Jump to content

Motorola RAZR V3i


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακόμα κι αν κάνεις όσα πολύ σωστά λέει ο φίλος παραπάνω για να διορθώσεις την εμφάνιση του τηλ. καταλόγου, στην αποστολή sms, η κατάσταση θα παραμείνει ίδια - δεν είναι όμως και τόσο φοβερό, cheer up! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Apo simera ime kai ego katoxos tou v3i !

 

Pragmatika panemorfo.......an kai akoma prospatho na prosarmosto mazi tou!

Genika den ine diskolo vevaia.....!!!

Katafera efkola na sixroniso oles tis epafes mou meso outlook na peraso videakia,ixous,ikones ktl.......

 

Erotisi..........afto to mamimeno to gprs pos apenergopoieitai?

Episis to bluetooth pos menei monima anoixto-anixnefsimo?

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω πολυ ringo7213 ομως αυτο το ειχα ηδη κανει και οπως ειπε και ο dbal οντως δεν διορθωσε την κατασταση, πραγμα τραγικο για μενα :(

Το βλεπω να φευγει και αυτο απο κανα παραθυρο , αλλο ενα motorola αυτη την τυχη ειχε στα χερια μου !

H Maria mporei na mhn exei panta dikio alla einai .. H MARIA !!
Link to comment
Share on other sites

Apo simera ime kai ego katoxos tou v3i !

 

Pragmatika panemorfo.......an kai akoma prospatho na prosarmosto mazi tou!

Genika den ine diskolo vevaia.....!!!

Katafera efkola na sixroniso oles tis epafes mou meso outlook na peraso videakia,ixous,ikones ktl.......

 

Erotisi..........afto to mamimeno to gprs pos apenergopoieitai?

Episis to bluetooth pos menei monima anoixto-anixnefsimo?

 

Δυστυχώς το bluetooth δεν μπορεί να μείνει μόνιμα ανιχνεύσιμο,αν κανεις ζεύξη μεταξύ του κινητού και μια άλλης συσκευή αυτή θα μένει ενεργή μεταξύ τους βεβαια!

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα για το Bluetooth !

 

Για το GPRS any idea........????

 

Στα manual δεν λέει πουθενά για GPRS εκτός απο εκεί που εξηγεί τα εικονίδια της οθόνης !

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελληνικό Monster pack με iTunes;;; Επίσης δεν μπορώ να βρώ τους drivers για το V3i, δεν το βλέπει το mobile phone tools σαν V3i και βάζει κάποιο τυχαίο, ούτε βέβαια το RSD Lite 2.5 το βλέπει όταν το κινητό είναι ανοιχτό.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα για το Bluetooth !

 

Για το GPRS any idea........????

 

Στα manual δεν λέει πουθενά για GPRS εκτός απο εκεί που εξηγεί τα εικονίδια της οθόνης !

 

Πας "Internet" από το βασικό μενού και από εκεί "Web Συνδέσεις" και επιλεγεις ένα οποιοδήποτε προφίλ πέρα από αυτό που αντιστοιχεί στην εταιρία σου.

Με αυτόν τον τρόπο στην ουσία απορρυθμίζεις την συσκευή για να μην μπορεί να κάνει χρήση του GPRS ;)

Link to comment
Share on other sites

Πας "Internet" από το βασικό μενού και από εκεί "Web Συνδέσεις" και επιλεγεις ένα οποιοδήποτε προφίλ πέρα από αυτό που αντιστοιχεί στην εταιρία σου.

Με αυτόν τον τρόπο στην ουσία απορρυθμίζεις την συσκευή για να μην μπορεί να κάνει χρήση του GPRS ;)

 

 

Αυτό το έχω δοκιμάσει και βάζω ως τρέχον ας πούμε την TIM αφού έχω Cosmote.....αλλά πάλι το εικονίδιο με τα τρία τετραγωνάκια παραμένει εκεί :cry:

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω δοκιμάσει και βάζω ως τρέχον ας πούμε την TIM αφού έχω Cosmote.....αλλά πάλι το εικονίδιο με τα τρία τετραγωνάκια παραμένει εκεί :cry:

 

Καταρχάς αυτό είναι ένδειξη σήματος,ο μονος τρόπος που μπορείς να το κανεις να φύγει (απ όσο ξέρω) είναι αν καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών του δικτύου σου και ζητήσεις να σου απενεργοποιήσουν το GPRS αλλα τότε χάνεις και τα MMS.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατί σε πειράζει η ένδειξη...δεν είναι ότι χρεώνεσαι η κάτι τέτοιο επειδή εμφανίζεται το σήμα! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι δεν χρεώνεσαι για κάτι απλά προσπαθώ αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια να κλείσω το GPRS όταν δεν χρειάζεται προκειμένου να κερδίσω σε αυτονομία ! Ίσως να έχεις δίκιο όμως και απλά είναι ένδειξη σήματος GPRS και φυσικά αν είναι έτσι δεν με πολυενοχλεί ! Thanks anyway !
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω οτι δεν χρεώνεσαι για κάτι απλά προσπαθώ αν υπάρχει η δυνατότητα βέβαια να κλείσω το GPRS όταν δεν χρειάζεται προκειμένου να κερδίσω σε αυτονομία ! Ίσως να έχεις δίκιο όμως και απλά είναι ένδειξη σήματος GPRS και φυσικά αν είναι έτσι δεν με πολυενοχλεί ! Thanks anyway !

 

Το ότι είναι απλά μια ένδειξη σήματος είναι σίγουρο,από εκεί και πέρα οι μονες συσκευές που ξέρω ότι μπορούν να κάνουν αυτό που ζητάς είναι οι Siemens :)

Link to comment
Share on other sites

kapou diavasa oti otan exeis anapantiti mporeis na deis poios se pire apo tin exoteriki othoni me kleisto to kapaki. pos ginetai afto?

 

Πατώντας το πλήκτρο που βρίσκεται αριστερά πάνω απο τα πλήκτρα ρύθμισης της έντασης ήχου.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το πλήκτρο που βρίσκεται αριστερά πάνω απο τα πλήκτρα ρύθμισης της έντασης ήχου.

 

 

afto den ginetai otan exeis kleisto to kapaki omos. pos to kaneis esei? otan to patao ego mou vgazei tin anapantiti apo tin othoni telios

Link to comment
Share on other sites

Ίσως τότε να είναι το λογισμικό, εγώ σήμερα το πρωί το παρέλαβα απο αγγλία και απ' ότι είδα δεν είναι η itunes έκδοση, να παίζει ρόλο αυτό;;; Τι να πώ. Θέλω να βάλω την τελευταία έκδοση λογισμικού, αλλά θέλω Ελληνικό Monster Pack, που να το βρώ;;; Γιατί με όλα αυτά τα πακέτα, flexes, DRM κτλ, που πρέπει να κάνουμε flash στο κινητό μπερδευτηκά.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως ναι ! Στο http://www.motox.info θα βρείς αρκετό υλικό όπως και σε προηγούμενες σελίδες αυτού του θέματος!

 

Είχα απο προηγούμενα κινητά ένα bluetooth Dongle το σετάρισα και μια χαρά μου δουλεύει! Απο τον υπολογιστή βλέπω το κινητό και παίρνω οτι θέλω!

 

Απο το κινητό μπορώ να δώ τον υπολογιστή? Δηλαδή το φάκελο που έχω κάνει share προκειμένου να παίρνω ότι θέλω ανα πάσα στιγμή απο τον υπολογιστή μου? Παλιότερα το έκανα....τώρα δεν βρίσκω τρόπο. Μάλιστα ούτε αρχεία μπορώ να στείλω στο pc ενω συνδέεται μου βγάζει μήνυμα " Προώθηση απορρίφθηκε"

 

Ξέρει κανείς κάτι?

 

Επίσης καμμιά καλή εφαρμογή τύπου τηλεκοντρόλ κτλ παίζει μέσω bluetooth?

 

Παρότι νέος....ήδη έχω καταφέρει να μεταφέρω/εγκαταστήσω java παιχνίδια,skins (to gt3 με τα εικονίδια είναι άπαιχτο) μέσω του pktools (άρα κατάφερα και αν συνδεθώ με το pk2manager) και συνεχίζω :rolleyes:

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Η ιδέα μου είναι ή δεν βλέπω καλά οτι η οθόνη του V3i σαν να γυαλίζει συνεχώς και να φωτίζει περισσότερο με αποτέλεσμα να σε θαμπώνει, ισχύει ή εγώ δεν βλέπω καλά;;. Το ίδιο παθαίνω και στο V525 και στο V1050 όταν τα γυρίσω στο πλάϊ.... Αντίστροφα εάν γυρίσω στο πλάϊ το V3i δεν με θαμπώνει. Κάτι άλλο εάν κατεβάσω το Μonster Pack που έχει αναφερθεί παραπάνω, χωρίς να γράψει τα flexes που έχουν προταθεί τι πρόβλημα θα έχω;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

....ήδη έχω καταφέρει να μεταφέρω/εγκαταστήσω java παιχνίδια:rolleyes:

 

egw ta mona pou exw kataferei na valw einai kati mikra pou exei to http://www.getjar.com ,ta kala games pou exw vrei apo "alla" site k forums den exw kataferei, mou bgazei "application error", den kserw... :cry: :cry: :cry: mporeis na mou steileis PM na dw ti games evales mipws vgalw kamia akri plz :O :O :O

Επιτρέπεται 1 εικόνα στην υπογραφή ΟΧΙ μεγαλύτερη από 420 Χ 150 pixels και μέγιστο 16K.
Link to comment
Share on other sites

Geia sas!!

 

Exw agorasei prosfata to mamato V3i!!

 

Diavazontas to forum eida oti mporeis na valeis kainourgia skins :D :D

Phga loipon sthn istioselida tou Motox (opou exei para polla) kai prospa8hsa na ta perasw mesw bluetooth sto kinhto. Den ta katafera, mou grafei establishing error kai kolaei :wacko: :wacko:

Mhpws kserei kapoios na me voithisei??????

 

Evxaristw Xristina

Χριστίνα!!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas!!

 

Exw agorasei prosfata to mamato V3i!!

 

Diavazontas to forum eida oti mporeis na valeis kainourgia skins :D :D

Phga loipon sthn istioselida tou Motox (opou exei para polla) kai prospa8hsa na ta perasw mesw bluetooth sto kinhto. Den ta katafera, mou grafei establishing error kai kolaei :wacko: :wacko:

Mhpws kserei kapoios na me voithisei??????

 

Evxaristw Xristina

Καλυτερα να προσπαθησεις να τα περασεις με το usb καλωδιο και το προγραμμα p2kcommander. :)

Link to comment
Share on other sites

egw ta mona pou exw kataferei na valw einai kati mikra pou exei to http://www.getjar.com ,ta kala games pou exw vrei apo "alla" site k forums den exw kataferei, mou bgazei "application error", den kserw... :cry: :cry: :cry: mporeis na mou steileis PM na dw ti games evales mipws vgalw kamia akri plz :O :O :O

 

Το application error που στο βγάζει? Όταν πας να τρέξεις το παιχνίδι απο το κινητό? Αυτό μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν μπορεί να το παίξει το κινητό το συγκεκριμένο παιχνίδι !

 

Αυτά πυο έχω εγκαταστήσει εγω είναι απο αυτό την σελίδα...

 

http://www.geocities.com/motorolarazr_v3/

 

Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει με απόλυτη σιγουριά τα seem editing!

 

Θέλω ας πούμε να παίξω με τα club lights - alert lights και όλα εντάξει μέχρι την αντικατάσταση του αρχείου funlight.pat στο c\mobile\audio αλλά προσπαθώντας να αλλάξω στο seem του κινητού λένε ας πούμε ....Στο seem 0032 άλλαξε το hex 63 .........Αυτό πως το κάνω απλά γράφω στο hex το 63 και στα bit επιλέγω 2 ας πούμε όπως λένε...???? Έχω ήδη σώσει την μαμά seem αλλά δοκιμάζοντας διάφορα δεν το κατάφερα!

 

Καμμιά ιδέα???

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρεται μια φίλη μου για το κινητό, αλλά άκουσε ότι έχει αργό μενού.

Αληθεύει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρεται μια φίλη μου για το κινητό, αλλά άκουσε ότι έχει αργό μενού.

Αληθεύει;

 

Εμενα μια χαρά μου φαίνεται το μενού,καθόλου αργό :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR V3i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...