Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3250


unknown22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κολλήσει....

 

Δεν κάνει format...

 

Τα πατάω, τα κρατάω πατημένα για πάνω από ένα λεπτό, αλλά τίποτα...

 

Σαν να μην έκανα τίποτα...

 

σσ. Το έχω ξανακάνει αυτό σε ένα 6630 που είχα και είχε πετύχει. Τώρα δε ξέρω γιατί δεν κάνει τιποτα. :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κολλήσει....

 

Δεν κάνει format...

 

Τα πατάω, τα κρατάω πατημένα για πάνω από ένα λεπτό, αλλά τίποτα...

 

Σαν να μην έκανα τίποτα...

 

σσ. Το έχω ξανακάνει αυτό σε ένα 6630 που είχα και είχε πετύχει. Τώρα δε ξέρω γιατί δεν κάνει τιποτα. :mad: :mad: :mad:

Δοκίμασε να αφαιρέσεις την κάρτα μνήμης. Αν ανοίξει τότε θέλει φορματ η κάρτα σου... :O
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι τίποτα.

 

χαχαχα

 

Αρχίζω και τα παίρνω σιγά-σιγά

μα δεν προσπαθησες να κανεις φορματ, μαζι με τα τρια πληκτρα το ενεργοποιεις συγχρονως, δεν τα πατας μονα τους. δεν το ανεφερες, αρα υποθετω οτι δεν το εκανες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα φίλε μου...

 

Αλλά δεν έπιασε... Το έχω ξανακάνει σε άλλο τηλέφωνο και ξέρω τι διαδικασία...

προσπαθησε πολλες φορες, ειναι λιγο περιεργο, δεν πιανει ευκολα...:O

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα φίλε μου...

 

Αλλά δεν έπιασε... Το έχω ξανακάνει σε άλλο τηλέφωνο και ξέρω τι διαδικασία...

 

Yπαρχουν 2 τροποι να κανεις hard format :rolleyes:

 

Hard format γίνεται πατώντας στην οθόνη αναμονής *#7370#. Επίσης όταν είναι κλειστό το κινητό, πατάτε «3», «*», «πράσινο πλήκτρο κλήσης» και ταυτόχρονα ανοίγετε το κινητό χωρίς να αφήσετε τα πλήκτρα. Δύσκολα πιάνει με την πρώτη, οπότε θέλει υπομονή. Αν σας ζητήσει ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας, τότε έχει πετύχει.

 

Πηγη

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε! :)

 

Γραμμενο απο τον @nikoskat

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα δικό μου θέμα με το πρόγραμα Carbide.ui S60 3rd Theme Edition 3.1 For Symbian OS αλλά δεν μπορώ να το αποθηκεύσω με την μορφή sis.Και όταν ψάχνω να βρω το αρχείο sis στο θέμα που έχω δημιουργήσει δεν μπορώ να το βρω.Άρα δεν μπορώ να το εγκαταστήσω στο 3250 με το πρόγραμμα Nokia Application Installer.Τι μπορώ να κάνω για να αποθηκεύσω το θέμα που έχω φτιάξει με την μορφή sis;Όταν πάω να ανοιξω το αρχείο, μου βγάζει συνέχεια ότι είναι αρχείο png και tdf και πουθενά το αρχείο sis.Τι μπορώ να κάνω;Το θέμα που έχω φτιάξει είναι με φωτογραφία σε μορφή jpg.
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα δικό μου θέμα με το πρόγραμα Carbide.ui S60 3rd Theme Edition 3.1 For Symbian OS αλλά δεν μπορώ να το αποθηκεύσω με την μορφή sis.Και όταν ψάχνω να βρω το αρχείο sis στο θέμα που έχω δημιουργήσει δεν μπορώ να το βρω.Άρα δεν μπορώ να το εγκαταστήσω στο 3250 με το πρόγραμμα Nokia Application Installer.Τι μπορώ να κάνω για να αποθηκεύσω το θέμα που έχω φτιάξει με την μορφή sis;Όταν πάω να ανοιξω το αρχείο, μου βγάζει συνέχεια ότι είναι αρχείο png και tdf και πουθενά το αρχείο sis.Τι μπορώ να κάνω;Το θέμα που έχω φτιάξει είναι με φωτογραφία σε μορφή jpg.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1781761#post1781761

 

οι υπολοιπες ερωτησεις σου ειναι εκει, οποτε συνεχεια εκει που ειναι το καταλληλο θεμα ;)

 

κατι δεν κανεις σωστα παντως, εχει και help το προγραμμα, επισης αν θυμαμαι, μαζι με το carbide ερχονται και καποια βοηθητικα προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα φίλε μου...

 

Αλλά δεν έπιασε... Το έχω ξανακάνει σε άλλο τηλέφωνο και ξέρω τι διαδικασία...

 

an exeis prob akoma xanaprospathise,den pianei eukola panta.exe to k na fortizei tautoxrona.pata ta 3 koumpia prwta,exeta patimena kai meta to koumpi pou anoigei.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το πρόβλημα τελικά φίλε μου...

 

Επειδή έτρεχε μία εφαρμογή όλο το βράδυ του έφαγε όλη την μπαταρία και δε μπορούσα να το κάνω format.... :X :X :X

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το που το έβαλα να φορτίζει.

 

Thanks για την πολύτιμη βοήθειά σας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το πρόβλημα τελικά φίλε μου...

 

Επειδή έτρεχε μία εφαρμογή όλο το βράδυ του έφαγε όλη την μπαταρία και δε μπορούσα να το κάνω format.... :X :X :X

 

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το που το έβαλα να φορτίζει.

 

Thanks για την πολύτιμη βοήθειά σας...

poly wraia tote file mou,giati an den eixe lythei imoun etoimos na se rwtisw mipws pire ygrasia,epese nero ktl.giati etsi kanei se auti tin periptwsi,anavei aspri othoni k svinei meta apo ligo.afou ola pigan kala,ok!!!!

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Ο ρυθμός δείγματος του συγκεκριμένου τραγουδιού δεν υποστηρίζεται. Δεν είναι δυνατή η μετατρπή του αρχείου σε βελτιστοποιημένη μορφή για κινητό τηλέφωνο. Αυτό το πρόβλημα αντιμετωπίζω με κάποια τραγούδια, στην προσπάθειά μου να τα περάσω στο κινητό μέσω Nokia Music Manager. Τί μπορώ να κάνω ρε παιδιά? :worry: :worry: :worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ο ρυθμός δείγματος του συγκεκριμένου τραγουδιού δεν υποστηρίζεται. Δεν είναι δυνατή η μετατρπή του αρχείου σε βελτιστοποιημένη μορφή για κινητό τηλέφωνο. Αυτό το πρόβλημα αντιμετωπίζω με κάποια τραγούδια, στην προσπάθειά μου να τα περάσω στο κινητό μέσω Nokia Music Manager. Τί μπορώ να κάνω ρε παιδιά? :worry: :worry: :worry: :worry:

τι bitrate εχουν τα τραγουδια που προσπαθεις να περασεις;

Link to comment
Share on other sites

molis piga na ta kanw conert gia to kinito, to megisto pou eperne to sugkekrimeno tragoudi htane 12,8...

καταρχην, μαλλον εκανα λαθος γιατι ο ρυθμος δειγματος πρεπει να'ναι η συχνοτητα/frequency, που στα περισσοτερα ειναι 44100 hz ή 44,1 khz. μηπως ειναι παραπανω; χρησιμοποιησε καποιο αλλο προγραμμα για μετατροπη, οπως το dbpower amp music converter.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας...

 

Είμαι καινούργιος χρηστής του Site και θα ήθελα να ζητήσω εκ των προτέρων συγγνώμη αν κάνω κάποιο λάθος.

 

Έχω το NOKIA 3250 εδώ και 3 μήνες περίπου.

Το πρόβλημα που έχω παρατηρήσει είναι με την εσωτερική μνήμη.

 

**Καταναλώνει μεγάλο μέρος της μνήμης χωρίς να το δικαιολογεί**

(Μενού - Ατζέντα - Διαχείριση Αρχείων - Επιλογές - Στοιχεία Μνήμης)

 

Εμφανίζει που καταναλώνετε η μνήμη αλλά αν κάνεις την πρόσθεση δεν σου βγαίνει... (δεν ξέρω αν ισχύει σε όλους)

 

Έτσι, έχοντας από τα 10Μb συνολικής μνήμης, ελεύθερα ΜΟΝΟ τα 3,7Mb.

Δεν μπορώ να δεχθώ μεγάλα αρχεία, γιατί είναι γνωστό ότι όταν γίνετε λήψη αρχείων μέσω bluetooth (για παράδειγμα), αποθηκεύεται στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Επίσης να γνωστοποιήσω ότι ΟΛΑ τα παιχνίδια, εφαρμογές και λοιπά τα εγκαθιστώ στην κάρτα μνήμης για να μην επιβαρύνω επιπλέον την μνήμη του κινητού.

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:

1) Υπάρχει τρόπος να είναι όλη η μνήμη ελεύθερη ή είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που παρουσιάζεται??

 

2) Το λογισμικό του κινητού χρειάζεται τόσο πολλά Mb χώρο ή τρέχει κάτι άλλο και "ξοδεύεται" η μνήμη άσκοπα??

 

3) Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποιο πρόγραμμα που να επιτρέπει την αποθήκευση των ληφθέντων αρχείων στην κάρτα μνήμης και ΟΧΙ στην μνήμη του τηλεφώνου??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και για τον χρόνο που ξοδέψατε για να διαβάσετε το μήνυμα αυτό...

 

:)

Link to comment
Share on other sites

αν πας μηνυματα>επιλογες>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση; δεν εχει καρτα μνημης εκει; :)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ nikoskat...

 

Το ένα ερώτημα απαντήθηκε...

 

Τώρα το θέμα είναι αν μπορώ να αδειάσω την μνήμη του τηλεφώνου.

Βασικά, πιο πολύ καίγομαι να μάθω αν είναι φυσιολογικό που υπάρχει τόση μεγάλη χρησιμότητα της μνήμης του τηλεφώνου ή είναι από κάποιο σφάλμα??

 

Ευχαριστώ και πάλι...

;)

Link to comment
Share on other sites

τα στοιχεια μνημης που λες δεν ειναι ακριβη, κρυβει πολλα δυστυχως...οποτε κατι θα υπαρχει και δεν ειναι σφαλμα. μηνυματα εχεις πολλα στη μνημη τηλεφωνου; mms; καποια εγκατεστημενα; αρχεια στην εκθεση; cache απο τον browser;
Link to comment
Share on other sites

SMS MMS ιδικά γι' αυτό τον λόγο τα έχω σβήσει όλα.

 

Ότι εφαρμογές εγκαθιστώ τις εγκαθιστώ στην κάρτα μνήμης.

 

Αρχεία στην έκθεση έχω αρκετά αλλά κι αυτά τα αποθηκεύω στην κάρτα μνήμης γιατί ούτος ή άλλος δεν θα χωρούσαν στην μνήμη του τηλεφώνου.

 

Αν και τον browswer δεν τον χρησιμοποιώ την cache την έχω καθαρίσει κι αυτή.

 

Παρατήρησα όμως πριν από λίγο που εγκαθιστούσα μερικά καινούργια themes, αν και τα αποθήκευα και τα εγκαταστούσα στην κάρτα μνήμης, πάλι έτρωγε μνήμη από το τηλέφωνο.

 

Δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Στο finale θα κάνω αυτό που μου αρέσει πιο πολύ... FORMAT..!! ;-)

Χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

αρχεια μπαινουνε παντα στη μνημη τηλεφωνου, δε γινεται να τ'αποφυγεις, απλα οτι μπορεις να βαλεις στην καρτα, βαλ'το...αν κανεις φορματ λοιπον, ολα στην καρτα. πολλες εφαρμογες επισης αφηνουν διαφορα στη μνημη τηλεφωνου :)

κι εγω δεν εχω τιποτα στη μνημη τηλεφωνου και εχω χαμενα 3ΜΒ περιπου μετα απο λιγο καιρο που εκανα φορματ :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 4 μερες το joystick του 3250 μου αρχισε να συμπεριφερεται λιγο περιεργα.Ενω δεχετε κανονικα τις πληροφοριες που του δινω κολλαει μεσα κ επαναφερεται με λιγο αργο ρυθμο (αρκετα σπαστικο).Σκεφτομαι να το ανοιξω κ να το ριξω ενα σπρει ειδικο για απολιπανση κ καθαρισμο χωρις λαδι.

Τι λετε να το κανω η να το παω στην ΝΟΚΙΑ???Ετσι κ το παω στη νοκια θα μου αλλαξουν ολη την πλακετα του πληκτρολογειου η μονο το joystick????:( :( :(

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο 4 μερες το joystick του 3250 μου αρχισε να συμπεριφερεται λιγο περιεργα.Ενω δεχετε κανονικα τις πληροφοριες που του δινω κολλαει μεσα κ επαναφερεται με λιγο αργο ρυθμο (αρκετα σπαστικο).Σκεφτομαι να το ανοιξω κ να το ριξω ενα σπρει ειδικο για απολιπανση κ καθαρισμο χωρις λαδι.

Τι λετε να το κανω η να το παω στην ΝΟΚΙΑ???Ετσι κ το παω στη νοκια θα μου αλλαξουν ολη την πλακετα του πληκτρολογειου η μονο το joystick????:( :( :(

ΜΗΝ το πας στη ΝΟΚΙΑ θα σου πάρουν μάλλον και τα σώβρακα. Άνοιξε το να το καθαρίσεις και τελείωσες :) Στη ΝΟΚΙΑ να το πηγαίνεις για σοβαρότερα προβλήματα που ξέρεις ότι πρέπει να βάλεις το χέρι βαθιά στη τσέπη εκ' των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...