Jump to content

Φωτογραφικό κινητό.pixel 4a vs p30 pro


gjimmys
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω κινητό για φωτογραφίες και ειμαι ανάμεσα σε pixel 4a και p30 pro.Το pixel θα το πάρω καινούργιο το p 30 pro μεταχειρισμένο οπότε το μπάτζετ είναι μέχρι 400.Τωρα έχω το poco f2 Pro και μπορώ να πω είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά θέλω το κάτι+ στην φωτογραφία ιδαίτερα το βράδυ.Θελω την άποψη σας για ποιο από τα 2.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κινητό για φωτογραφίες και ειμαι ανάμεσα σε pixel 4a και p30 pro.Το pixel θα το πάρω καινούργιο το p 30 pro μεταχειρισμένο οπότε το μπάτζετ είναι μέχρι 400.Τωρα έχω το poco f2 Pro και μπορώ να πω είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά θέλω το κάτι+ στην φωτογραφία ιδαίτερα το βράδυ.Θελω την άποψη σας για ποιο από τα 2.

 

Εγώ έχω Pixel 4 XL και είμαι ικανοποιημένος,αλλά να ξέρεις ότι ξεχνάς VoLTE και Wifi calling... Πάντος ακόμα και έτσι,εγώ το Pixel το θεωρώ κορυφαίο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Pixel 4 XL και είμαι ικανοποιημένος,αλλά να ξέρεις ότι ξεχνάς VoLTE και Wifi calling... Πάντος ακόμα και έτσι,εγώ το Pixel το θεωρώ κορυφαίο...

 

Δεν με νοιάζει φίλε μου το volte και wifi calling απλώς αυτό που με προβληματίζει στο pixel 4a είναι ο επεξεργαστής του και η μπαταρία του.Παιζω και παιχνίδια εγώ οπότε δεν βλέπω να με βγάζει πολύ η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του θα σε βγάζει, ο επεξεργαστής ειδικά σε κάνα 2 χρόνια δε βλέπω να σε βγάζει. Αν θέτεις σαν προτεραιότητα τα παιχνίδια κοίτα προς realme x50 pro, ρίχνοντας αρκετά τις φωτογραφίες όμως.

Επίσης κοίτα και huawei p40. Απλά μεγάλο θέμα η έλλειψη playstore. Ίσως συνδυάζει και φωτογραφίες και επιδόσεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του θα σε βγάζει, ο επεξεργαστής ειδικά σε κάνα 2 χρόνια δε βλέπω να σε βγάζει. Αν θέτεις σαν προτεραιότητα τα παιχνίδια κοίτα προς realme x50 pro, ρίχνοντας αρκετά τις φωτογραφίες όμως.

Επίσης κοίτα και huawei p40. Απλά μεγάλο θέμα η έλλειψη playstore. Ίσως συνδυάζει και φωτογραφίες και επιδόσεις πάντως.

 

Τα έχω κοιτάξει και τα 2 και τα έχω διαγράψει για τους λόγους που είπες.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τρελή πρόταση το pixel 4a 5g από mediamarkt.de στα 400 αυτές τις μέρες αν έχεις κάποιον από γερμανία να στο φέρει. Με mailbox.de δοκίμασα με ακύρωσαν
Link to comment
Share on other sites

Μετά τρελή πρόταση το pixel 4a 5g από mediamarkt.de στα 400 αυτές τις μέρες αν έχεις κάποιον από γερμανία να στο φέρει. Με mailbox.de δοκίμασα με ακύρωσαν

 

Το βρίσκω στα 385 από Vodafone

Το απλο όχι το 5g

Δεν με πολύ ενδιαφέρει το 5g

Link to comment
Share on other sites

Απλά με τον 765g σου διευκολύνει και το θέμα με τα παιχνίδια το άλλο.

Από ποια βονταφον το βρίσκεις ρε συ? Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ

Link to comment
Share on other sites

Απλά με τον 765g σου διευκολύνει και το θέμα με τα παιχνίδια το άλλο.

Από ποια βονταφον το βρίσκεις ρε συ? Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ

 

Στο Ίλιον από γνωστό που δουλεύει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο αν ξέρει κάποιος,η εφαρμογή gcam που βάζουμε οι περισσότεροι στα κινητά μας που μπορούν να την πάρουν,είναι ίδια με ένα pixel κινητό; Δηλαδή το ίδιο αποτέλεσμα θα έχουμε με την εφαρμογή σε ένα κινητό από το pixel;
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές περιπτώσεις είναι αρκετά καλύτερο από την στοκ άλλα επίπεδα πίξελ δε φτάνει. Η εφαρμογή όταν περνιέται έτσι είναι βελτιστοποιημένη από έναν ανεξάρτητο χρήστη ενώ στα πίξελ είναι βελτιστοποιημένη από την γκουγκλ. Επειδή έχω δει αρκετά κινητά με gcam, η διαφορά είναι μεγάλη
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλές περιπτώσεις είναι αρκετά καλύτερο από την στοκ άλλα επίπεδα πίξελ δε φτάνει. Η εφαρμογή όταν περνιέται έτσι είναι βελτιστοποιημένη από έναν ανεξάρτητο χρήστη ενώ στα πίξελ είναι βελτιστοποιημένη από την γκουγκλ. Επειδή έχω δει αρκετά κινητά με gcam, η διαφορά είναι μεγάλη

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου οπότε πάω για το pixel

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου οπότε πάω για το pixel
Φίλε μου δε νομίζω ότι αξίζει να πας από poco f2 σε pixel 4a. Δε θα είναι χαοτική η διαφορά της κάμερας. Μεγαλύτερη διαφορά θ δεις στη ταχύτητα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την διαφορά από στοκ Android σε miui μην δει και αναβάθμιση..

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δε νομίζω ότι αξίζει να πας από poco f2 σε pixel 4a. Δε θα είναι χαοτική η διαφορά της κάμερας. Μεγαλύτερη διαφορά θ δεις στη ταχύτητα

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το σκέφτομαι ακόμα φίλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...