια κ τ μονο π εχω να κανω ειναι οι ρυθμισης απο τ ps3?τ ρωταω γιατι τ κανω κ δεν ακουγ τπτ απο τ ηχεια του home cinema!!λετε να εχει προβλημα η θηρα του cinema?

 

Πρέπει να πας στα audio settings και να ορίσεις ότι ο ήχος βγαίνει από την optical out.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεωαση το Ubuntu πωσ γινετε η εγκατασταση το κανεις απο cd η απο φλασακι?προς DeJaVu

 

http://forums.afterdawn.com/thread_view.cfm/502201

 

http://news.softpedia.com/news/Ubuntu-7-10-on-PS3-73272.shtml

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οταν κολλαει το PS3 το κλεινουμε κατευθειαν απο τον πισω διακοπτη η υπαρχει καποιος αλλος τροπος ποιο σωστος????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχεις πατημένο (ή ακουμπημένο αφού είναι touch-operated) το κουμπί το πράσινο για 10 δευτερόλεπτα ή λιγότερο για να προκαλέσεις restart
Link to comment
Share on other sites

Το να το κλείσεις από πίσω είναι ότι χειρότερο. Είναι η τελευταία λύση. Όπως είπε και ο Demis_CY, κρατάς πατημένο το on/off μέχρι να κλείσει η κονσόλα (κάνει και έναν χαρακτηριστικό ήχο).
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

^ Το έχω κάνει 1-2 φορές. :X

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Εκανα μια αναζήτηση στο forum του ps3 αλλά δεν βρήκα λύση στο προβλημά μου! Πέρασα χτες yellow linux αλλά δεν μπορώ να μπώ στο menu του ps3, μου βγαίνει linux καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Εκανα μια αναζήτηση στο forum του ps3 αλλά δεν βρήκα λύση στο προβλημά μου! Πέρασα χτες yellow linux αλλά δεν μπορώ να μπώ στο menu του ps3, μου βγαίνει linux καμιά ιδέα?

 

Δυστυχώς δεν έχω περάσει κανένα otherOS για να σου πω ακριβώς τι να κάνεις. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να γυρίσεις το boot από το otherOS σε αυτό του PS3 (XMB).

Δες αν το YDL έχει κάποιο shut down. Παρακολούθησε και το παρακάτω video (στα 2':20" περίπου έχει κάτι που θα σε βοηθήσει)

 

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η γνώμη σας για το little big planet;Τι πρέπει να κάνεις σε αυτό το παιχνίδι γιατί δεν έχω καταλάβει;Αξίζει να το αγοράσω ή είναι πεταμένα λεφτα;
Link to comment
Share on other sites

Ποιά η γνώμη σας για το little big planet;Τι πρέπει να κάνεις σε αυτό το παιχνίδι γιατί δεν έχω καταλάβει;Αξίζει να το αγοράσω ή είναι πεταμένα λεφτα;

 

Δεν έχει να καταλάβεις κάτι, είναι ένα παιχνίδι πλατφόρμας στο οποίο πηγαίνεις από το σημείο Α στο σημείο Β σαν τα κλασικά Super Mario Bros.

Η βασική διαφορά του είναι ότι μαζί με το ίδιο το παιχνίδι δίνουν εργαλεία για να φτιάξεις δικά σου επίπεδα τα οποία μετά μπορείς να δημοσιεύσεις στο playstation network ώστε να μπορούν να τα παίξουν όλοι. Πρακτικά δηλαδή κάθε μέρα που περνάει προστίθενται εκατοντάδες νέα επίπεδα τα οποία μπορείς να παίξεις και πολλά από αυτά είναι πάρα πολύ καλά, σχεδόν στο ίδιο επίπεδο με αυτά που υπάρχουν στο δισκάκι του παιχνιδιού.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πίστευα ότι θα το αγοράσω, αλλά τα 20 ευρώ (!!!) δεν ήταν πολλά ;) Ευτυχώς εκτός ελληνικών συνόρων υπάρχει πολιτισμός! Από δευτέρα λογικά θα μου έρθει, να δω κι εγώ επιτέλους τι είναι αυτό το LBP που έχει κάνει κόσμο να κολλήσει.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν πίστευα ότι θα το αγοράσω, αλλά τα 20 ευρώ (!!!) δεν ήταν πολλά ;) Ευτυχώς εκτός ελληνικών συνόρων υπάρχει πολιτισμός! Από δευτέρα λογικά θα μου έρθει, να δω κι εγώ επιτέλους τι είναι αυτό το LBP που έχει κάνει κόσμο να κολλήσει.

 

Όταν σου έρθε γράψε εντυπώσεις γιατί και εγώ μάλλον θα προβώ στην αγορά του

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έρθε γράψε εντυπώσεις γιατί και εγώ μάλλον θα προβώ στην αγορά του

 

Αρχικά να πω ότι το παρήγγειλα Πέμπτη πρωί και μου ήρθε σήμερα, Δευτέρα (!!!). blahdvd.co.uk rules! Γρήγορο, έμπιστο και οικονομικό!

 

Λοιπόν, το παιχνίδι είναι πολύ, μα πάρα πολύ διασκεδαστικό. Πραγματικά δεν συγκρίνεται με τίποτα. Αν θέλεις να ξεφύγεις από τα διαμελισμένα σώματα, τις μεγάλες ταχύτητες και τα θεαματικά γκολ τότε το LBP είναι αυτό που θέλεις.

Βέβαια, αν δεν είσαι σίγουρος για την αγορά, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το νοικιάσεις από κάποιο video club για να δεις αν σου κάνει η όχι.

Αυτά τα λίγα από τα πρώτα 60' :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Ετοιμαζόμουν να το παραγγείλω από το amazon.co.uk και επειδή δεν το έστελναν Ελλάδα παράγγειλα το bioshock.Θα δοκιμάσω και το site που αναφέρεις.Πόσο είναι τα μεταφορικά από αυτό το site;
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω παρατηρήσει πόσο ακριβώς είναι :p Ίσως και να μην υπάρχουν. Έμενα στον λογαριασμό μου (στο site) μου δείχνει ότι μου το χρέωσαν 14,89 λύρες (όσο έχει δηλαδή). Από εκεί και πέρα, η τράπεζα παίρνει γύρω στο 1€ (συναλλαγή εκτός ευρωζώνης). Όποτε, πιστεύω, βγαίνει πιο φθηνά απ' ότι αν θα το έπαιρνες από το amazon.

Ελπίζω να μη κάνω λάθος. Αν βρω παλιότερο λογαριασμό της πιστωτικής θα σου πω σίγουρα.

Πάντως δεν έχεις λόγο να φοβάσαι ;)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν φοβάμαι.Απλά ήθελα να κάνω μια σύγκριση με τα μεταφορικά του amazon.Πάντως το blah θα το έχω στα υποψιν μου
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι έγινε shipped και το Killzone 2 από το blah! Οπότε μέχρι την Παρασκευή πιστεύω να το έχω :D
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!μια ερωτηση..

αντιμετοπιζω το προβλημα τοu nat type 3.Το θεμα ειναι οτι εχω το router Jet Speed 520 το οποιο δεν ειναι wifi κ ετσι αγορασα ενα access point. το θεμα ειναι οτι εχω κανει τα απαραιτητα βηματα απο το site port forward κ εχω βαλει το ip 192.168.1.4 οταν παω να κανω τις ρυθμισεις στ ps3 και να βαλω:

ip adreess: αυτην που ειπα

subnet mask: 255.255.255.0

default router: 192.168.1.1

primary DNS: 194.30.220.114

secondary DNS: 194.30.220.117

οταν τ παταω μου λεει error.

αν το κανω automatic μου βγαζει τα εξεις

ip adreess: 10.0.0.4

subnet mask: 255.255.255.0

default router: 10.0.0.1

primary DNS: 10.0.0.1

secondary DNS: 0.0.0.0

αλλα παλι στ τελος μου βγαζει nat type 3. ξερω οτι ειχα ξανααναφερθει στο ιδιο προβλημα κ ζητω συγνωμη αν προσβαλα ισως καποιον(βλεπε marvin :X) αλλα ακρη δ βγηκε.

αν μπορει να βοηθησει κανεις θα τον ευχαριστουσα πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...