Jump to content

Samsung Galaxy S21 FE 5G


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, il_tifosi said:

Και σε μένα έγινε αυτό. Αποφάσισα μετά από 4 χρόνια να αλλάξω κινητό και αφενός είχα το θέμα με τα ακουστικά, μου είπαν δεν τα είχα βάλει στο καλάθι, ενώ δεν έλεγε πουθενά να κάνω κάτι τέτοιο, κάτι που όμως θα μου το έλυναν επί τόπου (είχα βάλει παραλαβή σε κατάστημα). Αφετέρου είχα θέμα με τα yellows, μου είπαν ότι δεν συνδυάζεται η προωθητική ενέργεια για την επιστροφή 20% σε yellows με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ. Έτσι είχα πάρει το tablet πριν κάποια χρόνια, αλλά μάλλον άλλαξαν οι όροι. Δεν έκατσα να ασχοληθώ παραπάνω, το άφησα κι έφυγα. Το S9+ θα ζήσει κι άλλο 😅

Αυτό με το τιμολόγιο/ΦΠΑ το ήξερα γιατί είχα πάρει τηλ να ρωτήσω πριν την αγορά (είναι η γυναίκα μου Ε.Ε.) αλλά είπα χαλάλι μιας και θέλει και αυτή σύντομα να αγοράσει καινούριο κινητό και (σύμφωνα με το λογιστή της) δε μπορούμε να πάρουμε τόσο κοντά 2 κινητά. Θα πάρω τουλάχιστον τα yellows σκέφτηκα και είναι μία η άλλη. Έλα όμως που βρέθηκα και κερατάς (όχι ακουστικά) και γδαρμένος (όχι yellows).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, imarg said:

Όπα, κάτσε. Ή ακουστικά ή yellows; Αυτό δεν είναι καλό. Εγώ τα αγόρασα με τη λογική ότι θα πάρω και τα 2.

Όχι όχι, ή τιμολόγιο ή yellows. 

50 minutes ago, imarg said:

Κι όμως φίλε μου όχι.

Επειδή θορυβήθηκα (ξανα)πήρα τηλ.

Για το θέμα των ακουστικών μου είπαν ότι και καλά είχαν εξαντληθεί και επειδή η προσφορά ήταν μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων για αυτό δε μπήκαν αυτόματα στο καλάθι και ότι δε τα δικαιούμαι.

Για τα yellows μου είπαν ότι επειδή στην απόδειξη είχα και άλλο προϊόν δε θα πάρω την επιστροφή.

Δηλαδή με λίγα λόγια από εκεί που νόμιζα ότι θα πάρω το τηλ σε μια τιμή ~560Ε (700 - 20% σε yellows) και δώρο ακουστικά, τελικά θα πληρώσω 700 και όχι ακουστικά.

Για μένα είναι μονόδρομος πλέον η επιστροφή. Όσο καλό και να είναι το κινητό ήταν για μένα επιλογή λόγω των προσφορών (τουλάχιστον στις τιμές των αλυσίδων, από skrοutzομάγαζα θα το σκεφτώ). Αλλά δεν είναι μόνο το οικονομικό. Νοιώθω σαν να με κορόιδεψαν και δε μου αρέσει. Πάλι καλά που δεν πρόλαβα να παραγγείλω θήκη και τζαμάκι.

Αν είναι δυνατόν, εμένα στο κατάστημα μου είπαν ότι δεν υπήρχε θέμα με τα ακουστικά και θα μου τα έδιναν. Μάλλον τους έκραξαν πολλοί και άλλαξαν τακτική.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Ντάλα ήλιο και σήμερα, τώρα στην παραλία άγγιξε 40αρι και η συσκευή δεν έκοψε καθόλου σε φωτεινότητα ✌️😎

Screenshot_20220602-151512_One UI Home.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, konakis said:

Ντάλα ήλιο και σήμερα, τώρα στην παραλία άγγιξε 40αρι και η συσκευή δεν έκοψε καθόλου σε φωτεινότητα ✌️😎

Screenshot_20220602-151512_One UI Home.jpg

κατω απο τον ηλιο (40c) ζεστενοταν;

η μπαταρια ειχε δραματικο drain ή ηταν φυσιολογικο;

Link to comment
Share on other sites

@feik μια χαρά η μπαταρία του από χθες το πρωί έχω να το φορτίσω , απλά το συγκρίνω με το προηγούμενο μοντέλο, s20 Fe 5g το οποίο ήταν πολύ επιθετικό, έκοβε κατευθείαν και παρουσίαζε σημαντικό throttling στην φωτεινότητα όταν η θερμοκρασία ανέβαινε πάνω απ'τους 37 βαθμούς. Κάτι που δεν ισχύει εδώ τούρμπο το εργαλείο όπως το s21u που είχα δεν επεμβαίνει στην φωτεινότητα... περιμένοντας τα 45αρια🤭 να δούμε😁🤪

*34 με 35 ήταν η  εξωτερική θερμοκρασία στην ατμόσφαιρα ενώ  το κινητό που το είχα σε χρήση χτύπησε 39.6 

Chatting κλήσεις ομιλία σερφάρισμα social κλπ για κάνα μισάωρο περίπου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, konakis said:

@feik μια χαρά η μπαταρία του από χθες το πρωί έχω να το φορτίσω , απλά το συγκρίνω με το προηγούμενο μοντέλο, s20 Fe 5g το οποίο ήταν πολύ επιθετικό, έκοβε κατευθείαν και παρουσίαζε σημαντικό throttling στην φωτεινότητα όταν η θερμοκρασία ανέβαινε πάνω απ'τους 37 βαθμούς. Κάτι που δεν ισχύει εδώ τούρμπο το εργαλείο όπως το s21u που είχα δεν επεμβαίνει στην φωτεινότητα... περιμένοντας τα 45αρια🤭 να δούμε😁🤪

*34 με 35 ήταν η  εξωτερική θερμοκρασία στην ατμόσφαιρα ενώ  το κινητό που το είχα σε χρήση χτύπησε 39.6 

Chatting κλήσεις ομιλία σερφάρισμα social κλπ για κάνα μισάωρο περίπου

πολυ βοηθητικος σε ευχαριστω...

ΕΡΩΤΗΣΗ: Γιατι η φωτο πανω λεει 4G+ και οχι 5G;

Θελει καινουργια σιμ απο την εταιρεια οταν πας σε κινητο με 5G ή αυτοματα πιάνει το 5G ;

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή που βρίσκομαι δεν έχει έρθει ακόμη το 5g οπότε έχω επιλέξει δίκτυο 2g,3g,4g κι όχι και 5g για να μην σπαταλάει πόρους ψάχνοντας για δίκτυο που δεν υπάρχει ακόμη στην περιοχή μου ( Wind συγκεκριμένα). Μια χαρά είναι και το 4g+ ανάλογα το σήμα βαράει 150Mbps+ 

* Κέντρο Αθήνα City link και Κολωνάκι έχω πιάσει κανονικά 5g γενικότερα δεν το πολύ κυνηγάω το 5g δεν με απασχολεί και τόσο...

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να υπάρχει και δίκτυο για να πιάσει 5G πάρα τα μεγάλα λόγια που λένε η κατάσταση με το δίκτυο είναι τραγική ακόμη και στο 4G μετά από τόσα χρόνια,στο θέμα μπαταρίας είναι μια χαρά από ότι φαίνεται η μέρα βγαίνει κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

Ναι βελτιώθηκε πολύ η μπαταρία είμαι ικανοποιημένος και με το παραπάνω πια...στα υπόλοιπα είναι top class για μένα τα έχει όλα! Αδιάβροχο ασύρματη φόρτιση μαζεμένο ελαφρύ και χορταστικό όχι σαν σοκοφρετα και η οθόνη του εξαιρετική!!! Υπό οποιεσδήποτε συνθήκες είναι φανταστική απ'τα δυνατότερα σημεία του κινητού την θεωρώ επιλογή από το πάνω ράφι ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά άμεσα κάθε μήνα ουσιαστικά. Παραδόξως στο Mi 11i που επίσης έχω παίρνει ανά δίμηνο τρίμηνο περίπου μου αρέσει καλύτερα όμως θεωρώ ότι έχουν καλύτερη δουλειά στην full gestures λειτουργία δίχως τα πλήκτρα πλοήγησης όπως μου αρέσει να δουλεύω τις συσκευές μου...

Είναι πιο βελούδινη πιο σμουθ η λειτουργία στο νιάου νιάου MIUI 🤪😁 απόλαυση να το σκαλίζει κάποιος συνέχεια δεν έχει σπασίματα καθόλου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολυτά η συσκευή είναι εξαιρετική και τώρα με την τιμολόγηση που εχει δεν υπάρχει αντίπαλος πραγματικά δεν τις λείπει τίποτα ήμουν ανάμεσα σε πολλά καθώς έψαχνα κατέληξα στο s21fe και στο iphone 12 η 13 ότι καθόταν αλλά η διαφορά τιμής με τους περιορισμούς που εχει το ios οδήγησαν στο s21 fe και πραγματικά αξίζει αν και προτιμώ το καθαρο android 10  χρονια μέχρι στιγμής,το one ui  ειναι αρκετά ισορροπημένο και περισσότερα reviews για την συσκευή ο ενδοιασμος ηταν η τιμη

Link to comment
Share on other sites

και το s10+ καθε μηνα με καθυστερηση βεβαια δλδ μπορει ανα 1.5 μηνα αλλα οκ...

δυστυχως εσπασε η οθονη του εδω και καιρο και η μπαταρια τα εχει παιξει τελειως.. εκει που ειναι 50% κλεινει και παει στο 0 και εαν το ανοιξω τοτε λεει 30...

παραγγειλα σημερα το s21fe gray απο το you.gr (καλα ειμαι;)

gray = το μαυρο ειναι;

ελπιζω να μην το μετανιωσω για την συσκευη.........

το σ10+ το λατρευα... αλλαζα καθε χρονια απο 2-3 συσκευες ενω με το σ10+ το κρατησα 2 χρονια και κατι...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, feik said:

και το s10+ καθε μηνα με καθυστερηση βεβαια δλδ μπορει ανα 1.5 μηνα αλλα οκ...

δυστυχως εσπασε η οθονη του εδω και καιρο και η μπαταρια τα εχει παιξει τελειως.. εκει που ειναι 50% κλεινει και παει στο 0 και εαν το ανοιξω τοτε λεει 30...

παραγγειλα σημερα το s21fe gray απο το you.gr (καλα ειμαι;)

gray = το μαυρο ειναι;

ελπιζω να μην το μετανιωσω για την συσκευη.........

το σ10+ το λατρευα... αλλαζα καθε χρονια απο 2-3 συσκευες ενω με το σ10+ το κρατησα 2 χρονια και κατι...

Καλως ηρθες στο club και καλοριζικο ποσο εαν επιτρεπεται το πηρες απο το you ναι ναι το μαυρο ειναι θα το λατρεψεις....ολοι εχουν να το λενε....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MAFAdo said:

Καλως ηρθες στο club και καλοριζικο ποσο εαν επιτρεπεται το πηρες απο το you ναι ναι το μαυρο ειναι θα το λατρεψεις....ολοι εχουν να το λενε....

Σε ευχαριστω ..

ελπιζω να ειναι αξιοπιστο το γιου..

ειχα παρει παλιοτερα κατι αλλα προιοντα βγηκαν κομπλε..

μην ειναι εισαγωγης απο ζουμπεκισταν το θεμα και δεν εχουμε σημα να παρουμε την γιαγια..

https://www.you.gr/tilefonia-tablets/smartphones-ana-brand/ola-ta-smartphones/samsung-galaxy-s21fe-5g-6-4-128gb-6gb-gray-triple

τοσο το πηρα με δοσεις..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tollisth said:

Καλορίζικο,αξιόπιστο είναι μια χαρά 

ευχαριστω.. λογικα μεχρι και Δευτερα θα το εχω στα χερια μου να το διαβασω καλα 😄 και να πω εντυπωσεις..

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, feik said:

Σε ευχαριστω ..

ελπιζω να ειναι αξιοπιστο το γιου..

ειχα παρει παλιοτερα κατι αλλα προιοντα βγηκαν κομπλε..

μην ειναι εισαγωγης απο ζουμπεκισταν το θεμα και δεν εχουμε σημα να παρουμε την γιαγια..

https://www.you.gr/tilefonia-tablets/smartphones-ana-brand/ola-ta-smartphones/samsung-galaxy-s21fe-5g-6-4-128gb-6gb-gray-triple

τοσο το πηρα με δοσεις..

δεν νομιζω απο ευρωπη θα ειναι σιγουρα απο που ειναι το ερωτημα μια χαρα καλη τιμη και με δοσεις τοσο το καλυτερο.....περιμενουμε τις εντυπωσεις σου απο την συσκευη μας πλεον και δικη σου....

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, feik said:

ευχαριστω.. λογικα μεχρι και Δευτερα θα το εχω στα χερια μου να το διαβασω καλα 😄 και να πω εντυπωσεις..

Μπορεί και να είναι Σάββατο εκεί που είσαι απλά δεν παραδίδουν πάρε ένα τηλέφωνο μήπως αν εκεί και σε βολεύει να το πάρεις 

Link to comment
Share on other sites

Το Gray είναι ο γραφίτης αυτό έχω κι εγώ... εξαιρετική πλάτη και γενικότερα πολύ κοντά στα γούστα μου, αυτό το κινητό είναι ωραίο και γυμνό δίχως θήκη. Το s20 Fe ήταν από τα λίγα κινητά λόγω σχήματος που μου άρεσε περισσότερο με θήκη επειδή ήταν πιο σοκοφρετέ η αναλογία του. Σε σχέση με το s10+ μπορεί να μην σε ενθουσιάσει- εντυπωσιάσει το s21 fe οπτικά εννοώ,μην ξεχνάμε ότι πρόκειται για συσκευή με περικοπές για να κρατηθεί η τιμή χαμηλότερα. Το s10+ φουλ γυαλί μπρος πίσω θεωρείται πιο premium όπως και να το κάνουμε. Εμένα πάντως μου αρέσει γυμνό πάρα πολύ είναι ιδανικό για τα γούστα μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήρατε έχετε ενεργοποίηση την συνδρομή για you tube premium? Είναι για 4 μήνες για όποιον δεν το ξέρει,υποθέτω ισχύει για όλους ανεξαρτήτως από που το αγόρασαν 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω ενεργοποιήσει, ευχαριστούμε πάντως για την υπενθύμιση

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tollisth said:

Όσοι το πήρατε έχετε ενεργοποίηση την συνδρομή για you tube premium? Είναι για 4 μήνες για όποιον δεν το ξέρει,υποθέτω ισχύει για όλους ανεξαρτήτως από που το αγόρασαν 

εγω ειχα αγορασει συνδρομη ειχα εναν μηνα δωρεαν μετα μου τραβηξε απο την καρτα..

ωστοσο πως γινεται αυτο; το πληρωνει η sammy?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, feik said:

εγω ειχα αγορασει συνδρομη ειχα εναν μηνα δωρεαν μετα μου τραβηξε απο την καρτα..

ωστοσο πως γινεται αυτο; το πληρωνει η sammy?

Προωθητική ενέργεια πάντα δίνει κάτι νομίζω για τις ακριβές συσκευές 

Link to comment
Share on other sites

@feik και μην ανησυχείς καθόλου για τα 6 γίγα ραμ, περισσότερο τα 128 ως αποθηκευτικός να σε απασχολούν εφόσον τραβάς μεγάλα βίντεο και διαχειρίζεσαι μεγάλα αρχεία γενικότερα. Εξάλλου με το πολύ καλό one Ui 4.1 σε συνδυασμό με την ραμ plus δεν θα σου λείψει πιστεύω ποτέ μνήμη ραμ 

Screenshot_20220602-214556_Device care.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S21 FE 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...