Jump to content

Ιοί, αντιβιοτικά, Νέοι Ιοί - Προσοχή όχι Hoaxes


vampyre
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όχι pythagoras, φαίνεται ότι με το που θα το τρέξεις πάει και σβήνει (ή φαίνεται ότι σβήνει, επειδή με safe mode έτρεξε) το avg.exe.

Αν εννοείς το mail scan του avg, ούτε εκείνο είχε βρει κάτι. :(

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

loipon..epanhl8a me neo problhma

eno ola douleuoun kanonika ksafnika mou bgazei pos to ie exei problhma kai kleinei

ektos apo ayto mou bgazei pos den exo sklhro disko eno exo polu...

perasa me to antivirus olo to system alla bgainei ka8aro..

any ideas?

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

eida pou ebala kai to norton....ki ayto de pianei tpt..

ola ta dokimasa re paidia...den exo io!!

to ksanaphga shmera se ena paidi mou ebale to kasperksy -pos to lene- kai den ebgale tpt

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

eida pou ebala kai to norton....ki ayto de pianei tpt..

ola ta dokimasa re paidia...den exo io!!

to ksanaphga shmera se ena paidi mou ebale to kasperksy -pos to lene- kai den ebgale tpt

 

Δεν μίλησα για το Νorton νομίζω! :shifty:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

kala diabazeis ti grafo? :wacko:

sou eipa pos to skanara me posa diaforetika antivirus :!:

opoios exei na pei kati epi ths ousias as postarei ;)

eyxaristo :shifty:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Βιβη, μαλλον εχεις κολλησει spyware , δοκιμασε να κατεβασεις η το Adware η το Spybot Search And Destroy και να κανεις scan
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

kala diabazeis ti grafo? :wacko:

sou eipa pos to skanara me posa diaforetika antivirus :!:

opoios exei na pei kati epi ths ousias as postarei ;)

eyxaristo :shifty:

 

Eίπα εγώ το αντίθετο...; :confused:

 

Τσέκαρε με ScanSpyware.

 

ΥΓ λίγη ευγένεια δεν βλάπτει... :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Αν είναι θέμα ιού, αν και γνωρίζω οτι δοκίμασες το Kaspersky, προσπαθησε να κατεβάσεις το Internet Security και οχι το απλο, μιας και το πρωτο ειναι δυο κλάσεις ανώτερο ως εφαρμογη και ως φιλοσοφία λειτουργίας.

(επισης, ειναι μια ισχυρή «μηχανή» αντιμετωπισης απειλων περαν των ιων)

 

Σε κάθε περιπτωση, αν και δεν βρεί κάτι, θαρρώ πως δεν είναι θέμα ιού πλέον.

 

 

------------------

εντελως πληροφοριακα, στα CD της Sony BMG (ειδικά στο εξωτερικό) υπάρχει-υπήρχε στο DRM συστημα (Digital Rights Management System) ενα rootkit ενσωματωμένο.

------------------

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω το antivir for xp και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..

ενας φιλος μου ειχε kaspersky και την επαθε!

δεν ξερω αν καποιος χρησιμοποιει το ιδιο με το δικο μου..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ειχε kaspersky και την επαθε!

 

Εχω αρκετούς υπολογιστές running Kaspersky σε πολλές εκδόσεις του.

Απο το Internet Security 2006 μέχρι το Kaspersky 4.5

Κανένας απο αυτούς δεν την έπαθε. Επισης, ο υπολογιστής σπιτι οπου τρεχει την 4.5 έκδοση (ενεκα η παλαιότητα του μηχανήματος που δεν επιτρέπει καλύτερες εκδόσεις) προσβλήθηκε σε διάστημα ενός έτους απο έναν μονον ιό κι αυτός εν γνώση μου.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Eίπα εγώ το αντίθετο...; :confused:

 

Τσέκαρε με ScanSpyware.

 

ΥΓ λίγη ευγένεια δεν βλάπτει... :rolleyes:

8a to dokimaso tora

de katalabaino to usterografo sou ka8os oudepote uphrksa agenhs..isa isa euxaristo panta opoious me boh8oun h apla prospa8oun na fanoun xrhsimoi..

an enoeis to post mou isos de katalabes ta grafomena mou..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Βιβη, μαλλον εχεις κολλησει spyware , δοκιμασε να κατεβασεις η το Adware η το Spybot Search And Destroy και να κανεις scan

ta exo hdh kai ta duo..8a to tsekaro ksana me to spy

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια εχω το antivir for xp και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος..

ενας φιλος μου ειχε kaspersky και την επαθε!

δεν ξερω αν καποιος χρησιμοποιει το ιδιο με το δικο μου..

 

Δεν είναι κριτίριο το "είχα ένα φίλο..."

Το Κaspersky είναι αποδεδειγμένα ισχυρό.

 

http://www.virus.gr/fullxml/default.asp?id=88&mnu=88

 

1. Kaspersky Personal Pro έκδοση 5.0.20 - 99.28%*

.

..

...

20. AntiVir έκδοση 6.30.00.17 - 84.50%

 

* ποσοστό εντοπισμού

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω το εξής σοβαρό πρόβλημα.Με το που κάνω σύνδεση αρχίζει και στέλνει μόνο του εκατοντάδες email σε άγνωστους.Το Norton εμφανίζει συνέχεια παραθυράκια που σκανάρουν τα εξερχόμενα και γεμίζει η οθόνη μου.Το pc είναι του μαγαζιού και δεν μπορώ να δουλέψω.Εχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα που βρίσκουν και καθαρίζουν διάφορα αλλά το πρόβλημα παραμένει.Μήπως μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει.Ευχαριστώ
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Εχω το εξής σοβαρό πρόβλημα.Με το που κάνω σύνδεση αρχίζει και στέλνει μόνο του εκατοντάδες email σε άγνωστους.Το Norton εμφανίζει συνέχεια παραθυράκια που σκανάρουν τα εξερχόμενα και γεμίζει η οθόνη μου.Το pc είναι του μαγαζιού και δεν μπορώ να δουλέψω.Εχω δοκιμάσει πολλά προγράμματα που βρίσκουν και καθαρίζουν διάφορα αλλά το πρόβλημα παραμένει.Μήπως μπορεί κάποιος φίλος να βοηθήσει.Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα.

Ερώτηση: Εχεις δικαιώματα στον υπολογιστή να απεγκαταστήσεις και εγκαταστήσεις προγράμματα; Επίσης, εχεις αντίγραφο του Norton στην περιπτωση που δεις οτι ναι μεν με αλλο προγραμματα τα πάντα λύθηκαν, αλλα εσυ εξακολουθεις να θελεις το νορτον;

 

Σε κάθε περιπτωση, οπως περιγράφεις το πλεον πιθανόν είναι να κολλησες καποιο worm με παρομοια δράση οπως οι προσφατες «εκρηξεις» των Sober ή Mitglieder που ανάμεσα στις δράσεις τους ειναι και η μαζική αποστολή mail (αντιγραφα του ιου προς διευθύνσεις που ανιχνευονται στο infected μηχάνημα).

 

Η δική μου άποψη:

1. Απεγκατέστησε το νορτον.

2. Κανε μια επανεκκίνηση

3. Προτου, εχεις ηδη κατεβάσει το Kaspersky Internet Security 2006

4. Εγκατέστησε το, και κάνε επανεκκίνηση.

5. Συνδέσου στο Internet, κάνε update το λογισμικό.

6. Σκαναρε τα παντα.

 

Κατα 97%, όλα θα λυθούν

 

Σε κάθε περίπτωση, το προγραμμα είναι λιγάκι «ιδιοτροπο» μιας και θα χρειαστείς με την σύνδεση σου στο ιντερνετ να πατησεις τρια allow αν δε με απατά η μνήμη μου, και αν συνδεεσαι με dial-up....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.Ναι μπορώ να εγκαταστήσω και να απεγκατηστήσω ότι πρόγραμμα θέλω και έχω αντίγραφο του Νορτον(που δεν με τρελαίνει κιόλας).Το μόνο που με προβληματίζει φίλε μου είναι το πως θα κατέβουν τα 11mb toy Kaspersky.Παρότι έχω isdn όταν αρχίζει και στέλνει τα email σέρνεται.Θα ψάξω μήπως και υπάρχει σε κάνα περιοδικό.Ευχαριστώ και πάλι.Να σαι καλά

 

 

 

 

Καλησπέρα.

Ερώτηση: Εχεις δικαιώματα στον υπολογιστή να απεγκαταστήσεις και εγκαταστήσεις προγράμματα; Επίσης, εχεις αντίγραφο του Norton στην περιπτωση που δεις οτι ναι μεν με αλλο προγραμματα τα πάντα λύθηκαν, αλλα εσυ εξακολουθεις να θελεις το νορτον;

 

Σε κάθε περιπτωση, οπως περιγράφεις το πλεον πιθανόν είναι να κολλησες καποιο worm με παρομοια δράση οπως οι προσφατες «εκρηξεις» των Sober ή Mitglieder που ανάμεσα στις δράσεις τους ειναι και η μαζική αποστολή mail (αντιγραφα του ιου προς διευθύνσεις που ανιχνευονται στο infected μηχάνημα).

 

Η δική μου άποψη:

1. Απεγκατέστησε το νορτον.

2. Κανε μια επανεκκίνηση

3. Προτου, εχεις ηδη κατεβάσει το Kaspersky Internet Security 2006

4. Εγκατέστησε το, και κάνε επανεκκίνηση.

5. Συνδέσου στο Internet, κάνε update το λογισμικό.

6. Σκαναρε τα παντα.

 

Κατα 97%, όλα θα λυθούν

 

Σε κάθε περίπτωση, το προγραμμα είναι λιγάκι «ιδιοτροπο» μιας και θα χρειαστείς με την σύνδεση σου στο ιντερνετ να πατησεις τρια allow αν δε με απατά η μνήμη μου, και αν συνδεεσαι με dial-up....

 

:)

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να γράψω ότι το Mcafee(το είχα δοκιμάσει κ αυτό) έβρισκε κάτι που δεν μπορούσε να διορθώσει.Αν θυμάμαι καλά proxy-agent.k έγραφε και το έβρισκε σ ένα αρχείο hegien η κάπως έτσι που όσο και να έψαξα δεν το βρήκα πουθενά στον σκληρό για να το διαγράψω
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Σωπα παλληκάρι μου, δεν κάνει τιποτα. :)

 

Σωστότατη η ρημάδα η παρατήρηση.

Δοκίμασες ενα σκαν με τον νορτον, μηπως και βγάλει το ακριβές ονομα του ιου οπότε και να βρουμε καποιο removal tool, αποκλειστικα γι'αυτον δηλαδη τον ιο αντιμετρα; Ειδάλλως, ή απο κάποιπ γνωστό σου αν το κατεβάσεις και το περάσεις σε CD, ή απο κάποιο internet cafe. (ή απο περιόδικο, λύση που ήδη πρότεινες).

 

Καλή επιτυχία ευκομαι, και να ξεφορτωθείς γρήγορα οτι κόλλησες.

:)

Link to comment
Share on other sites

Eάν σου είναι εύκολο κάνε ένα clean format και ξεκίνα από την αρχή.

Είναι καλύτερο με το μπάχαλο που συμβαίνει.

 

Και σαφώς μην ξαναβάλεις το Νorton. Βάλε Κaspersky ως antivirus και Spybot Search & Destroy (ή και Scan Spyware) ως antipsyware.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης ξέχασα να γράψω ότι το Mcafee(το είχα δοκιμάσει κ αυτό) έβρισκε κάτι που δεν μπορούσε να διορθώσει.Αν θυμάμαι καλά proxy-agent.k έγραφε και το έβρισκε σ ένα αρχείο hegien η κάπως έτσι που όσο και να έψαξα δεν το βρήκα πουθενά στον σκληρό για να το διαγράψω

 

To proxy κατι που έβαλες, σύμφωνα με τη Sophos είναι το αντίστοιχο:

http://www.sophos.com/virusinfo/analyses/trojcosiamb.html

Δυστυχως δεν περιλαμβάνεται κάποιο ριμουβαλ τουλ αλλα οδηγίες για μανιουαλ αφαίρεση που συμπεριλαμβάνει edit του registry κατι που αν δεν γνωρίζεις, θα συνιστούσα να μην «παιξεις» μαζί του

Link to comment
Share on other sites

Eάν σου είναι εύκολο κάνε ένα clean format και ξεκίνα από την αρχή.

Είναι καλύτερο με το μπάχαλο που συμβαίνει.

 

Και σαφώς μην ξαναβάλεις το Νorton. Βάλε Κaspersky ως antivirus και Spybot Search & Destroy (ή και Scan Spyware) ως antipsyware.

 

Elteo, θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω.

Εχω διορθώσει υπολογιστές με πολύ χειρότερα προβλήματα, και σαφως, δεν ειμαι της αποψης οτι το κλιν φορμάτ ειναι η λύση σε κάθε μας πρόβλημα. Ειναι πολύ πιο ευκολο να παει σ'ένα ιντερνετ καφε, να κατεβάσει κάτι καλύτερο (οτι θεωρει ο ιδιος περαν των προτάσεων μας) και να παει να φτιάξει το πισι και να γλυτώσει απο μπακ απ δεδομενων, φορματ, επαναφορα δεδομένων και ολη αυτη τη χρονοβόρα διαδικασία.

 

Με καθε φιλική διαθεση,

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους :) .Ηδη κατέβασα ότι μου είπατε και τα έγραψα σε cd από ενα νετ καφέ.Βρήκα επίσης ψάχνοντας αυτό το site http://forums.spywareinfo.com/index.php?showtopic=53097 που νομίζω ότι αναφέρεται στο πρόβλημα που έχω κ εγώ.Να είστε όλοι καλά. :)
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...