Jump to content

Poco F3


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, Konstantine73 said:

εμενα 2 φορες μου το εκανε στην αρχη οταν φορτιζε και οταν απενεργοποιησα την virtual memory σταματησε και ολα καλα !

 Virtual memory εννοείς την επέκταση μνήμης;

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

10 ώρες πριν, arel said:

υπάρχει κάποιος περιορισμός που να μην επιτρέπει την ανάρτηση του λογισμικού εδώ ;

Όχι δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αφού τα δίνει η ίδια η εταιρεία. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έγινε στο κινητό σου ήταν όταν έκλεισε τελείως και δεν ξανά άνοιγε, εκεί καταστράφηκαν κάποια αρχεία.

Θα σου δώσω σε λίγο τις διευθύνσεις που είναι τα αρχεία να τα κατεβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια μάλλον χαζή ερώτηση, αλλά για να σιγουρευτώ:

Το κινητό έρχεται με ζελατίνα ήδη εγκατεστημένη στην οθόνη;

Το έχω στα χέρια μου και επειδή βλέπω μια ελάχιστη γρατζουνίτσα θέλω να σιγουρευτώ πως είναι της ζελατίνας και όχι της οθόνης, μιας και σκέφτομαι να τη βγάλω και να βάλω tempered glass.

Για τα οποία λέω να πάρω αυτά που προτείνατε παραπάνω. Αν υπάρχει κι άλλη πρόταση, θα με βοηθούσε να την γνωρίζω.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ένας τρόπος να επαναφέρετε το τηλέφωνο όπως το αγοράσατε καινούργιο και ξανά κλειδώνει αν έχουμε ξεκλειδώσει το κινητό.

Εδώ εξηγεί όλη τη διαδικασία.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/37799-Εγκατάσταση-official-fastboot-rom-με-το-miflash-tool-update-11-06-2019/

Από εδώ βρίσκουμε τους drivers που θα χρειαστούμε για να συνδεθεί το τηλέφωνο με τον υπολογιστή.

Αυτοματοποιημένη εγκατάσταση drivers για κινητά Xiaomi σε όλα τα Windows x64 & x86 - Διάφοροι Οδηγοί - Xiaomi-Miui.gr

Εδώ είναι το πρόγραμμα που χρειάζεται ο υπολογιστής για την εγκατάσταση του λογισμικού στο κινητό.

Download Xiaomi Flash Tool 20210813 - Official Tool

Από εδώ κατεβάζουμε το λογισμικό που χρειαζόμαστε. 

Πρέπει να επιλέξουμε το (POCO F3 Latest Global Stable Version Fastboot File Download)

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?guide=2

Η επόμενη διαδικασία είναι η εγκατάσταση η οποία αναλόγως αν έχετε ξεκλείδωτο bootloader πηγαίνετε στις οδηγίες εγκατάσταση σε fastboot mode, αν έχουμε κλειδωμένο bootloader πηγαίνετε στις οδηγίες εγκατάσταση σε edl mode.

Edited by petros2211
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους παιδια αξιζει ανταλλαγη με Samsung A52s 5g πια η γνωμη σας κιαν το ανταλλασατε με κατι με τι?Αυτο το f3 ειναι σαν την γκομενα μια το θελω πολυ ειμαι ερωτευμενος μια δεν ξερω μου την δινει αφανταστα τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τζαμάκι το έχει δοκιμάσει κανείς; Έχει χαμηλή τιμή σε σχέση με άλλα. Επίσης, λέει πως είναι συμβατό με Poco F3 GT - GT λέγεται το κινητό μας ή μήπως κοιτάω τζαμάκι για  άλλο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tifozif1 said:

Έχει κανείς θεματάκια με το GPS ?

Ναι εγώ. Και νόμιζα πως έφταιγε η εφαρμογή των χαρτών, αλλά δοκίμασα και άλλη εφαρμογή και πάλι τα ίδια. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pazu said:

Ναι εγώ. Και νόμιζα πως έφταιγε η εφαρμογή των χαρτών, αλλά δοκίμασα και άλλη εφαρμογή και πάλι τα ίδια. 

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Google Location Accuracy (γελάμε) services (Settings->Location->Location Services->Google location Accuracy σε OFF) !!! Όταν είναι ενεργοποιημένο σαν να δίνει προτεραιότητα στην θέση από Κεραία κινητής/Wifi/etc που δεν ειναι και πολύ accurate σε σχέση με το GPS με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα!!!!

Ποια ROM έχεις??

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tifozif1 said:

Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το Google Location Accuracy (γελάμε) services (Settings->Location->Location Services->Google location Accuracy σε OFF) !!! Όταν είναι ενεργοποιημένο σαν να δίνει προτεραιότητα στην θέση από Κεραία κινητής/Wifi/etc που δεν ειναι και πολύ accurate σε σχέση με το GPS με αποτέλεσμα να υπάρχει πρόβλημα!!!!

Ποια ROM έχεις??

Ξεκίνησα να πάω κάπου. Πριν δω την απάντηση σου. Οπότε δεν είχα κάνει τις αλλαγές που μου έγραψες. Έβαλα gps γιατί δεν έχω ιδέα από νέο κόσμο. Κατέβαινα κεντρικό δρόμο και μόλις έφτασα στον κάθετο μπροστά μου έστριψα δεξιά. Ε λοιπόν εγώ είχα προχωρήσει 300 μέτρα στο δρόμο που έστριψα και αυτό είχε κολλήσει ακόμα στον δρόμο που πριν κατέβαινα!!! Απίστευτα ενοχλητικό! Και εννοείται πως αυτό μου το έκανε αρκετές φορές, δεν το έκανε μόνο μια φορά. Με αποτέλεσμα να κόβω ταχύτητα μπας και με βρει γρήγορα, μήπως και πρέπει να στρίψω κάπου και δεν προλάβω. Και εγώ το χρησιμοποιώ πολύ συχνά το gps και αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα για εμένα. Όλα αυτά με τους χάρτες της Google. Εγώ έχω την global rom αγορασμενο από Κωτσόβολο. Δεν το έχω πειράξει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pazu said:

Ξεκίνησα να πάω κάπου. Πριν δω την απάντηση σου. Οπότε δεν είχα κάνει τις αλλαγές που μου έγραψες. Έβαλα gps γιατί δεν έχω ιδέα από νέο κόσμο. Κατέβαινα κεντρικό δρόμο και μόλις έφτασα στον κάθετο μπροστά μου έστριψα δεξιά. Ε λοιπόν εγώ είχα προχωρήσει 300 μέτρα στο δρόμο που έστριψα και αυτό είχε κολλήσει ακόμα στον δρόμο που πριν κατέβαινα!!! Απίστευτα ενοχλητικό! Και εννοείται πως αυτό μου το έκανε αρκετές φορές, δεν το έκανε μόνο μια φορά. Με αποτέλεσμα να κόβω ταχύτητα μπας και με βρει γρήγορα, μήπως και πρέπει να στρίψω κάπου και δεν προλάβω. Και εγώ το χρησιμοποιώ πολύ συχνά το gps και αυτό είναι τεράστιο πρόβλημα για εμένα. Όλα αυτά με τους χάρτες της Google. Εγώ έχω την global rom αγορασμενο από Κωτσόβολο. Δεν το έχω πειράξει.

Δοκίμασε το με την πρώτη ευκαιρία, και γράψε εδώ μέσα πως πήγε με την αλλαγή αυτή.

Εμένα και το Google Maps και το Here Maps μου έκανε τέτοια κόλπα, άσε το Strava που χρησιμοποιεί το GPS για να καταγράψει το τρεξιμο.... μου έβγαζε 20sec/χλμ λες και πήγαινα με 180χλμ/ω!!!

Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2022 at 4:06 ΜΜ, tifozif1 said:

Αυτές πήρα εγώ https://www.amazon.de/dp/B08XXF72GL Είναι 3 για την οθόνη, και 2 για τις κάμερες πίσω. Στοίχισαν μαζί με τα μεταφορικά 14Ευρώ και ήρθαν σε 5 μέρες από Γερμανία.
 
Κάθισαν πολύ καλά καλύπτουν όλη την  οθόνη, χωρίς μαύρο περίγραμμα και χωρίς να γεμίζουν δαχτυλιές. Δεν τις ενοχλεί καθόλου και η Spigen (https://www.skroutz.gr/s/28805728/Spigen-Rugged-Armor-Back-Cover-Σιλικόνης-Ανθεκτική-Μαύρο-Ματ-Poco-F3.html) που έβαλα για θήκη.

Τις παρήγγειλα κι εγώ. Αν καταλαβαίνω καλά, έχει 5 screen protectors και 2 camera protectors, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ota πότε είναι να πάρουμε;
Δευτέρα Τρίτη. Miui 13 με Android 12... είναι έτοιμη

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανω επανεκινηση και κολαει εκει στο λογκο που λεει ποκο εχει τυχει σε κανεναν?Και μετα παταω και τα 2 κουμπια μαζι και ξεκολαει μπουταρει κανονικα...Τι να ειναι αυτο...Αλλαζω χωρες βεβαια συνεχεια μπας και παρω το απντατε...

Link to comment
Share on other sites

Κανω επανεκινηση και κολαει εκει στο λογκο που λεει ποκο εχει τυχει σε κανεναν?Και μετα παταω και τα 2 κουμπια μαζι και ξεκολαει μπουταρει κανονικα...Τι να ειναι αυτο...Αλλαζω χωρες βεβαια συνεχεια μπας και παρω το απντατε...
Δεν έχει βγει ακόμα. Αν έχεις γραφτεί σαν mi pilot θα την πάρεις σύντομα

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 11:08 ΠΜ, karagalexk said:

Δεν έχει βγει ακόμα. Αν έχεις γραφτεί σαν mi pilot θα την πάρεις σύντομα

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Που γραφεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Που γραφεσαι?
Μπορείς να γραφτείς όταν είναι ανοιχτές οι αιτήσεις. Αυτή την στιγμή δεν είναι δυνατόν

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω το update να έρχεται σήμερα...

Sent from Poco F3 8/256

Αναμένουμε.... Αυτές είναι οι πληροφορίες

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2022 at 7:06 ΜΜ, karagalexk said:

Αναμένουμε.... Αυτές είναι οι πληροφορίες

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Δεν βλεπω γενικως ενημερωση εγω στις λιστες που κοιταξα δεν ειχε το δικο μας ειχει μονο το poco f3 Gt...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει να γινει MIUI 13 Global Beta Tester : https://sg.m.beehive.miui.com/4WMTyet2wmNTjraqnzDvFw/mobile/home

1 minute ago, potamia said:

 

 

Edited by potamia
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σκέφτομαι να το πάρω κατ' αρχας έχει διαφορά μεγάλη αυτό με τα 8 GB δηλαδή αξίζει τα λίγο παραπάνω χρήματα; Μετά βλέπω διαβάζω κάποια προβλήματα στο GPS άλλοι στην φόρτιση...,άλλοι στο λειτουργικό... Αξίζει η αγορά τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω πρόβλημα με τη φωνητική ενεργοποίηση του βοηθού google "ok google". Ενω δουλεύει κανονικά για 1-2 μέρες ξαφνικά σταματάει να "ακούει". Μετά απο επανεκκίνηση στρώνει πάλι. 

Νομίζω υπεύθυνη είναι η εφαρμογή Qualcomm Voice Assist αλλα της έχω δώσει ολα τα δικαιώματα και στην εφαρμογή της Google επίσης χωρίς λύση... 

Κάποιος καμία ιδέα να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...