Jump to content

Forthnet DSL


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτές έστειλα την αίτηση για το ADSL-in a box και αναμένω. Στο site της forthnet που κοίταξα αν πήραν την αίτηση, λέει οτι έχει σταλεί στον οτε.Θα πάρει 9 εργασιμες μου είπε ο αντιπρόσωπος της Forthnet εδώ. Έχει πάρει κανείς πιο σύντομα?
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χτές έστειλα την αίτηση για το ADSL-in a box και αναμένω. Στο site της forthnet που κοίταξα αν πήραν την αίτηση, λέει οτι έχει σταλεί στον οτε.Θα πάρει 9 εργασιμες μου είπε ο αντιπρόσωπος της Forthnet εδώ. Έχει πάρει κανείς πιο σύντομα?

 

 

Αν ήσουν Θεσσαλονίκη, θα σου έλεγα dream on..:worry:

Γνωστός, περιοχή καλαμαριάς, περιμένει από τις 11 Δεκεμβρίου...

Link to comment
Share on other sites

Αν ήσουν Θεσσαλονίκη, θα σου έλεγα dream on..:worry:

Γνωστός, περιοχή καλαμαριάς, περιμένει από τις 11 Δεκεμβρίου...

 

1+ μήνα!!!!!Ωχ....

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή προς όλους τους συμφορουμίτες που βρίσκονται σε αναμονή για ενεργοποίηση γραμμής DSL. Γινεται χαμός, όσοι επιθυμείτε να επισπευτεί η ενεργοποίηση της γραμμής σας, περάστε από τα γραφεία του ΟΤΕ μετά από 10-12 εργάσιμες μέρες από την ημερομηνία λήψης της αίτησης και κάντε παράπονα live, γιατί αλλιώς θα περιμένετε πάάάρα πολύ.

 

Και κάτι άσχετο. Έχω ενεργοποιήσει ένα πακέτο ADSL in-a-box σε 384 γραμμή από τον ΟΤΕ. Η συνδρομή μου ξεκίνησε σήμερα μαζί με την ενεργοποίηση της γραμμής από τον ΟΤΕ. Το συγκεκριμένο πακέτο είναι για 6 μήνες και είναι προπληρωμένα όλα. Ξέρει κανείς αν γίνεται να αναβαθμίσω τη γραμμή μου σε 512 με το επιπλέον κόστος από την 384 που έρχεται περίπου 4 ευρώ το μήνα? Γίνεται κάτι τέτοιο? Και αν γίνεται το κόστος είναι η διαφορά του κόστους των γραμμών (δηλαδή 4 ευρώ) ή παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Χτές έστειλα την αίτηση για το ADSL-in a box και αναμένω. Στο site της forthnet που κοίταξα αν πήραν την αίτηση, λέει οτι έχει σταλεί στον οτε.Θα πάρει 9 εργασιμες μου είπε ο αντιπρόσωπος της Forthnet εδώ. Έχει πάρει κανείς πιο σύντομα?

 

Εμένα έκανε 4 εργάσιμες ο ΟΤΕ και 1 η Forthnet να μου δώσει τους κωδικούς. Μάλλον ήμουν τυχερός....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκανε 4 εργάσιμες ο ΟΤΕ και 1 η Forthnet να μου δώσει τους κωδικούς. Μάλλον ήμουν τυχερός....:rolleyes:

Πολύ τυχερος!!!!Μακάρι να έχω την τύχη σου!!!

http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμένα μου την "ενεργοποίησαν" σε 7 μέρες αλλά είχε βλάβη και περιμένω +7 μέρες για την διώρθωση της βλάβη και ούτε φωνή ούτε ακρόαση από τον οτέ...τη να κάνω ρε παιδιά?? να πάω στα κεντρικά και να τους τα κάνω λιμάνι??
Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει ένα πακέτο ADSL in-a-box σε 384 γραμμή από τον ΟΤΕ. Η συνδρομή μου ξεκίνησε σήμερα μαζί με την ενεργοποίηση της γραμμής από τον ΟΤΕ. Το συγκεκριμένο πακέτο είναι για 6 μήνες και είναι προπληρωμένα όλα. Ξέρει κανείς αν γίνεται να αναβαθμίσω τη γραμμή μου σε 512 με το επιπλέον κόστος από την 384 που έρχεται περίπου 4 ευρώ το μήνα? Γίνεται κάτι τέτοιο? Και αν γίνεται το κόστος είναι η διαφορά του κόστους των γραμμών (δηλαδή 4 ευρώ) ή παραπάνω?

Κάν'τους μια ερώτηση. Πρέπει να γίνεται λογικά. ;)

 

Η διαφορά είναι μόνο 4€ το μήνα+ΦΠΑ. Καμιά άλλη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

4 Ευρώ είναι η διαφορά στο κόστος της γραμμής μόνο έτσι δεν είναι; Δεν θα πρέπει να πληρώσει και διαφορά για τη συνδρομή 384->512 όμως;

 

Αν ανεβάζαμε μόνο τη γραμμή σε 512 και αφήναμε τη σύνδεση στα 384 θα έφτιαχνε το VoIP έτσι; Οπότε μάλλον αξίζει για 4 ευρώ/μήνα!

Link to comment
Share on other sites

4 Ευρώ είναι η διαφορά στο κόστος της γραμμής μόνο έτσι δεν είναι; Δεν θα πρέπει να πληρώσει και διαφορά για τη συνδρομή 384->512 όμως;

 

Αν ανεβάζαμε μόνο τη γραμμή σε 512 και αφήναμε τη σύνδεση στα 384 θα έφτιαχνε το VoIP έτσι; Οπότε μάλλον αξίζει για 4 ευρώ/μήνα!

Ακριβώς όπως τα λες φίλε. Μόνο την γραμμή αναβάθμισε. Την συνδρομή άστην στο 384. Το Voip βελτιώνεται μόνο με τη γραμμή, όχι με τη συνδρομή. Μόνο 4€, τίποτα παραπάνω. Το ίδιο έχω κι εγώ. 512 γραμμή, 384 συνδρομή και μιλάω τέλεια. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες εχω τσατιστει ασχημα με τη forthnet και τον οτε,στις 4/1 πηρα ενα adsl in a box και παρ'οτι η γραμμη μου ενεργοποιηθηκε ανεπισημα μεσα σε μια εβδομαδα κανεις δε με ειδοποιησε απλα το καταλαβα απο το control panel του modem,παιρνω στη forthnet μου λενε οτι ο ΟΤΕ δε τους εχει ειδοποιησει οποτε δε μπορουν να μου δωσουν κωδικο και συν αυτο πρεπει να ειδοποιησει και εμενα ο ΟΤΕ αλλα τιποτα μεχρι στιγμης,τελικα μου δωσανε μια συνδεση demo επειδη τους την ειπα η οποια δε λειτουργει και οταν εχθες επαιρνα τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη κανεις δε το σηκωνε(συν οτι εμαθα ολα τα τραγουδια τους),ετσι στατιστηκα και πηρα μια νετκαρτα απο altecnet με 25 ωρες συνδεση :mad:

 

Η κοπελια στο τμημα πωλησεων της forthnet μου ειπε οτι ο ΟΤΕ φταιει και τα καθυστερει παρα πολυ επειδη ειναι ανταγωνιστης και οτι εχουνε κανει μια καταγγελια προσφατα κανανε και δευτερη,καλα αυτοι στον ΟΤΕ δε τη παλευουν δε φτανει που παιρνουν τοσα λεφτα καθυστερουν τις συνδεσεις των αλλων παροχων,ημαρτον ζουμε στο 2006 :X

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελια στο τμημα πωλησεων της forthnet μου ειπε οτι ο ΟΤΕ φταιει και τα καθυστερει παρα πολυ επειδη ειναι ανταγωνιστης και οτι εχουνε κανει μια καταγγελια προσφατα κανανε και δευτερη,

 

Εδώ ξέρουν να κάνουν καταγγελία, αν όντως έχουν κάνει.

Να μαξευτούν ομαδικά όλοι οι ISP, να κάνουν καταγγελία για την κατάσταση που επικρατεί με τα οακέτα, και δεν δουλεύει το VoIP και πολλά άλλα, "δεν ξέρουν". Γιατί απλά δεν τους συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες εχω τσατιστει ασχημα με τη forthnet και τον οτε,στις 4/1 πηρα ενα adsl in a box και παρ'οτι η γραμμη μου ενεργοποιηθηκε ανεπισημα μεσα σε μια εβδομαδα κανεις δε με ειδοποιησε απλα το καταλαβα απο το control panel του modem,παιρνω στη forthnet μου λενε οτι ο ΟΤΕ δε τους εχει ειδοποιησει οποτε δε μπορουν να μου δωσουν κωδικο και συν αυτο πρεπει να ειδοποιησει και εμενα ο ΟΤΕ αλλα τιποτα μεχρι στιγμης,τελικα μου δωσανε μια συνδεση demo επειδη τους την ειπα η οποια δε λειτουργει και οταν εχθες επαιρνα τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη κανεις δε το σηκωνε(συν οτι εμαθα ολα τα τραγουδια τους),ετσι στατιστηκα και πηρα μια νετκαρτα απο altecnet με 25 ωρες συνδεση :mad:

 

Η κοπελια στο τμημα πωλησεων της forthnet μου ειπε οτι ο ΟΤΕ φταιει και τα καθυστερει παρα πολυ επειδη ειναι ανταγωνιστης και οτι εχουνε κανει μια καταγγελια προσφατα κανανε και δευτερη,καλα αυτοι στον ΟΤΕ δε τη παλευουν δε φτανει που παιρνουν τοσα λεφτα καθυστερουν τις συνδεσεις των αλλων παροχων,ημαρτον ζουμε στο 2006 :X

 

ΑΣε γιατι και εμενα ακριβως το ιδιο μου κανανε!!!Με ειχαν αφησει χωρις συνδεση!!!Και μου εδωσαν DEMO και ενω επαιρνα τηλ συνεχεια τελικά μου εδωσαν τους κωδικούς με παίρνουν τηλ μετα από 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!!! για να μου ξαναδωσουν τους κωδικους!!!Ανοργάνωτοι τελείως!!!Και συν όλα αυτα εχς και ταχύτητα που με δυσκολία ξεπερνάει τα 22kb/sec!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΣε γιατι και εμενα ακριβως το ιδιο μου κανανε!!!Με ειχαν αφησει χωρις συνδεση!!!Και μου εδωσαν DEMO και ενω επαιρνα τηλ συνεχεια τελικά μου εδωσαν τους κωδικούς με παίρνουν τηλ μετα από 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!!!! για να μου ξαναδωσουν τους κωδικους!!!Ανοργάνωτοι τελείως!!!Και συν όλα αυτα εχς και ταχύτητα που με δυσκολία ξεπερνάει τα 22kb/sec!!!

 

Αστα να πανε προβλεπω να περναει αλλη μια βδομαδα ετσι+οτι εχουνε σειρα κι αλλοι πριν απο μενα :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην περιοχη μου (μενω ηρακλειο) το νετ ηταν κατω και μιλησα με το help desk της forthnet. Μου ειπαν λογω αναβαθμισης σε καποιο μηχανημα του ΟΤΕ θα υπαρχει μια μικρη διακοπη. Το θεμα ειναι οτι τωρα που ειναι ολα οκ παλι η ταχυτητα εχει βελτιωθει δραματικα σε σχεση με πριν.Μακαρι.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Βιαστικα να μιλησω. Παααλι τα ιδιααααααα. Απο 300+ στο τεστ επεσε παλι στα 200 κατι. Ελλαδαρα ρεεεεεεε
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Αχα! Και εμένα μου είπαν να ξαναπεράσω γιατι δεν υπήρχε το παιχνίδι όταν αγόρασα το πακέτο! Λες να την πατήσαμε την μπανανόφλουδα?!

 

φιλε μου εμενα σημερα με πηραν τηλ. απο το πλαισιο(θεσ/νικη) και μου ειπαν να περασω να παρω το world of warcraft και φυσικα το πηρα :w00t: :yahoo: τελικα δεν φαγαμε φεσι

 

 

 

[ATTACH]7802[/ATTACH]

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=7791&d=1137716532

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άνθρωπος που να έχει πιάσει γραμμή στο τηλέφωνο για την ενεργοποίηση του ADSL in-a-box; Παίρνω στα 8011008000 και 2111008000 από Παρασκευή πρωί συνεχώς και μέχρι Σάββατο μεσημέρι δεν κατάφερα να μιλήσω. Οι γραμμές ήταν συνεχώς κατειλλημένες και δε με έβαζαν καν στην αναμονή αλλά έκλεινε. Όλες αυτές οι κλήσεις (πάνω από 50) να υποθέσω οτί χρεώνονται κανονικά έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς χρεώνονται. Ενεργοποίησε τουλάχιστον πρώτα την προσφορά για 4 ώρες αστικές κλήσεις (το τηλέφωνο της Forthnet telephony δεν έχει τόση αναμονή) ώστε να χρησιμοποιείς από αυτές τις 4 ώρες για την επικοινωνία σου με το help desk! (:D :blink: :worry:)
Link to comment
Share on other sites

Και είχα την απορία γιατί να σου δίνουν 4 ώρες δωρεάν ομιλίας. Όμως τώρα εξηγούνται όλα... Είναι πρακτικός ο λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω κι εγω τα νουμερακια μου μηπως και σωσω κανενα ανυποψιαστο...

Εκανα αιτηση ενεργοποιησης adsl in a box απο Καλαμαρια Θεσσαλονικης στις 29/12 και σημερα 22/1 δεν εχει γινει τιποτα παρολα τα παραπονα τηλεφωνικως και με e-mail. Φιλος μου στο κεντρο εκανε αιτηση 27/12 και ενεργοποιηθηκε 19/1 με προβλημα και διορθωθηκε 2 μερες μετα. Τα συμπερασματα δικα σας. Αισιως συμπληρωνω 1 μηνα σε λιγες μερες και δεν εχω ιδεα τι να κανω πλεον. Ευτυχως επεσε πανω στην εξεταστικη αλλιως θα ζητουσα ηδη τα λεφτα πισω.

Θέλω Laptop TΩΡΑ:O

 

http://spaces.msn.com/dimlestat/

Link to comment
Share on other sites

Guyz, που ακριβώς πάω στο site της Forthnet για να παραγγείλω την προσφορά με τους 3+3 μήνες με τα 63Ευρώ; Μπερδεύτικα με όλα αυτά που έγραφε! Θέλω μόνο κωδικούς για DSL και όχι πακέτο!

Never tell your problems to anyone...20% don't care and the other 80% are glad you have them.

 

Daily Article - Το Καλύτερο Άρθρο της Ημέρας

Link to comment
Share on other sites

Guyz, που ακριβώς πάω στο site της Forthnet για να παραγγείλω την προσφορά με τους 3+3 μήνες με τα 63Ευρώ; Μπερδεύτικα με όλα αυτά που έγραφε! Θέλω μόνο κωδικούς για DSL και όχι πακέτο!

Ναι μόνο για κωδικούς είναι τα 63€. Πηγαίνεις εδώ.

 

Επιλέγεις αγορά, κάνεις λογκ ιν ή Νέος χρήστης αν δεν έχεις log in και το αγοράζεις επί τόπου. Οι κωδικοί σου έρχονται μέσα σε λίγα λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

diabasa arketes selides piso kai anakalipsa na sindeso to modemaki xoris to filtro eno ego mia bdomada peripou pou exo ti grammi stis kopelias mou to eixa me to filtro, eno loipon katebaza (goudi ) opos exo grapsi kai pio piso kapoies selides, me 29 tora katebazo me 37apo torrent i microsoft i phazeddl, eno sto dc me 35
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...