Jump to content

Μουσικές Προτάσεις και Αναζητήσεις! [IV]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Yπάρχει στο dc... :) Όσο για το 'the roof is on fire' δοκίμασε μήηηππως είναι από Bizzy Bone ... :rolleyes: Το τελευταίο μου θυμίζει το 'All-4-one-I swear' δεν ξέρω γιατί... :O

Cake - THE ROOF IS ON FIRE epishs poly kalo apo toys idioys to I will survive

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μήπως ξέρετε ένα τραγούδι που λέει fire, fire, the roof is on fire, let the motherf*cker burn

Μπορείτε να με βοηθήσετε?? (ψάχνω την house εκδοχή του..)

 

Η πρωτότυπη εκτέλεση του τραγουδιού είναι

 

Fire Water Burn-THE BLOODHOUND GANG (1997)

 

http://hitparade.ch/cdimages/bloodhound_gang-fire_water_burn_s.jpg

 

τραγούδια με τον τίτλο Roof Is On Fire απο

 

DJ Antoine (featuring Roby Rob)

Rock Master Scott

Cake

Beat-Boy

Space Frog

Bizzy Bone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε ένα τραγούδι που λέει fire, fire, the roof is on fire, let the motherf*cker burn

Μπορείτε να με βοηθήσετε?? (ψάχνω την house εκδοχή του..)

 

@ lediaquaan: Έχουν κάνει οι Benassi Bros remix στο Sweet Dreams? :w00t: Μήπως το έχεις κάπου εύκαιρο??! :)

 

 

EDIT: Ξέρει κανείς ένα τραγούδι που λέει : we share (ή we care!), what ........ for you, we share.. Είναι στο στυλ των τραγουδιών των Maroon Five

 

Thanx! :)

DJ Antoine feat. MC Roby Rob - Tha Roof Is On Fire (Extended Mix)

Υπογραφή εκτός ορίων. 420Χ150 και 16Κ μέγιστο.
Link to comment
Share on other sites

mia erotisi exo petixei sto mad ena tragoudi xseno pou to leei mia kai leei kati ''rescue me..... be my savior'' kai deixnei skines apo mia tainia xserei kaneis pos legetai auto to tragoudi?

 

Δεν εννοεις το ''too lost'' των Sugababes ετσι?:rolleyes:

 

Το λεω γιατι το videoclip του δειχνει εναλλαξ μια το συγκροτημα μια σκηνες απο την ταινια ''love actually'' (για της οποιας το soundrack ειχε βγει προπερσι τα Χριστουγεννα νομιζω...)

Ο στιχος δε λεει πουθενα be my savor απ'οσο ξερω αλλα λεει :

Nο one can rescue me... oh... my baby...baby baby baby i'm too lost in you,caught in you,lost in everything about you...

Σου θυμιζει τιποτα?Παντως εγω ειχα φαει τρελο κολλημα με αυτο το κομματακι το προτεινω σε καποιον αν δε το ξερει...:music:

 

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι,εχω φαει τρελο κολλημα δε μπορω να ξεκολλησω με τιποτα :fool:

Θυμαται κανεις με ποιο τραγουδι ειχε γινει γνωστη η Βικτωρια Χαλκιτη?:what: Οταν την ειδα να λεει το 'τελεια' ενιωσα να γυρναω αιωνες πισω...:baby: Θυμαμαι οτι ακουγαμε καποιο τραγουδι της πολυυυυυ παλια και ηταν hit :blink: εκεινη την εποχη -αν και το στιλ καμια σχεση με τωρα-μπορει και να μην ηταν μονο ενα...

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι,εχω φαει τρελο κολλημα δε μπορω να ξεκολλησω με τιποτα :fool:

Θυμαται κανεις με ποιο τραγουδι ειχε γινει γνωστη η Βικτωρια Χαλκιτη?:what: Οταν την ειδα να λεει το 'τελεια' ενιωσα να γυρναω αιωνες πισω...:baby: Θυμαμαι οτι ακουγαμε καποιο τραγουδι της πολυυυυυ παλια και ηταν hit :blink: εκεινη την εποχη -αν και το στιλ καμια σχεση με τωρα-μπορει και να μην ηταν μονο ενα...

"Έρωτας είναι" :) ....και πώς ν'αντισταθώ...έρωτας είναι την πάτησα κι εγώ,έρωτας είναι χτυπάει θες δεν θες,έρωτας είναι δεν είναι υπερβολές!!! :w00t: :lol:
Link to comment
Share on other sites

"Έρωτας είναι" :) ....και πώς ν'αντισταθώ...έρωτας είναι την πάτησα κι εγώ... :D

 

You'r quick :blink:

Δε το θυμηθηκα ακριβως πως παει αλλα σιγα σιγα ξεπηδαει μεσα στο μυαλο μου...:rolleyes:

Ναι ειναι αυτο σιγουρα!Αν και εχω την εντυπωση οτι ειχε κι αλλα..Ευχαριστω πολυ παντως :happy:

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
You'r quick :blink:

Δε το θυμηθηκα ακριβως πως παει αλλα σιγα σιγα ξεπηδαει μεσα στο μυαλο μου...:rolleyes:

Ναι ειναι αυτο σιγουρα!Αν και εχω την εντυπωση οτι ειχε κι αλλα..Ευχαριστω πολυ παντως :happy:

Αυτό ήταν η μεγάλη της επιτυχία,είχε ρυθμό ψιλο ποπ,ψιλο ντίσκο κάτι σε Ace Of Base σε ελληνική εκδοχή για να καταλάβεις :p Όλο και κάποια άλλα θα είχε,αλλά αυτό μου έχει μείνει :shifty: Δεν κάνει τίποτα βρε συ :)

 

Α ναι θυμήθηκα κι άλλο ένα :w00t: Το "Άσπρο και μαύρο πες μου τι θέλεις για να καταλάβω..." :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θελω και εγω αυτο το τραγουδι!!!Επισης τολμαω να ρωτησω μηπως εχει κανεις το μεγαλο καλοκαιρι του Γιωργου Μυλωνα.....Μου εχει κολησει πολυ..Μηπως το εχει κανενας?!?@!!???? :O ;)
kaneis?????????????
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν η μεγάλη της επιτυχία,είχε ρυθμό ψιλο ποπ,ψιλο ντίσκο κάτι σε Ace Of Base σε ελληνική εκδοχή για να καταλάβεις :p Όλο και κάποια άλλα θα είχε,αλλά αυτό μου έχει μείνει :shifty: Δεν κάνει τίποτα βρε συ :)

 

Α ναι θυμήθηκα κι άλλο ένα :w00t: Το "Άσπρο και μαύρο πες μου τι θέλεις για να καταλάβω..." :D

 

Σοβαρα μιλας?:w00t:

Αυτο ειναι! Θυμομουν οτι μου'χε κανει εντυπωση-τετοιος στιχος πως να μην αποτυπωθει στο μυαλο σου?:blink: Δεν θυμομουν οτι το λεγε αυτη!

Οσο για το Ace of Base γιατι εχω την εντυπωση οτι ειχε κανει και διασκευη ενα κομματι τους?:whistle:

Ρε συ μηπως ειναι αυτη που ειχε εκτελεσει :hunter: και το 'Listen to your heart' των Roxette σε εκδοχη ''Ακου τη καρδια''? :grin:

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Σοβαρα μιλας?:w00t:

Αυτο ειναι! Θυμομουν οτι μου'χε κανει εντυπωση-τετοιος στιχος πως να μην αποτυπωθει στο μυαλο σου?:blink: Δεν θυμομουν οτι το λεγε αυτη!

Οσο για το Ace of Base γιατι εχω την εντυπωση οτι ειχε κανει και διασκευη ενα κομματι τους?:whistle:

Λες;Δεν έχω ιδέα,παρόλο που ήμουν φαν των Ace Of Base πολύ παλιά (επί εποχής "Don't Turn Around")

Ρε συ μηπως ειναι αυτη που ειχε εκτελεσει :hunter: και το 'Listen to your heart' των Roxette σε εκδοχη ''Ακου τη καρδια''? :grin:
Οh my god :wacko: Έχει βγει το ''Listen to your heart'' αλά ελληνικά;Ιδέα δεν είχα (ευτυχώς) :X
Link to comment
Share on other sites

μολις ειδα το βιντεο απο το hung up της madonna.

Η μαντονα κανει γυμναστικη με τακουνια φορωντας ενα φορμακι.

Δεν το βρισκω και καλη ιδεα, αν και τα καταφερνει καλα

 

και μια το εφερε η κουβεντα, πιο κομματι των ABBA σαμπλαρει?

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τοσο καιρο ψαχνω ενα τραγουδι που το λενε ενας αντρας κ μια γυναικα και λεει συνεχεια και περιμενω και περιμενω...πλσ καποιος να μ πει πως το λενε κ ποιοι το λενε?
Link to comment
Share on other sites

[...]

Ρε συ μηπως ειναι αυτη που ειχε εκτελεσει :hunter: και το 'Listen to your heart' των Roxette σε εκδοχη ''Ακου τη καρδια''? :grin:

Δε γνωρίζω αν έχει διασκευαστεί πρόσφατα από κάποιον, όμως η 1η Ελληνική διασκευή του «Listen To Your Heart» ανήκει στη Σοφία Βόσσου. :)


Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κι εγω κατι,εχω φαει τρελο κολλημα δε μπορω να ξεκολλησω με τιποτα :fool:

Θυμαται κανεις με ποιο τραγουδι ειχε γινει γνωστη η Βικτωρια Χαλκιτη?:what: Οταν την ειδα να λεει το 'τελεια' ενιωσα να γυρναω αιωνες πισω...:baby: Θυμαμαι οτι ακουγαμε καποιο τραγουδι της πολυυυυυ παλια και ηταν hit :blink: εκεινη την εποχη -αν και το στιλ καμια σχεση με τωρα-μπορει και να μην ηταν μονο ενα...

Το ντεμπουτο της το ειχε κανει με τον Κωστα Μπιγαλη με το ντουετο "Γλυκεια μανια"

Ακολουθησε το "Ερωτας ειναι" , "Μια σε θυμαμαι" "Πρωτη μου φορα" και μετα εξαφανιστηκε! :)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Ενα τραγουδι που εχει μουσικη απο το "Gimme gimme" των Abba?????Οχι το remix των Vanguarde

 

Μήπως εννοείς το καινούργιο single

 

Hung Up-MADONNA

 

http://hitparade.ch/cdimages/madonna-hung_up_s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ντεμπουτο της το ειχε κανει με τον Κωστα Μπιγαλη με το ντουετο "Γλυκεια μανια"

Ακολουθησε το "Ερωτας ειναι" , "Μια σε θυμαμαι" "Πρωτη μου φορα" και μετα εξαφανιστηκε! :)

Eπίσης το "πωως / δε σ' αγάπησα ποτέεε/ δεν ήσουν για μένα θεόοος / δε σε γνώρισα ποτεεεεε/ δεν ήσουν αληθινοοοος.."

το οποίο για μεγάλη μου έκπληξη, το βρήκα τις προάλλες σε mp3!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν έχει διασκευαστεί πρόσφατα από κάποιον, όμως η 1η Ελληνική διασκευή του «Listen To Your Heart» ανήκει στη Σοφία Βόσσου. :)

offtopic: Εγω το εχω ακουσει απο τον Μπιγαλη :down: :fool: :vava: :ooch:

 

Τελικα κυρια Cristina δεν ψαξατε για τη διαφημιση της Sony Bravia ,ε?.. :O

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κυρια Cristina δεν ψαξατε για τη διαφημιση της Sony Bravia ,ε?.. :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1091916#post1091916

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι,που παιζει πολυ στα κλαμπακια..δεν εχει λογια..δεν μπορω να σας το χαρακτιρισω..δεν χαρακτιριζεται μαλλον..μπορειτε να μου δωσετε καποιες απαντησεις για το ποιο πιστευετε οτι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

ενα τραγουδι,που παιζει πολυ στα κλαμπακια..δεν εχει λογια..δεν μπορω να σας το χαρακτιρισω..δεν χαρακτιριζεται μαλλον..μπορειτε να μου δωσετε καποιες απαντησεις για το ποιο πιστευετε οτι ειναι?

 

ΟΧΙ :X

:p :p

Η Βοσσου ειχε πει το ακου τη καρδια?:blink: Και ο Μπιγαλης?:fool:

Εγω ειχα σοκαριστει ξεροντας οτι το ειχε διασκευασει μονο ενας(και οπως το θυμαμαι δε μου θυμιζει κανεναν απο τους δυο :vava: )

Παντως σας βρισκω ενημερωμενους (skatzoxoiros):rolleyes: δε περιμενα να βρω τοσες πληροφοριες...Τελικα το ασπρο μαυρο δεν το λεγε αυτη?:whistle:

FREAK αυτο που λες ταιριαζει παντως στη φωνη της...δε θυμαμαι ποια το λεγε ...(Ερωτα πειρατη...μ'αγκαλιαζεις και σβυνω ...:love: :p )

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα :D Ειχα ξεχασει να ξαναδω το φορουμ των soundtracks...Τα ευσημα στον mpatsinilas.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...