Jump to content

Μίνι lockdown σε συγκεκριμένες περιφερειακές ενότητες


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγες ημέρες είχαμε επιβαλλόμενα νέα μέτρα προστασίας για Καστοριά, Ξάνθη, Δράμα, Καβάλα, Πέλλα, Ημαθία και τώρα από 6 το πρωί έχουμε μινι lockdown και για τις περιφερειακές ενότητες Λάρισας, Κιλκίς, Χαλκιδικής, Λάρισας και Θεσσαλονίκης. 

Τι ισχύει δηλαδή από 1.10.2021 έως 8.10.2021;

  • Απαγόρευση κυκλοφορίας από 01:00 το βράδυ έως 06:00 το πρωί, με εξαίρεση λόγους εργασίας και σοβαρούς λόγους υγείας.
  • Απαγόρευση μουσικής καθ’ όλο το εικοσιτετράωρο σε καταστήματα υγειονομικού ενδιαφέροντος και ψυχαγωγίας.

πως θα συμβιβαστούμε πάλι ρε παιδιά; 

παρεπιμπτόντως, ανοίγουν από βδομάδα και άλλες κλινικές covid σε νοσοκομεία της Θεσσαλονίκης για θετικά κρούσματα που είχαν κλείσει τον Ιούνιο. 

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μινι παρα ολικο. Τα μινι θα εχουν ημερομηνια ληξης....
Το ολικο δεν εχει. Και φυσικα δεν προκειται να γινει γιατι δεν συμβαδιζει με την λογικη του εμβολιασμου και δεν υπαρχει ρευστο...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα μινι παρα ολικο. Τα μινι θα εχουν ημερομηνια ληξης....
Το ολικο δεν εχει. Και φυσικα δεν προκειται να γινει γιατι δεν συμβαδιζει με την λογικη του εμβολιασμου και δεν υπαρχει ρευστο...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πάντως και αυτά τα μίνι έχουν σοβαρή επίπτωση σε συγκεκριμένες επαγγελματικές ομάδες όπως οι μουσικοί, τους έχουν ξεσκίσει.....αλλά με τόσο έντονο αντιεμβολιαστικο κίνημα (γιατί όσο περνάει ο καιρός πιο πολύ φουντώνει παρά ηρεμεί) δε ξέρω πως θα πάει ο χειμώνας πάλι...

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω τις συνεπειες.
Απο τη στιγμη που εχει εμβολιαστει το 75 % των ενηλικων και γινονται αμετρητα τεστ δεν θα επρεπε να υπαρχει κανενως ειδος lockdown. Αλλα ειμαστε στο Ελλαντα δυστυχως....

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω τις συνεπειες.
Απο τη στιγμη που εχει εμβολιαστει το 75 % των ενηλικων και γινονται αμετρητα τεστ δεν θα επρεπε να υπαρχει κανενως ειδος lockdown. Αλλα ειμαστε στο Ελλαντα δυστυχως....

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


75? Κάπου στο 60 % δεν είναι; Έτσι νομίζω μπορεί να κάνω λάθος

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ενηλικες αναφερομαι. Το 20% του πληθυσμου της Ελλαδας ειναι κατω των 18.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ενηλικες αναφερομαι. Το 20% του πληθυσμου της Ελλαδας ειναι κατω των 18.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Αυτό (το 20%) από πού προκύπτει; Έχεις κάποιο επίσημο στοιχείο;
Link to comment
Share on other sites


Αυτό (το 20%) από πού προκύπτει; Έχεις κάποιο επίσημο στοιχείο;
Κοινη λογικη ηταν...
Φυσικα και το εψαξα τωρα και ειναι οπως ειπα...
Απο Ελ Στατ352adbdeb399ddccfd5da6af06ba9cc4.jpg

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε τι γίνεται σε άλλες χώρες π.χ Σιγκαπούρη, από τις πιο εμβολιασμενες στον πλανήτη

Παρόλα αυτά και κρούσματα έχουν και κόσμο στα νοσοκομεία

https://www.theguardian.com/world/2021/sep/15/singapore-reports-biggest-spike-in-covid-cases-in-a-year-despite-81-vaccination-rate

https://english.kyodonews.net/news/2021/09/9dc933f7ffa6-singapore-restricts-social-gatherings-as-covid-19-spike-worsens.html

Εν κατακλείδι σε βάθος χρόνου όλοι θα κολλήσουμε, κάποιοι ελαφριά κάποιοι βαριά

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αρρωστοι παντα θα υπαρχουν ειτε με εμβολια ειτε οχι.
Πλεον υπαρχουν εμβολια, υπαρχουν μασκες κλπ....Ειναι ωρα να τελειωσει αυτη η παρανοια και να αφησουν τον κοσμο να ζησει τη ζωη του χωρις τρομολαγνεια, προσβολες και απειλες.
Ψεκασμενοι ειναι οι τηλελοιμοξιολογοι και ολοι οι πληρωμενοι στα ΜΜΕ που σπερνουν τον πανικο...

Ειναι ωρα να σταματησουν να μετρανε κρουσματα , νεκρους κλπ....
Αλλιως αν ειναι να μες λενε στατιστικα για ολους του ιους, συναχια, αιτιες θανατου καθημερινα.... Ελεος πια

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GMF80 said:

Αρρωστοι παντα θα υπαρχουν ειτε με εμβολια ειτε οχι.
Πλεον υπαρχουν εμβολια, υπαρχουν μασκες κλπ....Ειναι ωρα να τελειωσει αυτη η παρανοια και να αφησουν τον κοσμο να ζησει τη ζωη του χωρις τρομολαγνεια, προσβολες και απειλες.
Ψεκασμενοι ειναι οι τηλελοιμοξιολογοι και ολοι οι πληρωμενοι στα ΜΜΕ που σπερνουν τον πανικο...

Ειναι ωρα να σταματησουν να μετρανε κρουσματα , νεκρους κλπ....
Αλλιως αν ειναι να μες λενε στατιστικα για ολους του ιους, συναχια, αιτιες θανατου καθημερινα.... Ελεος πια

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Που αλλού απαγορεύεται η μουσική εκτός από την Ελλάδα; Σωστά τα λες. Μόνο ο covid υπάρχει γι αυτούς. Όλες οι άλλες αιτίες θανάτου δεν υφίστανται. Ακόμα κι από τροχαίο να πας covid θα στο βγάλουν! Έλεος με αυτούς πια... Η μουσική αιτία διασποράς του ιού. Μόνο για την Ελλάδα έτσι; Κι ακόμα κάθονται και τους πιστεύουν ορισμένοι. Ακόμα και τα μωρά θα γελάνε με τους ψευτοειδικούς που έχουμε!!! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και για να δειτε με ενα παραδειγμα την εφαρμογη των μετρων....
Δουλευω σε μουσειο και κανουμε σκαναρισμα πιατοποιητικου και ζηταμε και ταυτοτητα. Ειμαστε 100% τυπικοι.

Σημερα στο μουσειο ερχεται ανθρωπος με πιστοποιητικο σε αλλο ονομα. Α λεει ειναι του πατερα μου. Ταξιδεψα απο Θεσ/νικη με αεροπλανο ειμαι μερες εδω και πουθενα δεν το ειχαν προσεξει. Του εστειλαν με viber το δικο του σε φωτο και οντως ειχε....

Ταξιδεψα Αθηνα μες τη βδομαδα με αεροπλανο. Και απο εδω και σε Βενιζελος εριξαν μια ματια στο πιστοποιητικο χωρις καν να δουν στοιχεια.

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Η Νορβηγία λέει την περασμένη εβδομάδα έβαλε τέλος στα μέτρα της κορώνας....

Ποσοστά εμβολιασμενων κοντά στα ελληνικά

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μην πας μακρια. Ειμαστε ετη φωτος μακρια απο Νορβηγιες και Δανιες..
Δες Αλβανια και Βουλγαρια. Μονο στο 1ο lockdown συμμετειχαν. Απο εκει και περα κανενα lock και εμβολιασμος πολυ χαμηλος. Καπου 15%. Δεν ασχολουνται καν.
Εκει βεβαια οι κυβερνησεις δεν νοιαζονται για την υγιεια του κοσμου!!!

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GMF80 said:

Μην πας μακρια. Ειμαστε ετη φωτος μακρια απο Νορβηγιες και Δανιες..
Δες Αλβανια και Βουλγαρια. Μονο στο 1ο lockdown συμμετειχαν. Απο εκει και περα κανενα lock και εμβολιασμος πολυ χαμηλος. Καπου 15%. Δεν ασχολουνται καν.
Εκει βεβαια οι κυβερνησεις δεν νοιαζονται για την υγιεια του κοσμου!!! emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Κι αυτοί πιο μπροστά από μας είναι! Τό 'πιασαν ότι δεν υπάρχει τίποτα και για αυτό δεν ασχολούνται. Εμείς όρθιοι κοιμόμαστε! Μόνο unlike ξέρουν να βάζουν στις αντίθετες γνώμες, το λιγότερο... 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GMF80 said:

Μην πας μακρια. Ειμαστε ετη φωτος μακρια απο Νορβηγιες και Δανιες..
Δες Αλβανια και Βουλγαρια. Μονο στο 1ο lockdown συμμετειχαν. Απο εκει και περα κανενα lock και εμβολιασμος πολυ χαμηλος. Καπου 15%. Δεν ασχολουνται καν.
Εκει βεβαια οι κυβερνησεις δεν νοιαζονται για την υγιεια του κοσμου!!! emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Ενώ εδώ είναι πρώτη προτεραιότητα η υγεία του πολίτη :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Ενώ εδώ είναι πρώτη προτεραιότητα η υγεία του πολίτη :lol: 

Ναι στα σχολεία και στα λεωφορεία δεν κολάει!
Α και ουτε στις συναυλίες πίτα στον κόσμο

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εδω στη Χιο οταν ξεκινησαν διαμαρτυριες για νεα δομη μεταναστων εριξαν κοκκινο το Μαρτη με 8-10 κρουσματα τη μερα (και νοσοκομειο ατο 30%) σε νησι με 55.000 πληθυσμο! 7 επρεπε να εισαι μεσα για ενα μηνα και ολοι 5 με 7 εκαναν βολτ στο ιδιο σημειο ενω με το 9 δεν ειχε ποτε συνωστισμο.
1η Απριλη εριξαν βομβα με 4000 ενεργα κρουσματα (στα λυματα) λεει μονο στην πολη (27000 κατοικοι) με 7 κρουσματα μ.ο. τη μερα απο τεστ και 13 Απριλη ηταν λεει μηδενικο το φορτιο στα λυματα.
Αυγουστο μας εδινα και 40 και 50 κρουσματα τη μερα για καποιες μερες αλλα λογω τουρισμου δεν υπηρχε προβλημα!!! Γελοιοτητες απλα...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2021 at 8:42 ΠΜ, GMF80 said:

Εδω στη Χιο οταν ξεκινησαν διαμαρτυριες για νεα δομη μεταναστων εριξαν κοκκινο το Μαρτη με 8-10 κρουσματα τη μερα (και νοσοκομειο ατο 30%) σε νησι με 55.000 πληθυσμο! 7 επρεπε να εισαι μεσα για ενα μηνα και ολοι 5 με 7 εκαναν βολτ στο ιδιο σημειο ενω με το 9 δεν ειχε ποτε συνωστισμο.
1η Απριλη εριξαν βομβα με 4000 ενεργα κρουσματα (στα λυματα) λεει μονο στην πολη (27000 κατοικοι) με 7 κρουσματα μ.ο. τη μερα απο τεστ και 13 Απριλη ηταν λεει μηδενικο το φορτιο στα λυματα. emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Αυγουστο μας εδινα και 40 και 50 κρουσματα τη μερα για καποιες μερες αλλα λογω τουρισμου δεν υπηρχε προβλημα!!! Γελοιοτητες απλα...

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπροστά στα μούτρα μας μας κοροϊδεύουν κι εμείς τα μασάμε όλα, τι περίμενες!!!😉 Λαός ρομπότ γίναμε. Δεν σκεφτόμαστε καθόλου. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά στα μούτρα μας μας κοροϊδεύουν κι εμείς τα μασάμε όλα, τι περίμενες!!! Λαός ρομπότ γίναμε. Δεν σκεφτόμαστε καθόλου. 
Αυτό ακριβώς.μας πετάνε σανο κι οποιος τσιμπήσει.

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μέτα τα χθεσινά μέτρα, Τι δε μπορούν να κάνουν οι ανεμβολιαστοι?
 
Σεξ.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...