Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε δοκίμασε να την κάνεις σε DVD και να δεις αν παίζει καλά στο PS3.

 

Μπορεί να φταίει το Nero Media Home αλλά επειδή δεν το χρησιμοποίησα ποτέ δεν ξέρω. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το TVERSITY αλλά και το PS3MediaServer: http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τότε δοκίμασε να την κάνεις σε DVD και να δεις αν παίζει καλά στο PS3.

 

Μπορεί να φταίει το Nero Media Home αλλά επειδή δεν το χρησιμοποίησα ποτέ δεν ξέρω. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το TVERSITY αλλά και το PS3MediaServer: http://ps3mediaserver.blogspot.com/

 

 

me wireless παίζουν καλά αυτά?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίζουν και με wifi. Αρκεί να είναι και το PC και το PS3 συνδεδεμένα στο ίδιο δίκτυο.

Θα σου πρότεινα το PMS μιας και το TVersity δεν νομίζω να παίζει .mkv. Άλλωστε, είναι και πολύ καλύτερο το PMS ;)

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίζουν και με wifi. Αρκεί να είναι και το PC και το PS3 συνδεδεμένα στο ίδιο δίκτυο.

Θα σου πρότεινα το PMS μιας και το TVersity δεν νομίζω να παίζει .mkv. Άλλωστε, είναι και πολύ καλύτερο το PMS ;)

 

Thanks my friend :)

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά από την τελική build του Killzone 2. Δείτε το σε HD.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=R1Qgm-y2sp4&feature=channel_page :)

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...μπορει καποιος ν μου πει τι ειναι το "life with playstation"??κ στο ps home απλα πηγαινοερχομαστε???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το life with playstation από οτι έχω καταλάβει είναι για να βάζεις το playstation να κάνει folding.Δηλαδή να λειτουργεί για ιατρικούς και γενικά επιστημονικούς σκοπούς αφήνοντάς το ανοικτό.
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το Life with Playstation είναι μια εφαρμογή η οποία μας ενημερώνει για τον καιρό στις πρωτεύουσες των μεγάλων χωρών. Το ότι δεν έχει την Ελλάδα, ήταν αναμενόμενο :p Πάντα στην απ' έξω η ελλαδίτσα.

Επίσης, όταν "τρέχει", στο background "τρέχει" και το Folding@Home.

Τέλος, το Home είναι ένας εικονικός κόσμος, οπότε ναι, μόνο πηγαινοέρχεσαι, παίζεις παιχνίδια, μιλάς με άτομα από όλο τον κόσμο, βλέπεις trailer's και φυσικά φτιάχνεις τον χαρακτήρα σου όπως θέλεις.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία το Life with Playstation είναι μια εφαρμογή η οποία μας ενημερώνει για τον καιρό στις πρωτεύουσες των μεγάλων χωρών. Το ότι δεν έχει την Ελλάδα, ήταν αναμενόμενο :p Πάντα στην απ' έξω η ελλαδίτσα.

 

Α αυτό δεν το ήξερα

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί αυτό (ακόμα τουλάχιστον) δε γίνεται.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι, ούτως ή άλλως δεν βάζεις ούτε CD, ούτε DVD για να παίξεις :p
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα! Εχω παρει το PES 2009 και μολις παω να το βαλω στ network μου λεει οτι υπαρχει καποιο προβλημα (UDNP καπως ετσι...και ενα αλλο NAT) δεν ξερω τ ειναι αυτα και ετσι δεν μπορω να παιξω...Επισης θα πρεπει να πω οτι μονο σ αυτο το παιχνιδι γινεται αυτο, τ αλλα μια χαρα παιζουν...

Ας βοηθεισει καποιος please:cry::cry:

A! και κατι τελευταιο..στο GT5 Prologue επειδη τ περιμενω μεταχειρησμενο..δεν μπορεις να παιξεις μεσο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα! Εχω παρει το PES 2009 και μολις παω να το βαλω στ network μου λεει οτι υπαρχει καποιο προβλημα (UDNP καπως ετσι...και ενα αλλο NAT) δεν ξερω τ ειναι αυτα και ετσι δεν μπορω να παιξω...Επισης θα πρεπει να πω οτι μονο σ αυτο το παιχνιδι γινεται αυτο, τ αλλα μια χαρα παιζουν...

Ας βοηθεισει καποιος please:cry::cry:

A! και κατι τελευταιο..στο GT5 Prologue επειδη τ περιμενω μεταχειρησμενο..δεν μπορεις να παιξεις μεσο ιντερνετ?

 

Απ' ό,τι καταλαβαίνω πρέπει να ανοίξεις ορισμένα ports στο router σου ή να ενεργοποιήσεις το Universal Plug & Play (UPNP). Ψάξε το manual του router σου για να δεις πως ακριβώς γίνεται.

 

Στο GT5 prologue μπορείς να παίξεις μέσω internet αλλά οι επιλογές είναι κάπως περιορισμένες.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω μπερδευτεί λίγο σχετικά με την αναπαραγωγή HD...

 

Αν έχω μια ταινία σε .mkv παίζει στο ps3? Μπορώ να την έχω σε ένα σκληρό και να τον συνδέσω πάνω στο Ps3 και να παίξει ή μόνο μέσω streaming?

Link to comment
Share on other sites

.mkv όχι (άλλωστε σε mkv είναι κατα κανόνα τα Blu-ray rips - λες να έβαζε τα χεράκια της να βγάλει τα ματακια της η Sony :p ;; )

 

Νομίζω πως μόνο μέσω streaming μπορείς να το κάνεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

.mkv όχι (άλλωστε σε mkv είναι κατα κανόνα τα Blu-ray rips - λες να έβαζε τα χεράκια της να βγάλει τα ματακια της η Sony :p ;; )

 

Νομίζω πως μόνο μέσω streaming μπορείς να το κάνεις.

 

Άρα (υποθετικά πάντα μιλώντας :p) μόνο κατεβασμένες σειρές (αλήθεια σε τι φορματ βγαίνουν αυτές αφού δεν είναι mkv μιας και μόνο ταινίες mkv έχω κατεβάσει) και μόνο μέσω streaming;

Link to comment
Share on other sites

.avi (δηλαδή DivX)

Οι περισσότερες σειρές/ταινίες που θα βρεις στο net είναι σε μορφή .avi εκτός από αυτές που αναφέρει πως είναι 720p ή 1080p.

 

Αυτές - όσες δηλαδή είναι DivX και όχι mkv αρχεία - το PS3 τις παίζει κανονικά είτε περνώντας τις στο σκληρό είτε με external Flash ή σκληρό είτε με streaming.

Μάλιστα υπάρχει ένα πρόγραμμα - το οποίο έχει προαναφερθεί και λέγεται AviAddXSubs - το οποίο μπορεί να ενσωματώσει υπότιτλους μέσα σε λίγα μόλις λεπτά.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

.avi (δηλαδή DivX)

Οι περισσότερες σειρές/ταινίες που θα βρεις στο net είναι σε μορφή .avi εκτός από αυτές που αναφέρει πως είναι 720p ή 1080p.

 

Αυτές - όσες δηλαδή είναι DivX και όχι mkv αρχεία - το PS3 τις παίζει κανονικά είτε περνώντας τις στο σκληρό είτε με external Flash ή σκληρό είτε με streaming.

Μάλιστα υπάρχει ένα πρόγραμμα - το οποίο έχει προαναφερθεί και λέγεται AviAddXSubs - το οποίο μπορεί να ενσωματώσει υπότιτλους μέσα σε λίγα μόλις λεπτά.

Καλά, με τα avi δεν έχω πρόβλημα. Ούτε με υπότιτλους, streaming κλπ. Απλά κάποιος ανέφερε για streaming HD βίντεο και γι αυτό ρώτησα. Επειδή ήξερα ότι δεν τα παίζει και παραξενεύτηκα όταν κάποιος απάντησε "καλύτερα το HD να μη γίνεται με streaming σε wireless δίκτυο." Γι' αυτό δημιουργήθηκε η απορία μου.

Link to comment
Share on other sites

Τα Matroska παίζουν με streaming από το PMS (Playstation Media Server). Με τους υπότιτλους δεν κατάλαβα τι μπορεί να γίνει για να διορθωθεί.

Επίσης, μπορείς να κάνεις μετατροπή τα matroska αρχεία σε mp4 ούτως ώστε να παραμείνουν σε υψηλή ανάλυση (όχι βέβαια 1080p ή 720p, αλλά δεν θα είναι και DivX ;)) και να τα δεις στο ps3 σου.

Δυστυχώς δεν έχω ούτε τον χρόνο, ούτε την διάθεση για να δω ταινίες για να καθίσω να ασχοληθώ με αυτά και να σας δώσω διευκρηνέστερες απαντήσεις :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

720p .mkv μπορεί να δει κανείς εύκολα με μια πολύ γρήγορη μετατροπή που κάνει το Mkv2vob αλλά χωρίς υποτίτλους.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...