Jump to content

Αγορα A52S 5g vs A33 5g


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι αναμεσα στα δυο κινητα, το πρωτο μαλλον εχει καλυτερο επεξεργαστη και οθονη, ειναι βεβαια περσινο μοντελο με οτι αυτο συνεπαγεται για την υποστηριξη μελοοντικων αναβαθμισεων εκ μερους της εταιρειας, λιγο χειροτερη μπαταρια απο πλευρας χωρητικοτητας, αν και αυτο εξαρταται και απο τη διαχειριση του εκαστοτε τηλεφωνου. Οι συμβουλες σας ευπροσδεκτες.

Link to comment
Share on other sites

A52s θα έλεγα και ας είναι περσινό, από μπαταρία τα πάει καλύτερα λόγω επεξεργαστή, σε exynos δε θα πήγαινα για κανένα λόγο. Φαντάζομαι βέβαια εννοείς Α53.



Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά το 53 και ούτε να το συζητάς καθόλου!!! Μεγαλύτερη υποστήριξη λόγω νέου μοντέλου και φυσικά καλύτερη κάμερα και μπαταρία. Και μην ακούς τον οποιονδήποτε για τους επεξεργαστές. Κανείς δεν... αυτοκτόνησε που αγόρασε Samsung exynos. Ίσα ίσα πολλοί είναι απόλυτα ευχαριστημένοι, αρκεί να μπεις να δεις στα s9,10,20, 21,22 και παλιότερα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2022 at 10:01 ΠΜ, costsa41 said:

Φυσικά το 53 και ούτε να το συζητάς καθόλου!!! Μεγαλύτερη υποστήριξη λόγω νέου μοντέλου και φυσικά καλύτερη κάμερα και μπαταρία. Και μην ακούς τον οποιονδήποτε για τους επεξεργαστές. Κανείς δεν... αυτοκτόνησε που αγόρασε Samsung exynos. Ίσα ίσα πολλοί είναι απόλυτα ευχαριστημένοι, αρκεί να μπεις να δεις στα s9,10,20, 21,22 και παλιότερα.

Στάλθηκε από το SM-S908B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το θέμα είναι να κάνεις σύγκριση με την ίδια συσκευή.  Ανάμεσα σε exynos & sd, ο 2ος είναι καλύτερός. Επίσης κάμερες έχουν τις ίδιες και νομίζω έχω διαβάσει ότι στο 52 αποδίδουν καλύτερα.

Τωρα αν θυμάμαι καλά η διαφορά μάλιστα στην τιμή είναι καλή για να πάρεις μια συσκευή με καλύτερο επεξεργαστή. Και ας εχεις ενα χρονο λιγότερο σε αναβάθμιση 

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι, πολύ καλύτερο τηλέφωνο σε όλα και ας είναι περσινό, με τον σάπιο exynos που έβαλαν στο 53 το χαντακωσαν.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσέξατε μάλλον ότι ο pettoulis μιλάει για το A 33 5G κι όχι για το A 53.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sat_rrstm said:

Δεν προσέξατε μάλλον ότι ο pettoulis μιλάει για το A 33 5G κι όχι για το A 53.

Ρώτησε ο chios αν εννοούσε το a53. Σε κάθε περίπτωση το a52s είναι προτιμότερο από την φετινή γκάμα a με το a73 να έχει ίδιο επεξεργαστή  αλλά και μεγαλύτερη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...