Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

JERIS KANIS POU EIPARXOUN GAMES I PROGRAMATA GIA TA CLONOUS PHONE; KAI ..POS GINONTAI EGGATASTASI ME PIO PROGRAMMA; :-)

 

 

THANKS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα ,

Υπάρχουν μαγαζιά που αναλαμβάνουν τετοιες αναβαθμίσεις.

Δες εδω πχ : http://www.9volto.gr/menu/index.php?target=pages&page_id=about

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/02/mozphone2.jpg

 

The device in the picture is a Mozilla open source smartphone. Or at least a prototype. Did Mozilla realize that the mobile market is up for grabs? Will it succeed with such a project? Anyone that wants to contribute to the project is welcome to share their thoughts on the new blog Billy May from Yanko Design has launched for the phone. The picture here shows the first prototype which looks like a BlackBerry with OLED keys able to morph depending on the task at hand.

 

http://www.mobilewhack.com/mozilla-thinks-mobile-thoughts-open-source-mozilla-phone/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω δεν ρωτησα για μαγαζι!!Ενταξει ενα δικο μου Κινεζικ οτο εστειλα σε ενα φιλο που ασχολειται με αυτα και θα τα περασει τα Ελληνικα.Εγω ρωτησα αν υπαρχει τροπος να τα περασουμε εμεις μονοι μας!!

Αλλωστε αυτη ειναι η αξια των φορουμς!!Η αλληλοβοηθεια μεταξυ των μελων!!

Και πιστεψε με ,επειδει τυγχανει και ασχολουμε με τα δορυφορικα ,και τα sat-foroums πολλαααα χρονια,ξερω πολυ καλα τι λεω!!Αν επερνα απο 1 ευρω οπο οποιον εχω βοηθησει,σημερα θα ειχα λυσει το οικονομικο ακομα και απ οτα εγγονια μου.

Οπως λεει και ενας καλος φιλος δορυφοριομανης ,"η γνωση ειναι για να μοιραζεται"!!!

ευχαριστω ,και αν κανω καποιο λαθος ας με διορθωσεις.

S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος...Συμφωνώ και εγώ μαζί σου στα όσα γράφεις.

Απλως δεν κατάλαβα καλά το ερώτημα σου.

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι.Δυστυχως με τα ατιμα τα κινητα δεν ασχολουμαι πολυ,για αυτο μπαινω και εδω,μιας και βλεπω οτι πραγματι πολλα μελη ειναι αετοι,και τουλαχιστον εγω ειδικα σε θεματα gps εχω βοηθηθει πολυ απο τα ποστ που κανουν τα παιδια και τους ευχαριστω για αυτο.
S.G.C TEAM
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας, τρομερό το φόρουμ λέμε

 

ήθελα να ρωτήσω υπάρχει κινητό με 3 θήκες για sim που να είναι TRIPLE standby (να λειτουργούν και οι 3 ταυτόχρονα σε ό,τι αφορά το να δέχεσαι κλήσεις δηλαδή).

Βρήκα ένα κινέζικο το οποίο όμως έχει θέσεις για μια σιμ, άλλη μια σιμ και μια cdma.

Άρα δεν μου κάνει για Ελλάδα.

 

Ξέρει κανένας κανένα κινητό που να δέχεται τρεις gsm sim που να λειτουργούνε όλες ταυτοχρόνως. ευχαριστώ ρε μαγκες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ.

 

εγώ θέλω όμως να είναι και οι 3 κάρτες standby, όχι απλά να είναι "μέσα" στη συσκευή του κινητού.

 

υπάρχει κάτι τέτοιο;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

και μενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο, καθως με τα πακετα κινητης τηλεφωνιας εχω καταντησει να κυκλοφορω με 3 κινητα και προοριζω και ενα τεταρτο!
Link to comment
Share on other sites

Η έρευνα μου μέχρι στιγμής έχει καταλήξει στο ότι υπάρχουν triple sim κινητά (κινητά με τρεις θέσεις sim μέσα τους στα οποία ΜΟΝΟ η 1 ή οι 2 κάρτες μπορούν να είναι ενεργές). ΌΧΙ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΚΑΡΤΕΣ ΟΜΩΣ!!

 

Το μόνο κινητό (που έχω βρει εγώ ψάχνοντας στο ιντερνετ) το οποίο υποστηρίζει 3 αριθμούς ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ (TRIPLE STANDBY - δέχομαι κλήσεις και στα 3 νούμερα χωρίς ανάγκη να κάνω switch) είναι το qisheng v633, αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζει 3 gsm sim. Υποστηρίζει 2 gsm sim και μία CDMA sim.

 

Απ' ότι ξέρω στο grecia δεν έχουμε cdma δίκτυα. άρα.... γιοκ.

 

Υπάρχει κινητό που να υποστηρίζει 3 gsm sim ταυτόχρονα;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες ανακοινώσεις από όλες τις εταιρίες για 1 χρόνο τζαμπέ τηλέφωνα και μηνύματα κάθε μήνα είναι ανάγκη πια να έχεις 2sim τουλάχιστο ...να μη πω 3. Μια το συμβόλαιο που για να τηλεφωνείς όπου χρειαστεί και μία η καρτοκινητή για να μιλάς αβέρτα με συγγενείς, φίλους κλπ κλπ.

 

Το μεγάλο θέμα είναι ποιό από όλα αυτά τα κινητά να προτιμήσω?

Θα ήθελα να ακούσω απόψεις και προτάσεις από άτομα που είχαν εμπειρία με αυτά.

 

Ενδιαφερομαι για 1) TV tuner αρκετά

2) Ισως windows mobile για λειτουργικό (όχι πως καίγομαι)

3) "πάρα πολύ" για qwerty πληκτρολόγιο (το κυριότερο)

4) Τώρα κάμερα ότι έχει πάνω τι να κάνουμε

5) Μερικά από αυτά είδα να έχουν GameBoy και NES emulator για games που σαν κλασσικός gamer θα ήθελα να τα έχει ενσωματομένα ή αν υπάρχει τρόπος να τα περνάς μετά..διότι όπως είδα όλα αυτά πάνω κάτω τρέχουν το ίδιο λειτουργικό.

6) Άμα μιλήσω για Wifi μάλλον είμαι εκτος topic διοτί δεν έχει κανένα wifi σωστα?

 

Τέλος δεν θέλω να μπλεχτώ με κίνα και τελωνεία ....το καλύτερο μέσα από Ελλάδα για να έχει και SMS στα ελληνικά (To μενού ας είναι και στα αγγλικά πιο καλά για μένα) και κανα χρόνο εγγύηση.

Έστω από ebay αλλά μόνο εντός ευρωπαϊκής ένωσης.

 

Αν το θέμα πρέπει να πάει σε άλλο μέρος του φόρουμ ας το μεταφέρει κάποιος admin ή ας μοθ πει να το ξαναποστάρω εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερετε το συγκεκριμενο κινητακι?

ειναι απο Φιλιππινες, dual sim, ραδιο,εχει ΒΤ και ενα γαματο κολπακι:lol:

μια εφαρμογη που λεγεται magicvoice και οταν μιλας με καποιον εχεις την δυνατοτητα να αλλαξεις την φωνη σου αναμεσα απο 10 φωνες αντρικες, γυναικιες, γερικες και παιδικες:D

εχει απιστευτο γελιο και για φαρσες ειναι ιδανικο!

το αγορασα απο εναν Πακιστανο που δουλευει εκει που αθλουμαι.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/02/mozphone2.jpg

 

The device in the picture is a Mozilla open source smartphone. Or at least a prototype. Did Mozilla realize that the mobile market is up for grabs? Will it succeed with such a project? Anyone that wants to contribute to the project is welcome to share their thoughts on the new blog Billy May from Yanko Design has launched for the phone. The picture here shows the first prototype which looks like a BlackBerry with OLED keys able to morph depending on the task at hand.

 

http://www.mobilewhack.com/mozilla-thinks-mobile-thoughts-open-source-mozilla-phone/

 

κακάσχημο είναι. άντε να δούμε και απο δυνατότητες τι έχει να πει.

Link to comment
Share on other sites

Φαίνετε καλό, ξέρει κανείς;;; :X

Δωσε περισσοτερες λεπτομερειες?? :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για κινέζικα κινητά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...