Jump to content

Πρόβλημα tapatalk


Jim30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, karagalexk said:

Μάλλον πρέπει να το ξεχάσουμε 

Καλά εννοείται αυτό, απορώ που περιμένετε ακόμα. Απλά είναι Τ Ρ Α Γ Ι Κ Ο και Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο το ότι δεν απαντάει κανένας 

Link to comment
Share on other sites

εδώ εγώ ζήτησα μια απλή αλλαγή ονόματος που είναι και "εσωτερικό" θέμα, φαντάσου τί γίνεται με το tapa που είναι "εξωτερικό" ζήτημα και χρειάζονται και οι devs..

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο νεότερο;

Δοκιμάστηκε τουλάχιστον αυτό που έγραψα στο προηγούμενο σχόλιο και αναφέρθηκε στο forum της Tapatalk;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/3/2024 at 1:34 ΜΜ, Sofos_5 said:

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο νεότερο;

Δοκιμάστηκε τουλάχιστον αυτό που έγραψα στο προηγούμενο σχόλιο και αναφέρθηκε στο forum της Tapatalk;

Tί νεότερο να υπάρχει;
Βλέπεις να ασχολείται κανείς; Βολεύει κάποιους προφανώς το να μπαίνουμε στο forum από browser και όχι από Tapatalk..

Πρέπει να το ξεχάσουμε δυστυχώς.... 😥😡

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

η ξεφτίλα δεν είναι ότι σταμάτησαν το Tapatalk αλλά ότι δεν έχουν τα κότσια να το ανακοινωσουν σε όλους τους χρήστες που τους στηριζαμε 20 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, ilka71 said:

η ξεφτίλα δεν είναι ότι σταμάτησαν το Tapatalk αλλά ότι δεν έχουν τα κότσια να το ανακοινωσουν σε όλους τους χρήστες που τους στηριζαμε 20 χρόνια!

Τα τελευταία χρόνια το forum ειναι σκιά του εαυτού του. Στην ουσία έχει αφεθεί στην τύχη του. Ο μόνος λόγος που υπάρχει ακόμα, είναι ότι δεν υπάρχει αντίστοιχο ελληνικό forum. Η εκτίμηση μου είναι, ότι θέλουν διακαώς, τα μέλη να μπαίνουν από browser. Το πράγμα χωλαίνει, στο γεγονός ότι απ όταν έφυγε από το Tapatalk, το forum έχει συμμετοχή που τείνει στο μηδέν...

Οπότε παρακολουθούμε το θέμα, και ίσως όταν η επιλογή θα είναι κλείσιμο ή Tapatalk, επιλέξουν το Tapatalk. 

 

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, alexpef said:

Για μενα βολευε πολυ το tapatalk, τωρα χανω τα θεματα , χανω την ροη γενικά ξενέρωσα .

Το Invision είναι λίγο περίεργο στην προεπιλεγμένη απεικόνιση των ροών. Μπορείς πάντως να ρυθμίσεις τις Συνδρομές και τη Δραστηριότητα ώστε να έρθουν πολύ κοντά στις ανάγκες σου.

Εγώ είχα φύγει καιρό από το Tapatalk σε όλα τα φόρα που είμαι μέλος, τόσο λόγω της περιστασιακής ασυμβατότητας, όσο  και λόγω ζητημάτων ασφάλειας και ιδιωτικότητας, και για τον χρήστη και για το φόρουμ. Παρότι ερχόμουν από browser, με δυσκόλεψε στην αρχή το νέο MyPhone, όπως και άλλα IPB-based. Τώρα μου είναι δεύτερη φύση.

Link to comment
Share on other sites

@minast Καλημέρα το invision τι είναι Android app για βοήθα λίγο σε παρακαλώ.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω είναι επί πληρωμή, να λείπει το βύσινο, μέχρι να το φτιάξουν αν το φτιάξουν ποτέ, δεν ξαναμπαίνω στο forum, σιγά μη παιδεύομαι με τον broswer,  παρακολουθώ μια χαρά μέσω tapatalk καμιά δεκαριά άλλα forum

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, minast said:

Το Invision Community είναι η πλατφόρμα που χρησιμοποιεί πλέον αυτό το φόρουμ (και πολλά άλλα).

δηλαδή είναι εφαρμογή το invision;εάν την κατεβάσουμε είναι εκεί το myphone;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ilka71 said:

δηλαδή είναι εφαρμογή το invision;εάν την κατεβάσουμε είναι εκεί το myphone;

Όχι, είναι ο κώδικας που τρέχει o server του MyPhone. Δεν είναι αντικαταστάτης του Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

μιας και βλεπω να μην φτιαχνουν το tapatalk τωρα που μπαινω πχ απο τον samsung browser γινεται να εχω ειδοποιηση -οπως με το tapatalk- οταν καποιος απανταει σε δικο μου ποστ?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ilka71 said:

μιας και βλεπω να μην φτιαχνουν το tapatalk τωρα που μπαινω πχ απο τον samsung browser γινεται να εχω ειδοποιηση -οπως με το tapatalk- οταν καποιος απανταει σε δικο μου ποστ?

Πάνω δεξιά έχει ένα καμπανάκι. Εκεί βλέπεις όλες τις ειδοποιήσεις σου.
Για να ρυθμίσεις τι θα δημιουργεί ειδοποίηση, επίλεξε το καμπανάκι -> Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, minast said:

Πάνω δεξιά έχει ένα καμπανάκι. Εκεί βλέπεις όλες τις ειδοποιήσεις σου.
Για να ρυθμίσεις τι θα δημιουργεί ειδοποίηση, επίλεξε το καμπανάκι -> Ρυθμίσεις ειδοποιήσεων.

ok ευχαριστώ απλά έλεγα ο BROWSER  να μου βγάζει ειδοποιήση από το σαιτ το συγκεκριμένο .εκεί που λες έχει η να μπαίνεις και να σου έχει το pop up η με email. τέλος πάντων έβαλα να μου έρχεται με email.

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

ok ευχαριστώ απλά έλεγα ο BROWSER  να μου βγάζει ειδοποιήση από το σαιτ το συγκεκριμένο .εκεί που λες έχει η να μπαίνεις και να σου έχει το pop up η με email. τέλος πάντων έβαλα να μου έρχεται με email.

Από την εμπειρία μου με άλλα φόρα, το Invision υποστηρίζει και system notifications με συμβατό browser, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ρυθμισμένο στο MyPhone, γιατί δεν θυμάμαι να μου το έχει ζητήσει ποτέ. Αυτό είναι ένα αίτημα που λογικά θα έχει καλύτερη εξέλιξη από το tapatalk, αλλά μάλλον δεν είναι εδώ το πιο κατάλληλο θέμα να γίνει 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, minast said:

Από την εμπειρία μου με άλλα φόρα, το Invision υποστηρίζει και system notifications με συμβατό browser, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ρυθμισμένο στο MyPhone, γιατί δεν θυμάμαι να μου το έχει ζητήσει ποτέ. Αυτό είναι ένα αίτημα που λογικά θα έχει καλύτερη εξέλιξη από το tapatalk, αλλά μάλλον δεν είναι εδώ το πιο κατάλληλο θέμα να γίνει 🙂

που να το κάνω το αίτημα;υπάρχει κάποιο άλλο καταλληλοτερο τοπικ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Από την εμπειρία μου με άλλα φόρα, το Invision υποστηρίζει και system notifications με συμβατό browser, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι ρυθμισμένο στο MyPhone, γιατί δεν θυμάμαι να μου το έχει ζητήσει ποτέ. Αυτό είναι ένα αίτημα που λογικά θα έχει καλύτερη εξέλιξη από το tapatalk, αλλά μάλλον δεν είναι εδώ το πιο κατάλληλο θέμα να γίνει 🙂

Αυτό θα ήταν λογικό αν υπήρχε σοβαρή τεχνική υποστήριξη. Να δεις που πάλι τον πούλο θα πάρουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

που να το κάνω το αίτημα;υπάρχει κάποιο άλλο καταλληλοτερο τοπικ;

Εγώ θα πρότεινα αυτό:

https://myphone.gr/forum/topic/31132/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...