Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TLG τι εννοεις στα ψηφιακα σηματα δεν εχει και πολλα να προσφερει?Ολες πλεον οι τηλεορασεις πλασμα και LCD κατασκευαζονται με βαση το ψηφιακο σημα.Η καθε μια εχει τη δικια της τεχνολογια με καλυτερη απο ολες τη Pixel Plus 2 κατα τη γνωμη μου.

 

Δεν εχει σημασια τι συνδεεις πανω στη τηλεοραση σου,ειτε ειναι αναλογικο,ειτε ψηφιακο.Η καθε τεχνλογια "πιανει" και τα δυο σηματα και τα επεξεργαζεται αναλογως!Απο κει και περα μετραει η ποιοτητα του Panel,η αναλυση του,το contrast...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΔΕΝ ειναι καλυτερη και ΔΕΝ εχει και VGA εισοδο , πραγμα πολυ σημαντικο κατα την γνωμη μου ...

Το μονο που εχει παραπανω απ'οτι εχω δει στα χαρακτηριστικα ,αν δεν κανω λαθος ειναι ο ηχος .......

Μην το σκεφτεσαι καθολου ...την εχω 1μηνα + και ειμαι καταευχαριστημενος ..:happy:

 

Εν τω μεταξυ μην ακους τι σου λενε οι πωλητες ....το 99% ΔΕΝ ξερει την τυφλα του ....

 

Aυτο που λες για τους πωλητες ειναι 100% σωστο εχω γυρισει αρκετα καταστηματα και οταν εμπαιναν οι ερωτησεις στη μεση...οι πωλητες εφευγαν..με αποκορυφωμα στο media market που ο τυπος μου ελεγε οτι η μαυρη (KLV-V26A10E) εχει καλυτερο "στυλ" για αυτο ειναι πιο ακριβη, η διαφορα ειναι αυτη που αναφερει ενας φιλος πριν το περιφημο (wega engine)

anyway το βραδυ θα παω απο stereopark να την παρω να ξεμπερδευω...

D.T
Link to comment
Share on other sites

Egw patws 8a sas elega na perimenete ligaki...Twra stin CES parousiazonte ola ta nea mondela tis SONY kai tis toshiba,me CELL epeksergasti....Apo oti gnwrizw i toshiba 8a ton exei se oles tis thleorasis tis oxi mono sta "megala" montela.H diafora 8a einai terastia...An exete tin ypomoni na perimenete ligaki :)

 

 

Yπαρχει καποιο στοιχειο για αυτο? εννοω cell σε τηλεοραση πιο το νοημα? Βασικα δεν γνωριζω πολλα απο τεχνικα για αυτο ρωταω...

D.T
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που λες για τους πωλητες ειναι 100% σωστο εχω γυρισει αρκετα καταστηματα και οταν εμπαιναν οι ερωτησεις στη μεση...οι πωλητες εφευγαν..με αποκορυφωμα στο media market που ο τυπος μου ελεγε οτι η μαυρη (KLV-V26A10E) εχει καλυτερο "στυλ" για αυτο ειναι πιο ακριβη, η διαφορα ειναι αυτη που αναφερει ενας φιλος πριν το περιφημο (wega engine)

anyway το βραδυ θα παω απο stereopark να την παρω να ξεμπερδευω...

 

Να προσεχεις με τη sony,εχουν απο τα πιο ηλιθια service στην Ελλαδα,αλλα και πιο ακριβα.

 

Το plasma ειναι καλυτερο απο το LCD για πολλους λογους,μην σας παραμυθιαζουν!Μια καλη πλασμα στα 3.000 ευρω,τη φτανει μονο ενα LCD των 7.000 ευρω τη σημερον ημερα.Αν αρχισω να σας αναλυω γιατι το πλασμα ειναι καλυτερο,θα μου παρει ωρα,αλλα αν θελετε σας το κανω.

Link to comment
Share on other sites

TLG τι εννοεις στα ψηφιακα σηματα δεν εχει και πολλα να προσφερει?Ολες πλεον οι τηλεορασεις πλασμα και LCD κατασκευαζονται με βαση το ψηφιακο σημα.Η καθε μια εχει τη δικια της τεχνολογια με καλυτερη απο ολες τη Pixel Plus 2 κατα τη γνωμη μου.

 

Δεν εχει σημασια τι συνδεεις πανω στη τηλεοραση σου,ειτε ειναι αναλογικο,ειτε ψηφιακο.Η καθε τεχνλογια "πιανει" και τα δυο σηματα και τα επεξεργαζεται αναλογως!Απο κει και περα μετραει η ποιοτητα του Panel,η αναλυση του,το contrast...

 

 

Εννοω οτι ολες αυτες οι τεχνολογιες προσπαθουν να βελτιωσουν το αναλογικο σημα χαμηλης αναλυσης που δεχονται ....Σε HD σημα αυτο που εχει την μεγαλυτερη σημασια ειναι "η ποιοτητα του Panel,η αναλυση του,το contrast.."

 

Π.Χ το pixel plus 2 που λες το εχω στην 50" plasma philips τηλεορααση μου και δεν εχω δει καμια διαφορα οταν συνδεω ψηφιακη πηγη ...

Ισως παλι δεν το εχω προσεξει .....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

TLG οπως μου τα λες,περιμενεις να δεις πολυ καλυτερη ποιοτητα στα ψηφιακα σηματα,απο τη ποιοτητα που βλεπεις οταν βλεπεις απλη τηλεοραση.Μα αυτα ειναι ανομοια πραγματα εντελως!Θες δηλαδη να μου πεις,οτι οταν βλεπεις μια ταινεια απο το MEGA με ληψη απο κανονικη κεραια και οχι satellite(NOVA) ειναι το ιδιο πραγμα με το να βλεπεις μια ταινια DVD,οπου το DVD player το εχεις συνδεσει στη plasma σου με DVI καλωδιο?

 

Στο sattelite σημα,αν ο decoder δεν ειναι συνδεδεμενος με DVI καλωδιο(τωρα βγηκαν οι πρωτοι τετοιοι νομιζω) παλι δεν φτανεις τη ποιοτητα ενος ψηφιακου καθαρα σηματος.

 

Αν το DVD σου το εχεις συνδεσει με RGB,S video ή SCART καλωδιο,μη περιμενεις να δεις καλυτερη ποιοτητα απο την απλη τηλεοραση που βλεπεις,και εννοω τα διαφορα καναλια.

 

Βαλε ενα component μεταξυ DVD Player και πλασμα αν δεν το εχεις κανει ηδη και θα δεις σημαντικη διαφορα.Αν η ποιοτητα του αναλογικου στις plasma LCD τηλεορασεις ηταν ιδια με αυτη του ψηφιακου,ποιος ο λογος να βγει ψηφιακο σημα τοτε?:D

 

ΥΓ1.Το component καλωδιο ειναι αναλογικο σημα και οχι ψηφιακο.Τετοιο καλωδιο εχει το Xbox360 για να συνδεεται με τις τηλεορασεις HD.Στη πορεια εχει ακουστει οτι θα βγει HDMI ανταπτορας για το Xbox360 αλλα εγω το βρισκω αδυνατο καθως η εξοδος video του xbox360 ειναι αναλογικη,οποτε παει σε μετατροπεα,οποτε θα εχει απωλειες το σημα απο τη μετατροπη του.

 

ΥΓ2.Το DVD Player του Xbox360 ειναι για γελια μπροστα σε ενα DVD Player με DVI συνδεση...

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον λεμε τα ιδια πραγματα ....;) Oταν το σημα ειναι ψηφιακο πολυ λιγα μπορει να προσφερει το καθε συστημα "βελτιωσης" εικονας..
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

:D :D και εγω αυτο νομιζω!Ηταν ομως καλες οι αναλυσεις μας και ισως βοηθησουν αρκετους που δεν γνωριζουν καποια πραγματα!Ποτε θα σε δω στο live ρε?
Link to comment
Share on other sites

:D :D και εγω αυτο νομιζω!Ηταν ομως καλες οι αναλυσεις μας και ισως βοηθησουν αρκετους που δεν γνωριζουν καποια πραγματα!Ποτε θα σε δω στο live ρε?

 

 

Aσε ..καθυστερησα να πληρωσω την συνδρομη , δεν ειχα Live για 3 ημερες με αποτελεσμα να "πεσω " πολυ πισω στο PGR3 :mad: :mad: ...

Tωρα που μιλαμε κοντευω να τελειωσω το Condemned !! Ειμαι chapter 8 σε συνολο 10 !!...

Ασε του αλλους να περιμενουν ποτε θα βγει το PS3 ...if you know what i mean !!:happy: :happy:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καποιο στοιχειο για αυτο? εννοω cell σε τηλεοραση πιο το νοημα? Βασικα δεν γνωριζω πολλα απο τεχνικα για αυτο ρωταω...

 

 

Den kserw an exeis diabasei ka8olou gia ton CELL.As poume mia apo tis xrisimotites pou 8a eixe se TV einai ta polapla para8ura HDTV shmatos kati pou oute sto onoiro mas den ginete me tis aples HDTV TV ;) Allo ena pou mou erxete sto nou einai polikanalos hxos ipsiloteris eukrinias isws?Episeis apo oti exw akousei 8a ensomato8oun polles nees multimedia "efarmoges" kati teleios diaforetiko apo oti exoume sinh8isi se teleoraseis.Mhn nomizeis kai egw liga pragmata kserw gia auto.Alla mia kai h parousiasi 8a ginei se mia 2 meroules kalo einai na perimenoume na ma8oume ti kai pws.Ta montela auta 8a kikloforisoun mesa sto 2006...E krima den einai na skaseis tosa xrhmata otan me ta idia 8a mporeseis na pareis kati kalutero?To leo giati etyxe na ginei twra,an mas legane perimente se kanena xrono de 8a to sizitousa.

 

Yg: Opoios perimenei pote de xanei,eidika otan to kalutero einai etoimo na tou xtipisei thn porta,You know what i mean :happy:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Yg:Opoios perimenei pote de xanei,eidika otan to kalutero einai etoimo na tou xtipisei thn porta,You know what i mean :happy:

 

Υes ..i know what you mean ... γι'αυτο και εμεις εχουμε το καλυτερο που υπαρχει ΤΩΡΑ και οοοταν θα μας χτυπησει την πορτα το καλυτεροτερο - ισως - τοτε ..εεε δε θα το αφησουμε και εξω στο κρυο να κρυώσει...ολο και καποια ζεστη γωνια στο φτωχικο μας θα του προσφερουμε !!...if you know what i mean :happy: :happy:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Auto gia opoion agorazei ola ta "systimata" egw as poume pou agorazw mono 1 exw thn ypomoni na perimenw ;) An kai authn thn fora yparxei mia periptwsh na parw kai to revolution,an exei ikanopoiitiki timi..
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Den kserw an exeis diabasei ka8olou gia ton CELL.As poume mia apo tis xrisimotites pou 8a eixe se TV einai ta polapla para8ura HDTV shmatos kati pou oute sto onoiro mas den ginete me tis aples HDTV TV ;) Allo ena pou mou erxete sto nou einai polikanalos hxos ipsiloteris eukrinias isws?Episeis apo oti exw akousei 8a ensomato8oun polles nees multimedia "efarmoges" kati teleios diaforetiko apo oti exoume sinh8isi se teleoraseis.Mhn nomizeis kai egw liga pragmata kserw gia auto.Alla mia kai h parousiasi 8a ginei se mia 2 meroules kalo einai na perimenoume na ma8oume ti kai pws.Ta montela auta 8a kikloforisoun mesa sto 2006...E krima den einai na skaseis tosa xrhmata otan me ta idia 8a mporeseis na pareis kati kalutero?To leo giati etyxe na ginei twra,an mas legane perimente se kanena xrono de 8a to sizitousa.

 

Yg: Opoios perimenei pote de xanei,eidika otan to kalutero einai etoimo na tou xtipisei thn porta,You know what i mean :happy:

 

Nα σου πω κατι συμφωνω εν μερει με αυτα που λες αλλα τελικα επειδη και εγω στον χωρο τις τεχνολογιας εργαζομαι (πληροφορικη συγκεκριμενα) εχω βαρεθει να βλεπω προιοντα να απαξιωνονται συνεχως...Ειναι αδυνατο να περιμενεις συνεχεια το καλυτερο γιατι πολυ απλα οταν ερθει...θα εχει σειρα κατι ακομη καλυτερο! το σημαντικο ειναι για μενα τουλαχιστον αυτο που λενε value for money...Αλλωστε εδω που τα λεμε τι να κανει ενας μεσος καταναλωτης στην ελλαδα μια hdtv με δυνατοτητα "πολλων παραθυρων", οταν ακομη δεν εχει ξεκινησει η εκπομπη απο τα κρατικα καναλια ουτε καν πειραματικα...

D.T
Link to comment
Share on other sites

Koita....Afou parousiazete pou parousiazete twra,giati na mhn rikseis mia matia na deis ti ginete?An auto pou deis den se ikanopoioisei tote mporeis na dialekseis mia apo tis idi iparxouses.Afou twra epeses sthn periptwsei pou alazei i "texnologia" den to brisko sofo na mhn to koitakseis.Oso gia to value for money pou les,me briskei 100% symfono,giati kai egw etsi leitourgo pia.Apla des ti exi na prosferei to neo kai an den to briskeis toso simantiko to prospernas.Oso gia tis dynatotites apla sou anefera mia,den simenei oti eina kai i monadiki...perimenoume na doume ti mas etoimazoun.2-3 meres ypo8esi einai.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο marketplace το demo του Fight Night : Round 3 της EA sports.

 

Κατεβάστε το ΤΩΡΑ! 500 megabyte περίπου :)

 

edit: Παρεπιπτόντως, στην CES επιβεβαιώθηκε η κυκλοφορία εξωτερικού HD-DVD drive για το XBoX 360 μέσα στο 2006.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτόντως, στην CES επιβεβαιώθηκε η κυκλοφορία εξωτερικού HD-DVD drive για το XBoX 360 μέσα στο 2006.

nai to diavasa kai anakoufistika pragmatika, me oles ekines tis fimes oti erxete neo xbox360 me hd-dvd ixa arxisi na eknevrizome kai na metaniono pou pira to 360, alla tora aplos ime anakoufismenos kai perimeno me megali anipomonisia to exoteriko hd-dvd drive, fisika prpei na vgoun kai tenies se hd-dvd...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση το xbox εχει συνδεση με οπτικη ινα ?? πανω στη συσκευή και οχι σε ξεχωριστο καλώδιο ??? οπως το PS2 ???

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Xbox 360 μπορώ να το συνδέσω με μία 19αρα crt με dvi-a είσοδο(Nec Multisync FP955) ;

Σε τί ανάλυση θα μπορώ να χρησιμοποιώ την κονσόλα σε αυτή την οθόνη;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Xbox 360 μπορώ να το συνδέσω με μία 19αρα crt με dvi-a είσοδο(Nec Multisync FP955) ;

Σε τί ανάλυση θα μπορώ να χρησιμοποιώ την κονσόλα σε αυτή την οθόνη;

an agorasis vga kalodio gia to 360 tote mporis na enosis to 360 me tin CRT othoni tou pc sou.

oso afora tin analisi, afto preoi na to dokimasis o idio, na dokimasis se meria resolutions kai opio katsi kalitera.

Link to comment
Share on other sites

an agorasis vga kalodio gia to 360 tote mporis na enosis to 360 me tin CRT othoni tou pc sou.

oso afora tin analisi, afto preoi na to dokimasis o idio, na dokimasis se meria resolutions kai opio katsi kalitera.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Κάτι άλλο: τo Xbox 360 υποστηρίζει για τέτοιες συνδέσεις(Vga)/οθόνες τις υψηλές του αναλύσεις (708 και πάνω) ή πρέπει να αρκεστώ στην χαμηλή ανάλυση που θα είχα αν το συνέδεα με μία απλή τηλεόραση ;

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

gia opoious den pistevan kai xaraktirizan ws vlakies ena arthro pou eixa valei oti to modchip tha inai etoimo se dio vdomades :

http://www.icemodchip.com

to site tou prwtou kataskeuasti modchip gia xbox 360 einai online

chip Name: I.C.E. Chip version 1.0

 

Features: Direct Boot XboX 360 ISO's, Rips, and Dumps

 

Wires: 20-30 (Depending On M$ Kernal Version)

 

Regions: NTSC & PAL

 

Cost: MSRP $70.00

 

Where To Buy: Click Retailers (In Menu of Website)

 

When: Jan 31st, 2006

http://www.icemodchip.com/Chips/chip1.JPG

http://www.icemodchip.com/Chips/chip7.gif

Link to comment
Share on other sites

gia opoious den pistevan kai xaraktirizan ws vlakies ena arthro pou eixa valei oti to modchip tha inai etoimo se dio vdomades :

http://www.icemodchip.com

to site tou prwtou kataskeuasti modchip gia xbox 360 einai online

chip Name: I.C.E. Chip version 1.0

 

http://www.icemodchip.com/Chips/chip1.JPG

http://www.icemodchip.com/Chips/chip7.gif

 

Μακαρι να μην ειναι fake , αλλα τα τσιπ στην πρωτη φωτο δεν εχουν καμια σχεση με το τσιπ στην δευτερη ...

Eπισης τα τσιπακια στην πρωτη φωτο δεν βλεπω να εχουν επαφες για να κοληθουν πανω τους 20-30 καλωδια...!!! ενω στη δευτερη φωτο εχει πολλες περισσοτερες απο 30 !!!

 

 

Bεβαια στο site αναφερουν οτι " (Note These are prototype pictures, and may vary upon final release)"

 

Θα δειξει λοιπον σε λιγες μερες ....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν είναι fake. Η Xecuter είπε να περιμένουμε για chipaki στο τέλος του μήνα άπο ένα άλλο group καθώς ήρθαν σε επικοινωνία μαζί τους. Φυσικά την ICE εννοούσε...

 

Καλώς το! :)

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην ειναι fake , αλλα τα τσιπ στην πρωτη φωτο δεν εχουν καμια σχεση με το τσιπ στην δευτερη ...

Eπισης τα τσιπακια στην πρωτη φωτο δεν βλεπω να εχουν επαφες για να κοληθουν πανω τους 20-30 καλωδια...!!! ενω στη δευτερη φωτο εχει πολλες περισσοτερες απο 30 !!!

 

 

Bεβαια στο site αναφερουν οτι " (Note These are prototype pictures, and may vary upon final release)"

 

Θα δειξει λοιπον σε λιγες μερες ....

Leei apo 20 ews 30 koliseis kai ayto giati xreiazontai diaforetikos arithmos kolisewn analoga me to kernel tou mixanimatos.Opote borei oi 2 foto na anaferontai se 2 ekdoseis tou idiou tsip ala gia diaforetika kernel.O xronos tha diksei an einai fake.pantws oi idioi isxirizontai oti borei na paiksei backups(ayto eleipe).Se ligo kairo otan kai an tha bgaloun ta diagrammata me tis koliseis pou prepei na ginoun tha mathoume perissotera.

 

to post einai tou xristi DIMERR apo to forum tou insomnia.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...