Jump to content

Sony Ericsson W800i


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia eimai anamesa se 2 kinita se w800i kai sto nokia 6280 ti protinete???panw katw exoun ta idia pragmata....

στο περιπου τα ιδια ειναι αλλα το sony ericsson υπερεχει στην καρτουλα μνημης που περιεχει 512 mb και στ οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σου αποκλειστικα σαν mp3 player!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στο περιπου τα ιδια ειναι αλλα το sony ericsson υπερεχει στην καρτουλα μνημης που περιεχει 512 mb και στ οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις το κινητο σου αποκλειστικα σαν mp3 player!

h camera???se pio apo ta 2 lete einai kalhterh?

Link to comment
Share on other sites

h camera???se pio apo ta 2 lete einai kalhterh?

νομιζω οτι ειναι λιγο πιο καλη του nokia χωρις να ειμαι 100% σιγουρος.

επισης το w900i εχει Έγχρωμη οθόνη TFT ,Ανάλυση οθόνης 176 x 220 pixels

Απεικόνιση 262.144 χρωμάτων.

ενω το 6280 εχει Έγχρωμη οθόνη TFT ,Ανάλυση 320 x 240 pixels ,Απεικόνιση 262.144 χρωμάτων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to w800i einai grhgoro kinito genika???dld ama bgazeis mia foto argei nA thn apo8hkeysh??

χωρις να εχω το κινητο στα χερια μου αλλα να εχω δουλεψει αρκετα το k750i.με το που τραβηξεις φωτογραφια ζητημα να κανει 2 δευτερα να την αποθηκευσει.παντως απο nokia πιο γρηγορα δουλευει και στις φωτογραφιες και στο μενου.και πολυ περισσοτερο σε παιχνιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

to w800i einai grhgoro kinito genika???dld ama bgazeis mia foto argei nA thn apo8hkeysh??

Μια χαρά είναι. 1-2 sec για αποθήκευση της φωτό. Και αρκετά γρήγορη πλοήγηση στις αποθηκευμένες φωτό. Αρκεί να έχεις ελεύθερο χώρο φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Προσπαθω να κανω το on line update και μου λεει οτι εχω εγκατεστημενη την τελευταια.

Ευχαριστώ

 

Αφού λύθηκε το πρόβλημα αυτό από μόνο του (έκανε update κάποια στιγμή τελικά) έχω ένα άλλο προβληματάκι:

 

Περνάω κάποια mp3 είτε με το File Manager του Windows Explorer είτε με copy-paste στην memory stick.

 

Ενώ από τον file manager του κινητού η αναπαραγωγή γίνεται κανονικότατα, μόλις μπαίνω σε λειτουργεία walkman το ποιο πιθανό είναι να τα βλέπει και να μη τα παίζει... Σε μερικά (ελληνικά) μάλιστα βλέπω και τους γνωστούς "κινέζικους" χαρακτήρες...

 

Τι κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα Ελληνικά όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα και μάλιστα από το Κ700...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχουν φτιάξει τα ελληνικά??? Έλεος!
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εορτολογιο που να τρεχει σε w800i???

 

Αν ναι .. που? :lol:

 

Ιασων

 

 

Εορτολόγιο.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά θα ήθελα να σας πω, ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα λειτουργεί σε όλα τα κινητά με jaνa...

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν, μη γνήσια και μη ποιοτικά φυσικά...

Το μόνο χρώμα που υπάρχει σε γνήσιο είναι το γαλάζιο του D750

http://www.the-handy-project.de/shop/catalog/images/Sonyericsson-D750-3.jpg

 

 

 

 

Να σε ρωτησω κατι που μπορουμε να βρουμε θηκες ουσιαστικα περα απο το πορτοκαλι που εχουμε εδω Αθηνα παιζει πουθενα η προκειται αργοτερα να γινει καμια κινηση

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα Ελληνικά όντως υπάρχει αυτό το πρόβλημα και μάλιστα από το Κ700...

 

Εννοείς το γεγονός ότι στα ID3 tags που είναι γραμμένο στα ελληνικά, εμφανίζει "κινέζικα"; Και στο W800 συμβαίνει αυτό; Εγώ νόμιζα ότι συμβαίνει μόνο στο S700i που έχω.:wacko: Δεν το διόρθωσαν στο μεταξύ;:worry:

 

Ξέρετε αν το έχουν διορθώσει στο W810;

 

Πάντως, στη "Διαχείριση Αρχείων", τα ελληνικά file names τα απεικονίζει κανονικότατα. Μόνο τα ID3 tags (στο Media Player) τα απεικονίζει "κινέζικα"...

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Φλας MXE-60

 

Φίλε μου, ξέρεις αν το φλας αυτό προσαρμόζεται στο S700i; Ή ταιριάζει μόνο στο Κ750i και στα πιο πρόσφατα;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

ta themes kai ta games gia to k700i isxioun kai gia to w800i???

τα παιχνιδια παιζουν κανονικα.τα θεματα Οχι.παντως μπορεις να μπεις εδω και να κατεβασεις πολλα πραγματα για το κινητο σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ξέρεις αν το φλας αυτό προσαρμόζεται στο S700i; Ή ταιριάζει μόνο στο Κ750i και στα πιο πρόσφατα;

 

 

ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΤΟ s700i εχει απο μονο του φλας!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Χρειαζεσαι και επιπλεον??????????????????????:O

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΣΟ ΛΕΠΤΟ ΤΟ s700i εχει απο μονο του φλας!!!!!!!!!!!!!!!!:)

Χρειαζεσαι και επιπλεον??????????????????????:O

ολα τα κινητα εχουν flash αλλα ειναι για :fool: .γι'αυτο εχουν βγει τα after για να σωζουν καπως την κατασταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ξέρεις αν το φλας αυτό προσαρμόζεται στο S700i; Ή ταιριάζει μόνο στο Κ750i και στα πιο πρόσφατα;

Όπως ακριβώς το είπες... Για τα παλαιότερα του Κ750, κινητά δηλαδή που έχουν το παλίο σύστημα επαφών, αυτά δέχονται το Flash MPF-10

http://images.ciao.com/ide/images/products/normal/528/product-1410528.jpg

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το γεγονός ότι στα ID3 tags που είναι γραμμένο στα ελληνικά, εμφανίζει "κινέζικα"; Και στο W800 συμβαίνει αυτό; Εγώ νόμιζα ότι συμβαίνει μόνο στο S700i που έχω.:wacko: Δεν το διόρθωσαν στο μεταξύ;:worry:

 

Ξέρετε αν το έχουν διορθώσει στο W810;

 

Πάντως, στη "Διαχείριση Αρχείων", τα ελληνικά file names τα απεικονίζει κανονικότατα. Μόνο τα ID3 tags (στο Media Player) τα απεικονίζει "κινέζικα"...

Ναι, για τα ID3 μιλάω. Δυστυχώς ακόμα δεν έχει αλλάξει η κατάσταση...

Στον file manager τα δείχνει κανονικά τα ονόματα, διότι διαβάζει το όνομα του αρχείου και όχι τα ID3...

 

Επίσης εάν στον file manager, πατήσεις να δεις τη Πληροφορορίες του αρχείου, επειδή διαβάζει τα ID3 Tags παρουσιάζει πάλι το ίδιο πρόβλημα.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μακάρη να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα...Νομίζω πως πρίν περάσεις π.χ. το τραγούδι στο κινητό, αλλάξεις το όνομα, δεν πιστεύω να υπάρχει το πρόβλημα(νομίζω)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρη να επιλυθεί αυτό το πρόβλημα...Νομίζω πως πρίν περάσεις π.χ. το τραγούδι στο κινητό, αλλάξεις το όνομα, δεν πιστεύω να υπάρχει το πρόβλημα(νομίζω)

Με το όνομα του αρχείου δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς πρόβλημα, οπότε δε χρειάζεται να το αλλάξεις.

Αυτό που θέλει αλλαγή είναι οι πληροφορίες που βρίσκονται αποθηκευμένες στα ID3 Tags του κάθε αρχείου και περιέχουν πληροφορίες για το όνομα του τραγουδιού, του καλλιτέχνη, του άλμπουμ κ.α.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Με το όνομα του αρχείου δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς πρόβλημα, οπότε δε χρειάζεται να το αλλάξεις.

Αυτό που θέλει αλλαγή είναι οι πληροφορίες που βρίσκονται αποθηκευμένες στα ID3 Tags του κάθε αρχείου και περιέχουν πληροφορίες για το όνομα του τραγουδιού, του καλλιτέχνη, του άλμπουμ κ.α.

 

με το ντισκ του φοουν, όταν περνάς τραγούδια που δεν έχουν όνομα,πας στον φάκελο οπου το περνάει στην αρχή και τα αλλάζεις όλα(ονόματα) καλυτερα στα αγγλικα και μετα στο κινητό αλλάζεις το όνομα στα ελληνικά και το έχεις:) Εκτός θέματος

Link to comment
Share on other sites

με το ντισκ του φοουν, όταν περνάς τραγούδια που δεν έχουν όνομα,πας στον φάκελο οπου το περνάει στην αρχή και τα αλλάζεις όλα(ονόματα) καλυτερα στα αγγλικα και μετα στο κινητό αλλάζεις το όνομα στα ελληνικά και το έχεις:) Εκτός θέματος

Διότι τότε επειδή δε βρίσκει τις πληροφορίες που θέλει μέσα στο ίδιο το αρχείο, αλλά στη διαδρομή των φακέλων και το όνομα αυτού.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...