Jump to content

Απαίσιο τραγικότατο δίλημμα


BlueBoy
 Κοινοποίηση

Θα κόβατε το σχοινί για να σωθείτε ή όχι ?  

70 members have voted

  1. 1. Θα κόβατε το σχοινί για να σωθείτε ή όχι ?

    • Ναι θα το έκοβα
      17
    • Οχι δεν θα το έκοβα
      32
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      21


Recommended Posts

Θα του πετούσα τον σουγιά (αν δεν είχε :P) να το κόψει μόνος του.

Ayth einai kai h idanikoterh lysh.Tha kopsei to skoini kai toioytotropos tha sotheis esy kai to allo filiko soy prosopo.Epipleon petontas toy ton soygia apallassesai apo tis opoies pithanes typseis.

Link to comment
Share on other sites

tupseis de 8a eixes meta pou tou petakses ton sougia kai ekopse to skoini ,eno endexomenos an de to eixes kanei na ginontan kana 8auma?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως θα είχα το κουράγιο να το κόψω, θα τα'χανα χωρίς να κάνω τίποτα και θα πέφταμε κι οι δυο, και στην πτώση θα προσευχόμουν για κάνα θαύμα. :worry: Πάντως κάτι τέτοιο δεν πρόκειται να συμβεί γιατί δεν έχω κάνει ποτέ ορειβασία και ούτε πρόκειται :p
Link to comment
Share on other sites

tupseis de 8a eixes meta pou tou petakses ton sougia kai ekopse to skoini ,eno endexomenos an de to eixes kanei na ginontan kana 8auma?

 

 

Diladi,otan kapoios sou zhthsei ena oplo,to dwseis kai autopiroboli8ei den 8a eixes typseis? ;) Prwtimo na elpizw sto 8auma nai.

 

EDIT:Eyxaristw glykia mou,kai sygnwmh pou den katalaba ti enoouses,mperdeutika ligaki :* (bre paidia poly gay einai auto to smilie balte kati allo,ena louloudaki kati...)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Α μπα δεν θα το έκοβα διότι θα ήταν πολύ δύσκολο να ζήσω με την σκέψη ότι μόνος μου σκότωσα το άτομο που αγαπούσα... Άσε που θα έμενα και με την απορία τι θα γινόταν αν δεν το έκοβα τελικά...

 

Και εάν είχε και ακόμα ένα από πάνω μου θα έκοβα το σχοινί από πάνω μου και να πεθάνουμε και οι δυό εκτός φυσικά και αν γινόταν και κανένα θαύμα στην πορεία...

Gia ellinika alla k 3ena mp3...

 

 

Link to comment
Share on other sites

_
_ _
CUTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!! :scared: _ _ _

 

 

 

 

...για τη σκηνη λεω :innocent: οχι για το σχοινι :blink: !!!

 

 

 

Το σεναριο ειναι αθλιο :knife: !!! Παρακαλω να ξαναγραφτει και να επιστραφει βελτιωμενο για να τελειωσουμε τη σκηνη :rtfm:!!!

 

 

Παντως παιδια πλακα πλακα μην το λετε ετσι απολυτα οτι δεν θα το κανατε γιατι μην ξεχνατε οτι ανθρωπινη ζωη εξαρταται-εκτος της δικης σας- στη μια περιπτωση ..ανθρωπινη ζωη και στην αλλη! :what:

Θελω να πιστευω πως μια τετοια εκδοχη περιοριζεται σε ακραια Χολλιγουντιανα σεναρια ....αλλα καλου κακου εγω ας βαλω στη λιστα μου με τα DON'T {EVER:shock:} και την ορειβασια ...Τοσα αλλα ομορφα βιτσια αθληματα υπαρχουν....:whistle:

 

 

( Οσο για την εκδοχη του να πεταξει κανεις το σουγια στον απο κατω...δε λεω :rolleyes: ...καλο ακουγεται αλλα το ενδεχομενο να αστοχησει και να φυγει ο σουγιας στο απολυτο κενο...αποφασιζοντας ετσι για τη μοιρα ολων το σκεφτηκατε?:blink: )

I'm worst at what i do best and for this gift i feel blessed...i found it hard.... :vava: ... it was hard to find... :rolleyes: oh well... whatever ...NEVERMIND :whistle: (Kurt Cobain)

Χαμογελάτε ....http://www.dpgr.gr/usergalleries/albums/userpics/16019/thumb_red%20leeps.jpg ...κάνει τους άλλους να ανησυχούν ...... :innocent:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανασκέφτηκα, ορειβάτες είναι και δεν θα έχει ο καθένας τους απο έναν σουγιά; Οπότε δεν θα χρειαζόταν να του πετάξω τον σουγιά εγώ, έχει δικό του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μη κολλάτε όλοι στην συγκεκριμένη έννοια της "ορειβασίας". Αυτό φαίνεται να είναι το παράδειγμα. Γενικότερα σκεφτείτε το, αν θα δίνατε την ζωή σας για κάποιο αγαπημένο σας πρόσωπο. Δηλαδή, δεν σημαίνει ότι άμα δεν κάνω ορειβασία ποτέ στην ζωή μου, δεν θα μου τύχει ποτέ να πάρα μια τέτοια απόφαση... Μπορεί να τύχει σε κάποια άλλη στιγμή της ζωής μας.
...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μη κολλάτε όλοι στην συγκεκριμένη έννοια της "ορειβασίας". Αυτό φαίνεται να είναι το παράδειγμα. Γενικότερα σκεφτείτε το, αν θα δίνατε την ζωή σας για κάποιο αγαπημένο σας πρόσωπο. Δηλαδή, δεν σημαίνει ότι άμα δεν κάνω ορειβασία ποτέ στην ζωή μου, δεν θα μου τύχει ποτέ να πάρα μια τέτοια απόφαση... Μπορεί να τύχει σε κάποια άλλη στιγμή της ζωής μας.

Μπράβο βρε Ισμίνη ( ή Ισμήνη ? )

Αυτό είναι το θέμα

Ακόμα και στην πιο απλή περίπτωση ενός μυστικού που αν το πεις θα γλυτώσεις πχ ένα κακό αλλά θα τη πληρώσει αυτός που μπορεί να στο είπε

Δεν είναι ΜΟΝΟ η ορειβασία το θέμα

Είναι βαθύτερο το νόημα

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Ισμίνη ( ή Ισμήνη ? )

Αυτό είναι το θέμα

Ακόμα και στην πιο απλή περίπτωση ενός μυστικού που αν το πεις θα γλυτώσεις πχ ένα κακό αλλά θα τη πληρώσει αυτός που μπορεί να στο είπε

Δεν είναι ΜΟΝΟ η ορειβασία το θέμα

Είναι βαθύτερο το νόημα

 

Χαίρομαι που συμφωνούμε

Ισμήνη είναι το σωστό :)

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δεσμός, ναι.

Αν ήταν φίλος, θα το σκεφτόμουν.

Αν ήταν συγγενικό πρόσωπο, όχι.

 

:D :rolleyes:

 

Tη λυπάμαι την κοπέλα σου.... :wacko: :p

Όχι δε θα το έκοβα...... :worry:

Μην κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν.Κλάψε αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα......
Link to comment
Share on other sites

δεν θα το εκοβα γιατι μεχρι τελευται στιγμη ελπιζεις!!!!

κι αν ερθει κανενα διασωστικο ελικοπτερο της ΕΜΑΚ και μας σωσει και τους δυο?????

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Ego den tha ekova to sxoini.Prota ap'ola tha zousa mia zoi me tipseis mono kai mono gia na soso ton eautouli mou skotontas stin ousia ego o idios ton allon.Pisteuo oti i apntisi tha ekova to sxoini einai poli egoistiki. Akoma kai agnostos na itan o allos poso mallon an einai agapito mou prosopo den tha to ekova.Den tha mporousa na termatiso ti zoi tou allou epeidi thelo ti dikia mou.Kai istera an auto einai agapito prosopo i zoi den tha einai i idia xoris auto. Tha apofasiza na min to kopso kai tha perimena na do ti tha ginei. An skotonomastan tha imastan toulaxiston mazi an omos sinexiza mono ego tha pernousa ti zoi mou mes tis tipseis pou tha me ''skotonan''...
Link to comment
Share on other sites

Με καμία δύναμη δεν θα το έκοβα. Καλύτερα να πεθάνω και εγώ μαζί του....

γιατί έτσι και αλλιώς η ζωή χωρίς τον άνθρωπό μου θα ήταν ένας θάνατος

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Tη λυπάμαι την κοπέλα σου.... :wacko: :p

 

Κοίτα να δεις. Αλλο δεσμός και άλλο έρωτας της ζωής σου ή γυναίκα σου. Αμα ήταν ο έρωτας της ζωής μου ή η γυναίκα μου δε θα το έκοβα. :D

http://fotix.250free.com/images/goku-sig.JPG
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν δεσμός, ναι.

Αν ήταν φίλος, θα το σκεφτόμουν.

Αν ήταν συγγενικό πρόσωπο, όχι.

 

:D :rolleyes:

 

Αν ήταν δεσμός ΟΧΙ

αν ήταν φίλος ναι

αν ήταν συγγενείς ου καλά είσαι .... πρίν ανέβουμε στο βουνό χαχαχαχα

( ο καθένας με τις εμπειρίες του )

( Πλάκα κάνω , σε καμμία περίπτωση δεν πρέπει )

Link to comment
Share on other sites

αν κρεμοταν η πεθερα τι θα κανατε?

Φυσικά και δεν θα το κοβα...

... θα της πατούσα κλωτσιές στο κεφάλι μέχρι να πέσει μόνη της.. :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...