Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3250


unknown22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τώρα το βασικό μου πρόβλημα:

 

Εδώ και μια εβδομάδα περίπου το τηλέφωνό μου αρνείται να ανοίξει! Συνήθως δε το κλείνω, μένει βδομάδες ανοιχτό απλά τότε έκλεισε από μπαταρία, αρά ίσως είναι πιο παλιό το πρόβλημα. Όπως ξέρετε ανάβει και για να φορτίσει, αρά δε φοτίζει κιόλας... Τότε το άφησα πάνω στο φορτιστή και μετά από 3-4 ώρες που κάπου-κάπου άναβε, κολλούσε και ξαναέσβηνε τελικά πήρε μπρος και ξεκίνησε τη φορτιση κανονικά. Φυσικά το άναψα τελείως (αφού είχε ήδη bootάρει για τη φόρτιση).

 

Μετά άπο 2 μέρες και ενώ είχε μεσολαβήσει και άλλη φόρτιση έσβισε μόνο του ενώ έπαιζα σε JAVA. Και δεν άναβε πάλι.

 

Τελικά βρήκα τον εξής τρόπο: το αφήνω χωρίς μπαταρία και το ανάβω κατευθείαν μόλις την βάλω (σε <1sec) έτσι κάποιες φορές ανάβει αλλά κολλάει και κλείνει ξανά ενώ δείχνει ακόμα το λογότυπο της NOKIA (Τις υπόλοιπες απλά δεν αντιδρά σαν να μην έχει ίχνος ρεύματος - κάτι αδύνατο, ακόμα και με "άδεια" μπαταρία θα άναβε στιγμιαία ο φωτισμός). Πολύ σπάνια δουλεύει κανονικά. Μπορεί να πάρει ώρες μέχρι να το πετύχω.

 

Επειδή σκέφτηκα μήπως φταίει η κάρτα την είχα βγάλει και μόλις την έβαλα κόλλησε και έκλεισε. Την επόμενη φορά που την έβαλα είχα μετακινήσει τους φακέλους συστήματος ώστε να μη βλέπει το κιν τα προγράμματα (που είναι πολλά 140ΜΒ - περίπου 70symbian και 100+ JAVA) και δε κόλλησε. Κόλλησε και έκλεισε άλλη μια φορά, όταν έκανα απεγκατάσταση το SMS accelerator που ήταν εγκατεστημένο στο τηλέφωνο. Από όταν ξανάναψε δεν έκλεισε ξανά και το έχω ακόμα αναμμένο.

 

Πιστεύω πως είναι hardware πρόβλημα καθώς δε νομίζω να μπορεί να οφείλεται σε λογισμικό το ότι δεν αντιδράει η συσκευή ενώ είναι κλειστό! Παρόλα αυτά υπάρχει περίπτωση να στρώσει με αναβάθμιση; Δε το έκανα ποτέ, έχει το v3.18 από το εργοστάσιο. Δε θέλει επανεκκίνηση μετά την αναβάθμιση; Αν ναι φοβάμαι ότι μπορεί να μην ανάβει μετά... Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα σε S60 κινητό;

 

Ευχαριστώ.

 

(Δεν είμαι και πολύ τακτικός οπότε αν κάποιος πιστεύει ότι το post για το πρόβλημα θα έπρεπε να βρίκσεται αλλού καθώς πιστεύω ότι είναι γενικότερο για S60 και όχι μόνο για το 3250 ας μου πει.)

 

loipon file to kin sou mallon exei faei ygrasia.einai poly klassiki periptwsi,ta symptwmata pou les kanoun mpam!!!den nomizw na ofeiletai se software giati an itan tha ta ekane apo tin arxi pou to pires,den to xeis kanei k update,opote to provlima einai sto hardware.an itan apo xtypima den tha ekane oute ta osa aneferes.opote logika apo ygrasia einai.pane se nokia club oso prolavaineis!!!

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

exo to xpress music den ksero an voithao kapou..

 

νομίζω είναι διαφορετικά στο μουσικό

exo to xpress music den ksero an voithao kapou..

 

0538987 auto einai to product code tou music

Link to comment
Share on other sites

Πτώση δεν είναι ούτως ή άλλως, έχει μήνες να μου πέσει. Υγρασία πάλι το σκέφτηκα στην αρχή αλλά δεν μου φάνηκε λογικό, δε βρέθηκε ποτέ σε περίεργες συνθήκες και εξάλλου ό,τι δικό μου έχει πάρει υγρασία ως τώρα (ακόμα και νερό το προηγούμενο κιν μου - Panasonic GD92) δούλευε κανονικά μόλις στέγνωσε...

 

Επειδή φοβάμαι πάντως πως έχεις δίκιο, λέω να το πάω αν και ανησυχώ πόσο θα το κρατήσουν...

 

Thx

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι δε φαίνεται να είναι εκεί! :p

Τότε είναι ή πάνω αριστερά ή κάπου κρυμμένη στο twisted part.

Δεν μπορεί θα το πετύχω! :D

file m akoma den exeis vrei tin ipodoxi tin micro sd?

Link to comment
Share on other sites

einai pano apo to twisted part kai NOMIZO einai klidomeni kai prepi gia na aniksi na to ksevidosis
Link to comment
Share on other sites

file m akoma den exeis vrei tin ipodoxi tin micro sd?

 

Χαχα! Το ποστ που απαντάς γράφτηκε το 2005 πριν ακόμα κυκλοφωρήσει το 3250!!! Κοίτα και τις ημερομηνίες λίγο... Άσε που παρακάτω λέει ότι το βρήκε...

 

Δεν είναι κλειστό πάντως, ανοίγει πολύ απλά από την μπροστά αριστερή γωνία που έχει εγκοπή αφού γυρίσεις το πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδιά, βρήκα το 3250 (απλή έκδοση) 180 ευρώ. Πιστεύω είναι πολύ λίγα γι'αυτά που προσφέρει, αν και σχετικά παλιό. Τι λέτε αξίζει;
Information & Communication Systems Security
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, βρήκα το 3250 (απλή έκδοση) 180 ευρώ. Πιστεύω είναι πολύ λίγα γι'αυτά που προσφέρει, αν και σχετικά παλιό. Τι λέτε αξίζει;

ΜΕ ΧΙΛΙΑ (και δεν είναι και τόσο παλιό. Άντε να χει κλείσει χρόνο το πολύ)! Εγώ όταν το πήρα έκανε 300 καινούργιο πριν κάνα 8μήνο. Έχει όλα όσα έχουν τα N κινητά και είναι πάνφθηνο. Προσωπικά το έχω κάνει και GPS Navigator. Οπότε σε συμφέρει 100000%!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Νομίζω πως πολύ δύσκολα θα βρεις άλλη καινούρια κάρτα μνήμης,του 1GB,σε αυτήν την εξευτελιστική τιμή.
Link to comment
Share on other sites

prin apo ena mina to 3250 mou evgale ena provlima stis klisis pou ekana.Mia apo tis 10 klisis akouga tin foni mou dipli.pistepsa oti ftaei to diktio pou xrisimopoio(wind) k etsi piga simera sti wind na tous to po, autoi eipan oti eftege i siskeui. etsi piga sti nokia. autoi mou eipan sti nokia einai oti ftaiei to diktio k oti simbainei pantou.koinos pigaina apo to ena katastima sto allo k o enas erixne to ftaiksimo ston allon.ego simperasma den evgala. an kanenas eixe paromoio problima i gnorizei as voithisei.

 

thx prokatavolika

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΜΕ ΧΙΛΙΑ (και δεν είναι και τόσο παλιό. Άντε να χει κλείσει χρόνο το πολύ)! Εγώ όταν το πήρα έκανε 300 καινούργιο πριν κάνα 8μήνο. Έχει όλα όσα έχουν τα N κινητά και είναι πάνφθηνο. Προσωπικά το έχω κάνει και GPS Navigator. Οπότε σε συμφέρει 100000%!

το εχεις κανει GPS Navigator?Θα μπορουσες να μασ πεις με ποιο προγραμμα το εκανες αθτο κ απο πιοι λινκ?thanks anyway!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εχεις κανει GPS Navigator?Θα μπορουσες να μασ πεις με ποιο προγραμμα το εκανες αθτο κ απο πιοι λινκ?thanks anyway!!

 

Για να γίνει GPS θέλει πρώτα ένα Bluetooth GPS gadget που κάνει γύρω στα 70-80 ευρώ και κυκλοφορεί σε όλα τα καταστήματα πληροφορικής και σε αρκετά κινητής (αν και στα κινητής είναι πιο ακριβά). Μετά βάζεις το Route 66 Mobile Navigator 7 με χάρτη της Ελλάδας που θα βρεις άνετα στο xxxxxxxxxxx ή στο xxxxxxxxxxxxx (κάνε αναζήτηση στο google θα τα βρείς) και είσαι έτοιμος.

 

Υπάρχει και το TomTom που είναι καλύτερο και δουλεύει σ' όλα τα Symbian 9.1 τηλέφωνα εκτός όμως του 3250 :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

v 04.21

16-02-07

rm-38

nokia 3250.

afti einai i teleftea ekdosi logismikou??

micro sd 2giga dexete to aplo 3250?ti provlima mporei na iparksei?

min tin paro kai mou meinei tzampa.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις με τον x-plore :)

 

Για εφαρμογες ρωταμε εδω :rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106593

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

re paides emena mou leei to nokia software updater oti i teleutaia ekdosi einai i 4.14 tin 4.21 pou tin vrikate??

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

v 04.21

16-02-07

rm-38

nokia 3250.

afti einai i teleftea ekdosi logismikou??

micro sd 2giga dexete to aplo 3250?ti provlima mporei na iparksei?

min tin paro kai mou meinei tzampa.

 

εγώ ρε παιδιά εχω την 4.21

τι λέτε οτι δεν έχει βγεί?

Link to comment
Share on other sites

paidia help!

thelo na kano format sto kinito mou kai mou zitaei to security code!

bazo 12345 alla leei oti einai lathos.

de thymamai an ton exo allaksei....

 

ti kano tora?

Μπορείς να το κάνεις το format και με κλειστό το κινητό, πατάς «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγεις το κινητό χωρίς να αφήσεις τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σου ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

Εννοείτε πως θα χάσεις όλα τα δεδομένα σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...