Jump to content

O Jack Dorsey αποφάσισε να εγκαταλείψει την θέση του CEO στο Twitter


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απροσδόκητα, χωρίς να έχει προηγηθεί το παραμικρό, ο συνιδρυτής του Twitter Jack Dorsey επιβεβαίωσε ότι παραιτείται από τη θέση του CEO και ο Parag Agarwal θα αναλάβει αμέσως τα νέα του καθήκοντα.

Ο Bret Taylor έχει πλέον διοριστεί πρόεδρος του διοικητικού συμβουλίου του Twitter και ο Jack Dorsey θα παραμείνει στο διοικητικό συμβούλιο του Twitter μέχρι τον Μάιο του 2022 για να βοηθήσει στη μετάβαση μετά την οποία ο Dorsey σχεδιάζει να αποχωρήσει από το Twitter. “Πιστεύω ότι είναι σημαντικό μια εταιρεία να μπορεί να σταθεί μόνη της, χωρίς την επιρροή ή την κατεύθυνση του ιδρυτή της”, λέει ο Dorsey στο email του.

Θέλω όλοι να ξέρετε ότι αυτή ήταν η απόφασή είναι δική μου. Ήταν δύσκολο για μένα, φυσικά. Λατρεύω αυτή την υπηρεσία και την εταιρεία… και όλους εσάς τόσο πολύ. Είμαι πολύ λυπημένος… αλλά πολύ χαρούμενος. Δεν υπάρχουν πολλές εταιρείες που φτάνουν σε αυτό το επίπεδο. Και δεν υπάρχουν πολλοί ιδρυτές που επιλέγουν την εταιρεία τους από το δικό τους εγώ. Ξέρω ότι θα αποδείξουμε ότι αυτή ήταν η σωστή κίνηση.

[via]

 

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...