Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Kinect θα είναι απόλυτα συμβατό με όλες τις εκδόσεις του xbox360. Κατά 99,9% θα συνοδεύεται από κάποιο firmware update, αλλά πέρα από αυτό θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλες τις κονσόλες.

 

Ημερομηνία κυκλοφορίας για την Ευρώπη δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα ακόμα. Πάντως για την Αμερική είναι 4/11/2010. Λογικά, μέσα στον επόμενο μήνα από την αμερικανική κυκλοφορία θα κυκλοφορήσει και εδώ.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και επειδή δεν έχω καταλάβει και πολύ καλά,δεν θα έχει χειριστήρια? μόνο με τα χέρια?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Βέβαια, θα υποστηρίζεται από κάποια, όχι όλα τα παιχνίδια, αλλά ναι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Τρελη παπατζα κατα την αποψη μου.

Δωσε μου κανονικο χειριστηριο anyday

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Έχει βγει το red dead redemption και εγώ με τα γουέστερν έχω τρέλα:cry:!!Είναι ακριβό ρε ****το όμως και έτσι θέλω να πουλήσω κάποια παιχνίδια και xbox kαι play station 2 για να βρω τα χρήματα.Μήπως ξέρετε κάναν τρόπο!!??

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων¨):):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παίδες καλησπέρα...για καποιόν που ενδιαφέρεται κυρίως για το PES θεωρείται καλή αγορά το arcade τώρα που είναι και πολύ καλη η τιμή του???
Occupational Therapist
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά κάποιος να με βοηθήσει αν μπορεί έχω την τιμονιερα την γνωστή του 360 την ασύρματη την έχω καμιά 3 - 4 χρόνια κοντά και χ8ες που έπαιζα το motorsport 3 εκεί που γυρνούσα το τιμόνι ακούω ένα 'κρακ' κατάλαβα ότι κάτι έσπασε εγώ συνέχισα έπαιζα έβλεπα πως μια χαρά συνέχιζα το παιχνίδι μετά διαπίστωσα πως όταν το έστριβα τέρμα δεν υπήρχε το στοπ που σταματάει το τιμόνι δλδ εκεί που τελειώνει η περιστροφή αριστερά η δεξιά δλδ έστριβε συνέχεια έκανε κύκλο ολόκληρο τέλος πάντων μετά όταν ξανά έπαιξα διαπίστωσα πως τα είχε παίξει είχε χάση την ευθεία για να το πάω ευθεία πρέπει να στρίβω την τιμονιερα ότι να ναι... καμιά ιδέα μήπως και φτιαχτεί ? έχει πουθενά η microsft service να το στείλω μπας και το φτιάξουνε ? ευχαριστώ.
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλημέρα σε όλου σας!!!Δεν ξέρω τους κανόνες του forum σας (είναι και 2:30 ξημερώματα που να κάτσω να διαβάζω) επειδή είμαι καινούριος εδώ και συγχωρέστε με αν πω κάτι που δεν πρέπει και δείξτε μου κατανόηση!!Επειδή ενδιαφέρομαι να αγοράσω αύριο το Microsoft New Xbox 360 250GB από το ΠΛΑΙΣΙΟ μπορώ να το τσιπάρω ή να το φλασάρω να παίζει κόπιεςΚαι τι με συμβουλεύετε από τα δυο να κάνω?Χάνω εγγύηση έτσι?Και αυτό το xbox live το χάνω άμα κάνω ένα από τα δυο?Σας ευχαριστώ προκαταβολικά και περιμένω τις απαντήσεις σας!!Αν δεν μπορείτε από εδώ να μου απαντήσετε στείλτε μου pm για να προβώ σε αγορά το συντομότερο!!!Ευχαριστώ πολύ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!Μολις πηρα στα χερια μου το νεο xbox,ειναι τελειο...εχω ενα προβλημα με την λειτουργία του HDMI οταν το βαζω στα 1080p ή στα 1080i μου κοβει την οθονη λιγο απο πανω και λιγο απο κατω,δεν την χωραει δηλαδη σε ολοκληρε την οθονη την εικονα!Στα 720 παιζει μια χαρα γιατι συμβαινει αυτο?Καμια βοήθεια?Εχω μια TV Samsung 55' C800 3D!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια!εχω xbox360 εδω 3 χρονια φλασαρισμενο και πριν 2 μηνες εβγαλε το γνωστο προβλημα 3 red lights το επισκευασε ενας φιλος με το πακετο απο ebay αλλα μετα απο 5 μερες παρουσιασε το ιδιο προβλημα.εχουμε καμια λυση?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω ένα xbox και θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια ?

 

1) Να προτιμήσω να έχει σκληρό δίσκο για να εγκαθιστώ τα παιχνίδια ?

Παίζουν καλύτερα με αυτό τον τρόπο ?

2) Βρίσκω σε καλή τιμή το xbox 360 elite 120 giga. Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω

κάποια από τις τελευταίες εκδόσεις (4gb ή 250 gb) αντί αυτού ?

3) Είχα διαβάσει παλιότερα ότι σαν gaming ειναι καλύτερο απο το PS3. Τωρινό

συγκριτικό δεν βρήκα. Έχει αλλάξει κάτι ?

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σκέφτομαι να αγοράσω ένα xbox και θα ήθελα να ρωτήσω 2-3 πραγματάκια ?

 

1) Να προτιμήσω να έχει σκληρό δίσκο για να εγκαθιστώ τα παιχνίδια ?

Παίζουν καλύτερα με αυτό τον τρόπο ?

2) Βρίσκω σε καλή τιμή το xbox 360 elite 120 giga. Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω

κάποια από τις τελευταίες εκδόσεις (4gb ή 250 gb) αντί αυτού ?

3) Είχα διαβάσει παλιότερα ότι σαν gaming ειναι καλύτερο απο το PS3. Τωρινό

συγκριτικό δεν βρήκα. Έχει αλλάξει κάτι ?

 

Ευχαριστώ πολύ !!!

 

1)Ναι να του βάλεις δίσκο.Παιχνίδια όπως το forza 3 που είναι 2 dvd θα χρειαστεί

να κάνουν install πράγματα στο δίσκο αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις πλήρως το

game.

3) Προσωπικά έχει παίξει και σε ps2 και σε ps 3 και σε xbox και σε xbox360.Για

εμένα το xbox360 είναι καλύτερο όπως και κάποια game που βγαίνουν μόνο για

αυτό. Μέχρι που βγήκε το forza 2 ήμουν πολύ πορωμένος με το GT του PS.

Από τότε που βγήκε το forza 2 όμως και μέχρι σήμερα που έχει βγει και το

forza 3 έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος (και όχι μόνο εγώ). Πάντως

και με το GT5 που βγήκε τώρα πολλοί λένε ότι το forza 3 εξακολουθεί να

είναι καλύτερο και εγώ είμαι μέσα σε αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Βρίσκω σε καλή τιμή το xbox 360 elite 120 giga. Υπάρχει κάποιος λόγος να προτιμήσω

την τελευταία έκδοση ?

Link to comment
Share on other sites

ναι, εχει ενσωματωμένο wifi δεκτη και 250 gb δισκο

 

καιει και λιγοτερο ρευμα και ειναι και αθορυβο

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ με πολλά παιχνίδια.

Κυρίως το θέλω για κανα fifa (ή pro) με φίλους, για το Need For Speed - Hot Pursuit και το Tekken.

Από κει και πέρα ίσως δω και το Forza 3 ή αν προκύψει κάτι άλλο που να μου αρέσει.

Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα το θέμα παιχνιδιών.

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκαν posts! Το topic δεν είναι χώρος συγκρίσεων με άλλες κονσόλες.
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανεις που να κανει jtag στη θεσσαλονικη ξερεται το χω το παλιο το xbox 360 και θα με βολευε το jtag

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώσατε... πήρα τελικά το ΧΒΟΧ 360 4 GB.

Μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση εδώ και 5 μέρες που το έχω.

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Για να το μεταφέρω χρησιμοποιώ το κουτί του.

Πρέπει να προσέχω να μην το βάζω ενώ είναι ζεστό ?

Δηλαδή, το έχω και παίζω σπίτι μου και ξαφνικά αποφασίζω να το πάρω και να πάω σε σπίτι φίλου, οπότε αναγκαστικά είναι λίγο ζεστό όταν το βάζω στο κουτί.

Υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι ? Π.χ. πρέπει να αερίζεται όταν είναι ακόμα ζεστό, έστω και κλειστό ?

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις που μου δώσατε... πήρα τελικά το ΧΒΟΧ 360 4 GB.

Μου έχει κάνει πολύ καλή εντύπωση εδώ και 5 μέρες που το έχω.

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Για να το μεταφέρω χρησιμοποιώ το κουτί του.

Πρέπει να προσέχω να μην το βάζω ενώ είναι ζεστό ?

Δηλαδή, το έχω και παίζω σπίτι μου και ξαφνικά αποφασίζω να το πάρω και να πάω σε σπίτι φίλου, οπότε αναγκαστικά είναι λίγο ζεστό όταν το βάζω στο κουτί.

Υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι ? Π.χ. πρέπει να αερίζεται όταν είναι ακόμα ζεστό, έστω και κλειστό ?

To Xbox δεν είναι φορητή κονσόλα, οπότε το να το μεταφέρεις όλη την ώρα (εκτός από κουραστικό) είναι λίγο άτοπο. Πόσες φορές θα το πας στο φίλο σου πια;

 

Πέρα από αυτό, καλό είναι να μην το κλείνεις αμέσως όσο είναι ζεστό σε ένα πολύ μικρό κουτί. Δε νομίζω βέβαια πως μπορεί να πάθει τίποτα έτσι (τουλάχιστον σοβαρό) αλλά όπως και όλα τα ηλεκτρονικά, δε θεωρείται καλό να τα κλείνεις σε μικρό χώρο όσο είναι ζεστά. Το σημαντικό πάντως είναι να του έχεις χώρο να αερίζεται όταν είναι εν λειτουργία, όχι όταν το σβήνεις.

 

Καλορίζικο και καλά παιχνίδια πάντως ;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το NFS Hot Pursuit αλλά μετά λύπης μου διαπίστωσα πως δεν υπάρχει επιλογή split-screen.

Έχετε να μου προτείνεται κάποιο αντίστοιχο παιχνίδι που να παίζει split-screen, εκτός απο το Forza ?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το NFS Hot Pursuit αλλά μετά λύπης μου διαπίστωσα πως δεν υπάρχει επιλογή split-screen.

Έχετε να μου προτείνεται κάποιο αντίστοιχο παιχνίδι που να παίζει split-screen, εκτός απο το Forza ?

 

Project Gotham Racing 4

 

ΑΠΑΙΧΤΟ!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ... Θα το δοκιμάσω και θα σου πω εντυπώσεις !!!

Θα δοκιμάσω και το NFS Carbon γιατί αυτό παίζει split-screen απότι είδα στο Ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το PGR4 ειναι απιθανο, ταχυτατο και εχει και κορυφαια γραφικα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα

έχω ένα xbox με iextreme 1.6 και ενα παλιο up dade για να κανις copy στον σκληρο τα game

το είχα καιρό παρατημένο και κατέβασα 2 τίτλους

το Need.for.Speed.Hot.Pursuit

και το halo reach και τα δυο pal

πατσαρα τα game με ppf formatic για weve 2 η και weve 3

τα έκανα εγράφη οπός έκανα 70 game ως τώρα με image burn σε χαμηλή ταχύτητα

σε verbatin επίσης δεν έχω αλλάξει κατή στο PC

όταν έβαλα το xalo το έβλεπε σαν dvd το ξαναγράφω και πάλι τα ίδια

μετά γράφω το nfs και καθώς ανοίγω το xbox μου κάνει ένα up date λίγα δευτερόλεπτα και μετά μου έγραψε eror

τέλος πάντων δεν επαιξε το game

ξανά ανοίγω τιν κονσόλα και άλλαξε το περιβάλλον έγινε πρόσφατο

μετά βάζο το halo το έβλεπε σαν game ξεκίναγε και κόλλαγε ως που το πέρασα στον σκληρο και όλα ok

πεζή ώμος μόνο από τον σκληρό

και μετά ξανά έβαλα το nfs και το βλέπει σαν game άλλα όταν πάω να παίξω πάλι προσπαθεί να κάνει up date και κολλάει και δεν γίνετε τίποτα

όσους τίτλους έχω γραψη παλιότερα όλη ok

επίσης και το dirt 2 και το grid όταν τα έκανα wave 2 παίξανε

 

ξερή κάνεις τι γίνεται με την κονσόλα μου?

το επίσημο up date του xbox το πέρασα σε ένα uzb και με βάση της οδηγίες το έβαλα αλά πότε δεν ξεκινάει

συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα άλλα έκανα ατελείωτες αναζήτησης στο google άλλα άκρη δεν βγήκε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...